Een echte Picasso voor nog geen 42 mille Nieuwe Terrano II nu in de showroom Mercedes-Benz A-klasse met CDI Nieuw pronkstuk in Clio gamma Carln navigatie- systeem Renault brengt binnenkort de Clio Renault Sport 2.0 16V op de markt. Deze nieuwe versie in het Clio gamma is een bijzondere combinatie van sportiviteit en rafpnement in een kleine auto. De nieuwe Clio werd ontwikkeld door Renault Sport en he eft een 2.0 16V motor die is opgevoerd tot 172 pk. Geschikt voor iedereen die een auto zoekt die anders en krachtig is en authentiek rijplezier biedt. Met de Xsara Picasso heeft Citroen weer een behoorlijk kunststukje geleverd. De Citroen Xsara Picasso is onlangs in Frankrijk en neder- land gei'ntroduceerd en zal bin nenkort op de hele Europese markt beschikbaar zijn. De Picasso is geheel in eigen huis ontwikkeld door het Centre de Creation van Citroen, in de auto zijn talrijke vernieuwingen op het gebied van stijl, ergonomie, gebruiksgemak en veelzijdig- heid gecombineerd tot een vol- ledig nieuw concept. Met de Xsara Picasso introduceert Citroen een unieke en nieuwe vorm op autogebied. Door de schuine lijn die vanaf de motorkap via de voorruit door- loopt tot aan het dak, lijkt de auto aan de voorkant op een MPV, terwijl de ach- terkant door de schuin aflopende ach- terruit eerder doet denken aan een tra- ditionele 3- of 5-deurs auto. Ruim Gezien de afmetingen behoort de Xsara Picasso tot de compacte auto's, maar door de unieke indeling van de beperk- te ruimte (gering vloeroppervlak) is de auto toch bijzonder ruim. De totale lengte (4,27 m| van de Picasso ligt tus- sen die van de Xsara en de Xantia, ter wijl de auto qua hoogte (1,63 m) tussen de Xantia en de Evasion valt. De breed- te van de auto bedraagt 1,75 m. Mede door de lange wielbasis (2,67 m) biedt de auto ruimte aan vijf inzittenden (drie achterstoelen van gelijke afmetingen) en een riante bagageruimte, welke ver- gelijkbaar is met een laadruimte van een break in het M2-segment. Veelzijdig Met de Xsara Picasso is Citroen er in geslaagd de troeven van de verschil- lende soorten auto's in 66n concept te combineren. Gelet op de uiteenlopende kwaliteiten kan de Picasso worden vergeleken met een Berline, een Break, een MPV en, bij uitvoeringen met een vouwdak dat tot aan de 2e zitrij geopend kan worden, zelfs met een cabriolet. De auto is ontworpen met de bedoeling om een behaaglijk gevoel te creeren bij alle inzittenden. De grote binnenruimte, de indeling, de drie vol- waardige zitplaatsen achter, de vlakke bodemplaat (waardoor veel binnen ruimte ontstaat) en de vele opbergmo- gelijkheden laten zien dat werkelijk alles is gedaan lorn te zorgen voor een optimaal comfort. Een belangrijk voor- deel is 00k de zithoogte van de bestuur- dersstoel, die tussen die van een berline en een MPV in ligt. Ook aan de kinde- ren is gedacht. Er is veel aandacht besteedt aan het comfort (klaptafeltjes) en de veiligheid van de jonge passagiers. De vernieuwde Nissan Terrano II betreedt het podium. Door een totaal andere vormgeving oogt deze sportieve 4X4 tame- lijk imposant. De familieband met Nissans luxe vlaggeschip, de Patrol GR, is onmiskenbaar. Een grote bumper, nieuwe dub- bele koplampen en een stoere grille zorgen voor een dynami- sche uitstraling. De Terrano II staat nu bij de dealers in de showrooms. De Belgische stilist Alain Lonay, lid van het Europese projectteam bij NETC-E (Nissans European Techno logy Centre in het Spaanse Barcelona) heeft deze Nissan zijn nieuwe stijl gege- ven. Grote zestien inch wielen verster- ken het stoere uiterlijk. Moderne gei'n- tegreerde achterlichten en