Cabaret en concert in Schiedamse theaters Geschiedschrijvers in bibliotheek Bachplein Molens begroeten 2000 met versierde wieken Uit het Asiel Spitgevaar RAG1NA-5 December wordt door veel mensen de sfeervolste en gezelligste maand van bet jaar gevonden. Sanne, mijn assis- tente, en ik zijn het daar helemaal mee eens. Het lijkt wel alsof de mensen vriendelijker en verdraagzamer zijn; milder met bun opmerkingen over wat er allemaal verkeerd is aan onze huis artspraktijk. Misschien komt Het door de versieringen langs muren en deu ren. Aihoewel, de kerstboom op de lec tuurtafel in de wacbtkamer krijgt de meeste aandacbt. Vooral als ik belang stellenden vertel dat ik deze eigenhan dig heb uitgegraven. Het is namelijk zo langzamerhand gewoonte dat we de eerste zondag na Sinterklaas naar een kwekerij in Noord- Brabant gaan om uit een veldje met naaldbomen de mooiste, meest groene en vooral grootste bomen uit te zoe- ken. Er kleeft echter een bezwaar aan; de liefhebbers moeten zelf de bomen met kluit en al uit de grond graven met behulp van zelf meegenomen schop- pen en spaden. Afgelopen zondag was het weer zover. Bea hield zich dit keer wat afzijdig van het graafwerk. Jan-Willem en Tom daar- entegen, hadden hun strandspullen meegenomen en waren serieus van plan om mij te helpen. Enfin, alle beet- jes helpen. We moesten in totaal drie bomen hebben voor praktijk en woon- huis. Het werk vlotte goed, maar nadat een tweede boom uit de grond was gegraven en getrokken, voelde ik een scherpe pijn in mijn rug. Dit dwong mij om even met de werkzaamheden te stop pen. "We moeten er nog eentje", zei Jan-Willen heel wijs en met een gezonde kleur op zijn wangen. Ik wilde lachen om zijn opmerking, maar het leek alsof ik daardoor nog een extra scheut in mijn rug kreeg. "Pauze", riep ik. "Je moet niet alles in een keer wil- len. Pijn in de onderrug die niet uitstraalt in de benen, wordt van oudsher 'spit' genoemd. Spit hebben is een legale reden om te zeggen dat je niet kunt meedoen aan bijvoorbeeld tilwerk- zaamheden. De huisarts zaj in eerste instantie het advies geven dm warme douches te nemen (de spieren los te maken), voorzichtig te bewegen op geleide van pijn en zo nodig de pijn wat te stillen met paracetamol. Na een paar dagen is de pijn alweer dusdanig verminderd, dat de persoon in kwestie weer aan alle activiteiten kan mee doen. Soms is het echter nodig om wat ster- kere medicijnen te gebruiken, omdat men niet uitkomt met paracetamol. Een arts kan in dat geval gebruik maken van de sterkere pijnbestrijders die als bijwerking wel weer maagklachten kunnen gevenj of spierontspanners (die als bijwerking spierzwakte en sla- perigheid kunnen gevenj. Trouwens over spierverslapping gesproken... lets verderop, richting woonhuis van de eigenaar van het bomenveld, was een partytent opgezet waar koffie en warme chocolade met of zonder rum verkrijgbaar waren. Het idee aan deze laatste, door zeelieden bezongen, alco- holische oppepper gaf mij de kracht en moed om daar met hulp van kinders en vrouw naar toe te strompelen. We kozen allemaal voor chocolade; de toe- voeging van een aardige slok rum was alleen voor vaders. Tjonge, dit gaf de mens weer moed! Bovendien brandde in de tent een klein potkacheltje dat een weldadige warmte verspreidde. Na mijn tweede choco-met-rum werd de rugpijn al wat minder. En na de derde zong ik samen met de kinderen kerst- liedjes. Daarna begaven we ons weer naar het sparrenveld, want er was nog veel werk te doen... Pieter Vlasveld huisarts SCHIEDAM - In Theater de Teerstoof verzorgt Frank van Palmen op vrijdag 17 december een 'adembenemende' cabaret- voorstelling. Op woensdag 22 december is er een sprankelend concert van The Deep River Quartet in Theater a.d Schie. Cabaretier Frank van Pamelen zorgt voor een adembene mende voorstelling. (Foto: Bart van Hattemj In zijn derde programma haast cabare tier Frank van Pamelen zich door de laatste voorbereidingen voor de wisse- ling van het millennium. Hij rekent af met het verleden, waist bestaande ideeen plat en verklaart de toekomst. Rappend, zingend, rennend eh sprin- gend ontstaat een adembenemende aanloop en een prikkelend betoog. The Deep River Quartet verzorgt een kerstprogram- ma getiteld Hark, the herals angels sing! De vier bezielde zangers van Europa's beste vocal-group brengen mooie traditonele kerstliederen en carols in een stemmige, stijl- volle presenta- tie. Evergreens, balladen en volksliedjes, gei'nspireerd op het kerstgebeu- ren. Het Trio Joop van Deuren zorgt voor een waar- dige begelei- ding van deze stemmige kers't- special. Beide voorstel- lingen beginnen om 20.15 uur. Kassa kaartver- koop: (010) 2467467. Vocal-group The Deep River Quartet brengt een speciaa! kerstprogramma. (Foto: Erik Gevenj SCHIEDAM/VLAARDINGEN - Ongeveer 250 Nederlandse