Stad van jenever Veelzijdige exposities in Bibliotheek-Noord Vragen over Tele-taxi voor ouderen Vele kinderactiviteiten in Kluphuis Oost AUTOSERVICE EIGENRAAM eerst naar... Officioel Peugeof-dealer U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk Bloemschikken in De Boshoek SCHIEDAM - Groei Bloei afdeling Schiedam organiseert een voorjaarscur- sus bloemschikken. De cursus gaat 2 februari van start onder leiding van Rens Rijntalder. De cursus wordt gege- ven in Natuurcentrum De Boshoek, Bospad 3, aanvang 20.00 uur. Kosten voor zeven lessen f 30,- (leden) en f 40,- (niet-leden). Voor meer informatie: (010) 4714391/4712389/4737913. Eigenaar vindt fiets terug SCHIEDAM Een 21 -jarige Schiedammer zag woensdagmiddag op de Rotterdamsedijk zijn fiets staan, die dinsdag uit z'n kelderbox was gestolen. Er zaten inmiddels een ander slot en wat nieuwe stickers op. Direct hierop kwamen twee mannen kwamen uit een winkel en liepen naar zijn tweewieler, kennelijk om er mee weg te rijden. De eigenaar wilde dit verhinderen en pakte zijn fiets vast, waarop hij door 66n van de verdachten verschillende keren werd geslagen. De andere verdachte was inmiddels op een bromfiets gestapt en reed enkele keren tegen de benen van aangever. Vervolgens reden ze beiden op de bromfiets weg. De fiets lieten ze achter. Het slachtoffer is naar het Schielandziekenhuis gebracht, waar men een zwaar gekneusde neus en oog- kas vaststelde. De politie van het district Schiedam stelt een onderzoek in. Inloopconcert Grote Kerk SCHIEDAM - Op zaterdag 29 januari wordt het inloopconcert in de Grote Kerk te Schiedam verzorgd door het gemengd koor 'One More Voice' uit Brielle. Het koor staat onder leiding van Willem Meyboom en zingt onder ande re werken van Benjamin Britten. De organist Andries Stam begeleidt het koor en speelt ook solo op het orgel. Aanvang 15.00 uur. Toegang is vrij. Klussen in en om het huis SCHIEDAM - Op dinsdag 8 februari start het Emancipatiecentrum de cursus Klussen in en om het huis. In deze cur sus worden allerlei vaardigheden geleerd inzake electra, gereedschap, sanitair, behangen en fietsreparatie. De cursus bestaat uit zes lessen en duurt tot en met 21 maart. Tijd: Van 20.00 tot 22.00 uur. Kosten f 75,-. Plaats: Het Gebouw, Broersveld 142, Schiedam. Aanmelding: zo spoedig mogelijk, tele foon (010) 4734545. De Cursus Bewust keuzes maken start op 1 en 2 februari. Aanmelding: eveneens zo spoedig mogelijk. POSTILJON AUTOBRANCHE UITGAVE VAN Info: 015 - 361 50 50 Fax: 015 - 361 50 52 Klachten bezoraina: (07913312923 01-08-99 SCHIEDAM - Als reactie op het artikel Dinnerwalks smaken naar meer, dat onlangs ver- scheen in Postiljon verklaart VW directeur Ruud Pillard dat Proef Schiedam op Zondag is opgezet in het kader van de pro- gramma's Haarlemse Heerlijkheden, Goudse Geneugten en het Wijnrondje Dordt. Dit vanuit het oogpunt van specifieke cultuurhistori- sche bijzonderheden van steden die zijn aangesloten bij het pro ject Het Geheim van Holland. Naar de mening van de VW directeur kunnen deze activiteiten niet worden vergeleken met bijvoorbeeld de Dinnerwalks in Amsterdam, omdat opzet en doel anders zijn. In het programma van Proef Schiedam op zondag is een proeverij in het Gedistilleerd Museum opgenomen, krij- gen de deelnemers in molen de Palmboom een jeneverbonbon en wordt de rondgang door toeristisch Schiedam afgesloten met een drie-gan- gen jenever-diner. In het Postlljonartikel werd opgemerkt dat vrouwen in den regel niet gecharmeerd zijn van dit Schiedamse vocht, een zinsnede waar- mee, zo meent directeur Pillard, wordt gesuggereerd dat jenever 'moet'. Natuurlijk niet, zegt hij. Maar wij zijn wel een jeneverstad, daar hebben wij ons historisch verleden grotendeels aan te danken en daar zijn we trots op. Des te meer blijft het wonderlijk dat een stad die haar geschiedenis en bekend- heid heeft te danken aan de jenever- en likeurindustrie, kortom aan gedistilleer- de dranken, kiest voor wijn als Schiedams souvenir met een beknopte geschiedenis van de stad op flessenhal- slabels en met etiketnamen als Lacrima Liduinae, Korenbeurs en Lange Haven. Schiedam is geen doorsnee gemeente, aldus Ruud Pillard. Dat blijkt onder meer uit de belangstelling voor de Proef Schiedam op Zondag. Deze activiteit is voor dit jaar zelfs uitgebreid van vier naar zes rondwandelingen. Nans