een fraaie sierlijst op de achterdeur dragen bij aan de sportieve 4X4 uitstraling. Verder zijn de buitenspiegels vergroot en de tree- planken opnieuw gestileerd. Andere badges zorgen voor een betere herken- ning van het merk Nissan. Interieur Het interieur van de Terrano II is geheel vernieuwd. Opvallend zijn de golvende middenconsole, het tweekleurige instru- mentenpaneel en de frisse kleuren voor de interieur en de frisse kleuren voor de interieur- en stoelbekleding. Beige voert daarin de boventoon. Het instrumenten- paneel heeft nieuwe wijzerplaten, in een sportieve lay-out, en een multifunc- tionele display, op het LCD-display ver- schijnt de buitentemperatuur (met een waarschuwing bij koud weer), de tijd, de totale kilometerstand en de dagteller- stand. Veiligheid Voor de nieuwe Terrano II heeft Nissan het ABS verder verfijnd, onder andere door montage van een G-sensor. Die herkent aan de mate van vertraging of op verharde of onverharde ondergrond wordt geremd. Om de remwerking nog verder te optimaliseren is Electronic Brake Distribution (EDB) toegevoegd. Bovendien zorgen grotere remschijven achter voor betere prestaties, dankzij een groter contactoppervlak en een ver- sterkte warmte afvoer. Motoren Bij een 4X4 hoort een krachtige en soe- pele motor. Voor de Terrano II levert Nissan een 2.7 TDI van 92 kW/125 pk. dat maximumvermogen levert de motor bij slechts 3.600 t/min. Dankzij een elektronisch geregelde dieselinjectie vol- doet de motor aan de strengste emissie- eisen. Behalve met de turbodiesel is de Nissan Terrano II ook leverbaar met de betrouwbare 2,4 liter benzinemotor van 116 pk. Deze viercilinderkrachtbron heeft 12 kleppen. Behalve met een handgeschakelde vijfversnellingsbak is de Terrano II ook verkrijgbaar met een viertraps automatische transmissie. Er is al een Terrano II op grijs kenteken vanaff42.335, sels. Drie uitrustingsnivaus en de optie voor een automatische koppe- ling of een vijftrapsautomaat maken het aanbod compleet. Philips brengt sinds kort een nieuw navagatiesysteem dat u overal naar- toe brengt. Het navigatiesysteem onder dat onder de naam Carln op de markt wordt gebracht beschikt over drie opties: de kortste, de makkelijkste of de snelste route. Zodra u uw bestemming hebt inge- voerd, bepaalt het Global Planning Satellite (GPS)-systeem waar u zich bevindt en verschijnt het reissche- ma binnen enkele seconden duide- lijk zichtbaar op de display. Terwijl de muziek rustig verder speelt, begeleidt de Carln u via de speakers van de ene afsiag naar de andere. Rekent u per ongeluk fout dan berekent het navigatiesysteem onmiddellijk een nieuwe route. Carln is onder andere standaard uitgerust in de Suzuki Baleno Companion. De A-klasse is er nu ook met een zui De kleinste van Mercedes-Benz mag zich inmiddels in een warme belangstelling verheu- gen. van de A-klasse. Een groei- ende groep kopers ziet met de A-klasse de mogelijkheid om een echte Mercedes te kopen voor een betaalbare prijs. Uitrusting en comfort van de A-klasse zijn conform de standaard van het merk: ruim boven modaal. Ook de 30 ge common rail" dieselmotor. jaar 'Mobilo-life' garantie is op de A-klas- se van toepassing. Het belangrijkste nieuws is echter dat het zuinigheidsimago van de A-klasse met twee uiterst geavanceerde 'com mon rail' turbodieselmotoren is uitge- breid. Zowel de A 160 CDI als de A 170 CDI combineren pittige rijeigenschap- pen met een minimum aan brandstof- consumptie. De auto is nu leverbaar met twee benzi- nemotoren en de twee genoemde die- 15 DECEMBER 1999 DE1 POSTlLJON EDITIE 12 PAGINA 10

Postiljon | 1999 | | pagina 10