'A Invoering nieuwe kentekenplaat Record autoverkoop Almera gebruiksvriendelijk Vakantievoorpret op caravan/kampeerbeurs ■■I Postiljon De verplichte nieuwe kenteken plaat (GAIK) met unieke codes komt vanaf februari 2000 op de weg. U kunt op twee manieren te maken krijgen met de nieu we kentekenplaten. Dit kan zijn als bezitter van een motorvoer- tuig of als een bedrijf/instantie met voertuiggelieerde (auto of motor) bedrijfsactiviteiten. Voor beide heeft de RDW een folder uitgebracht. Enkele veel gestel- de vragen over het nieuwe ken- teken zullen hierna behandeld worden. GIAK staat voor Gecontroleerde afgifte en inname kentekenplaten. Wat bete- kent de invoering van GAIK in de prak- tijk? Op het moment van invoering van GAIK moet het nieuwe model kente kenplaat worden aangebracht op nieu we auto's. Niet eerder. De nu in omloop zijnde versie mag dan op verzoek van de klant worden ver- vangen door het nieuwe model. Bij de afgifte van de platen verandert er eveneens het nodige. Er mogen maar twee gele GAIK-platen worden afgege- ven per voertuig en 66n plaat per motor- fiets. Bij afgifte wordt het deel 1 van het kentekenbewijs door u afgestempeld met een speciaal blindstempel. Lettertype Na de invoering van de GAIK-platen zullen ze er als volgt uit komen te zien: zwarte letters op een gele retro-reflecte- rende ondergrond, gevat in een zwart kader. Het letter- en cijfertype is iets gewijzigd. Als integraal deel van de folie komt links op de plaat het Europees embleem met landenteken. Aan de voorkant van de plaat wordt boven het laatste streepje een keurmerk ingeslagen en de datum van fabricage (jaar-weeknummer) wordt vermeld aan de rechterzijkant van de plaat. Er wordt gebruik gemaakt van dezelfde letter- en cijfertypes als bij de gele GAIK-platen. Donkerblauwe (historische) kenteken platen blijven toegestaan voor voertui- gen die zijn geregistreerd voor 1-1-1978 en hoeven niet te worden omgewisseld. Uiterlijk 3 jaar na invoering dienen alle oude gele kentekenplaten te zijn ver- vangen door GAIK-platen. Een jaar na invoering van GAIK dienen er nieuwe GAIK-kentekenplaten op het voertuig te zijn aangebracht. Diefstal Bij verlies/diefstal van kentekenbewijs en/of kentekenplaat wordt er geen nieuw kentekennummer uitgegeven. De eigenaar/houder doet bij de RDW aangifte van verlies van kentekenplaten en/of kentekenbewijs of aangifte bij de politie in geval van diefstal. De RDW zet een duplicaatcode in het register en maakt een nieuw kentekenbewijs aan waarop dezelfde duplicaatcode is ver meld. Omdat de aanmaak van een nieuw ken tekenbewijs met duplicaatcode enige tijd vergt kan (in het geval van ver lies/diefstal van kentekenplaten) in de tussentijd worden gereden met z.g. tij- delijke witte platen. In het Ahoy' complex in Rotterdam vindt van vrijdag 28 tot en met maandag 31 januari de Caravan Kampeerwereld 2000 plaats. Opel was in 1QQQ voor de 31ste achtereenvolgende keer het best verkochte automerk van Nederland. In het afgelopen jaar zijn er in Nederland weer meer auto's verkocht dan ooit tevoren. Het totale aantal verkochte automo- bielen steeg naar de nieuwe recordhoogte van 611.785 stuks. Absolute marktleider, voor de 31ste achtereenvolgen de keer was het merk Opel. Ten opzichte van 1998 zijn er vorig jaar 68.675 auto's meer verkocht, een stij- ging die alle voorgaande records doet verbleken. Opel Nederland en alle Opel dealerbe- drijven hadden extra reden tot tevre- denheid: met een marktpercentage van 13,4 procent blijft Opel voor de 31ste keer achterelkaar het bestverkochte merk in Nederland. De Opel Astra eindigde bovenaan als bestverkochte model van het afgelopen jaar. In totaal verkocht Opel in 1999 81.968 automobielen, goed voor