De tijd verstrijkt, een nieuwe tijd? Postiljon wenst alle klanten en lezers een voorspoedig 2000! - r: Weerman Bernard te gast bij Radio Schiedam \Nim Hofman Luto's 010 5216520 Molen De Nieuwe Palm boom begroet 2000 SCHIEDAM - Ongeveer 250 Nederlandse molens, waaronder Molen De Walvisch en De Nieuwe Palmboom in Schiedam, draaien met oud en nieuw gedurende 24 uur om het nieuwe mil lennium welkom te heten. In heel het land hebben scholen, bedrijven en instellingen vlaggen van een groet, logo of tekening voorzien. Op de lijst van deelnemende molens staat Schiedam aan kop wat betreft het aantal: Maar liefst vijf molens worden in de vlaggen gezet. Op donderdag 30 december om 14.00 uur zal de Nieuwe Palmboom haar versierde wieken laten draaien. Opruimen vuurwerk SCHIEDAM - De afgelopen jaren trof ONS Milieu in samenwerking met poli tic, brandweer en gemeente veel maat- regelen om de jaarwisseling veilig te laten verlopen. Ook dit jaar streeft men ernaar om onder meer het vuurwerkaf- val zo snel mogelijk op te ruimen. Zo mogelijk worden verschillende pleinen onder handen genomen. In Nieuwland en Oost worden deze werkzaamheden ondersteund door de onderhoudsploe- gen van de wijkserviceteams. ONS Milieu verwacht dat met hulp van buurtgroepen het daarna toch nog circa drie weken zal duren voordat de vuur- werkrestanten uit het straatbeeld zijn verdwenen. Blues Indication in Graauwe Hengst SCHIEDAM - In Podium Cafe De Graauwe Hengst aan de Lange Haven 28 treedt op zaterdag l januari op (vanaf 22.00 uur) de Schiedamse band Blues Indication. De band speelt zowel stevige blues en rock als authentieke blues. Oudejaarsdag caril- lonbespeling SCHIEDAM - Op de laatste dag van het jaar bespelen beiaardiers Marianna Maras en Gerard de Waardt het carillon van de Grote Kerk aan de Lange Kerkstraat. De muziekstukken die door beiden voor dit concert zijn uitgekozen verwijzen naar de overgang van oud naar nieuw. Gerard de Waardt speelt onder andere 'Now is the Hour' van S. Scott, 'The Syncopated Clock', 'Winter van Vivaldi' en werken van Bach. Ook waaiert Nederlandse popmuziek van Het Goede Doel (Vriendschap) op vrij- dagmorgen tussen 11.00 en 12.00 uur over het centrum van de stad. POSTILJON AUTOBRANCHE UITGAVE VAN Info: 015 - 361 50 50 REGIO - De klok tikt gestaag door. Het nieuwe millennium nadert met rasse schreden. Net zoals het mechanisme van een tijdbom houdt de millennium- wisseling velen in spanning. Zal de tijdswende inslaan als een bom? Zullen we toch worden verrast door onvoorziene (com- puterjproblemen? Of wordt alles op oude voet hervat en hebben we ons eigenlijk druk gemaakt om niets? Zoals ook duizend jaar geleden? Ook rond 1000 n. Chr. bestonden er groeperingen die met gemengde, hoop- voile danwel angstige gevoelens de mil- lenniumwisseling afwachtten. Geschiedkundigen zijn het er niet over eens hoeveel mensen zich in die jaren Zal de millenniumwisseling inslaan als een bom? bewust waren van het feit dat men het jaar 1000 inging. Het denken in eeu- wen raakte immers pas in de 17e eeuw in zwang. Niettemin zijn er bronnen die erop wij- zen dat een aantal mensen in beslag werd genomen door deze unieke wisse- ling van de tijd: Het jaar 1000 en het jaar 1033 (duizend jaar na de geboorte respectievelijk dood van Jezus Christus) stonden hierbij centraal. Men verwacht- te de komst van de eindtijd. Millennaristen De Millennaristen of Chiliasten (naar het Latijnse en Griekse woord voor dui zend) zoals deze groeperingen werden aangeduid, waren ervan overtuigd dat de millenniumwisseling het einde van de wereld zou inluiden. Het getal 1000 werd in verband gebracht met de wederkomst van de Messias (gezalfde/verlosser) waarmee de eindtijd op aarde was aangebroken. Om de komst van de eindtijd te bespoe- digen gingen aanhangers van millenna- ristische bewegingen alvast leven in de geest van het 'Duizendjarig Rijk' dat vooraf ging aan de komst van de verlos- ser. Ook na de middeleeuwen lieten derge- lijke religieuze bewegingen van zich horen. Edn van de bekendste is de radi- cale afsplitsing van de Wederdopers die in 1534 in Munster