Scholieren en dieren in Stedelijk Museum AOV vijf jaar jong Al 6oo ballonwensen van ouderen binnen Leerlingen zoeken beroep in Spieringshoek Gezellige kerst-meubelshow bij Jan Wooning NIEUW! Jan Wooning ffleubelen H rnfm aaar nw Biliotheeksluitingen feestdagen SCHIEDAM In verband met de feest dagen zijn de Schiedamse bibliotheken op de volgende dagen gesloten: Alle ves- tigingen op 24 december vanaf 15.30 uur. Bibliotheek Stadserf: 25, 30 en 31 december, 1 januari; Filiaal Nieuwland: 25 en 31 december, 1 januari; Filiaal Zuid: 25 en 31 december, 1 januari. Perfecte game Schiedamse bowler SCHIEDAM - De 17-jarige Schiedamse bowler Alex de Vries heeft tijdens de Jeugd huisleague zijn eerste perfecte game gegooid. Alex de Vries speelt dit jaar zijn laatste seizoen bij de junioren van Musis Sacrum. Alex bowlde gelijk in de eerste game van de jeugd huisle ague 12 strikes op een rij. Eerder dit jaar werd Alex de Vries Europees kampioen met het Nederlandse Jeugdteam. De Erker voor alleengaanden SCHIEDAM - Op vrijdagavond 24 december wordt er in wijkcentrum De Erker een alleengaandenavond gehou- den in kerstsfeer. De zaal is open om 19.30 uur. Vanaf 25 jaar is iedereen van harte welkom. De Erker ligt aan de Jan van Avennesstraat 32 en is goed bereik- baar met het openbaar vervoer. Voor meer informatie kan men bellen: (010) 4267767. Aanrijding met dodelijke afloop SCHIEDAM - Woensdagavond omst- reeks half acht vond op de Stadhouderslaan een aanrijding plaats tussen een personenauto en een fiets, waarna de fietser, een 53-jarige Schiedammer overleed. De aanrijding ontstond omdat de 22-jarige bestuurder van de personenauto, afkomstig uit Schiedam, als gevolg van de gladheid de macht over het stuur verloor. Hij kon zijn auto niet meer onder controle krij- gen en botste tegen de stilstaande fiet ser. Uit in De Graauwe Hengst SCHIEDAM - In Podium Caf6 De Graauwe Hengst aan de Lange Haven te Schiedam treedt op don- derdag 23 december op Leon Eiias and friends, een jarasessie met mede- werking van Marco Diamantatos. Op eerste en tweede kerstdag is het cafe open, rnaar zijn er geen live optre- dens. Op maandag 27 december is er een optreden van onder andere 'die nakse bananen'. Op donderdag 30 december is er live muziek met Marco Diamantatos, Jan de Ligt, Rini van Willlgen en Frank van t Veer. POSTILION AUTOBRANCHE UITGAVE VAN Info: 015 - 361 50 50 Fax: 015 - 361 50 52 SCHIEDAM - Maandag waren in de aula van het Stedelijk Museum meer dan 200 kinde- ren aanwezig tijdens de opening van een expositie van (door de kinderen gemaakte) afbeeldin- gen van dieren op borden. Ongeveer 750 kinderen van groep 5 en 6 van Schiedamse basisscholen werken mee aan het educatieve project Didadier van de dienst Eduactie, het Stedelijk Museum Schiedam en de Artotheek in Schiedam. De kinderen bezoeken met dit doel het Stedelijk Museum en de Artotheek. Daar bezichtigen zij kunstwerken waar- op dieren zijn te zien. Het gaat er voor- al om een indruk te krijgen hoe mensen met dieren omgaan en hoe dieren in de kunst worden uitgebeeld. De bezoeken worden begeleid door Liesbeth Eshuis en Marjon Hoogendijk. Daarna gaan de kinderen naar de Artoteek en nemen een kunstwerk mee naar school. Het moet een dier zijn. Een week na deze bezoeken komt beeldend kunstenaar Marjon Hoogendijk in de klas en dan gaan de kinderen