de. KUenkl Afvalcontainers opgehaald en teruggebracht Verrassingstoneel en blijspel in theaters Ucwt double^.... 'Wereldkans OPEN HUIS: SCHIEDAM -Zaterdagavond wilden politiemensen van het district Schiedam op de Burg, van Haarenlaan de bestuur- der van een personenauto controleren. De bestuurder negeerde echter het stop- teken en ging er vandoor. De auto waar- in hij reed, bleek te zijn gestolen. Na een korte achtervolgjng bracht de ver- dachte de auto in de Hugo de Grootstraat tot stilstand, waarna hij te voet vluchtte. Hij stak de spoorlijn over en daarna de rijksweg A20. Hij kon ech ter op het Hazepad worden aangehou- den. De verdachte werd overgebracht naar het bureau en ingesloten. Paren 20+ Alleengaanden 20+ Senioren 55+ Stijldansen Countryline Salsa Streetdance (7-13 jr.) 16 januari van 13.00 -15.00 uur Info: 010 - 404 82 00 Feyenoord op jubileum PPSC SCHIEDAM - W PPSC krijgt Feyenoord op dinsdag 11 juli op bezoek voor een oefenwedstrijd. Dit in het kader van het 80-jarig jubileum van PPSC. Deze wed- strijd begint om 19.15 uur en de kaart- verkoop zal medio mei beginnen. POSTILION AUTOBRANCHE UITGAVE VAN Info: 015 - 361 50 50 Fax: 015 - 361 50 52 Man met gestolen auto opgepakt REGIO - 'Wereldkans, de loterij zonder verliezers1 is een initia- tief van de hulporganisaties Memisa en Miva. Wie een lot koopt speelt niet alleen mee voor de prijzen, maar draagt tegelijkertijd bij aan het werk van de organisaties in ontwikke- lingslanden. Henk Plantagie speelde mee en won de hoofdprijs, een reis naar Tanzania. Samen met zijn partner vertrok hij naar Afrika, ging op safari en bracht een bezoek aan het Ndala ziekenhuis, waar zuster Birgit de scepter zwaait. Wegens de grote belangstelling kreeg 'Wereldkans' een vervolg. De volgende trekking is in maart 2000. Belevenis "Onze reis naar Tanzania is een beleve nis geworden die we niet zo snel zullen vergeten," vertelt Henk Plantagie. "Je komt toch in een hele andere wereld terecht." De reis naar Afrika is slechts een van vele prijzen die te winnen zijn in de loterij Wereldkans. De opbrengst van de loterij komt ten goede aan projecten van de hulporganisaties Memisa en Miva. Memisa zet zich in voor het verbeteren van gezondheidszorg in ontwikkelings- landen, Miva biedt ondersteuning op het gebied van communicatie-en trans- portmiddelen. Van de opbrengst van de laatste loterij werd onder andere een terreinwagen gekocht voor het Ndala ziekenhuis in Tanzania. Hoofdprijs- winnaar Henk Plantagie overhandigde eigenhandig de terreinwagen aan zuster Birgit, die de scepter zwaait in het zie kenhuis. Die laatste dag overhandigde Henk Plantagie haar namens Memisa en Miva de Wereldkans-auto. Plantagie: "Gedurende de voorgaande dagen hadden we kunnen zien en aan den lijve ervaren hoe onmisbaar een dergelijk transportmiddel voor zuster Birgit en de haren is." Met de auto kan zuster Birgit de buitenposten van het ziekenhuis bereiken. De auto is ook noodzakelijk om reizen van meer dan 2000 kilometer te maken om het zie kenhuis te bevoorraden. Malaria Plantagie is al jaren donateur van Memisa. "Ik heb groot respect voor het werk van de organisatie en vind het geweldig dat ik dat nu met eigen ogen kon zien", aldus de prijswinnaar. Naast het Ndala ziekenhuis worden. nog vele andere projecten gesteund met de opbrengsten van de loterij Wereldkans. Memisa-arts Guus Bruins en zuster Margareth, werkzaam in het Rubya-zie- kenhuis in Tanzania, kregen in het kader van de samenwerking tussen Memisa en Miva een terreinwagen, die onder meer zal worden gebruikt om malaria te bestrijden. SCHIEDAM - Uit vei ligheidsoverwegingen zijn in Schiedam de afvalcontainers voor papier en kleding op donderdag 30 december verwijderd. en Fred Vaassen. Ondanks alle moeilijk- heden die