'We willen naar de hoofdklasse1 mm sis ii Hg*P£ - miaAsI Millennium SCHIEDAM - Op de vraag of Gijs Zwaan lang heeft moeten onderhandelenmet het bestuur van SWSMC antwoordt de oefenmeester ontkennend. "Nee, slechts twee minuten. We hadden vooraf al enkele belang- rijke zaken besproken die te maken hebben met het komen- de seizoen. Veel zal daarbij afhangen of we dan eindelijk hoofdklasser zijn of niet. Deze groep moet bij elkaar blijven en als het kan moeten we een of twee versterkingen zien aan te trekken." Aan het woord is dus Gijs Zwaan. Oud- speler van .Excelsior, waar hij later als assistent-trainer terugkeerde. Zwaan vindt zichzelf nog steeds die eigenwijze linksbuiten van toen, gewoonweg omdat spelers die op die positie spelen vaak eigenzinnig zijn. Maar Zwaan is als trainer gerijpt en hij weet als ex-oefen- meester van Neptunus, Excelsior, Dordrecht'90 en Zwervers Capelle don- dersgoed hoe je moeilijke spelers moet aanpakken. Want ook in het amateur- voetbal heb je tegenwoordig te maken met spelers die wat extra's verdienen en spelers die denken dat ze de beste van het elftal zijn. Zwaan weet daar dus mee om te gaan en om die reden staat hij bovenaan met zijn team. Bovenaan De ranglijst van de eerste klasse B toont een trotse lijstaanvoerder genaamd SWSMC. De ploeg van Zwaan staat met 27 punten uit 13 duels een punt voor op naaste concurrent Leonidas (de eigenlijke tegenstander van afgelopen zondag, maar dat duel werd afgelast). Op de derde plaats staat WSC met 25 uit 12 en die ploeg staat er dus relatief gezien het best voor. "Ook in de tweede periode staan wij bovenaan", lacht Zwaan trots terwijl hij de buitenlampjes in de kerstboom hangt. "WSC heeft al een periodetitel en Trainer Gijs Zwaan heeft binnen twee minuten zijn contract verlengd bij SWSMC. (Foto: Bert Visserj wij leiden nu soeverein. Coed, we hou- den elkaar heel scherp, maar er is dit seizoen tot nu toe meer strijd geweest dan vorig seizoen. Toen stond Leonidas, naar ik meen, negen punten voor op het moment dat de winterstop begon. Uiteindelijk hebben ze die voorsprong niet vast weten te houden, dus die club zal nu helemaal op scherp staan." 'Vorig jaar wordt toch al gezien als een raar seizoen. Ik weet nog dat er clubs waren die pas vijf of zes wedstrijden hadden afgewerkt. Nu staan wij al op dertien en moeten we er nog negen. Dat is ongekend ja. Komend weekeinde is er een inhaalprogramma/bekercom- petitie. Op dit moment, zondagmiddag, weet ikn iet of we nu tegen Unio (beker) moeten spelen of dat we vrij zijn." Talenten Gijs Zwaan kan het dus uitstekend vin- den met zijn spelersgroep. Voor en na de trainingen en wedstrijden gaat hij rustig even bij de spelers zitten om wat bij te praten. 'Vooral de jongeren krijgen dan mijn aandacht, omdat ik hen bij alles wil betrekken. SWSMC heeft een zeer ambitieuze spelersgroep. Een grote groep ook met veel talent. Binnen die ploeg kennen we nogal wat jonge jon- gens die staan te trappelen van onge- duld. Michel Hartman is een talentvolle pas negentien jaar jonge spits, maar hij heeft nogal wat concurrence voor zich staan. Edwin van Bueren (19) en Mario Musteric (18) staan ook aan de deur te rammelen. Mario heb ik in de beker- wedstrijd tegen Capelle (2-1 winst) nog laten spelen, maar die zit nu weer in zijn mandje te wachten op de volgende beurt. Hij heeft toen kunnen ruiken aan het grote werk, aan de vele toeschou- wers bij zo'n topduel en aan het sfeertje er om heen. Of die jonge jongens het kunnen opbrengen om te wachten als een tweede of derklasser met een zakje munten komt? Daar heb ik maar een antwoord op: 'Dan ga je toch lekker in de derde klasse voetballen'. Juist tegen die jongelui herhaal ik telkens dat de ervaringen die ze opdoen tijdens de trai ningen en wedstrijden alsmede de gesprekken die ik met hen voer,d at ze dat allemaal mee moeten nemen in hun bagage." "Er wordt van alle kanten aan jonge spe lers getrokken. We zien hier regelmatig scouts van diverse clubs. Rend de Hoon van Sparta heeft hier zelfs een eigen stoel, al staat die de andere kant op gericht, hahaha." Ruzie De contractverlenging komt dus niet uit de lucht vallen. Gijs Zwaan wordt door veel van zijn collegae met jaloerse blik- ken gevolgd. 