J u n i 29 DECEMBER 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 9 In het Natuurcentrum de Boshoek van de KNW afdeling Waterweg Noord was vanaf 11 april een ten- toonstelling te bezichtigen over Midden Delfland en zijn waarde als natuurgebied. De expositie duurde tot en met 30 mei. Op de eerste expositiedag bezochten meer dan tweehonderd mensen de tentoon- stelling. "Gezien de concurrentie van het nationale museumweekend geen slecht begin", aldus Wouter van der Schalie van Natuurcentrum De Boshoek. "Ook kinderen vermaakten zich goed en leerden tegelijkertijd iets over het natuurgebied. De expositie toonde met name de ecologische, archeologische en recreatieve waarde van het 'groen- gebied' Midden Delfland. Door zijn doe opdfachten was de expositie ook voor kinderen zeer geschikt om te bezoeken. De geraniummarkt op het 'HEMA-plein' op zaterdag 8 mei, de dag voor moederdag. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie) Wie voor moederdag nog extra inkopen wilde doen, kon afgelopen zaterdag prima terecht op de gera niummarkt op het zogenaamde HEMA-plein aan het eind van de Broersvest. Van 10.00 tot 16.00 konden bezoekers, genietend van het zonnetje, niet alleen geraniums kopen, maar ook andere perkplan- ten. De hele dag waren er demon- straties in het bloemschikken. De gemaakte stukjes en stukken kon den tegen een voordelige prijs wor- den gekocht. In de middag kon de jeugd zelf aan de slag om onder deskundige begeleiding zelf een bloemstukje voor moeder te maken. Op Kinderboerderij 't Hoefblad is op zondag 16 mei het jaarlijkse schaapscheerdersfeest gehouden. Karin Jansen van de afdeling Stedelijk Beheer/Groen en Natuur kijkt terug op een zeer geslaagde dag. "Het was ontzettend druk en Een regionale fietstocht van Vlaardingen naar Schiedam voor ouderen vond dinsdag 11 mei plaats. (Foto: Bert Visser) gezellig, ik denk dat er duizenden bezoekers zijn geweest. Het weer was ook lekker, slechts een keer een miezerbuitje." Vorige week is een regionale fietstocht voor oude ren uit Vlaardingen en Schiedam gehouden. i Het jaarlijkse schaapscheerdersfeest op kinderboerderij 't Hoefblad trok zeer veel bezoekers. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie) "Gezien de hoge opkomst en het enthousiasme van de deelnemers een activiteit die voor herhaling vatbaar is", aldus Anja van Beek van dienstencentrum Soenda. Adri Reijnhout is het idee afkomstig om in Schiedam een Zweedse wijk te realiseren. Bram van Hengel, directeur van Groep 5 Architecten en Stedenbouwers zorgde voor aanpassing van het plan aan Nederlandse omstandigheden. De wijk Sveaparken bestaat uit vier gebieden respectievelijk Sveadal, Sveaborg, Sveaholm en Sveafors. Op zoek naar giftige planten? Dan is een excursie van de onderaf- deling Natuurontwik- keling van de gemeente Schiedam iets voor u. Afgelopen zondag was er een zo'n excursie georga- niseerd in de Heemtuin't Hoefblad in het Prinses Beatrixpark. Medewerker Hans Buisman van de Kinder boerderij leidde een groep van 25 geinteres- seerden rond, vertelde wetenswaardigheden en gaf nuttige tips. Kinderen wezen automobilisten door middel van een blokkade op de Nationale Straatspeeldag. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie) In heel Nederland werden vorige week meer dan 1.500 straten afge- sloten voor het verkeer. Zo ook in Schiedam, waar kinderen onder andere een blokkade vormden bij de Mozartlaan/Borodinlaan. De blokkade stond in het licht van de Nationale Straatspeeldag, waarbij veilig spelen op straat centraal staat. De eerste paal voor de nieu- we wijk Sveaparken is dinsdag de grond ingegaan. Van wethouder Deelnemers aan de Heemtuinexcursie over giftige planten krijgen deskundige uitleg van Hans Buisman. (Foto: Van Det fotoproducties) In Natuurcentrum De Boshoek was vanaf april een - ook voor kinderen - aantrekkelijke tentoonstelling over Midden Delfland te bezichtigen. (Foto: Van Det fotoproducties)

Postiljon | 1999 | | pagina 9