Het programma Kom skien in het hart van Vlaardingen onder voorbehoud Vrijdag 17 december 07.30 uur Preparatie Ski-Piste op het Liesveld viaduct. 13.00 uur Opening het Kerstdorp op't Veerplein. Diverse optredens in Muziektent 20.00 uur Aanvang Discoshow in het Aprfes-Skidorp. 20.00 uur Ontsteking Kerstboom op de Markt. Bezoek delegatie Kerstmarkt. 21.00 uur Einde Kerstdorp op 't Veerplein, tevens winkelsluiting 23.00 uur Sluiting Disco show in het Apres-Ski dorp Zaterdag 18 december 07.00 uur Preparatie Ski-Piste. 10.00 uur Aanvang Kerstdorp. 10.00 uur Ski-Piste vrij voor kinderen. 11.00 uur Aanvang programma Muziektent in het Kerstdorp. 12.00 uur Aanvang Programma Ski-Piste. Wedstrijdprogramma's afgewisseld met demo's ski- en snow- boarding. 13.00 uur Langlauf sprint wedstrijden, jongens/meisjes 12-14 14.00 uur Snowboard wedstrijden, demo's 15.00 uur Alpine-skiwedstrijden, demo's 16.00 uur Langlauf sprint wedstrijden, jongens/meisjes Het lijkt onmogelijk, maar van 17 t/m 19 december wordt er echte sneeuw verwacht in Vlaardingen en zal er werkelijk worden geskied. Niet zomaar op een kunststof baan, maar op echte sneeuw die door speciale machines zal worden gemaakt. Midden in het centrum van Vlaardingen boven op een gewoon viaduct, het Liesveld viaduct, wordt er maar liefst een 175 meter lange ski piste gebouwd. Deze piste compleet met een ruim 8 meter hoge ski- schans, geheel gevuld met milieu vriendelijke kunst- sneeuw, zal drie dagen lang het middelpunt zijn in Vlaardingen voor een snelle afdaling en wed- strijdcircuit. De Stichting Vlaardingen Events is al geruime tijd in de weer om in het derde weekend van december Vlaardingen daadwerkelijk "op zijn kop" te laten staan. SneeuwSwing is niet alleen voor Vlaardingen uniek, maar voor heel Nederland, want het plaatsen van een complete skischans met echte sneeuw voor een paar dagen is hier nog niet eer- der vertoond. Jan Drost, van Stichting Vlaardingen Events, is er dan ook best een beetje trots op dat hij samen met de Nederlandse Ski Vereniging en (Emous) Intersport er in is geslaagd om een klin- kend programma neer te zetten met voor elk wat wils. Voor de mensen die al bekend zijn met het skien is het een voorproefje voor de komende vakantie en voor de anderen een kennismaking met de wintersport. Vlaardingen 2000 Het dit jaar te houden evenement zal slechts een voorproefje zijn van wat Vlaardingen mogelijk in 2000 te wach- ten staat. Vlaardingen staat namelijk op de nominatie om volgend jaar opgeno- men te worden in het wedstrijdcircuit van Synchro Ski World Championships, naast gerenommeerde ski oorden als Samnaun (Zwitserland), Garmisch Partenkirchen en Monchengladbach (Duitsland), Solden (Oostenrijk) en Gudauri (Rep. of Georgia). Dit zou betekenen, dat teams uit Japan, Amerika, Oostenrijk en Zwitserland naar Vlaardingen komen en met hen een karavaan van internationale pers. Ook zal dit voor Vlaardingen unieke evenement dan op de televisie worden uitgezonden in zo'n acht lande'n ten- minste. Een geweldige mogelijk voor Vlaardingen om internationaal aan de weg te timmeren. Redenen genoeg dus om dit jaar massaal naar het centrum van Vlaardingen te komen en alle deelnemers een met gas- tvrij onthaal te verwelkomen en hen het bewijs te leveren dat Vlaardingen er klaar voor zal zijn. Wintervertier Nit al staat vast dat duizenden af zullen komen op dit wintervertier. Want ver- tier is het, daar zorgt het aprfes- skidorp en het kerstdorp in het centrum van de stad wel voor. Het aprfesski gebeuren zal worden verzorgd door het Campanile Hotel. Een scala van activiteiten zal rondom het skicircuit georganiseerd worden, waarbij gezelligheid troef is. De Liesveld winkeliers (sponsors SneeuwSwing eerste uur) organiseren op zaterdagavond tussen 19.00 en 20.00 uur een fakkeloptocht. De fakkels zijn bij de winkeliers van de binnenring tussen 18.00 en 19.00 uur Skischans en piste zoals eerder gebruikt dit jaar in Monchengladbach te verkrijgen. Ook de mensen van RTL 4/5 en Veronica zullen aanwezig zijn om opnamen op locatie te maken van dit grootse festijn. Er valt voor iedereen genoeg te zien. Het internationale wedstrijdprogramma zal in samenwerking met o.a. de win tersport specialisten bij uitstek, de Nederlandse Skivereniging, Intersport Emous en vele andere profs op dit gebied bijzonder aantrekkelijk worden. Er zullen wedstrijden worden gehou- den, Free Style demonstraties en ook een stuntteam zal aanwezig zijn. Zowel de skiers als de snowboarders komen aan bod, prachtig om naar te kijken, maar ook zelf kunt u een kansje wagen. Uiteraard niet de hele dag, maar als u zelf wilt skien dan kan dat op zater dag® en zondagmorgen voor uitslui- tend kinderen (tijden worden nog bekend gemaakt) en zondag na 16.00 uur geoefende skiers op schans. Ski's hoeft u niet mee te nemen, want daar zorgt (Intersport) Emous voor. Milieuvriendelijke sneeuw De productie van de sneeuw tijdens SneeuwSwing Vlaardingen, is gebaseerd op hetzelfde principe als dat van tradi- tionele hogedruk sneeuwsystemen, die overal in de Alpen te vinden zijn. Er is' slechts 66n verschil: aan de twee gebruikelijke componenten -water en perslucht- wordt een derde element toe- gevoegd, namelijk vloeibare stikstof. Er wordt bij het sneeuwmaken slechts stik stof in haar meest pure vorm gebruik gemaakt. Nadat het gas haar rol als 'koelelement' heeft vervuld, verdampt het in de omgevingslucht. Het vloeibare gas is dan ook op geen enkele manier in de sneeuwkristallen gebonden. Daarom kan men zonder problemen stellen dat de sneeuw geen enkele invloed heeft op de gezondheid van mensen, dieren en planten. Een ander voordeel van deze kunst- sneeuw is dat het altijd gemaakt kan worden, ongeacht de buitentempera- tuur. Of het nu vriest of 40 graden boven nul is. 15 DECEMBER 1999DE POSTILJON EDITIE 12PAG IN A 8 SneeuwSwing op 17, 18 en 19 december

Postiljon | 1999 | | pagina 8