Dirigent Kramer verlaat Harpe Davids Injectiespuiten in Schieland Ziekenhuis Twee onderscheidingen voor stadgenoot Flinke verzakking op Van Haaren/Troelstralaan A UTOSERVICE EIGENRAAM Nieuwe muziekcursussen SCHIEDAM Eind januari starten er weer nieuwe cursussen bij Harpe Davids. Voor de blokfluitcursus wordt samengewerkt met muziekschool Annelies. Op dinsdagavond 18 januari start de vereniging met een orientatie- cursus dwarsfluit voor beginners. Beide cursussen worden gegeven in De Tamboerijn aan het Nijhoffplein 20 te Schiedam Noord. Aanmedling/informa- tie: (010) 4713755 of 4715959. 33 bands Popprijs Schiedam SCHIEDAM - Er hebben zich 33 bands aangemeld voor de vierde editie van de Popprijs Schiedam. Ook bands van buiten de regio doen mee aan de Popprijs. Op vrij- dag 21 januari gaat het evenement van start in podiumcafd De Graauwe Hengst. de bands die de spits afbijten zijn Daisy Cools, Rear End, Gliding Naturals, Sterker Nog en Mono. De Popprijs Schiedam bestaat ult zes voorronden. De fina le wordt gehouden op 7 april. De eerste prijs bestaat uit een beker en f 750,-. Podiumcafd De Graauwe Hengst ligt aan de Lange haven 28 te Schiedam. Kerkentocht in Schiedam SCHIEDAM - De Raad van Kerken Schiedam organiseert op donderdag- avond 20 januari een kerkentocht. Tijdens de tocht worden vier kerken bezocht, waar steeds een korte bijeen- komst wordt georganiseerd. De kerken tocht begint om 19.30 uur in de Sint Liduina Basiliek aan de Singel en eindigt om ongeveer 21.00 uur in de Grote of Sint Janskerk aan de Nieuwstraat. Iedereen is welkom om hieraan deel te nemen. Inloopconcert Grote Kerk SCHIEDAM - Vanaf zaterdag 22 janauari starten de wekelijkse lun- chconcerten in de Grote Kerk van Schiedam. Op die dag staat de mis van Cornelius op het programma, uitgevoerd door het damesensem- ble Cantanelle uit Zwijndrecht, onder leiding van Margarat de Swart. Medewerking verlenen de sopranen Petra Weijers en Ilona de Kievlt. De organist Ton Kos zorgt voor de begeleiding aan het kerkor- gel. Aanvang: 15.00 uur en de toe- gang is vrij. POSTILJON AUTOBRANCHE UITGAVE VAN Info: 015 - 361 50 50 Fax: 015 - 361 50 52 Klachten bezorqinq: (079) 3312923 01-08-99 Dit weekend nam Cees Kramer afscheid als dirigent van het harmonie-orkest van de de chrsitelijke muziekvereniging Harpe Davids. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie) SCHIEDAM - De heer C.P. (Cees) Kramer heeft dit week end afscheid genomen van de Christelijke Muziekvereniging Harpe Davids. In het verenigingsgebouw De Tamboerijn aan het Nijhoffplein in Schiedam-Noord vond zater dag een feestelijke receptie plaats waarbij vele leden en andere betrokkenen Cees Kramer, dirigent van het harmo nie-orkest, bedankten voor zijn jarenlange werk en toewijding. Cees Kramer ontving onder andere een speciaal door het bestuur vervaardigde gouden CD met diverse muziekopna- men van het orkest. Een prachtig bloemstuk met daarin ver- werkt zijn geliefd muziekinstrument, de klarinet, viel hem en zijn vrouw ook ten deel. De secretaris van de bond van christelij ke muziekverenigingen in West- Nederland, Wim van Dam, spelde Cees Kramer de gouden NFCM-speld op van- wege zijn verdienste voor de amateur- blaasmuziek. Sinds zijn aanstelling in 1976 heeft Cees Kramer veel voor de muziekver eniging Harpe Davids betekend. Niet alleen was hij een enthousiast dirigent, ook was hij de motor achter vele con- certen van de vereniging in de grote zaal van de Rotterdamse Doelen en de jubileummanifestaties van de vereni ging in de sporthal Margriet te Schiedam. Acht jaar geleden kon het orkest pro- moveren naar de ere-afdeling. In maart 1998 werd zelfs deelgenomen aan het nationaal kampioenschap. Ook stond Cees Kramer aan de basis van de interne opleiding bij Harpe Davids en heeft hij een zwaar stempel gedrukt op de vervaardiging van de jubi- leum-CD van de vereniging, vier jaar geleden. Cees Kramer blijft actief als dirigent van de muziekvereniging DES te Hoogvliet en van een nieuw opgericht dagorkest op Voorne