zelf dieren schilderen. Niet op papier maar op bor den. In de kerstvakantie zijn de 250 borden die op school zijn beschilderd in het Gisteren is in het Stedelijk Museum Schiedam de tentoonstelling van door scholieren beschilderde borden geopend. Op de borden staan allerlei dieren afgebeeld. (Foto: Bert Visserj Stedelijk Museum tentoongesteld. Gisteren vond de opening plaats waarbij prijzen werden uitgereikt aan kinderen die het mooiste bord hebben gemaakt. De zebra-verzorger van diergaarde Blijdorp was hiervoor uitgenodigd. De hoofdprijzen, twee maal twee vrijkaart- jes voor het kerstcircus Ahoy, gingen naar Burak Eser (basisschool De Singel) en Annalous Popel (basisschool Sint Jozef). Twee kaartjes voor Diergaarde Blijdorp gingen naar Arif Aydogan (basisschool Het Startblok). Een boek over dieren ging naar Sonja Mulder (basisschool Sint Jozef). Ook Souad Abou Adas (basisschool El Furkan) ont- ving een boek over dieren. De expositie van de met dieren beschil derde borden is tot 9 januari 2000 te bezichtigen. Het scholen-kunstproject loopt tot juni 2000. SCHIEDAM/VLAARDINGEN - het Algemeen Ouderen Verbond A.O.V. Schiedam-Vlaardingen bestaat vijf jaar. Daarom werd er op 16 december een jubi- leumreceptie gegeven in locatie De Harg aan het Hargplein 100. Bestuurs en raadsleden konden worden gefeliciteerd en tevens was er voor muziek gezorgd. Overigens neemt de woningcorporatie Woonplus Schiedam in januari 2000 ver- zorgingshuis de Harg over. Het gebouw aan het Hargplein 100 blijft beschikbaar voor senioren. Het is de bedoeling om minimaal 50 seniorenwoningen te realise- ren met een hoog niveau aan voorzieningen. Verder bekijkt Woonplus Schiedam de mogelijkheden om een gezondheidscentrum in het wooncomplex op te nemen. Tot medio 2000 zullen de huidige bewoners niets van de overdracht met- ken. (Foto: Bert Visserj SCHIEDAM/VLAARDINGEN - De actie '2000 wensen aan 2000 ballonnen' bedoeld voor het jaar 2000 loopt goed. De actie, die op 6 december door Stichting Ouderenwerk is gestart, heeft in de dienstencen- tra in Schiedam en Vlaardingen al bijna 600 wensen opgeleverd. Het initiatief is geo'rganiseerd in het kader van de eeuwwisseling. Tot 6 januari kunnen 55-plussers uit Schiedam en Vlaardingen hun wensen voor de volgende eeuw inleveren. Tussen de inzendingen die op dit moment binnen zijn, zaten ook enkele wensen in het Engels. Deze zijn afkom stig van een groep ouderen die Engelse les volgen in dienstencentrum de Woudhoek. Er moeten nog vele wensen worden ingeleverd wil men de 2000 halen. Alle ouderen worden dan ook uitgenodigd hun wens te komen opschrijven in 66n van de dienstencentra in Schiedam of Vlaardingen. De verzamelde wensen gaan op vrijdag 7 januari 2000 aan 2000 ballonnen de lucht in: duizend vanuit Schiedam (vanaf het Stadserf) en duizend vanuit Vlaardingen (vanaf het Veerplein). SCHIEDAM - De scholenge- meenschappen Spieringshoek en Schravelant en het Stedelijk Gymnasium Schiedam hebben onlangs een beroepenvoorlich- tingsavond gehouden. Op deze avond konden leerlingen praten met mensen die bepaalde beroepen dagelijks uitoefenen. De avond werd georganiseerd in samenwerking met de twee Schiedamse rotaryclubs. Het kiezen van een beroep vinden veel scholieren vaak heel moeilijk. In de scholengemeenschap Spieringshoek waren kortgeleden mensen aanwezig die