VJim Hofman kuto's Uniek moment op De Nieuwe Palmboom Foto's Bibliotheek Stadserf Omgevallen bouwlamp veroorzaakt brand Bovag Garantie Bedrijf Waardering ±150 Top Occasions op voorraad 010 5216520 SCHIEDAM - Zondagmorgen kort voor half acht ontstond een kleine brand in een woning in de Visserstraat. In het pand, waar de op dat moment niet aan- wezige bewoner bezig is met verbou- wingswerkzaamheden, was door nog onbekende oorzaak een bouwlamp omgevallen en de schakelaar aange- gaan, waardoor een bed, waarop de bouwlamp viel, vlam vatte. Een aantal fretten werd door brandweermensen, die het brandje binnen een kwartier onder controle hadden, uit de woning gehaald en overgedragen aan personeel van de Dierenambulance. In de woning werd tevens een gasa- larmpistool gevonden en de huls van een granaat. De woning kon overigens na de bluswerkzaamheden niet meer worden betreden, omdat er asbest werd aangetroffen. De Sectie Milieutechniek van de Regionale Operationele Diensten stelt een onderzoek in. Diverse Clio's '99 vanaf /19.950,- Twingo's: nieuw model. Div. kleuren en uitvoeringen vanaf/16.950,- Twingo's: div. kleuren en uitvoeringen. airco en comfort metallic, '98 vanaf /16.250,- "En Roos, wat kan ik voor je doen?", vroeg ik aan de vrouw die tegenover mij in de spreekkamer zat. Roos van Ieperen was nadat ik de praktijk had overgenomen, mijn allereerst dokters- assistente geweest. Ook al was zij na verloop van tijd gestopt met werken, de vriendschappelijke band was blijven bestaan. Meestal vonden onze gesprek ken dan ook in een ontspannen sfeer piaats. Maar dit keer niet. "Je moet me helpen, Pieter", zei ze. Roos behoorde tot de weinig bevoor- rechte mensen die me in de praktijk bij de voornaam mochten noemen. "Het gaat om mijn man."Ben je daar nog steeds mee getrouwd?", grapte ik. "Daar moet je geen grapjes over maken! Dat is juist de reden waarom ik hier kom praten.Ik hield mijn mond maar eens even. "Het lijkt wel of we langs elkaar leven en dat is al jaren aan de gang. Rob gaat met mij om alsof ik iemand ben waar- mee hij zijn huis deelt. "En hoe is hij tegenover de kinderen?", vroeg ik. "Voor de jongens is hij een geweldige vader. En eerlijk gezegd: ik mag hem nog steeds graag. Wat moet ik nou doen?" "Tja" zei ik en krabte eens achter m'n oor. "Het lijkt me dat je een beslissing moet nemen. Of je gaat door, 6f je zorgt voor verandering in de bestaande situatie." "Dus scheiden", reageerde Roos prompt. "Dat zei ik niet. Er moet toch een andere manier zijn om hem wakker te schudden?" Roos keek peinzend uit het raam. "Misschien moet ik de boel maar laten zoals het is", zei ze somber. "En zo samen oud worden, zoals Paul de Leeuw het bezingt?", vulde ik aan. "Weetje, Roos, op de lagere school zat bij meester Tuinstra in de klas. Een ras- echte Fries, die overal een wedstrijd van maakte, compleet met prijzen. Wie wist bijvoorbeeld de meeste plaatsen in de provincie Gelderland op te noemen. Of: wie had de meeste rekenopdrach- ten goed. In het lokaal stond perma nent een prijzentafel. De eerste prijs was telkens een voetbal voor de jon gens en een boek voor de meisjes. Een aantal keren was ik de beste, maar ik kon geen keuze maken. Ik hield niet van voetbal, maar kiezen voor het boek zou in de ogen van m'n klasgenoten betekenen dat ik een meisje was. Meester Tuinstra hield niet van treuze- len. Ik kon weer gaan zitten en mocht dan pas als laatste kiezen. A Is alle andere kinderen gekozen hadden, ble- ven meestal de plastic mondharmoni- ca's over. Nou, die muziekinstrument- jes heb ik nog steeds en ze herinneren me eraan dat als je niet kiest, je ook niets krijgt. Roos kon na dit verhaal weer een beet- je lachen. "Misschien ben ik zelfte pas- sief met de situatie omgegaan en moet ik Rob eens goed met z'n neus op de feiten drukken." "Welja", zei ik, "laat hem maar eens zien wat hij kwijt kan raken. M'n ex-assistente vertrok en het werd stil in de werkkamer. Ik legde het vloei- blad voor me wat rechter, pakte de brie- venopener, speelde er wat mee, legde het ding weg, ging rechtop zitten en opende de bovenste la van m'n bureau. Daar lagen ze; zes plastic mondharmo- nica's. Waren deze voorwerpen hele maal niets? Hoe kon ik dat nou zeggen. Ze zagen er nog als nieuw uit, verschil- lend van kleur en... Ik pakte de blauwe uit de la en blies er op. Ja, hij deed het nog. Ik probeerde er nog 6en, en nog ien... Ja, ze deden het allemaal nog. Klopt het