Postiljon GRATIS Brandweer in Branders- stad met boek verrijkt Flink bed rag voor leef- baar Schiedam 079 3434409 Conferentie minderhedenbeleid GEEN 0NTVANGEN..? Kerstman bij Schiespoor Nationaal Jeugdkoor in Schiedam en feliciteren in DELFT Kerstconcert in Engelse traditie Stalling bij carpoolplaats E D I T I E Oplage 41 Schiedam SCHIEDAM - Op de Schiespoordag van 18 december zal de Kerstman het clubhuis van de modelspoorvereni- ging bezoeken. Ook is er die dag een winterdiorama te bewonderen, gemaakt op schaal, waar de witte kerst werkelijkheid is geworden. Tevens zijn de treinbanen verlicht en wordt een modelspoorbeurs gehou- den met een grote hoeveelheid modelspoormateriaal. Dg Schie spoordag wordt gehouden in het club huis aan de Westerkade 21 van 10.00 tot 16.00 uur. Toegang f 1,-, kinderen f 0,50. SCHIEDAM - Het Nationaal Jeugdkoor onder leiding van Wilma ten Wolde geeft op zondag 19 december een con cert in de Evangelisch-Lutherse Kerk aan de Lange Nieuwstraat 219. Op het programma staan Christmas Carols, waaronder de bekende Ceremony of Carols van de Engelse componist Benjamin Britten. Aanvang concert: 20.00 uur. Toegangs- prijs f 15,-. SCHIEDAM - Vanaf vandaag, 15 december moeten bromfietsers binnen de bebouwde kom op de gewone rijweg rijden of op speciaal aangewezen fiets-en bromfietspaden. Een nieuw rond blauw verkeersbord, met daarop een witte fiets en brom- fiets maakt duideiijk waar men mag rijden. In Schiedam echter moet men voorlopig nog genoe- gen nemen met de oude ver- keersborden. Begin deze week waren nog nergens nieuwe verkeersborden te ontdekken. Enkele telefoontjes naar de gemeente maakten duideiijk dat er wdl voorberei- dingen zijn getroffen om ze te plaatsen. De bestelde borden zijn echter nog niet afgeleverd. De gemeente Schiedam kon niet aangeven wanneer men de borden binnen krijgt. De huidige verkeersbor den blijven dus voorlopig op hun plek staan. Natuurlijk geldt de nieuwe ver- keermaatregel wel. Een proef heeft aangetoond dat het aantal ongevallen met brommers door deze nieuwe verkeersregel sterk daalt. De maatregel geldt niet overal in de stad. Zo blijven bromfietsers gebruik maken van het fletspad op de Vlaardingerdijk (bij de aansluitingen op de rijksweg), de Hargalaan, de Churchillweg en de Nieuwe Damlaan (Nieuwlandplein en ten noorden daar- van). Op de fietspaden langs deze wegen komen nieuwe verkeersborden die duideiijk maken dat het pad bestemd is voor fietsers en brommers. Overal elders moeten de brommers de rijweg op. De offlciele benaming is fiets-bromfiets- pad. Om te voorkomen dat brommers moeten omrijden is ook de route door het Beatrixpark, het fietspad van het Hazepad (langs rijksweg A20), de aan- nSP* «*8l Met ingang van woensdag 15 december rijden bromfietsers binnen de bebouwde kom op de gewone rijweg of op de daarvoor aangewezen fiets- en bromfietspaden. De nieuwe verkeersborden die in dit verband moeten worden geplaatst zijn in Schiedam nog niet te vinden. fFotoBert Visserj sluiting van de Schiekade op de Matlingeweg en de brug over de A4 in het verlengde van de Sportlaan, aange- merkt als fiets/bromfietspad. Bromfietsers dienen op de" rijweg zoveel mogelijk rechts te houden en moeten auto's, brommers en andere voertuigen links passeren. Verder maakt men gebruik van de voorsorteer- vakken, uiteraard met inachtneming van de stoplichten. De maximumsnel- heid blijft 30 kilometer per uur binnen de bebouwde kom, daarbuiten 40 kilo meter. De maatregel geldt alleen voor bromfietsers met een helm en een-geel plaatje op het voorspatbord. VOOR