Stoppen met roken ^Slim Hofman Auto's Prachtig kerstconcert in Liduina Basiliek Annette op pad met Rijkswaterstaat KOOPJES- KELDER Inschrijven Schiedamse Popprijs Rommelmarkt De Erker Man verdacht van zedendelict voorgeleid Jan Wooning Het leven is hart Bovag Garantie Bedrijf ±150 Top Occasions op voorraad 010 5216520 Alle pionnen staan op de snelweg, de vangrailvervangers kunnen aan het werk. (Foto: Bert Visser) SCHIEDAM - Ruira 25 bands hebben zich a! ingeschreven voor de Vierde Schiedamse Popprijs. Dit wordt gehouden in Podium Caf6 De Graauwe Hengst aan de Lange haven 28. In totaal 36 bands kunnen mee- doen. Tot 24 december is het nog mogelljk zich to te schrijven. Acht bands zullen dootgaan naar de twee halve finales. De finale is op 7 april. De voorronden wordeo op vrijdag- avond gehouden. bands kunnen zich inschrijven door middei van een aan- meldingsformulier. Dit is verkrljgbaar bij muziekzaken, de Popschool Schiedam aan de Lange Nieuwstraat 183 en in alle gebouwen van muziekcentrum OpMaat Meer infor- matie: {010} 4267351. SCHIEDAM Wijkcentrum De Erker organiseert op zaterdag 8 januari van 12.00 tot 16.00 uur een rommelmarkt gecombineerd met kledingbeurs. Omdat De Erker tussen Kerstmis en Nieuwjaar gesloten is, kunnen mensen nu reeds tafels reserveren voor de ver- koop van tweedehandsartikelen en -kle- ding. Belangstellenden kunnen langsko- men of even bellen: (010) 4267767. SCHIEDAM Donderdagmorgen is een 42-jarige man uit Delft voorgeleid aan de Officier van Justitie in Rotterdam. De man wordt verdacht van het sexueel misbruiken van een verstandelijk gehandicapte vrouw uit Schiedam. Het slachtoffer deed eerder zelf aangifte bij de politie. De Afdeling Jeugd- en Zedenzaken van het district Schiedam zet het onderzoek voort. RENOVATIE- VERKOOP! Een gezonde levensstijl is goed voor hart en bloedvaten. dat is de boodschap van de campagne 'Het leven is harf...zorg er goed voor' die de Nederlandse Hartstichting tot aan de zomer van 2001 gaat voeren. Met de campagne wordt vooral duidelijk dat een gezonde levensstijl leuker en vooral veel dichterbij is dan de meeste mensen denken. Maar veel mensen geloven dat pas als ze het aan den lijve ondervinden of van heel dichtbij meemaken. Om die reden is 'Geld voor een gezond idee!' in het leven geroepen. Een initiatief van de Nederlandse hartstichting en het VSB Fonds. Beide organisaties stellen geld ter beschikking voor de financiering van lokale projecten die gericht zijn op de bevordering van een gezonde levens stijl. Met dat geld kunnen buurtorgani- saties, instellingen, verenigingen en stichtingen diverse activiteiten realise- ren die als oogmerk hebben het bevor- deren van een gezonde levensstijl. Als maximumbedrag is 20.000,- vastge- steld, maar een kleiner bedrag is ook welkom. Wellicht dat u meer informatie wilt hebben of wilt meedoen? Neem dan contact op met: Geld voor een gezond idee!, p/a Nederlandse Hartstichting, Postbus 300, 2501 CH Den Haag, tel. (070) 3155582 (woens- dagen van 10.30-13.00 uur), fax (070) 3838752. SCHIEDAM/VLAARDINGEN - "Ha, Cor wil je de A 203 noord erop zetten?" Aan het woord is Achmed, de grote regelkees vanavond bij Rijkswaterstaat. Vanuit zijn auto vraagt hij de meldkamer - boven de Benelux - een rood kruis boven de weg te zetten op de piaats waar str- aks gewerkt moet worden. Het verkeer moet de andere rijba- nen nemen. In de buurt van Schiedam zijn de gelei- de rails aan vervanging toe en dat moet vannacht gebeuren. De voertuigen, het materieel en de werklui wachten op een parkeerplaats langs de snelweg op het teken dat ze kunnen beginnen met hun klus. "Waar blijft hij nou toch? Kun je 'em niet bellen?", vraagt Achmeds colle- ga. "Nee, ik kan hem niet bereiken, zijn telefoon staat uit". Op de vluchtstrook van de snelweg wachten we tot de actiewagen de oprit op komt rijden. Dat is zo'n wagen met een grote verlichte pijl, die het verkeer van de rijbaan moet weren. Contact. "Nee, kom op joh, doorrijden. Stonden ze onderaan de oprit op ons te wach ten!" De actiewagen-wordt neergezet. Andreasstrips ervoor, zodat elke slaap- kop wel wakker moet schrikken voor- dat die tegen de actiewagen opknalt. Vanuit een langzaam rijdend vrachtwa- gentje plaatst een werkman pionnen om de rijbaan voor dit moment aan te geven. Achter dit vrachtwagentje rijdt de zogenaamde 'botsabsorber', een vrachtwagen met een stoot'kussen' aan de achterzijde. Die kan wel tegen een stootje en beschermt een kwetsbaar mensenlijf tegen aanstormend verkeer. Dat niet elke verkeersdeelnemer even goed oplet