Presentatie studiemodel Alfa Centauri Nissan klaar voor Dakar Rally ""T Postiljon Op de Motor Show in Bologna is begin december het studiemo del van de Alfa Centauri gepre- senteerd. Het model is ontwor- pen door vijftien geselecteerde studenten van universiteiten en design-instituten. Schoonheid vormt sinds jaar en dag een essentieel element van iedere Alfa Romeo. C reativiteit op esthetisch gebied is niet alleen een kwestie van traditie, maar Het studiemodel Alfa Centauri is onlangs op de Motor Show van Bologna gepresenteerd. ook van dagelijkse realiteit. In het eigen stylingcentrum.in Arese krijgen daarom elk jaar een aantal geselecteerde toe- komstige ontwerpers de gelegenheid ervaring op te doen en zich met elkaar voort in het interieur en wordt onder- streept door innovatieve details zoals het zowel links als rechts plaatsbare stuurwiel. De motorkap van de comp- acte Alfa Centauri sluit zich nauw om De symmetrie van de Alfa Centauri wordt voortgezet in de lijnen van het interieur. te meten. Tijdens de drie maanden durende cur- sus hebben de jongeren dit jaar een ont- werp gemaakt rondom het thema 'de geavanceerde sportwagen'. de in de lengterichting geplaatste 3.0 liter V6 24-kleppermotor. De vierwiel- aandrijving en een vanaf het stuur te bedienen Sportronic versnellingsbak completeren de 3,68 meter lange, 0,98 meter hoge en 1,8 meter brede Alfa Centauri. Alfa Centauri Uit de door de studenten ontwikkelde stylingmodellen is het uiteindelijke con cept gekozen. Het op ware grootte gere- aliseerde model was op de Show in Bologna te bewonderen. De 'Alfa Centauri spider is een geavanceerde open sportwagen geworden met een complex en geraffineerd lijnenspel dat zowel in de sportieve traditie van Alfa Romeo past als fascinerende oplossin- gen voor de toekomst aandraagt. De symmetrische vormgeving zet zich De Hyundai Highway Van Komt in februari op de markt. Hyundai breidt de lijn bedrijfs- wagens opnieuw uit. Na de H 100, H 150 en H200 komt in februari de Highway Van op de markt, een nieuwe besteller die luxe met comfort combineert. De auto zal op de Bedrijfs- wagenRAI staan en wordt kort hierna leverbaar. Met de nieuwe Highway Van en de bekende andere lichte bedrijfswagens verwacht Hyundai-importeur Greenib Car in 2000 in totaal zo'n 8.000 auto's te kunnen verkopen. Het succes van Hyundai is hierbij gebaseerd op drie pij- lers, te weten lage kosten, grote betrouwbaarheid en complete auto's, stelt de Sales Marketing Director van Greenib Car. Vooral de derde pijler wordt versterkt met de komst van de Highway Van. Bij deze nieuwste bedrijfsauto ligt het accent op comfort, veiligheid en prestaties. Ontwikkeling De laatste jaren tekent zich in het marktsegment van de bedrijfsauto's een ontwikkeling af waarbij de robuuste, functionele bestellers het moeten afleg- gen tegen de meer luxere uitvoeringen. De auto's eisen een laadcapaciteit, maar de aankoopbeslissing wordt (ook) geba seerd op andere gronden. De Highway Van biedt behalve laadvolume personen- auto-eigenschappen zoals vlotte presta ties, comfort, rijgemak en veiligheid. De Highway Van is in elk opzicht een per- sonenauto, voorzien van luxe en co.m- fortabele cabine. De laadruimte achter de voorstoelen is afgesloten met een vol- ledig tussenschot en meet 1,80 bij 1,55 meter en is 1,23 meter hoog. Het laad volume bedraagt ca. 3000 liter. Op het gebied van veiligheid kan Hyundai bogen op dubbele airbags, gor- delspanners met begrenzers en flankbe- scherming. Een elektronische remdruk- verdeler zorgt ongeacht de belading voor maximale remwerking. Overigens is ABS standaard aanwezig in de Highway Van. Krachtbron De Hyundai tweeliter benzinemotor, die te vinden is in de Coup6 en de Sonata, levert 100kW/136pk. Vanaf mei is er ook een 2.7 liter zescilinder krachtbron leverbaar met een vermogen van 125 kW/170pk met een koppel van 245 Nm en 4000 tpm. In de loop van 2000 zal verder nog een turbodieselmotor met directe inspuiting op de markt komen. Deze tweeliter motor levert 82 kW/lllpk met een koppel van 250 Nm bij 2000 tpm. De verkoop van de Hyundai Highway Van gaat in februari van start tijdens de BedrijfsautoRAl. Nissan is helemaal klaar voor deelname aan de wereldbe- roemde en tevens loodzware Dakar Rally. De rally duurt dit jaar zeventien dagen en start op 6 januari in Senegal en eindigt in Egypte. In deze periode leggen de deelnemers bijna 11.000 kilometer af in de Sahara woestijn op het traject Dakar - Cairo. Nissan zal voor het eerst deelnemen met drie Terrano's (in Europa ook bekend onder de naam Pathfinder). Het meest ervaren team staat onder lei- ding van Philippe Wambergue uit Frankrijk. Na een derde plaats in 1994 en een tweede plaats in 1996 gaat Wambergue dit jaar van start met maar 66n doel: het winnen van de zwaarste cross-country rally ter wereld. De Fransman, die voor de vijftiende keer meedoet aan de rally, verwacht met de Terrano verschillende etappes te kun nen winnen en in de top vijf van het eindklassement te eindigen. Navigotor in het team is de Belg Serge Liedekerke. Het tweede team bestaat uit de Belg Gregoire de Mevius en de Fransman Nissan neemt vanaf 6 januari met drie Terrano's deel aan de Dakar Rally. Thierry Delli Zotti. De Mevius debu- teerde vorig jaar in de Dakar Rally met een twaalfde plaats. De derde Terrano wordt bereden door het team van HMHHMHHHMMMHHHMHMHHHRRMMHBHHI Thierry Delavergne en Jacky Dubois uit Frankrijk. De verrichtingen van de Nissan teams zijn dagelijks te volgen via internet op'www.nissan-dakar.com'. 5 JANUARI 2000 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 10 Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Telefoon: 015-3615050 Hyundai Highway Van maakt debuut tl

Postiljon | 2000 | | pagina 10