Attentie!!!!! Honderden ballonwensen gaan de lucht in GRATIS Vernieuwd bestuur AOV vuurwapen aangehouden ADVERTEREN en feliciteren 8 070 3296200; b.g.g. 079 3312923 E D I T I E 12 Oplage 41.000 ex Klankbordgroep Groenoord maant gemeente tot spoed SCHIEDAM - De Klankbordgroep Groenoord, waarin woningbouwcorpo- raties, bewonersorganisaties en diverse onderdelen van de ambtelijke organisa- tie zijn vertegenwoordigd, hebben de oproep van de huurders van Groenoord ondersteund. De huurdersvereniging heeft een brandbrief aan het college van B W gestuurd waarin de gemeen te wordt opgeroepen haast te maken met het Masterplan voor Groenoord. Vorig week berichtte de Postiljon al over deze brief van de Huurders- belangenvereniging Groenoord aan B W. In het artikel staat abusievelijk ver- meld dat gestapelde monotone flats in Schiedam al massaal worden gesloopt. Bedoeld worden hier natuurlijk de flats in de regio rond Schiedam (denk aan Hoogvliet, Vlaardingen en Rotterdam). De Huurdersbelangenvereniging Groe noord heeft tot nu toe nog geen reactie van de gemeente ontvangen. Gerard Bosman exposeert in Groene Luiken VLAARDINGEN - De geboren Rotterdammer Gerard Bosman exposeert momenteel werk in Aanloophuis De Groene Luiken. Bosman maakt verschiilende soor- ten werk, waaronder aquarellen, portrettekeningen, etsen en zeef- drukken. Hij kwam in 1970 naar Vlaardingen, in verband met zijn baan. Inmiddels is hij met pen- sioen. Momenteel volgt hij cursussen bij de Vlaardingse kunstenaar Qiangli Liang. Het werk van Bosman ken- merkt zich door een heel persoon- lijke interpretatie van de onder- werpen die hij schildert. Hij wis- selt daarbij waargenomen realiteit af met abstracte vormen. Aanloophuis De Groene Luiken is gevestigd aan de Oosthavenkade 8 en is alle dagen open van 14.15 tot 17.00 uur. Woensdag tot en met vrijdag bovendien van 11.00 tot 13.45 uur. 404.500 oplage Schiedam Molen begroetten Fotografie) De Noord was een van de Schiedamse molens die het jaar 2000 met versierde vlaggen aan de wieken. (Foto: Joop Zeemeijer SCHIEDAM - Op oud- en nieuwjaarsdag waren de vijf Schiedamse molens versierd met wensvlaggen. Net als een groot aantal andere molens in Nederland deden de molens mee aan de molenactie 'De nationale groet 2000'. Allerlei vlaggen versierd door onder anderen scholieren van de R.K. Basisschool St. Willibrordus en Basisschool Het Windas, wier- pen hun nieuwjaarswensen de lucht in. Hiermee werd het nieuwe jaar 2000 feestelijk begroet. De vijf molens van Schiedam zijn de hoogste molens ter wereld midden in een stad. In de 19e eeuw waren er niet minder dan twintig van deze molens in gebruik. Ze maalden granen voor bran- ders, die moutwijn stookten ten behoe- ve van de jeneversindustrie, en voor bakkers van de stad. Sinds de jaren zeventig is men begonnen het Schiedamse molenbestand in ere te herstellen. Molen de Drie Koorn- bloemen (1770) draait en maalt gere- geld, evenals Molen De Walvisch, die uit 1794 stamt. In de molen is een win- kel gevestigd die bakproducten ver- koopt. Molen De Vrijheid (1785) maalt dagelijks de granen voor de bakkers van 'Het Echte Bakkersgilde' in de wijde omtrek van Schiedam. Maar ook maalt deze molen weer gerstemout en rogge voor de moutwijn. De molen De Palmboom (nu: De Nieuwe Palmboom) dateert van 1781. De molen maalt moutmeel voor de branderij van het Nederlands Gedistilleerd Museum. Ook is hier het Korenmolenmuseum gevestigd. Dit museum onderstreept in cultuur-histo- risch opzicht het belang van molens voor Nederland en in het bijzonder voor Schiedam. In molen De, Noord (zie foto) is momenteel een restaurant gevestigd. Ook