Wolters SCHIEDAM -In de bibliotheek aan het Bachplein is sinds 14 januari een tentoonstelling te bezichtigen over zijde. Op deze expositie ('Veelzijdig') kan de bezoeker even ruiken aan de zijdwereld, van zijderups tot het geweven en handbeschilderde zijden eindproduct. De tentoonstelling is tot stand gekomen is samenwerking met het Zijdemuseum te Grijpskerke. Hier wordt het hele pro- ces van zijderups tot en met het eind product getoond. Op Walcheren is men reeds vele eeuwen met wisselend suc- ces met de zijdeteelt bezig. Dat dit pro duct ook in Nederland wordt geprodu- cerd zal voor velen een verrassing zijn. De expositie toont wat er met de mate- rialen zijde en verf mogelijk is. De in Vlaardingen geboren zussen Els Veen- van der Steen en Ada Butter-Van der Steen schilkderen op deze prachtige zijde. Els en Ada maken niet alleen schilderijen maar ook objecten, interi- eurverfraaiingen, kleding en sjaals. Hun eerste expositie was in het Holyziekenhuis in 1996. In September vorig jaar hebben zij een demonstratie gegeven in in de bibliotheek aan het Bachplejn. Daarnaast geven zij in hun eigen atelier in Spijkenisse en Schiedam les in het zijdeschilderen. Voor meer informatie over de tentoon stelling, die tot 1 maart te bezichtigen is, kan men contact opnemen met Greet van Norde, telefoon (010) 4703728. SCHIEDAM - Het kinderwerk van Kluphuis Oost aan de Boerhavelaan 79 heeft een aantal nieuwe activiteiten sinds januari 2000. Op maandag is er een kookclub voor groep 3 t/m 5 van de basisschool. Op maandagmiddag kunnen groepen 1 en 2 knutselen. Op dinsdagmorgen is er knutselen voor groep 3 t/m 5, terwijl groep 1 en 2 sport en spelletjes kunnen doen. Op dinsdagmiddag is er kookcur- sus voor groep 6 t/m 8. Vrijdag is er de mini-kookclub voor groep 1 en 2. Voor sport en spel en de kookclubs moeten kinderen zich ins'chrijven. Voor knutselen is iedereen welkom. Voor meer informatie: Kluphuis Oost (Jolanda van der Lubben), telefoon (010) 2451818. (Foto: Bert Visser) Op 1 januari hebben zich enkele wijzi- gingen voorgedaan in de tarieven van de Tele-taxi. De Tele-taxi is een aanvul- lend openbaar vervoerssysteem in de regio Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. Om van de rolstoeltoegankelijke busjes gebruik te kunnen maken, dient men in het bezit te zijn van een vervoerpas. Iedere inwoner van 66n van de drie gemeenten kan een vervoerpas aan- schaffen. Men kan ook via de Wet Voorzieningen Gehandicapten een ver voerpas krijgen. Sinds de wijzigingen zijn doorgevoerd, zijn er veel vragen gekomen over de Tele-taxi. Daarom worden er binnen- kort twee informatiebijeenkomsten gehouden, georganiseerd door Stich- ting Ouderenwerk in samenwerking met de ROG (Regionale Organisatie Gehandicaptenvoorzieningen). Hierbij zal de directeur van de ROG, mevrouw C.M. Tanis, een toelichting geven over de werking van de Tele-taxi en hoe het met de tariefwijzigingen zit. Tevens is men in gelegenheid vragen te stellen. Een van de Tele-taxi's ten behoeve van het vervoer van ouderen in Vlaardingen, Schiedam en Maassluis. Hier staat een busje bij Driemaassteden aan de Voorbrechtlaan in Schiedam. (Foto: Bert Visser) SCHIEDAM - Veel ouderen bestemming te reizen. De rit- re te koop bij de dienstencentra maken gebruik van de Tele-taxi bonnen die nodig zijn om de rei- van de Stichting Ouderenwerk om van huis naar een andere zen te betalen, zijn onder ande- in Vlaardingen en Schiedam. De informatiebijeenkomst in Schiedam vindt plaats op dinsdag 1 februari van 9.30 tot 11.30 uur in dienstencentrum de 4 Molens aan de Nieuwe Damlaan 766. 27 januari 2000 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 3 Fokkerstraat 576, Schiedam. Telefoon 010 - 462 20 22 Verschijnt op woensdag en donderdag in: Zoetermeer-regio, Hillegersberg Schiebroek-regio, Krimpenerwaard West, Capelle-regio, Krimpenerwaard Oost/Lopikerwaard, Alexander/Omrnoord, Berkel-regio/ Pijnacker-regio. Gouda stad, Waddinxveen.Boskoop-regio, Delft-regio. Schiedam en Vlaardingen. Verschijnt wekelijks als bijlage In de Postiljon editie: Zoetermeer-regio, Berkel/Pijnacker-regio, Capelle, Krimpenerwaard en Lopikerwaard. GRAFIA PRINT&MEDIA groep Ambachtsweg 4, 2641 KS Pijnacker Postbus 85, 2640 AB Pijnacker Ingeschreven K.v.K. nr. 26030207 Algemene voorwaarden, gedeponeerd bij de K.v.K. Rotterdam.

Postiljon | 2000 | | pagina 3