eigenlijk wel, dat als je niet kiest je ook niets krijgt? Misschien moet ik dat verhaal van mijn mondhar- monica's toch maar in een ander ver- band gaan gebruiken. Zoiets als: 'Wie het kleine niet eert, is het grote niet weerd. Pieter Vlasveld huisarts SCHIEDAM Vanaf vandaag is in de openbare bibliotheek aan het Stadserf 1 een fototentoonstelling te bezichtigen. De foto's zijn gemaakt door leden van fotoclub Objectief, onderdeel van de Stichting Jeugd- en Volwassenenwerk voor verstandelijk gehandicapten. Naast foto's zijn ook oude fotocamera's en wedstrijdbekers te zien. De expositie is te bezoeken tijdens de openingstijden van de bibliotheek. SCHIEDAM - Onlangs was het een drukte van belang in het sfeervolle ketelruim van het opleidingsschip 'Spica' van het Schiedamse zeekadetkorps Jacob van Heemskerck. Ouders, genodigden en natuurlijk ook kadetten mengden zich tijdens de nieuwjaarsreceptie onder elkaar om de gebruikelijke wensen uit te spreken en te ont- vangen. Halverwege de bijeenkomst was het tijd voor de traditionele nieuwjaarstoe- spraak van de commandant, ir. L.J. van Ewijk. Hij keek terug op het afgelopen jaar, dat zich het best liet omschrijven als druk en vol maar geslaagd en afwis- selend. Diverse kampen, excursies en evenementen passeerden de revue. Ook werd nog even stil gestaan bij de diver se prijzen en oorkondes die het korps mocht ontvangen. Ook het snoepreisje van een week dat een groepje kadetten mocht meemaken met een heus mari- nefregat naar Noorwegen, mocht natuurlijk niet in dit rijtje ontbreken. Canada Zeekadet Michiel Naring ontvangt uit handen van commandant Van Ewijk een prijs voor zijn inzet, aanwezigheid en optre- den in het afgelopen jaar. (Foto: R. Visserj Voor het komende jaar is het program- ma minstens zo vol. Het actieplan voor de restauratie van het opleidingsschip 'Spica' gaat van start, wat het nodige onderhoud met zich meebrengt. Ook gaan de vele zeiltochten, kampen en uitstapjes gewoon door, zodat de kadetten kunnen rekenen op een afwis- selend programma. Dit werd nog eens onderstreept toen Van Ewijk bekend maakte dat dit jaar een Schiedamse kadet het korps mag vertegenwoordi- gen in Canada. Al ruim 25 jaar bestaan er uitwisselingen tussen de Nederlandse en Canadese zeekadet-organisaties, en voor de deelnemers is dit de belevenis van hun leven! De naam van de geluk- kige zal in het voorjaar bekend worden gemaakt. Onderscheiding Vervolgens werd een verbaasde Michiel Naring naar voren geroepen. Deze kadet onderscheidde zich het afgelopen jaar op diverse manieren door inzet, aanwezigheid en optreden. Hij mocht een uniek exemplaar van het klassieke boek 'Vier jaar voor de mast' (inclusief authentiekscheeps-aroma) in ontvangst nemen. Commandant van Ewijk prees de inzet en onderlinge kameraadschap en een- heid onder zijn kadetten. Hij stond nog even stil bij het ledenaan- tal van het korps, dat nog wel wat mag groeien. Jongens en meisjes tussen de 12 en 15 jaar die kennis willen maken met het leven van een zeekadet, kun nen een middag op proef mee draaien. De korpsmiddagen zijn iedere zaterdag- middag aan boord van de opleidings- schepen 'Spica' en 'van Versendaal', afgemeerd aan de terreinen van de HSM aan de Westfrankenlandsedijk (nabij zwembad Zuid). Voor een afpraak of meer informatie kan men bellen: (010) 4702840 of (010) 4732533. SCHIEDAM Leerlingen van de R.K. Basisschool St. Willibrordus hielpen ter gelegenheid van de jaarwisseling bij het kleuren van vlaggen voor museummolen De Nieuwe Palmboom. Hierover heeft u reeds in de Postiljon kunnen lezen. Zij maakten maar liefst 64 speciale millennium-wensvlaggen. Hier zien we leerlingen bij het helpen van de molenaar. Een uniek moment dat we de lezer, ook al is het wat laat, niet willen onthouden. FotoStichting De Schiedamse Molens/Roel Dijkstra). Z>KK Sch**<!s*m GEVONDEN Het goedkoopste adres voor grenen, rotan, eiken en senioren meubelen. JAN WOONING MEUBELEN Bergweg 62, R'dam. Tel. 010-4664827. Tot ziens. Let op... Onze nieuwe collectie is binnen. Nu onze collectie 1999 tegen weggeefprijzen! Radio incl.montage en boxen GRATIS MattenGRATIS Radio incl.montage en boxen GRATIS MattenGRATIS 5000,- uitgestelde betaling 6 maanden GRATIS 20 JANUARI 2000 DE P0STILJ0N EDITIE 12 PAGINA 5 Schiedamse zeekadet gaat naar Canada 3 jaar garantie onderhoud mogelijk Rottekade 179 Bergschenhoek Zie onze advertentie elders in deze krant.

Postiljon | 2000 | | pagina 5