de wieken van deze molen draaien regelmatig en het maal- werk is geheel intact. Met ingang van heden wordt de SCHIEDAM/VLAARDINGEN - De actie '2000 wensen aan 2000 ballonnen' die in decem- ber vorig jaar is gestart wordt vrijdag afgesloten. De actie van Stichting Ouderenwerk, heeft in de dienstencentra in Schiedam en Vlaardingen al vele honderden wensen opgele- verd. Het initiatief is georganiseerd in het kader van de eeuwwisseling. Tot don- derdag 6 januari kunnen 55-plussers uit Schiedam en Vlaardingen hun wensen voor de volgende eeuw inleveren. Tussen de inzendingen die op dit moment binnen zijn, zaten ook enkele Kerstboomjagers ingesloten SCHIEDAM - Naar aanleiding van herhaalde klachten over overlast werden in de nacht van woensdag op donderdag omstreeks half vier in de Huijsmanstraat drie mannen aangehouden, die deel uitmaken van een zogenaamde groep 'kerst boomjagers'. De drie mannen, Schiedammers van 17, 23 en 26 jaar, werden voor nader onderzoek en verhoor ingesloten. Vervolgens werden, in samenwerking met de gemeente, de in de Huijsmanstraat verzamel- de kerstbomen inbeslag genomen en vernietigd, waarna de straat werd schoongemaakt. SCHIEDAM - Het Algemeen Ouderen Verbond (AOV) heeft per 1 januari 2000 een nieuw en verjongd bestuur. Het nieuwe bestuur staat voor een aan- pak die ook de jongere generatie betreft, want de AOV is tegen leeftijds- discriminatie (zowel naar boven als naar beneden). Het bestuur wordt gevormd door: Catelijne Raaphorst-De Groot, voorzltter, Raadslid te Schiedam (36), Wim van Klink, secretaris, Raadslid te Vlaardingen (53), Leen van Doom, penningmeester, ex-Provinciale Statenlid Zeeland (62) en Thijs Kalverboer, algemeen bestuurslid, Raadslid te Purmerend. Man met SCHIEDAM - Naar aanleiding van een bedreiging met een vuurwa pen en mishandeling in een cafd aan de Lange Haven werd zondag- avond kort na 23.00 uur uur door politiepersoneel van het district Schiedam een 38-jarige Rotter dammer aangehouden. Tijdens de fouillering van de man werd in zijn jaszak een revolver aangetrof- fen en inbeslag genomen. De man werd ingesloten. wensen in het Engels. Deze zijn afkom- stig van een groep ouderen die Engelse les volgen in dienstencentrum de Woudhoek. Er moeten nog wensen worden ingele- verd wil men de 2000 halen. Alle ouderen worden dan ook uitgenodigd hun wens te komen opschrijven in 66n van de dienstencentra in Schiedam of Vlaardingen. Onder de inzenders wordt in beide plaatsen een cadeaubon van 2000 stui- vers verloot. De winnaar hiervan wordt op vrijdag 7 januari bekend gemaakt. De verzamelde wensen gaan op vrijdag 7 januari 2000 aan 2000 ballonnen de lucht in: duizend vanuit Schiedam (vanaf het Stadserf) en duizend vanuit Vlaardingen (vanaf het Veerplein). Aerobics en Conditietraining SCHIEDAM - Vrouwen die wat aan aerobics of conditietraining willen doen kunnen zich opgeven bij Kluphuis Oost aan de Boerhavelaan 79. Op dinsdag- morgen, vanaf 11 januari is er een aero- bicsgroep en op woensdagochtend of - avond conditietraining. Voor meer informatie of opgeven: (010) 2451818. VOOR PARTICULIEREN in DELFT verspreid door een nieuwe bezorgorganisatie. Nieuwe bezorgers die op donderdag willen gaan bezorgen kunnen zich dagelijks telefonisch opgeven bij: Klachten bezorging bel 079 3312923 Een uitgave van Berkel Periodiek B.V. Postbus 85 - 2640 AB Pljnacker Ambachtsweg 4 - 2641 KS Pijnacker Tel: 015 - 36150 50 Fax: 015 - 36150 52 DONDERDAG 6 JANUARI 2000 3e jaargang nummer 71 Voor meer informatie zie colofon pagina 3 Versierde molen De Noord begroet 2000 Postilion Zie de bonnen elders in de krant.

Postiljon | 2000 | | pagina 1