PARTICULIEREN SCHIEDAM - Het inloopconcert van zaterdag 18 december wordt een bij- zonder kerstconcert in de Engelse tradi tie. Het Kamerkoor Rotterdam zingt onder leiding van dirigent Stephen Kavelaar een 13-tal 'Christmas Carols' in bijzondere bewerkingen. Dit concert begint om 16.00 uur. Toegang is vrij. SCHIEDAM - Bij de carpoolplaats in de Sporthalstraat is onlangs niet alleen een overdekte stalling voor fiet sers en bromfietsers geplaatst maar ook een telefooncel. Mensen die hun auto willen delen met een ander kun- nen op het mededelingenbord een briefje achterlaten vobr andere poten- tile poolers. De opstapplaats is goed bereikbaar door de nabijheid van tram- en bushalte. Meer informatie over de carpoolplaats bij de afdeling VROM, (de heer Boersma), telefoon (010) 2465621. SCHIEDAM - In de Aleidazaal in het Stadskantoor vond maandag 13 december de werkconferentie minderhedenbeleid plaats. De bijeenkomst vloeide voort uit een initiatief van de werkgroep Hemelewij. Deze groep werd in 1998 ingesteld door de raadscommissie Sociale Zaken, Werkgelegenheid, Welzijn en Volksgezondheid met het doel het Schiedamse minderhedenbeleid te evalueren en aanbevelingen te doen voor de toekomst. SCHIEDAM De Schiedamse Gemeentebrandweer is vorige week verrijkt met een historische uitgave, getiteld 'De Brandweer in Brandersstad'. Hierin is de kieurrijke geschiedenis van de Gemeentebrandweer vastgelegd. De burgmeester van Schiedam, drs. R. Scheeres moverhandigde het eerste exemplaar aan de voormalige commandanten D. dejager en ing. A. Metaal en de huidige comman dant ing. A.RM. van Leeuwen. (Foto: Bert Visserj SCHIEDAM - Schiedam sluit de 20e eeuw af met het vooruit- zicht op een aanzienlijk bedrag, namelijk 168 miljoen gulden. Dit bedrag is bedoeld als bijdra- ge in het verbeteren van het leefklimaat in de stad. Alle 25 steden die deel uitmaken van het Grotestedebeleid komen in aanmerking voor een financiele injectie. Deze bijdrage is bijvoorbeeld voor Amsterdam bijna 4 miljard gulden, voor Utrecht 862 miljoen gulden en voor Venlo 138 miljoen gulden. Op 20 december sluiten de betrokken gemeenten een convenant met het Rijk met de belofte de stad de komende jaren economisch, sociaal en ruimtelijk sterker te maken. In totaal stelt het Rijk voor dit doel 16,5 miljard gulden beschikbaar. De plannen van het Schiedamse gemeentebestuur zijn door het Rijk op 22 criteria bekeken. Aan de hand hier- van is de grootte van de subsidie vast- gesteld. Daarbij gaat het onder meer om het structureel oplossen van de werkloosheid, bijvoorbeeld door gesub- sidieerde banen, sociale activering en rei'ntegratieprojecten. Voorts gaat de aandacht uit naar economische verster- king, naar de verbetering van de veilig- heid en het uitvoeren en ontwikkelen van stedelijke vernieuvying. Kernwoorden bij dit laatste zijn omge- vingskwaliteit, duurzaamheid en zorg- vuldig ruimtegebruik. Ook dient het geld besteed te worden aan de onder- steuning en begeleiding van (risico)jon- geren. Daaronder valt onder meer voor- en vroegschoolse educatie, voortijdig schoolverlaten, leren, werken en vrij- etijdsbesteding, criminaliteit en hulp- verlening in de pubertijd. Een uitgave van Berkel Periodiek B.V. Postbus 85 - 2640 AB Rjnacker Ambachtsweg 4 - 2641 KS Pijnacker Tel: 015 - 361 50 50 Fax: 015- 36150 52 WOENSDAG 15 DECEMBER 1999 2e jaargang nummer 68 Voor meer informatie lie colofon pagina 3 Bel uw bezorgklachten aan ons door voor donderdag 12.00 uur. Bromfietsen ook op de rijweg Zie de bonnen elders in de krant.

Postiljon | 1999 | | pagina 1