Putten. U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk SCHIEDAM - De heer A.A.L Stegmann werd vorige week niet alleen benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau maar werd bovendien door bur- gemeester en wethouders onderscheiden met de Aleida- penning. De grote verdiensten van stadgenoot Stegmann voor Schiedam waren voor het colle ge aanleiding hem deze laatste onderscheiding toe te kennen. A. Stegmann, tot 1993 directeur van het elektronische bedrijf Meijer en Stegmann heeft zich op zowel sociaal als maatschappelijk terrein zeer verdien- SCHIEDAM - in de centrale hal van het Schieland Ziekenhuis kan men voorwerpen bezichti- gen die vroeger zijn gebruikt in de gezondheidszorg. Dit maal gaat het over de geschiedenis van de injectiespuit. In de virtri- ne in de hal komt men allerlei verschillende soorten injectie spuiten tegen. Alle getoonde materialen zijn te leen gekregen van Medisch Farmaceutisch Museum De Griffioen te Delft. Het blijkt dat de Romeinen reeds een tinnen spuitje gebruikten om de oren uit te spuiten. De Delftse geneesheer Reinier de Graaf maakte in 1668 een bronzen spuit om bloedvaten in een orgaan uit een lijk met kleurstof op te spuiten. In 1852 kreeg de medicus Pravaz in Lyon grote bekendheid als uitvinder van de injectiespuit. In die tijd werden alco hol en opium gebruikt om pijn te bestrij- den bij een amputatie. Met een glazen spuitje kon Pravaz de opium nu inspui- ten onder de huid. Hierdoor werkte het sneller. Pas in de 19e eeuw werden met succes injecties in spieren en direct in bloedvaten gegeven. Tegenwoordig krijgt bijna elke operatiepatient en een verkeersslachtoffer na een ongeval een zogenaamd 'waakinfuus' uit een plastic zakje. Op de expositie is ook de eerste injec- tieautomaat te zien, een voorloper van de huidige 'insulinepen'. Door een druk op de knop wordt een veer ontspannen en schiett de naald naar beneden. Ook zien we zogeheten 'morfinespuitjes' die in de Tweede Wereldoorlog werden gebruikt aan het front. Vroeger werden spuiten en naalden heel lang in een koker met alcohol bewaard of regelmatig uitgekookt. Inmiddels wordt er gewerkt met relatief goedkope weggooispuiten. SCHIEDAM Op de Burgemeester van Haarenlaan/Troelstralaan is het momenteel uitkijken geblazen. Er bevindt zich een zware verzakking op het weg- gedeelte. Het weggedeelte is afgezet om ongelukken te voorkomen. In de naaste omgeving van de verzakking worden ook vele werkzaamheden aan het metrotra- ject uitgevoerd. In hoeverre er verband is met deze actMteiten is op dit moment niet duidelijk. (Foto: Van Det fotoproducties) stelijk gemaakt. Hij was en is bestuur- lijk actief bij onder andere de gezond heidszorg, onderwijs aan schipperskin- deren en het bibliotheekwezen. Als voorzitter van het bestuur van het Schielandziekenhuis had hij afwisselend zitting in het bestuur van de Stichting Samenwerkende Schiedam en Vlaar- dingse Ziekenhuis. Voorts is hij al twin- tig jaar voorzitter van de Stichting Nolet Fonds. Deze organisatie stelt fondsen ter beschikking voor medisch-weten- schappelijk onderzoek in het voormalig Nolet ziekenhuis. Burgemeester Scheeres spelde het koninklijke lintje op de rever van Schiedammer Stegmann en overhandig- de hem tevens de Aleidapenning. 20 JANUARI 2000 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 3 Verschijnt op woensdag en donderdag in: Zoetermeer-regio, Hillegersberg Schiebroek-regio, Krimpenerwaard West. Capelle-regio, Krimpenerwaard Oost/Lopikerwaard, Alexander/Ommoord, Berkel-regio/ Pijnacker-regio, Gouda stad, Waddinxveen.Boskoop-regio, Delft-regio, Schiedam en Vlaardingen. Verschijnt wekelijks als bijlage In de Postiljon editie: Zoetermeer-regio, Berkel/Pijnacker-regio, Capelle, Krimpenerwaard en Lopikerwaard. GRAFIA PRINT&MEDIA groep Ambachtsweg 4, 2641 KS Pijnacker Postbus 85, 2640 AB Pijnacker Ingeschreven K.v.K. nr. 26030207 Algemene voorwaarden, gedeponeerd bij de K.v.K. Rotterdam. Officieel Peugeot-dealer Fokkerstraat 576, Schiedam. Telefoon 01 0 - 462 20 22

Postiljon | 2000 | | pagina 3