'Vraag 100 trainers bij welke club ze het liefst willen werken en het merendeel zal SWSMC zeggen", aldus Zwaan die direct het antwoord geeft op de vraag. "De club heeft een geweldige vrijwilligersgroep. Ik schat dat er twintig mensen dag en nacht bezig zijn om alles op rolletjes te laten lopen. Ze schilderen, zorgen voor de velden, houden het kunstgrasveld bij en zorgen er voor dat de kantine regelma tig open is op belangrijke tijdstippen. Vorig jaar, toen ik met voorzitter Frans Eljkenbroek in het Novotel over een eventueel contract onderhandelde, kon ik meteen voor drie of vier jaar tekenen. Dat is mijn principe niet, dus ook dit jaar heb ik voor een seizoen bijgete- kend. Bij langdurige contracten kunnen beide partijen een keer verslappen en dat mag natuurlijk niet op dit niveau." SWSMC is een fantastische club, maar ook ik heb wel eens ruzie met de voor zitter, hoor. Dan hebben we woorden met elkaar en trek ik- een lange neus. Natuurlijk kennen we elkaar door en door en vanuit mijn Excelsiorperiode weet ik heus wel wat ik wel en niet kan zeggen. Maar we houden altijd reke- ning met elkaar. De onderhandelingen duurden ditmaal dus maar twee minu ten, omdat het bestuur ook bepaalde ambities heeft. We willen naar de hoofdklasse en doen daar veel voor. Nee, niet buiten de normale vergoedin- gen om die door de KNVB worden toe- gestaan. Ik bemoei me daar ook niet mee, want als trainer kun je daar alleen maar gezeur overkrijgen." Cor Hulsbus WERELDSE WORKSHOPDAG - Het Werelddanshuis aan de Hoflaan 13 zet op zaterdag 18 december van 12.00 tot 18.30 uur zijn deuren open voor de Wereldse Workshopdag. Dit is dd gelegenheid om te kijken naar verschil- lende dansstijlen om deze vervolgens eens uit te proberen. Van Turkse volks- dans tot Streetdance uit New York en van Egyptische buikdans tot Ierse tap. U kunt verder een hennatatoeage laten zetten en kinderen kunnen zich laten schminken. de toegang bedraagt f 7,50, kinderen t/m 12 jaar betalen f 5,-. Voor meer informatie kunt u bellen met de SKVR-dansschool, telefoon (010) 2818331 of kijk op internet www.skvr.nl. STAR TREK - Al meer dan dertig jaar wordt jong en oud gefascineerd door de toekomstwereld van de populaire televi- sieserie Star Trek. De futuristische tech- nologieen aan boord van de Voyager en de Enterprise zijn echter gebaseerd op regie wetenschappelijke gegevens. In de spannende interactieve tentoonstelling Star Trek: Federation Science komt de bezoeker alles te weten over de weten- schap van vandaag en de mogelijkheden van morgen. in de expositieruimte van bijna 1000 m2 staan meer dan 30 modules opgesteld die door het publiek mogen worden aangeraakt en bediend. Kunsthal Rotterdam, van 18 december 1999 tot en met 2 april 2000. Openingstijden dinsdag t/m zaterdag 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feestdagen 11.00 tot 17.00 uur. Infolijn: (010) 4400301. PR1MEUR - Primeur is een toneel- voorstelling over de mediagekte en over de strijd van de gewone man, die door de media-tornado wordt meegezogen naar de diepste diepten van de wereld van VIP's, het grote geld en zelfverloo- chening. Theater Zuidplein, 16 decem ber 20.30 uur. Entree f 22,50 en f 18,50 met korting. Reserveren: (010) 4816500. Ellen Pieters en Istvan Hitzelberger in Primeur (Foto: Katinka Krijgsmanj BIVAK - Bivak is een cabaretprogram- ma van Marcel Boon over het einde van de wereld. Zijn humor is van een onbe- kommerde aard en volslagen pretentie- loos. Boon blinkt uit door zijn talent als verhalenverteller. Het onderwerp maakt niet uit, je hangt aan zijn lippen. Hij treedt zijn publiek onversaagd tege- moet. Begeleid door slechts een gitaar haalt hij het maximale uit zijn kunnen. Theater Zuidplein, 18 december 20.30 uur. Entree f 23,- en f 18,- met korting. Reserveren: (010) 4816500. DEBLAUWESTOEL - In deze voor- stelling voor kinderen vanaf 4 jaar ont- dekken de spelers