i IGRATISI Uit het niets (Hit bir Yerden) in artotheek ADVERTEREN en feliciteren in SCHIEDAM UW Schiedam bestaat 25 jaar Chloorgas vrij in zwembad Meer bezoekers Stedelijk Museum Popoptredens in De Erker Play-in in Blauwe Brug Schiedam >1 Aan de Van Markenstraat staat er een fors aantal flatwoningen op de nominatie te worden gesloopt. De positie van deze buurt is enigszins verbeterd, aldus de notitie van de gemeente Schiedam. (Foto: Van Det fotoproducties) E D I T I E 12 Opiage 41 ex. VOOR PARTICULIEREN SCHIEDAM - De Unie van Vrijwilligers (UW) Schiedam bestaat 25 jaar. Een enthousiast team van vrijwilligers ver- richt allerlei werkzaamheden in het zie- kenhuis. Gestart werd met het verzor- gen van fruit en bloemen voor de patienten. Dit wordt nog steeds gedaan in het Schielandziekenhuis. De vrijwil ligers van de UW verrichten echter ook nog allerlei andere activiteiten. Momenteel zijn ruim 80 mensen betrokken biij het werk van de UW Schiedam. In verband met het jubileum biedt het Schielandziekenhuis de vrij willigers van de UW op 17 februari onder andere een receptie aan in het reatuarant van het ziekenhuis. Het bestuur van de UW doet een oproep aan alle oud-vrijwilligers en -bestuursle- den om de receptie te bezoeken. De receptie wordt gehouden van 15.00 tot 16.30 uur. SCHIEDAM - Op dinsdagmorgen kwam er chloorgas vrij in de kelder van het zwembad aan de Westfranke- landsedijk. Zeven mensen, onder wie twee medewerkers van het zwembad, zijn in het Schielandziekenhuis ter observatie opgenomen. De twee mede werkers waren in de kelder stoffen aan het mengen om het zwemwater schoon te houden. Er ontstond niet alleen in de kelder, maar ook in het zwembad een doordringende chloor- lucht. De 40 aanwezige leerlingen wer- den direct aangekleed en naar school gebracht. De GGD heeft alle kinderen onderzocht. De Arbeidsinspectie en de politie van het district Schiedam stellen een onderzoek in naar de oorzaak van het vrijkomen van de chloordampen. Het zwembad was tot woensdagmid- dag gesloten. SCHIEDAM - het bezoekersaantal in het Stedelijk Museum Schiedam is in T999 met 10 procent gestegen in ver- gelijking met 1998. Het aantal bezoe kers bedroeg totaal 9.500. Sinds 1999 besteedt het museum weer structureel aandacht aan educatie. Peilingen van de landelijke dagbladen wijzen voorlo- pig uit dat er een landelijke tendens is van stijgende bezoekersaantallen in musea. SCHIEDAM - In wijkcentrum De Erker zijn er op vrijdag 28 en zaterdag 29 januari popworkshop-optredens. In De Erker oefenen verschillende beginnen- de popgroepen, die ieder jaar een optre- den geven. In dit weekend zullen in totaal negen bands optreden. De toe- gang is op beide avonden gratis. De optredens beginnen 's avonds om 20.00 uur en eindigen om 24.00 uur. Meer informatie: De Erker (010) 4267767. SCHIEDAM - Deze week en volgende week bespreken ver schillende raadscommissies twee notities van het Bureau Onderzoek Statistiek van de gemeente Schiedam. Afgelopen woensdag vond de eerste com- missievergadering hierover plaats. In de twee stukken wordt een duidelijk en overzich- telijk beeld gegeven van de inko- mensgroei en de sociaal-econo- SCHIEDAM - In de artoteek aan de 's-Gravelandseweg opent mevrouw Seqil Arda, directeur van Top Support Intercultural Consultancy op zaterdag 29 januari de tentoonstelling Hi<j bir Yerden (uit het niets). Het werk van de acht exposanten was eerder te zien in Leiden en Dordrecht. Initiatiefneemster Arda hoopt dat ook in het oosten van het land belangstel- ling is voor deze reizende tentoonstel- mische situatie in Schiedamse wijken en buurten. Elders in deze Postiljon leest u meer over de inkomensontwikkeling en achterstandssituaties in Schiedam. Edn van de buurten die worden genoemd in de notities is de Van Markenstraat en omgeving. De positie van deze buurt in de wijk Nieuwland is enigzins verbeterd. Tot twee jaar geleden was dit een buurt met een relatief grote achterstand ten ling van hedendaagse Turkse kunst, omdat deze kunstuitingen niet in eer der in Nederland waren te zien. De mogelijkheden van Turkse kunste- naars om in eigen land te exposeren zijn minimaal en ook het met andere kunstenaars van gedachten kunnen wisselen. Volgens Julia Snikkers van Artoteek Schiedam heeft het geexposeerde werk geen typisch Turkse uitstraling maar wel ■zijn kritische elementen ten aanzien van de eigen cultuur erin verwerkt. De deelnemende kunstenaars vertegen- opzichte van het Schiedams gemiddelde. Inmiddels is deze achterstand grotendeels verdwenen. De betere 'welzijnsscore' van deze buurt is terug te voeren op twee oorza- ken. Op het Bols/Lanvasterrein is enke- le jaren terug eem groot aantal apparte- menten en eengezinswoningen gebouwd in de hogere prijsklasse. Dit heeft onder meer geleid tot een toena- me van hogere inkomensgroepen en hoger opgeleiden. woordigen uiteenlopende disciplines. Daaronder een collectie foto's, installa- ties, video's en enkele schilderijen. Naar verwachting zal de tentoonstel ling zowel Schiedammers van Turkse afkomst en andere stadgenoten aan- spreken. Bij de expositie is een speciale uitgave verschenen. De kunstuitingen zijn te zien tot en met 26 februari. De artoteek is geo- pend van woensdag tot en met vrijdag van 13.30- 17.30 uur, donderdag van 19.00-21.00 uur en zaterdag van 11.00-17.00 uur. Aan de andere kant staat er een fors aantal flatwoningen op de nominatie te worden gesloopt. Op enkele woningen na staan deze flats al geruime tijd leeg. Zowel het wegnemen van dit 'mindere' deel van de woningvoorraad als het toevoegen van duurdere woningen ver- klaart waarom de buurt is gestegen op de sociale ladder. De wijk Nieuwland als geheel echter staat met Groenoord onderaan de rang- lijst van de welzijnsscore. SCHIEDAM - Het Algemeen Muziek Overleg Schiedam organiseert op zaterdag 5 februari een Play-in voor leden van de harmonie- en fanfareor- kesten in Schiedam en omstreken. De Play-in wordt gehouden in de grote zaal van wijkcentrum De Blauwe Brug aan het Bachplein. Op dit moment hebben ongeveer 90 personen zich opgegeven. De organi- satie zoekt echter nog enkele trom- pettisten en hassisten. Alex Schillings is uitgenodigd om als diri- gent op te treden. Inschrijfgeld bedraagt f 12,50. De dag wordt om 16.15 uur afgesloten met een gratis toegankelijk slotconcert. Meer infor matie en inschrijving: (010) 2465468 of 2730721. Groei en achteruitgang in Schiedam Een uitgave van Berkef Periodiek B.V. Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Ambachtsweg 4 - 2641 KS Pijnacker Tel: Fax: 015- 361 50 50 015 - 361 50 52 Zie de bonnen elders in de krant.

Postiljon | 2000 | | pagina 1