December m b e r - -- - if in 1>| i'j|-| '.'■Wf. 29 DECEMBER 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAG IN A 11 Zaterdag 6 november vond in de Margriethal het negende concours voor drumbands en majorettes plaats. (Foto: ]oop Zeemeijer Fotografie) Bomers hield een openingstoe- spraak. Molen De vrijheid werd in 1971 aangekocht door de gemeen- te. Mede dankzij de samenwerking met de Echte Bakkers Organisatie ging in november 1974 De Vrijheid als bakkersmolen een nieuwe levensfase in. In en rond het cen trum van Schiedam worden de komende tijd vele nieuwe wonin- gen gebouwd. Op negen locaties komen er stadswoningen, ouderen- woningen, eengezinswoningen en appartementen in verschillende prijsklassen, in zowel de huur- als koopsector. Op zaterdag 20 november konden inwoners van Schiedam alle nieuwbouwplannen van de Stichting Woonpromotie Schiedam bewonderen in de foyer van het Theater a.d Schie aan het Stadserf. Ook konden bezoekers op die dag allerlei lekkernijen proeven van Schiedamse restauranthouders en de kennismaken met het culturele leven in Schiedam. De 'Dag van het Stadse Wonen' werd geopend door burge- meester R. Scheeres en wethouder A. Reijnhout. Hoofdmoot van de dag was de presen- tatie van de verschillende nieuwbouw- In november kwamen oud-mole- naars en medewerkers van Molen De Vrijheid bijeen. (Foto: Stichting De Schiedamse Molens) projecten in en rond het cen trum. Op de Dag van het Stadse Wonen1 zijn alle nieuw bouwplannen voor woningen in en rond het centrum van Schiedam gepresenteerd aan het publiek. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie) bracht op de toekomst van de opgeknapte Hoogstraat. In zijn speech onderstreepte de voorzitter van de Winkeliersvereniging Hoogstraat, John van Buuren dat het karwei dankzij de goede samenwerking tussen gemeente, de aannemer, ONS, de werkgroep Hoogstraat en de winkeliers soepel is verlopen. Een vakantievilla aan zee voor ouderen die niet of nauwelijks in staat zijn zelfstandig op vakantie te gaan. Dit droombeeld voor oude ren in Schiedam en omgeving wordt binnenkort werkelijkheid. Woon-, zorg- en dienstencentrum Frankeland gaat in Rockanje een vakantievilla voor ouderen behe- ren. Het pand ligt in het hart van het dorpscentrum. De afstand naar strand en zee bedraagt ongeveer 1,5 kilometer. Het pand is aan alle kanten omgeven door een fraaie uitstraling met oude bomen en biedt gezellige, schaduwrijke plek- jes. De komende maanden zal het pand grondig worden verbouwd. Daarna kan het worden ingericht tot vakantieverblijf, waar gemid- deld tien tot twaalf gasten voor een korte of langere vakantie onder begeleiding kunnen verblijven. In zorgcentra de Harg en Spaland in Schiedam wer- den er in december kerstfestiviteiten voor senioren ge- houden. In zowel lokatie De Harg als Spaland was er op zaterdagmiddag een kerstprogram- ma. In Spaland was er een speciaal kerstmenu. Op tweede kerst- dag was dit te combineren met een kamerconcert van de Roemeense pianist Antonio Duica. Ook in de nieuwe eeuw gaat de Protestants Christelijke Stich ting Zorgverlening voor Ouderen door met een zeer gevarieerd pro- gramma met voor ieder wat wils. Voor de senioren in Schiedam- Noord staan er weer vele activi- teiten gepland. De Protestant Christelijke Stichting Zorgverlening voor Ouderen organiseert gevarieerde activiteiten voor senioren in.Schiedam-Noord. Flier is men bezig met de voorbereidingen voor Kerst. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie) De Hoogstraat is op zaterdag 27 november feestelijk heropend door wethouder Hafkamp. Vooraf- gegaan door een clownsduo werd de gerenoveerde winkelstraat inge- wijd. Natuurlijk liepen er ook vele Pieten rond en zorgden twee bands voor de nodige muziek. De winke liers van de Hoogstraat zijn trots op hun nieuwe bestrating. Na de officiele opening werd in de Branderskelder een toast uitge- Mies Bouwman kwam op 7 oktober een cheque overhandigen aan de kinderafdeling van het Schieland Ziekenhuis. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie) De kinderafdeling van het Schieland Ziekenhuis in Schiedam wil de afde- ling een wat huiselijker uitstraling geven door speelgoed aan te schaf- fen en vrolijk meubilair te plaatsen. Hiervoor heeft de afdeling een bij- drage gevraagd uit het Monuta Charity Fund. Bestuurslid Mies Bouwman kwam donderdag 7 oktober aan het personeel van de afdeling een bedrag van f 4.500,- overhandigen voor de aanschaf van materiaal. Vier scoutinggroepen uit Schiedam bedienden zich in het weekend van de moderne communicatiemiddelen om contacten te leggen met hun col- lega's over de hele wereld. Meer dan 250 scoutinggroepen in Nederland deden mee aan deze zogeheten Jamboree On The Air. Wereldwijd stonden er in zo'n hon- derd landen antennes van Scouts opgesteld opdat de scouts elkaar in de lucht konden ontmoeten. Bij Theater Femus kunnen kinderen van 8 tot en met 12 jaar een toneel- cursus volgen. Tijdens deze cursus komen allerlei aspecten van toneelspelen aan bod, zoals improviseren, fantaseren, pre- senteren en acteren. Groots was de opkomst bij het negende bondsconcours voor drumbands en majorettepeletons in de Margriethal te Schiedam. Op zaterdag waren er 43 korpsen uit verschillende provincies aanwezig om onder andere te strijden om promotie naar een hogere klasse. Radio Schiedam is genomineerd voor de RTV Award 1999. De Schiedamse radio strijdt om de hoogst eer in de categorie radio met het programma 'Wat doe je voor de kost?'. Het programma wordt gepresenteerd door Dick van Gooswilligen. Van de in totaal 239 inzendingen kregen er 6 een nomi nate. De prijs wordt uitgereikt door het Lokale Omroep Fonds. Precies 25 jaar na de officiele inge- bruikstelling van molen De Vrijheid als bakkersmolen, kwa men de molenaars, vrijwilligers en bestuursleden van het eerste uur bijeen. Aan de Noordvest 34 in museum De Nieuwe Palmboom, waar tot januari 2000 een foto- expositie van molen De Vrijheid is te bezichtigen, konden de oud- molenaars en betrokkenen herinne- ringen ophalen. Oud-wethouder Zaterdag was het volop feest op de vernieuwde Hoogstraat. Wethouder Hafkamp zorgde voor de heropening. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie) De scouting van de Burgemee ster van Haaren- groep deed in oktober mee aan het 'Jamboree on the Air' weekend. (Foto: Joop Zeemeijer Foto grafie) Dick van Gooswilligen van Radio Schiedam is genomineerd voor zijn programma 'Wat doe je voor de kostf". (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie)

Postiljon | 1999 | | pagina 11