verschillende beroepen uitoefenen. Leden van de Rotaryclubs Schiedam dragen graag hun beroep uit. Daarom verleenden zij graag hun medewerking aan deze voorlichtingsavond voor scho lieren. Ook oud-leerlingen waren aan wezig. Jaarlijks geeft zo'n 30 tot 40 procent van de bovenbouwleerlingen zich op "voor de beroepenvoorlichtingsavond. Dit jaar kwamen er 260 leerlingen van 4 HAVO en 5 VWO luisteren naar en vooral vragen stellen aan 72 beroepsoe- fenaars, varierend van boekhandelaar tot stedenbouwkundige en van school- hoofd tot notaris. Notaris Bonga trof vijf leerlingen die graag wilden weten wat een notaris de hele dag doet. Huisarts Valk praatte met zeven potentiele dok- ters. Toppers waren hotelmanagement en (bedrijfs)psychologie: 31 scholieren lieten blijken hiervoor grote belangstel- ling te hebben. Spieringshoek-dekaan Edward Claren- beek is de grote motor achter de voor- lichtingsavonden. "leder jaar weer hoor ik enthousiaste verhalen en vertellen leerlingen me dat dit een effectieve manier van voorlichting is, omdat ze echt een kijkje in de keuken krijgen. Vaak bieden voorlichters de leerlingen aan eens op de werkplek langs te komen. Daar maken ze graag gebruik van. Wat de leerlingen en mijzelf betreft gaan we hiermee door." Een perfect interieur met een schouw van Jan Wooning! grote heuze in rotan. grenen. eihen en senioren meubelen Bergweg 62, Rotterdam-Noord (naast It's), Tel. 010 4664827 22 DECEMBER 1999 DE P0STILJ6W'^6lTIE 12 PAGINA 3 Verschijnt op woensdag en donderdag in: Zoetermeer-regio, Hillegersberg Schiebroek-regio, Krimpenerwaard West, Capelle-regio, Krimpenerwaard Oost/Lopikerwaard, Alexander/Ommoord, Berkel-regio/ Pijnacker-regio, Gouda stad, Waddinxveen.Boskoop-regio, Deift-regio, Schiedam en Vlaardingen. Verschijnt wekelijks als bijlage In de Postiljon editie: Zoetermeer-regio, Berkel/Pijnacker-regio, Capelle, Krimpenerwaard en Lopikerwaard. GRAFIA PRINT&MEDIA groep Ambachtsweg 4, 2641 KS Pijnacker Postbus 85, 2640 AB Pijnacker Ingeschreven K.v.K. nr. 26030207 Algemene voorwaarden, gedeponeerd bij de K.v.K. Rotterdam. 01-08-99 Ook dit jaar weer zijn de deuren van Jan Wooning Meubelen op tweede kerstdag geopend. In zo'n 500 vierkante meter laat Jan Wooning zien wat er op het gebied van rotan, grenen (nieuw en antiek), eiken en senioren meube len allemaal voor handen is. Bankstellen, buffetkasten, salonta- fels, eethoeken, dressoirs, fauteuils, spiegels, hoekkasten, het is maar een greep uit het ruime aanbod. Het meeste kunnen we uit voorraad leveren, waardoor we een korte levertijd kennen. Jan Wooning stipt ook een ander ijzersterk punt aan: "Onze specialiteit is de scherpe prijsstelling. Je kunt het zo stellen: de prijs, daar komen we samen wel uit." Jan Wooning is beslist de moeite van een bezoek waard en zeker op tweede kerstdag. Ook de nieuwe collectie is al weer binnen. U ontvangt op deze dag maar liefst 10% korting. De keus is nu nog groter en ook verrassender. Wij leveren al een schouw vanat 5 flessen gratis brandgel Eenvoudig te plaatsen zonder dat er een rookkanaal noodzakelijk is! De open haard met een natuurlijk vlammenspel staat symbooi voor huiselijkheid en gezelligheid. Kom nu naar onze showroom en ovenuig uzelfl Wij hebben diverse modellen schouwen, zodat er allijd wel een geschikt is voor uw interieur.

Postiljon | 1999 | | pagina 3