u I Septembe r i 29 DECEMBER 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 10 Het Maasboulevardfeest in Schiedam trok meer bezoekers dan ooit. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie) Het Maasboulevardfeest in Schiedam wordt steeds meer een echt regionaal evenement. Op 2, 3 en 4 juli pakte de organisator Stichting VAGE uit met een van de grootste popfestivals van de regio Rijnmond, een Hollandse Hits fes tival en een groot aantal kinder- en De verschillende straten en pleinen van wijken in de gemeente Schiedam stonden de afgelopen weken in het teken van de activi- teiten van Jeugdland 2000. Dit eve nement is een initiatief van de afde- ling activiteiten dienst Sport en Recreatie van de gemeente WW en bromfietsers rekening te houden met de schooljeugd op straat, vooral tij- dens de spitsuren. Ze probeert zo het aantal verkeerson- gevallen met jonge- ren verder terug te dringen. De lande- Allemaal zeer verschillend maar toch bijzonder Schiedams. Een van de plekken die beslist een bezoekje waard zijn, is het Hofje van Belois (zie foto). Dit bevindt zich vlakbij het Julianapark, in de Aleidastraat. In 36 woningen leven daar mensen die genieten van de stilte en de goed onderhouden tuin. Find augustus gingen de schqlen weer van start in Schiedam. (Foto: joop Zeemeijer Fotografie) In museummolen De Nieuwe Palmboom was in September een expositie te zien over 25 jaar molenbedrijf van de Schiedamse Molen De Vrijheid. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie In September werd in de museum molen De Nieuwe Palmboom een foto-expositie geopend over het wel en wee van 25 jaar molenbe- drijfvoering. Foto's, tekstpanelen en oude gereedschappen geven een Op bet Frans Fialsplein in de wijk West deden kinderen mee met het verspuwen van kauwgomballen' in het kader van jeugdland 2000. (Foto: Bert Visser) Schiedam en wordt vier keer per jaar gehouden. Kinderen in de leef- tijd van vijf tot en met veertien jaar kunnen gratis deelnemen aan de activiteiten. De basisscholen in de regio gaan weer beginnen en voor het tiende achtereenvolgende jaar organiseert de vereniging Veilig Verkeer Nederland de gelijknamige pu- bliekscampagne. De vereniging vraagt automobilisten, vrachtwa- gen- en buschauffeur, motorrijders lijke monumen- tendag op 11 September heeft dit jaar een groen tintje. Ook in Schiedam. Hier heeft het comite Open Monumen- tendag Schiedam gekozen voor enkele belang- rijke groenplek- ken rond de stadskern. Een van de plekken die beslist een bezoekje waard waren op de Open Monumentendag van 11 September: het Flofje van Belois. (Foto: Bert Visser) Een groep Schiedamse kinderen heeft het KinderDoeFestival bezocht in Rotterdam (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie) lijn in September een Open Dag op een van de bouwterreinen van de Beneluxlijn in Schiedam West. Het tracedeel tussen het toekomstige station Troelstralaan en sta tion Vijfsluizen bevindt zich in een fase tussen ruwbouw en afbouw. De bouwactiviteiten zijn zo ver gevorderd dat de contouren van viaducten en stations overal duide- lijk zichtbaar zijn. Een aantal Schiedamse kinderen heeft zaterdag 18 September het KinderDoeFestival in Rotterdam bezocht. De kinderen vertrokken bij activiteitencentrum De Blauwe Brug naar de voorstellingen van Circus Rotjeknor en het Wereldcircus. beeld van een van de meest produc- tieve Schiedamse molens: Molen De Vrijheid. Molen De Vrijheid is een reusachtige balie-korenmolen, gebouwd in 1785 als brandersmo- len. Molen de Vrijheid is het langst van alle Schiedamse molens als brandersmolens in bedrijf gebleven (tot 1917). Onder het motto 'Beneluxlijn in Beeld' hielden de RET en het projectbureau Benelux- De Open Dag op het bouwter- rein van de Beneluxlijn in Schiedam trok veel bekijks. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie) sportactiviteiten. Het Maasboule vardfeest werd voor de elfde keer gehouden. Er kwamen dit jaar meer rond de 50.000 bezoekers, een recordaantal. Ook. dit jaar is het weer nodig om in Scbiedam verschillende bomen te verwijderen vanwege de iepziekte. Om versprei- ding van de ziekte te voorkomen moeten de zieke iepen zo snel mogelijk worden gekapt. Begin juli is de gemeente begonnen met het rooien van zieke iepen in het Beatrixpark. Afgelopen vrijdag waren er op ver schillende lokaties opnieuw enkele zieke bomen aan de beurt. In juli kwamen de eerste nieuwe vrijwilligers van de Voorbeeldtuinen bijeen op het voorlichtingscentrum De Groene Raat. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie) delijker te tuinieren. Begin 1995 is een start gemaakt met de aanleg van twaalf verschillende tuinen die nu te bewonderen zijn. Vorige week was er een bijeenkomst voor de eerste nieuwe vrijwilligers aan de Harreweg bij voorlichtingscen trum De Groene Raat. Het project Voorbeeldtuinen is een initiatief van de gemeente Schiedam met de bedoeling men- sen te motiveren om natuurvrien- Het rooien van zieke iepen zal nam enkele weken in beslag. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie) X-.vw yt

Postiljon | 1999 | | pagina 10