Toyota Corolla sterk vernieuwd Speciale Serena Invitation Hyundai Coupe voor Soundmix winnares HYUriD Postiljon Nieuwe Mazda 121 in showroom 1 De Toyota Corolla is vanafeind januari leverbaar in een vernieuwde versie. Op de Autotentoonstelling van Brussel zal Toyota de ingrijpend vernieuwde Corolla presente- ren. Niet alleen het uiterlijk heeft aanzienlijke wijzigingen ondergaan, ook het interieur en een drietal nieuwe motoren onderscheiden de auto van zijn voorganger. Na de tentoonstelling in Belgie zal de Corolla aan het eind van deze maand zijn commerciele debuut maken in Nederland. Aan de buitenkant vallen de vier koplampen op, die evenals bij de Avensis in twee afzonderlijke lichtunits zijn gegroepeerd. Het interieur heeft een nieuw ontworpen dashboard gekre- gen met een multifunctioneel display, waarop de gegevens van de boordcom- puter af te lezen zijn. Ook eventueel gemonteerde audio- of navigatiesyste- men zijn hierop af te lezen. Nieuwe motoren De vernieuwde Toyota wordt met drie nieuwe motoren leverbaar. Er is keus uit twee benzine motoren en een diesel- motor. De benzinemotoren zijn de uiterst geavanceerde WT-i-motoren met de variabele kleptiming, waardoor vermogen en prestaties sterk verbeterd worden. De motoren 1.4 en 1.6 liter WT-i-motoren hebben een vermogen van respectievelijk 71kW/97pk en 81kW/110pk. Met deze motoren kun- nen snelheden bereikt worden van 185 km/u en 195 km/u. De Volvo's C70 Coupe en Convertible zijn leverbaar met een 2.0 T-motor. De Volvo's C70 Coupe en Convertible zijn per direct leverbaar met een nieuwe 2.0 T- motor. De low-pressure turbo met 163pk/120kW vervangt bij de Coupe de sterke 2.4 liter motor 170pk/125kW. Voor de Convertible is de 2.0 variant nieuw. De nieuwe tweeliter turbomotor vol- doet aan de laatste emissie-eisen. Het vermogen is weliswaar minder dan bij de 2.4, maar door het gunstige koppel- verloop is hier weinig van te merken. Het maximum koppel van 230 Nm is al in het hele toerengebied van 1.800 tot 5.100 toeren per minuut beschikbaar. De Coup6 heeft een topsnelheid van 210 km/u en klimt van 0 naar 100 km/u in 9,3 seconden. Bij de Convertible liggen deze waarden een fractie lager. Naast de handgeschakelde vijfversnellingsbak is de 2.0 T tevens leverbaar met een viertraps automaat. De standaarduitrusting van de Volvo C70 Coupd blijft ten opzichte van de 2.4 ongewijzigd. Ook de prijs blijft met f 89.950,- gelijk. De Volvo C70 Convertible 2.0 T is met zijn fill .950,- de laagst geprijsde auto uit de Convertible-reeks. De 1.9 liter dieselmotor van de Corolla levert 51kW/69pk. Behalve de genoemde wijzigingen heeft ook de carrosserje verbeteringen onder gaan door het plaatsen van een extra dwarsbalk onder de bodemplaat. Hiermee wordt de stijfheid van de car- rosserie vergroot en de handelbaarheid van de auto verbeterd. Alle varianten van de Corolla hebben standaard ABS, twee airbags, stuurbekrachtiging en startonderbreker. De diverse modellen hebben ieder aparte extra's te opzichte van het basismodel. De Corolla blijft onveranderd leverbaar ais driedeurs Hatchback, vierdeurs Sedan, vijfdeurs Liftback en ais Wagon. De nieuwe Mazda 121 is sinds kort leverbaar. De auto heeft weinig ver- anderingen ondergaan, het verschii zit voornamelljk in de voorkant van de 121. In het interieur is de bekl'e- ding vernieuwd. De 121 is net ais de voorganger leverbaar met een 1.3 8V motor met 60 pk, een 1.3 16V 75 pk motor en de bekende 60 pk diesel. De 121 met de benzinemotor is alleen ais GLX leverbaar. De diesel is alleen verkrijgbaar ais LX. Prijzen van de Mazda 121 beginnen bij f 25.950,- voor de driedeurs 1.3 GLX (60pk). De Serena Invitation staat inmid- dels in de showroom. In de Nissan showrooms is vanaf januari 2000 een speciale Serena Invitation te bewonde- ren. Het ruime model heeft een bijzonder luxe uitrusting en behoort tot de voordeligste ruimtewagens in zijn klasse. De Serena Invitation is verkrijgbaar vanaf een prijs van f 44.495,-. De auto beschikt over twee forse schuifdeuren die het in- en uitstappen vergemakkelij- ken. Met een uitneembare hoedenplank kan de royale bagageruimte extra groot worden gemaakt. Verder beschikt de Invitation over diverse voorzieningen die het rijden veraangenamen. De zuinige 1,6 liter benzinemotor zit in de goedkoopste versie, terwijl de krach- tiger 2.3 dieseluitvoering leverbaar is voor f 2000,- meer. Voor een meerprijs van f 995,- kunnen kopers kiezen uit vier soorten two-tone lak. De beperkt leverbare Invitation heeft door de brede 195/70 R14 banden en de uitstekende schokdempers een prima wegligging. Erna Otte-Hemmink, winnares van de Soundmixshow 1999, rijdt sinds kort in een Hyundai Coupe F. De sleu- tels van deze sportauto ontving de win nares uit handen van Milco de Vries van Hyundaimporteur Greenib Car bv. Erna Otte-Hemmink vertolkte tijdens de finale van de Soundmixshow een nummer van zangeres Emma Shapplin. Momenteel heeft zij wekelijks verschil- lende optredens door het hele land, waarbij de Hyundai goed van pas komt. 20 JANUARI 2000 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 10 Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Telefoon: 015-3615050 Volvo C70 krijgt nieuwe turbomotor Ml

Postiljon | 2000 | | pagina 10