een stijging van 10.245 stuks, oftewel 12,6 procent. De komst van de Zafira, het aanhoudende succes van de Astra en de goede beschikbaarheid hebben bijgedra- gen aan de eerste plaats van Opel. Ook voor 2000 verwacht Opel veel suc ces met de vernieuwde Vectra en Omega en de andere nieuwe modellen en uitbreidingen. eerste activiteit van het jaar is de presentatie van de bedrijfs- wagen Opel Movano. Het interieur van de nieuwe Nissan Almera behoort tot de meest gebruiksvriendelijke in zijn klasse. Bij de ontwikkeling stond het 'Super Utility' concept centraal. Dit houdt in dat Nissan tijdens het ontwerpen vooral rekening heeft gehouden met het gedrag van automobilisten en het gebruik van de auto. Aan de hand van een reeks onderzoe- ken is Nissan tot het best mogelijke inte- rieurontwerp gekomen. Zo is er een lijst opgesteld van vijftig artikelen die men veel meeneemt in de auto. Op basis van deze bevindingen hebben de vele slim- me opbergmogelijkheden vorm gekre- gen in het uiteindelijke ontwerp. In de Almera zijn meer dan twintig verschil- lende opbergplekken gecreeerd zoals bakjes, stoelzakken, kastjes en beker- houders. In de portieren is plaats voor flessen, geld en cards, terwijl het mid- denconsole ruimte biedt aan cd's en cas settes. Met een spanband kan. een koffertje aan de achterbank worden ver- ankerd, dat blijkens onderzoek normaal gesproken los achter de voorstoel werd geplaatst. Het 'Super Utility' concept komt ook tot uitdrukking in de koffer- bak met een inhoud van 355 liter. De lage tildrempel, de brede deurope- ning en bagage-netten vergemakkelij- ken het inladen en vervoeren van de meest uiteenlopende spullen. Bij het beoordelen van het interieur heeft Nissan kosten noch moeite gespaard, zoals een op video vastgelegd rollen- spel. Hierbij vervoerden mensen met de meest uiteenlopende hobby van alles en nog wat in de Almera. Het interieur van de Nissan Almera is dus echt ontwik- keld op de praktijk van alledag. Veel ruimte in de Nissan Almera Op de Caravan Kampeerwereld 2000 is een groot aanbod campers en caravans te zien. De beurs wordt dit jaar voor tie tweede keer gehouden en wordt een jaarlijks terugkerend evenement. Net als in 1999 verwacht de organisatie vele tien- duizenden bezoekers. Caravan en Kampeerwereld 2000 leent zich uitstekend voor orientatie over kampeerproducten en -vakanties. Er zullen onder ander stands aanwezig zijn van de ANWB en de ACSI met folders, reiskaarten en toeristische informatie over campings in heel Europa. De maar liefst 27 aanwezige merken op het gebied van caravans en vouwwa- gens geven een compleet aanbod en overzicht aan de bezoekers. Op de beurs zijn diverse primeurs te zien; van alle sectoren worden de nieuwste ont- wikkelingen en modellen getoond. Ook voor wie nog nooit gekampeerd heeft is er genoeg te zien in Ahoy'. Voor wie eens wil uitproberen hoe het is om te kamperen, bestaat de mogelijk- heid tot het huren van een caravan of vouwwagen. Compleet aanbod Tal van leveranciers op caravan- en kampeergebied, maar ook campings en andere dienstverleners zullen zich in Rotterdam presenteren. Te zien zijn de diverse facetten van het kamperen zoals caravans, vouwwagens, campers, staca- ravans, tenten, voortenten, campingin- formatie en outdoor accessoires. Voor wie zich op de volgende kampeervakantie wil gaan orienteren is de Caravan en Kampeerwereld 2000 een must. Zowel fervente als beginnende kampeerders kunnen van 28 t/m 31 januari hun hart ophalen op de beurs in het Ahoy' com plex in Rotterdam. 13 JANUARI 2000 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 10 HMBBMI Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Telefoon: 015-3615050

Postiljon | 2000 | | pagina 10