GRATIS Explosie in Wiltonhaven ruimt dokpalen op CijyijjhiJti JjJsJlJsJAJJjJJJJ A iJVIi J AJji A Jj o KtMHS/BMMimmS en felicrteren in DELFT i, E D I T I E 12 Oplage 41.000 ex. Schiedam VOOR PARTICULIEREN Nachtelijke Wegafsluiting Overschieseweg SCHIEDAM - In de nacht van zaterdag 22 en zondag 23 januari is de Overschieseweg geheel afgesloten voor alle verkeer. De afsluiting gaat in om 20.00 uur en duurt tot 06.00 uur. Het werk is noodzakelijk voor de aanleg van het metroviaduct van de Beneluxlaan. In verband met de werk- zaamheden worden treinreizigers tijde- lijk omgeleid naar station Schiedam Centrum, treinreizigers dienen reke- ning te houden met een langere loop- tijd naar het station. Schiespoordag op 22 januari SCHIEDAM - De Schiespoordag van modelspoorvereniging Schiespoor wordt gehouden op zaterdag 22 janu ari, van 10.00 tot 16.00 uur in het clubhuis aan de Westerkade 21 te Schiedam. Arno Veenhof exposeert zijn mooiste foto's uit zijn omvangrijke col- lectie. Voorts is er een modelspoor- beurs. Volwassenen betalen f 1,- toe- gang, kinderen f 0,50_. Dierenbescherming Schiedam ontvangt f 2000,- SCHIEDAM - Dankzij een verkoopactie van gebruikte computers van de Rabobank Schiedam-Vlaardingen aan haar medewerkers heeft de Dieren bescherming Schiedam een bedrag van f 2000,- in ontvangst kunnen nemen. Vorige week kreeg de voorzitter C. van Huizen het bedrag uitgereikt uit de handen van Rabobankmedewerker Richard den Helm, initiatiefnemer van de actie. Het bedrag zal worden gebruikt voor de geplande bebouwing van het Dierenasiel. Burgemeester Scheeres in gezelschap van de Japanse zakendelegatie bij het braakliggend terrein aan de winkelpromena- de Broersvest waar rhogelijk een Japan Center wordt gevestigd. (Foto: Joop Zeemeijer Fotograjie} SCHIEDAM - Een Japanse zakendelegatie heeft zijn oog laten vallen op een vestigings- plaats voor het Japan Center dichtbij het historische centrum van de stad. Op zaterdag bracht een gezelschap Japanse zaken- lieden een bezoek aan Schie dam, samen met vertegenwoor- digers van LPI-Nederland, een internationaal fotopersbureau. Hier heft de Japanse delegatie (met paraplu) met burgemees- eter Scheeres het glas op een goede afloop. Lodewijck Press Images (LPI) wil zijn hoofdzetel in Nederland verplaatsen van het Noord-Hollandse Hoorn naar Schiedam. Directeur Joep Neefjes ziet in de molenstad aan de Nieuwe Waterweg de ideale plek om zijn activiteiten over te brengen. Een van de meest opmerke- lijke projecten waarbij LPI betrokken raakte was het namaken van historische panden voor Holland Village in Nagasaki, Japan. In het themapark 'Orandanmura' wordt de herinnering levend gehouden aan de aanwezigheid van de Nederlanders in de 17e eeuw. LPI-Nederland heeft zijn Japanse relaties weten te interesseren voor Schiedam als mogelijke vestigingsplaats van een Japan Center. Daarin zal het nieuwe kantoor van LPI-Nederland onderdak krijgen naast Japanse en Japans georienteerde bedrijfjes. Rondleiding De Japanse delegatie bezocht afgelopen zaterdag eerst museummolen De Nieuwe Palboom. Vervolgens volgde een rondleiding door het historische centrum en werd de delegatie door bur gemeester Scheeres verwelkomd bij het 'Gat van Bomers', het terrein bij winkel- promenade Broersvest waarop men het oog heeft laten vallen voor de ontwikke- ling van de nieuwbouw van het Japan Center. Natuurlijk werd ook het Gedistilleerd Museum bezocht. Begin mei wordt daar trouwens een expositie geopend over de Japanse alcoholische drank 'sake'. Deze tentoonstelling zal tot en met 24 September te bezichtigen zijn. Dat de plannen voor het businesscenter vorm krijgen aan het begin van 2000, het jaar waarin de 400 jaar oude han- delsbetrekkingen tussen Japan en Nederland herdacht "worden, noemt directeur Neefjes een gelukkige samen- loop van omstandigheden. Hij onder- streept echter dat dit initiatief ook tot stand zou zijn gekomen zonder dat heu- gelijke feit. "De herdenking kan een extra feestelijk tintje geven aan het besluit. Maar ook na 2000 zullen Nederlanders in Schiedam hun hart ophalen aan vele facetten van eigentijdse en traditioaele cultuuruitingen van Japan." Moor de sanitair- en tegelafdeling. Bel voor een afspraak Mirjam Sluis tel. 010-5242320 SCHIEDAM - In de Schiedamse Wiltonhaven vond dinsdagmiddag een geweldige explosie plaats. Gelukkig niet onver- wacht maar gepland. Ruim 500 kilo springstof in negen boorgaten moest er voor zorgen dat twee lange dokpalen van gewapend beton in de Wiltonhaven werden neergehaald. De palen dienden in het verleden als afmeerpalen voor scheeps- dokken maar hinderen nu de scheepvaart. Een betonkegel had reeds een deel van de betonpalen era/ geslagen. Het nog boven water uitstekende gedeelte moest met springstof worden opgeblazen. Rond het gebied was een ruime veiligheidszo- ne ingesteld. (Foto: Van Det fotoproducties) Een uitgave van Berkel Periodiek B.V. Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Ambachtsweg 4 - 2641 KS Pijnacker Tel: 015 - 36150 50 Fax: 015 - 36150 52 DONDERDAG 20 JANUARI 2000 3e jaargang nummer 73 Voor meer informatie lie colofon pagina 3 Zie de bonnen elders in de krant. Japan heeft oogje op Schiedam iw1--- 1 1 t s"mwJ?nanwi m an GEZOCHT [1 1 maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 18.00 uur

Postiljon | 2000 | | pagina 1