een Duizendjarig Rijk uitriep en vervolgens bloedig werd onderdrukt. Dat het allemaal niet zo'n vaart heeft gelopen is duidelijk. We zijn er nog steeds hier op aarde, het einde der tij- den gold blijliaar niet in het jaar 1000. Wordt 2000 wellicht de eindtijd, of gewoon een nieuwe tijd? De tijd zal het leren. PIJNACKER - Een nieuw tijd- perk staat voor de deur. Met de afsluiting van 1999 gaan we het nieuwe millennium in. Afgelopen jaar hebben de afde- ling verkoop en de redactie van Postiljon Weekbladen zich geza- menlijk ingezet om de krant voor u, lezers en klanten, zo aantrekkelijk mogelijk te maken. Ook komend jaar gaan we er voor zor- gen dat de Postiljon een krant is die u als 'uw' krant beschouwt. Wij wensen alle klanten en lezers een goed uiteinde en een zeer voorspoedig 2000! Medewerkers verkoop in alfabetische volgorde: Ruud Broere, Bjorn Fuchs, Ed Geneugelijk, Lennard Geraets, Harald Huurman, Wim van Leeuwen, Raymond Lupgens, Michiel Martijn, Jerry Modderkolk, Imrichs Mooy, Edward den Otter, Henk Priem, John Priem, Rob Veldkamp, Hans Wentink, Erwin Zwijnenberg. Medewerkers redactie in alfabetische volgorde: Hein Eikenaar, Elma Gortworst, Jeroen Kormelink, Karin Monshouwer, Lucas Muis, Linda Vaandering, Ruud Veldkamp, Juliana Vermeer, Peter Zoetmulder. De medewerkers verkoop en redactie van de Postiljon (met op de voorgrond 'mascotte' Teddyj wensen u een zeer voor spoedig 2000. (Foto: Postiljon) Fax: 015 - 361 50 52 SCHIEDAM - Voormalig inwo- ner van Schiedam en televisie- weerman John Bernard is zon- dag 2 januari te gast in het Radio-Schiedam programma 'Wat doe je voor de kost?'. Tussen 10.00 en 12.00 uur praat presentator Dick van Gooswilligen met deze RTL- weerman over onder andere zijn tijd bij de Koninklijke Luchtmacht. Bij de luchtmacht ontwikkelde John Bernard als officier/meteoroloog zijn belangstelling voor alles wat met het weer te maken heeft. In het interview passeren ook voormali- ge werkgevers als de Luchthaven Rotterdam, het KNMI en de Landbouw Universiteit Wageningen de revue. Daarnaast komt het werk als weerman voor het NOS-journaal, RTL-4 en RTL-5 aan de orde. Ook krijgt de luisteraar te horen hoe John Bernard zijn vrije tijd doorbrengt. De weerman is namelijk een verwoed verzamelaar van postzegels, oud speel- goed en camera's. Ook heeft hij grote belangstelling voor schilderkuhst en hockey. Net als iedere gast in dit programma, moet ook John Bernard antwoord geven op de vraag wat hij gaat doen wanneer hij het in Schiedam 66n dag voor het zeggen zou hebben. Radio Schiedam is te beluisteren op 96.1 op de kabel, 106.7 in de ether en 'achter' het mozai'ekkanaal op de televi- sie. Diverse Clio's '99 vanaf /19.950,- Twingo's: nieuw model. Div. kleuren en uitvoeringen vanaf/16.950,- Twingo's: div. kleuren en uitvoeringen. airco en comfort metallic, '98 vanaf /16.250,- Bovag Garantie Bedrijf ±150 Top Occasions op voorraad 29 DECEMBER 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 3 GEVONDEN Hot goedkoopste adres voor grcnen, rotan, cikcn on senioren meubelen. JAN WOONING MEUBELEN Bergweg 62, R'dam. Tel. 010-4664827. Tot ziens. Let op... Onze nieuwe collectie is binnen. Nu onze collectie 1999 tegen weggeefprijzen! ^V^rens«Wedefwr^e/W#neyaanmsse//nj|J Verschijnt op woensdag en donderdag in: Zoetermeer-regio, Hillegersberg Schiebroek-regio, Krimpenerwaard West, Capelle-regio, Krimpenerwaard Oost/Lopikerwaard, Alexander/Ommoord, Berkel-regio/ Pijnacker-regio, Gouda stad, Waddinxveen.Boskoop-regio, Delft-regio, Schiedam en Vlaardingen. Verschijnt wekelijks als bijlage In de Postiljon editie: Zoetermeer-regio, Berkel/Pijnacker-regio, Capelle, Krimpenerwaard en Lopikerwaard. GRAFIA PRINT&MEDIA groep Ambachtsweg 4, 2641 KS Pijnacker Postbus 85, 2640 AB Pijnacker Ingeschreven K.v.K. nr. 26030207 Algemene voorwaarden, gedeponeerd bij de K.v.K. Rotterdam, 01-08-99 Radio incl.montage en boxen GRATIS MattenGRATIS 5000,- uitgestelde betaling 6 maanden GRATIS 3 jaar garantie onderhoud mogelijk Rottekade 179 Bergschenhoek Zie onze advertentie elders in deze krant.

Postiljon | 1999 | | pagina 3