de twee kleinhandelaren met elkaar hebben, kunnen de aan eikaar gewaagde compagnons niet zonder elkaar. Al was het maar om te kunnen bekvechten. Het is Joods volkstoneel met veel lach en een beetje traan. Het verrassingstheater dat op zaterdag 15 januari op het programma staat, is van heel andere aard. Martin van der Ham en Hetty Heyting ontvangen op het podium verschillende kleinkunste- naars en cabaretiers. Wie de gasten zijn, dat blijft geheim. Er wordt veel gei'm- proviseerd en het publiek wordt regel- matig gevraagd om een suggestie te leveren voor een lied of een setae. Dit maakt Sneak Preview tot een unieke theaterbelevenis die geen twee avonden hetzelfde is. De voorstellingen beginnen om 20.15 uur. het telefoonnummer van de kassa kaartverkoop is (010) 2467467. Gespreksgroep Riagg rijnmond VLAARDINGEN - Riagg rijnmond noord west start op 17. februari met de 'Gespreksgroep voor jongeren met een vader of moeder met psychische proble- men'. De gespreksgroep is bestemd voor jongeren tussen 17 en 23 jaar. Er zijn in totaal negen bijeenkomsten van elk twee uur op de donderdagavond van 19.00 tot 21.00 uur in het gebouw van Riagg rijnmond noord west, West- havenkade 85 te Vlaardingen. Potasch b Perlemoer staan op 7 januari in Theater a.d Schie op de planken. (Foto: Joris van Bennekom) SCHIEDAM - Potasch Perlemoer staan op vrijdag- avond 7 januari op de planken in Theater a.d Schie. Op 19 juni 1915 maakte het Nederlandse publiek voor het eerst kennis met deze twee, aan elkaar gewaagde (Joodse) kleinhande laren. Een week later staat in Theater de Teerstoof een ver rassingstheater op het program ma, uitgevoerd door Martin van der Ham en Hetty Heyting onder de titel Sneak Preview. Het blijspel van Potasch Perlemoer werd in de jaren vijftig opnieuw uitge voerd, ditmaal door Johan Kaart en Johan Boskamp. De acteurs speelden het stuk tot 1965. Potasch Perlemoer worden nu vertolkt door Hans Boskamp Sneak Preview met onder andere Hetty Heyting en Martin van den Ham: op 15 januari in Theater de Teerstoof. (Foto: Joris van Bennekom) Hier zien we een mede- werker van ONS Milieu de laatste papiercontai- ner op de Lorentzlaan/ Prof. Kamerlingh On- neslaan ophalen. Op maandag en dinsdag zijn de containers weer teruggeplaatst. Een ver- gelijkbare maatregel, ter voorkoming van vanda lisme, gold vanaf 31 december voor de ondergrondse contai ners en prullenbakken van de AJval Apart Punten. Deze bleven weliswaar staan maar werden wel afgesloten. ONS Milieu heeft stad- genoten verzocht oud- papier, glas, gft en kle ding gedurende oud en nieuw vast te houden. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie) V'-^' rHeden inschriivinq nieuwe I danslessen Dageliiks 13.00-15.00 en 19.00 -21.00 uur. Schiestraat 16 bij Hofplein. GEVONDEN Het goedkoopste adres voor grenen, rotan, eiken en senioren meubelen. JAN WOONING MEUBELEN Bergweg 62, R'dam. Tel. 010-4664827. Tot ziens. Let op... Onze nieuwe collectie is binnen. Nu onze collectie 1999 tegen weggeefprijzen I Verschijnt op woensdag en donderdag in: Zoetermeer-regio, Hillegersberg Schiebroek-regio, Krimpenerwaard West, Capelle-regio, Krimpenerwaard Oost/Lopikerwaard, Alexander/Ommoord, Berkel-regio/ Pijnacker-regio, Gouda stad, Waddinxveen.Boskoop-regio, Delft-regio, Schiedam en Vlaardingen. Verschijnt wekelijks als bijlage In de Postiljon editie: Zoetermeer-regio, Berkel/Pijnacker-regio, Capelle, Krimpenerwaard en Lopikerwaard. GRAFIA PRINT&MEDIA groep Ambachtsweg 4, 2641 KS Pijnacker Postbus 85, 2640 AB Pijnacker Ingeschreven K.v.K. nr. 26030207 Algemene voorwaarden, gedeponeerd bij de K.v.K. Rotterdam, 01-08-99 5 JANUARI 2000DE POSTILJON EDITIE 12PAG IN A 3 Loterij zonder verliezers ^Vipvensei^edereer^eMoorspoedi^OOO!^

Postiljon | 2000 | | pagina 3