zagen we vanavond met eigen ogen. Een automobilist reed tot over de Andreasstrips toen die de weg- afzetting pas in de gaten kreeg! Vangrailvervangers "Okee", alle pionnen staan, de vangrail- SCHIEDAM - In de St. Liduina Basiliek te Schiedam heeft de Harmonie van de Koninklijke Shell Rotterdam afgelopen zon- dag een sfeervol kerstconcert verzorgd in samenwerking met het dameskoor Jubilatio en het mannenkoor In Honorem Dei. Hiermee werd na vijf jaar een traditie voorgezet die in ver- band met de restauratie van de Basiliek was onderbroken. De schoonheid van het rijke interieur kwam pas goed tot zijn recht toen net REGIO - Net als met iedere andere jaarwisseling nemen ook deze jaarwisseling 150.000 mensen zich voor om te gaan stoppen met roken. Met de bij- zondere jaar-, eeuw- en millen- niumwisseling moeten dat er gemakkelijk twee keer zoveel kunnen zijn. De stoppen-met-roken-actie 'Dat kan ik vervangers kunnen aan het werk. Allen in fel-oranje kleding met reflecterende strepen. Dat is verplicht, op het niet dra- gen ervan staan duizenden guldens boete voor een bedrijf. Firma Vermeulen uit Benthuizen voert dit jaar het werk uit voor Rijkswaterstaat. De mensen van Rijkswaterstaat zijn er voor de coordi- natie en het toezicht. Op een ander gedeelte van de snelweg rijdend bekij- ken we nog een afzetting, dan rijden we terug naar het steunpunt Maasland, omdat Achmed een gesprek heeft met voor de aanvang van het concert de vijf grote en veertien kleine kronen de basi liek in een zee van licht zetten. Een duidelijk trotse 'huisbaas' pastor Vismans verwelkomde de ruim twee- honderd bezoekers in een goed ver- warmde kerk. Dit eerste kerstconcert in de Basiliek sinds jaren bestond uit een gevarieerd programma waarin koren en Harmonie afwisselend optraden. Ook leverden de bezoekers tijdens de volks- kerstzang hun aandeel. De Shell Harmonie onder leiding van dirigent George Wiegel opende met de 'Ouverture to a winterfestival' van James Curnow waarbij direct al de ook' speelt hierop in. Een actie in de vorm van een recordpoging; deelnemers hieraan krijgen advies op maat, onder- steuning en kunnen meedoen aan een speciale 'Stoppen-met-roken 2000-cursus' die vanaf donderdag 23 december gedu- rende zes weken om RTL5 is te zien. Ook een cursusboek maakt deel uit van de cursus. Overigens kunnen mensen die zich aangesproken voelen en met roken willen stoppen informatie en ondersteu- ning krijgen via telefoon 0900-9390. zijn baas. Met zijn collega gaan we terug en stappen uit bij de werkzaam- heden. Apart, zo'n wandelingetje op de snelweg. Vele handen maken weinig werk moet Vermeulen gedacht hebben. Het werk vordert snel. Ook bij een andere oprit, waar oude lantarenpalen worden gesloopt, werkt men hard door. "Ik heb gezegd dat als het af is, ze weg mogen", verklaart hun opzichter. Met de palen gaat men niet zachtzinnig om. Willen ze niet breken, dan moeten ze doorgezaagd worden om op de grote oplegger vervoerd te kunnen worden. "Tegenwoordig zit het VCA-blok - dat goede acoustiek van de Basiliek tot uiting kwam. Organist/dirigent Hans van den Toorn bleek zijn gemengd koor goed in de hand te hebben bij het a capella gezongen 'Tollite Hostias' van Saint-Saens. enorm veel vermogen levert - helemaal bovenin de lantarenpalen. Dat was eerst niet zo en dan werden ze er nog wel eens uitgejat om bij de teelt van hennep te gebruiken", vertelt de opzichter. Ze weten het ook wel te vinden zeg! Eind goed, al goed; Achmeds baas die hem vanavond in zijn auto volgde om zijn werk te controleren en een gesprek met hem heeft, is tevreden. Achmed mag blijven. Hoera. Annette Vink Op vrijdag 24 december wordt in de Liduina Basiliek aan de Singel om 24.00 uur de kerstnachtmis gehouden. Radio Rijnmond zend de nachtmis uit. De uit- zending begint al om 23.00 uur. Diverse Clio's '99 vanaf 19.950,- Twingo's: nieuw model. Div. kleuren en uitvoeringen vanaf /16.950,- Twingo's: div. kleuren en uitvoeringen. airco en comfort metallic, '98 vanaf /16.250,- 22 DECEMBER 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 5 Een wandelingetje op de snelweg ALLES MOET WEGH! T.E.A.B. Bankstellen. eiken en grenen meubelen enz Haast u zich 0P=0P!!! di., wo., do., za. geopend van 11.00-16.00 uur. Soetendaalseweg 57. Rotterdam-Noord Radio incl.montage en boxen GRATIS MattenGRATIS Radio incl.montage en boxen GRATIS MattenGRATIS 5000,- uitgestelde betaling 6 maanden GRATIS 3 jaar garantie onderhoud mogelijk Rottekade 179 Bergschenhoek Zie onze advertentie elders in deze krant.

Postiljon | 1999 | | pagina 5