Postiljon GRATISI Kerstman bezoekt Schiespoordag S 070 3296200; b.g.g. 079 3312933 GEEN 0NTVANGEN..? 079 3434409 Met ingang van 3 januari 2000 zal de niet meer op woensdag maar op donderdag verspreid worden. ADVERTEREN en ffelidteren in DELFT Oplage 41 ex. Kerstballentocht in Beatrixpark SCHIEDAM De onderafdeling Natuurontwikkeling van de gemeen- te Schiedam organiseert op zondag 27 december een kerstballenspeur- tocht voor het hele gezin. Om 13.30 uur wordt de speurtocht gestart door de Kerstman. Tot 15.30 uur kan men speurtochtformulieren verkrij- gen op het erf van Kinderboerderij't Hoefblad in het Beatrixpark. De tocht-van een uur begint en eindigt op het erf en voert door speeltuin Drakesteijn en de Heemtuin. Bij elke gevonden kerstbal hoort een natuur- vraag die beantwoord moet worden. Deelname is gratis. Meer informatie: (010) 4707844. Bieb Stadserf zaterdag langer open SCHIEDAM - Vanaf 1 januari 2000 blijft de bibliotheek aan het Stadserf op zaterdag open tot 16.00 uur. Dit is 66n van de resultaten van het in het voor- jaar gehouden klantenonderzoek. De komende maanden zullen andere uit- komsten van het klantenonderzoek worden omgezet in verbeteringen van de dienstverlening Predikbeurten Leger des Heils SCHIEDAM - Op vrijdag 24 december wordt door het Leger des Heils (Pastorietuin 4) om 22.30 uur de Kerstnachtdienst gehouden onder lei- ding van Maj.mevrouw H. Bolhoeve. Op zondag 26 december is er om 10.00 uur Kerstwijding/Kerstzangdienst onder lei- ding van Kapt.mevr. A.J. Plaisier. Op zondag 2 januari er is een predikbeurt om 10.30 uur door Kapt.mevr. A.J. Plaisier. Stijging inwonertal SCHIEDAM - In november is het inwo nertal van Schiedam gestegen met 44 personen. Sinds begin dit jaar is de bevolking met bijna 500 personen gegroeid. Het grootste deel van de stij ging valt de wijk Nieuwland aan te rekenen, gevolgd door Spaland. Het inwonertal van Oost en Woudhoek is afgenomen. Momenteel wonen er 75.651 mensen in Schiedam. Gelijktijdig wordt de verspreiding van deze krant overgenomen door een nieuwe bezorgorganisatie. Huidige bezorgers die op donderdag willen gaan bezorgen kunnen zich dagelijks telefonisch opgeven bij: Schiedam VOOR PARTICULIEREN SCHIEDAM - Maandag was de container voor verboden wapens op het politiebureau aan het Bijdorpplein nog maar karig gevuld. De oogst bestond uit circa 30 messen en vier boksbeugels. Vorige week leverden de eerste jon- geren in Schiedam enige slag- en steekwapens in. Dit in verband met de landelijke actie 'Heb 't lef. Wapens weg'. De jongeren hadden deze wapens gede- poneerd bij de buurtpost in de Klaas Katerstraat. Medewerkers van het buurthuis hebben de zak vol verboden wapens overhandigd aan een politie- man. De actie is bedoeld om jongeren en ouderen te stimuleren slag- en steekwa pens (anoniem) in te leveren bij politie- bureaus, scholen en buurthuizen. De inhoud van de zak bij de buurtpost bestond uit 19 messen, een boksbeugel en twee kleine alarmpistolen. De Schiedamse jongeren hadden de wapens de afgelopen dagen bij de buurtpost ingeleverd. De jongelui wil- den de wapens niet naar het politiebu reau brengen om ze daar anoniem in de aanwezige container te gooien. Dit omdat er in het politiebureau camera's hangen en dan ziet de politie toch wie wat heeft ingeleverd, aldus de jonge ren. De wapens zijn vervolgens door de politie in de container op het politiebu reau gegooid. Da landelijke actie 'Heb 't lef. Wapens weg' duurt tot en met 24 december. In de ganoemde periode kan iedereen, zonder daar proces-verbaal voor te krijgen, wapens anoniem inle- veren. Deze container op het politiebu reau aan het Bijdorpplein 1 te Schiedam is bestemd voor verboden slag- en steekwapens. (Foto: Bert Visser) Kerst koop- avonden Nieuwe Passage SCHIEDAM - In winkelcentrum de Nieuwe Passage worden op woens dag 22 en donderdag 23 december Kerst koopavonden gehouden. De winkels zijn dan open tot 21.00 uur. Op woensdagavond komt de Kerstman in de Nieuwe Passage (inclusief chocolade-kerstballen). Op donderdag is er ook een inpakstand in het winkelcentrum: van 14.00 tot 21.00 uur. Eveneens op vrijdag 24 december van 11.00 tot 16.00 uur. Op vrijdag 24 en vrijdag 31 decem ber sluiten de winkels hun deuren om 17.00 uur. Gladheid en strooien SCHIEDAM - Voor particulieren en bedrijven die de gladheid naar en bij hun deur willen bestrijden stelt ONS Milieu strooizout beschikhaar. Particulieren (gratis) en bedrijven (f 15,- per 25 kilo) kunnen dit afhalen bij het Milieustation aan de Van Heekstraat. Openingstijden op werkda- gen van 8.30 tot 17.30 uur. Zaterdag van 9.00 tot 15.00 uur. Bewoners uit Nieuwland en Oost kunnen hiervoor bovendien op werkdagen van 9.00 tot 16.00 uur terecht bij de servicepunten in de Stephensonstraat 36 en De Wildestraat 38. Verdachten beroving aangehouden SCHIEDAM - Zaterdagavond werd een 18-jarige Schiedammer op de Broers- vest beroofd door een groepje jongens. De politie stelde in de omgeving een onderzoek in en zag op de Snellius- singel een aantal jongemannen lopen. Aangever herkende zijn belagers, waar- op de vier jongens werden aangehou den en voor nader onderzoek overge- bracht werden naar een politiebureau. Bij de fouillering van 66n van de ver dachten trof men de giropas van aange ver aan. SCHIEDAM - Er waren meer kinderen dan normaal op de Schiespoordag die afgelopen zaterdag werd gehouden. Geen wonder. De modelspoorvereniging Schiespoor had de Kerstman uitgenodigd. Deze bezocht het clubhuis en deelde versnaperingen uit aan de jeugd. In het clubhuis aan de Westerkade was een prachtig winterdiorama te bewonderen, waar de witte Kerst werkelijkheid was geworden. Ook konden bezoekers de grote clubbaan bekijken (zie foto). De baan, evenals de smalspoorbaan, kon voor deze gelegenheid ook in het donker worden bezichtigd, waarbij de kleine lichtjes het spoorterrein sprookjesachtig verlichtten. (Foto: Bert Visser) Een uitgave van Berkel Periodiek B.V. Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Ambachtsweg 4 - 2641 KS Pijnacker Tel: 015 - 36150 50 Fax: 015 - 36150 52 - WOENSDAG 5 R rfM 22 DECEMBER 1999 IIH i Ullf II 2e jaargang nummer 69 IP |\||f ''''W\ Voor meer informatie zie jJSrWm\ colofon pagina 3 Bel uw bezorgklachten aan ons door voor donderdag 12.00 uur. Attentie!!!!! Postiljon Zie de bonnen elders in de krant. Schiedamse jeugd levert messen in 400.000 oplage

Postiljon | 1999 | | pagina 1