van het van origine Braziliaanse Teatro Munganga de stoel van het meisje Jannie. Als haar ouders ruzie maken vlucht ze naar de zolder, waar ye met haar poppen tal van avon- turen beleeft in haar blauwe stoel. Wie in de stoel gaat zitten beleeft de fantasie van het meisje. Theater met een Braziliaanse expressie vol muziek, dans, zang en met een sterke nadruk op het visuele. Theater Zuidplein, 19 decem ber 15.00 uur. Entree f 10,-. Reserveren: (010) 4816500. AM1NA ALAOUI - De zangeres Amino Alaoui is een van de bekendste vertolksters van de zogenaamde Arabo- Andalusische muziek uit Algerije. Na de val van het laatste moorse bastion, Granada, migreerden de moorse bewo- ners van Al-Andalous naar de overzijde van de Middellandse Zee. De muziek die zij meenamen is nu te horen in Theater Zuidplein. Vrijdag 17 december aanvang 20.30 uur. Entree f 25,- en f 20,- met korting. Reserveren (010) 4816500.. ACDA DE MUNNIK - Dit najaar spelen Acda en de Munnik de laatste voorstelling van hun tweede theaterpro- gramma 'Life is what happens to you while you're busy making other plans'. Een voorstelling vol meeslepende ver- halen, crosstalks en prachtige liedjes. Luxor Theater Rotterdam, Kruiskade 10, 16 tot en met 18 december. Entree f 35,- en f 30,-. Reserveren: (010) 4138326. SINATRA'S SONGBOOK - Mathilde Santing, Vera Mann en Gerrie van der Klei brengen in Sinatra's Songbook een ode aan 'The Voice'. De drie zangeres- sen, begeleid door een 26-mans topor- kest onder leiding van pianist Cor Bakker, vertolken de muzikale nalaten- schap van Sinatra op geheel eigen wijze. Van swingende uptempo songs tot gevoelsliedjes en van intense ballads tot jazzy nummers. Luxor Theater Rotterdam, Kruiskade 10, zondag 19 december aanvang 20.00 uur. Entree f 65,- en f 55,-. Reserveren: (010) 4138326. Nederland zou in de ban moeten zijn van het naderende millennium- feest Ik vind echter alle belangstel- ling eigeniijk een beetje tegenval- ten. Goed, er worden videobanden, hitlijsten, en verzamelboekwerken uitgegeven waarin wordt terugge- blfkt op deze 20ste eeuw, op sport- gebled wordt iederjaar teruggeblikt en ook in de krantenwereld ver schijnen de traditionele jaarover- zichten in de periode dat men zich bezighoudt met de feestdagen. Wat zijn nu de meest noemens- waardige sportmomenten van deze eeuw geweestIk denk dat velen daar een eigen mening over zutien hebbendus heeft het geen enkele zin een opsomming te maken van belangrijke hoogtepunten. Voor mij persoonlijk kan ik wel een opsom minggeven. Die begint overigens al voor mijn geboorte, want in de zware winter van 1963 werd Reinier Paping uit- geroepen tot winnaar van de Elfstedentocht, die toen, net als veel andere evenementen, nog in de ktnderschoenen of, zoals u wilt, in de kinderschaatsen stond. Op 3 januari997 volgde ik de kan- jers van toen in hun spreekwoorde- lijke voetsporen. Onderweg zag ik die zwart-wit beeldenvoor me, de tientallen helden ploeterend en vechtend tegen wind en kou op weg naar Leeuwarden. Dat waren echte sporthelden. Zij waren's ochtends vroeg gestart en niet om halfelf. Zij waren voor het donker thuis en niet rand mid- dernacht. En zij haalden ook niet allemaal de Bonkevaart, net als ik. Een ander sportief hoogtepunt was de marathon van New York, die ik, naar later bleek, toch sneller had afgelegd dan BN-ers als Prins Willem Alexander, Danny Blind, Rene Froger. Niet snel, maar toch helemaal volbracht zonder al te veel te trainen. Ik zie anno 1999 sport als recreatie. Topsport daarentegen is tegen woordig big business geworden en dat zal in de volgende eeuw alleen maar worden versterkt. Binnen dat topsportwereldje heb ik eveneerts moot'e momenten gekend, veel te veel om op te noemen. Nu pas besef ik hoe groot de impact van sportgebeurtenissen op een mens kan hebben. Met Euro 2000, de Olympische Spelen en het vervolg van de Champions League in het vooruitzicht, wens ik iedereen alvast een zeer sportief en bovenal gezond 2000 toe. Cor Hulsbus 15 DECEMBER 1999 DE POSTILJON EQ1TIE 12 PAGINA 9 pas

Postiljon | 1999 | | pagina 9