Den Baaq 24 Utrecht 58 "He pap, de molen uit Schiedam is op het jeugdjournaal!" Molen de Walvisch haalde afgelopen vrijdag ook het landelijk nieuws met de spectaculaire plaatsing van de nieu- we kap. Eindelijk was het dan zover. Nadat het hijswerk van de kap van de molen op woensdag niet was doorgegaan als gevolg van storm en buien, kon men vrijdag dan toch met de klus beginnen. De gemeenten Schiedam, Vlaardingen, Delft en Schipluiden gaan gezamenlijk de verkeerspro- blemen aanpakken in Midden Delfland. De problemen doen zich met name voor op de route Schieweg-Kandelaarweg-Kerkweg, de weg Abtswoude-Harreweg en de route Zouteveenseweg-Breeweg. Er zullen maatregelen worden getrof- fen om de verkeersveiligheid te ver- groten en vooral het vele 'sluipver- keer' aan te pakken. In de nacht van zaterdag 19 op zondag 20 maart, tussen 02.00 uur en 04.00 uur, braken op drie locaties in Schiedam (de Warande, de Fokkerstraat en de Algerastraat) Voor het plaatsen van de kap en het staart- werk op de molen De Walvisc h was de inzet van een flinke hijs- kraan nodig. (Foto: Van Det fotopro- ducties) branden in opslagloodsen uit. Vanwege het aantal branden en de hevigheid daarvan startte de brand- weer de GRIP-procedure op en werden de branden met groot materieel bestreden. Hierbij werd assistentie verkregen van brand- weereenheden uit andere districten. De branden zijn waarschijnlijk ver- oorzaakt door een pyromaan. Het sluipverkeer in Midden Delfland wordt gezamenlijk door de gemeenten aangepakt. (Foto: Ruud Veldkamp) 'M79%tmicM fW O; Spa#ns* PolWeF Rlnq Rotterdam A ft'dam-Noordwest R'dam"-keat 29 DECEMBER 1999DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 8 Schiedamse amateurkunstenaars exposeerden op de kunstmarkt in De Erker op zondag 21 februari. (Foto: Ruud Veldkamp) van vele vuurpijlen, grondsiervuur- werk, luchthuilers en niet te verge- ten allerlei zware donderslagen en astronauten. Ondanks alle schoon- maakwerkzaamheden waren er begin deze week nog vuurwerkres- ten te vinden die getuigen van een hevig oud en nieuw in Schiedam. Met de dag groeit de onvrede onder de leden van de Vereniging Schiedamse Ondernemers. Het mogelijke schrappen van de aanleg van de A4-noord (tussen Delft en Schiedam Vlaardingen) roept veel verzet op bij plaatselijke en regionale bestuurders en bedrij- De aanleg van het stuk snelweg A4 is belangrijk voor de toegankelijkheid van de bedrijventerreinen en voor Schiedam-Centrum en Vlaardingen. (Foto: Van Det foto- producties) kilometerslange files. Op zaterdag 13 februari presenteerde de Schiedamse Carnavalsvereniging De Rietzeilers zich met nadruk in zowel de binnenstad als op het Hof van Spaland. De Rietzeilers kregen de Stadssleutel overhandigd door burgemeester Scheeres op winkel- centrum Het Hof van Spaland. Daarmee begon het carnavalsweek- end officieel in het tot Brandersgat omgedoopte Schiedam. In wijkcen- trum De Erker werd afgelopen zondagmiddag een kunstmarkt gehouden. In het hele gebouw hin- gen schilderijen, tekeningen, aqua- rellen, foto's en patchwork van Schiedamse amateurkunstenaars. Ook exposeerden kinderen die deelnemen aan het project 'Kunstgreep'. En of er vuurwerk afgestoken is in Schiedam. Het nieuwe jaar werd ook hier ingeluid met het afsteken De laatste vuurwerkresten ge tuigen van een hevig oud en nieuw. (Foto: Van Det fotoproducties) Afgelopen maandag en dinsdag was het weer raak. Even was het in Nederland echt winters weer. De Vlaardingerdijk richting Schiedam gaf zicht op een sneeuwlandschap zoals we dat al een tijd niet hebben meegemaakt. Op dit weggedeelte was het nog vrij rustig, maar op bijna alle snelwegen en verkeers- knooppunten stond het vol met Zicht op een besneeuwd landschap bij de Vlaardingerdijk richting Schiedam. (Foto: Van Det fotoproducties)

Postiljon | 1999 | | pagina 8