molens, waaronder Molen De Walvisch in Schiedam, zullen met oud en nieuw gedurende 24 uur draaien om het nieuwe millennium welkom te heten. In heel het land hebben scholen, bedrijven, instellingen en Tweede Kamerleden vlaggen van een groet, logo of tekening voorzien. De leden van het Eco Team uit uit de regio Rijnmond zijn ook benaderd, om een of meerdere vlaggen te beschilde- ren. Het beschilderen van de vlaggen vindt plaats op zaterdag 18 december (van 11.00 tot 13.00 uur) in het Kringloopcentrum Stichting Het Goed aan de Deltaweg 90 te Vlaardingen. Op de lijst van deelnemende molens staat Schiedam aan kop wat betreft het aantal: Maar liefst vijf molens wor- den in de vlaggen gezet. De Walvisch is door het Eco Team geadopteerd. Wie mee wil doen met het schilderen kan contact opnemen met Heleen de Jong, telefoon (010) 4357440. SCHIEDAM - In wijkcentrum De Blauwe Brug aan het Bachplein vindt vrijdagavond 17 december onder leiding van Joop de Krom, leraar Nederlands een forumgesprek plaats. Hierin staat centraal het thema: waarheid of dichterlijke vrijheid. Het is de bedoeling dat tijdens deze Schrijversavond geschiedschrijvers Wouter Troost en Han van der Horst op deze indringende vraag ant- woord geven. Historicus Han van der Horst heeft een aantal publicaties op zijn naam staan. Zijn best verkochte boek tot nu toe is 'De lage hemel' (oorspronkelijke titel The slow sky) waarin de Schiedamse schrijver zijn visie geeft op Nederland en zijn bewoners. De uitgave kan gezien worden als een leidraad voor buitenlanders die gei'nteresseerd zijn in ons land. Het boek werd enige tijd geleden uit- gegeven door de Schiedamse uitgeverij Scriptum en nog deze week verschijnt een goedkope herdruk van dit werk. Ook schreef Van der Horst onder ande- re de begeleidende tekst bij de tafrijke foto's in het boek 'Rotterdam, de stad, de rivier*. Binneiikort, waarschijnlijk half januari ligt zijn nieuwe boek 'Nederland' in de winkel. Deze als bio- grafie omschreven uitgave zal naar ver- wachting veel belangstelling trekken. Een dikke pil van ruim 600 pagina's waarin Van der Horst in de voetsporen treedt auteurs als Jan en Annie Romein en Huizinga. Ook van Wouter Troost verschijnt in de loop van het komende jaar een geschiedkundig interessant boek. Troost is docent geschiedenis op Scholen- gemeenschap Schravelant en promo- veerde op Willem 111 (1650-1702), Prins van Oranje, Koning van Groot- Brittannie en Ierland en stadhouder van Holland. Het boek - Engelstalig - krijgt de titel 'William III and the treaty of Limerick' en wordt uitgegeven door University Press. Aanvang van de schrijversavond (in de bibliotheek aan het Bachplein) om 20.15 uur, entree f 7,50. In de pauze maken bezoekers via loting kans op een abonnement op cultureel maandblad Musis en op een gesigneerd boek. neus en dan wi! hij dus gewoon naar bulten. Hij kan goed met kinderen omgaan en wordt graag vertroeteld. Een gezin met kinderen en een wonlng met tuin zou voor Sukkel een ideaie omgeving zijn, dus wie durft? Cadice is een gecastreerde (witte) red point Siamees van zo'n negen jaar oud. Cadice vindt kleine kinderen, andere katten en honden eng. Het is een echte binnenkat. Cadice 'kijkt graag de kat uit de boom* en neemt daar de tijd voor. Hij heeft geduld in overvloed. Cadice wordt alleen gepiaatst bij mensen zonder kinderen. Zlj moeten het bovendien geen bezwaar vinden dat Cadice zich de eerste weken niet echt laat zien, soms een kopje komt uitdelen en van visite niets moet hebben en zich dan terug- trekt. Wie net als Cadice geduld heeft zal na verloop van tijd aan hem een heel dankbare huisgenoot hebben. Voor meer informatie over Sukkel en Cadice: Dierentehuis Hargahoeve, Sportlaan 2, 3118 JC Schiedam. Telefoon: (010) 4714151. Openings- tijden: Dtosdag t/m vrijdag tussen 10.00 en 12.00 uur en 13.00 en 16.00 uur; zaterdag tussen 10.00 en 15.00 uur; zondag gesloten. Sukkel. (Foto: Bert Visserj SCHIEDAM - Jaarlijks worden tienduizenden huisdieren lief- devol opgevangen en verzorgd in asieien in Nederland. De d£n is zwervend aangetroffen, de ander na een ongeval en weer een ander omdat de eigenaar afstand van het dier doet. Het mooist is het natuurlijk als al deze dieren een nieuw tehuis vinden. In deze aflevering van de maandelijkse rubriek 'Uit Cadice. (Foto: Bert Visserj Sukkel is een cypers-wit gecastreerde kater van ongeveer acht jaar oud. Van deze kater is elgenlljk maar heel erg weinig bekend. Wat in ieder geval wei bekend is dat hij zijn naam wat karak- ter betreft - eer aandoet. Het is gewoon een echte sukkel. Hij wil liever niet opgetOd worden, maar komt wel graag op schoot liggen. Verder heeft Sukkel zo nu en dan behoefte aan een frisse het Asiel' steilen wij u voor aan Sukkel en Cadice. 15 DECEMBER 1999 DE POSTILJONED1TIE 12

Postiljon | 1999 | | pagina 5