Nico de Borst zag, kwam en overwon lopend 230 kilometer 'Nico is de held van Rotterdam' Qwfci^miifcjyfe- mkjf-w Gezocht: klassieke muzikanten ROTTERDAM-REGIO 'Muzikale Parfum'- een vleugje klassieke muziek - is een nieuw evenement in het Entrepotgebied op de Rotterdamse Kop van Zuid. Het is de bedoeling dat bezoe- kers van het Entrepot bij het winkelen, eten en drinken kunnen genieten van de sfeer van muzikale romantiek. Voor dit evenement is Sander Bosman Producties op zoek naar klassieke vir- tuozen, die in de openlucht hun instru- menten willen bespelen. Dit moeten muzikanten zijn met een semi-profes- sionele achtergrond. De eerste datum is op 20 februari. Daarna wordt er in maart, april en mei op zondag van 12.00 tot 17.00 uur nog enkele keren gespeeld. Wie mee wil spelen op 66n van de 'Muzikale Parfums' kan voor een voor- speelsessie bellen met Sander Bosman Producties: (010) 4133813. Geschiedenis van Kralingen ROTTERDAM Het Arboretum Trompenburg aan de Honingerdijk 86 is de laatst overgebleven buitenplaats in Rotterdam-Kralingen. Vroeger, in het dorp Kralingen waren er veel meer van deze buitenplaatsen, waar de gegoede stand van Rotterdam de weekeinden doorbracht. Over deze periode organi- seert het Arboretum op 12 februari om 14.00 uur een dialezing. De lezing wordt verzorgd door de heer H.W. Blom, schrijver van het boek 'Arboretum Trompenburg, geschiedenis van een buitenplaats in het parkland- schap van Kralingen'. Toegang tot de tuin bedraagt f 5,-. De dialezing is gratis. Meer informatie: (010) 2330166. Stress en vrouwen VLAARDINGEN/RIJNMOND - Begin maart start Riagg Rijnmond met de cur- sus 'omgaan met stress voor vrouwen'. De cursus gaat over de situatie waarin veel vrouwen zich bevinden. De vele verwachtingen die er vanuit verschillen- de levensterreinen aan hen gesteld wor- den, leveren vaak spanning op. De cur- sisten leren hoe bepaalde leefpatronen en verwachtingen stress veroorzaken. Er wordt geoefend in grenzen stellen en onderhandelen. Vanuit persoonlijke stressbronnen van de cursisten wordt gewerkt aan persoonlijke doelen. De cursus wordt gegeven op tien maan- dagen van 19.00 tot 21.00 uur bij Riagg Rijnmond noord west aan de Westhavenkade 85 in Vlaardingen. De eerste avond is op 6 maart. Kosten bedragen f 150,-. Voorafgaand aan de cursus vinden kennismakingsge- sprekken plaats waarin de wederzijdse verwachtingen worden besproken. Voor meer informatie of inschrijving kunnen gei'nteresseerden contact opne- men met: Marieke van Abbema, (010) 4453479. Reunie CSG Angelus Merula SPIJKENISSE/RIJNMOND - In het kader van het 25-jarig bestaan van de CSG Angelus Merula zal er op zaterdag 15 april een reunie worden gehouden voor oud-leerlingen en oud-medewer- kers. Dit gebeurt van 14.00 tot 20.00 uur aan de Curieweg 25 in Spijkenisse. Veel oud-leerlingen/medewerkers wonen niet langer in Spijkenisse. Middels deze oproep hoopt de CSG Angelus Merula hen toch te bereiken. Zij kunnen zich aanmelden op telefoon- nummer: (015) 2620231. Zaterdagavond 19.45 uur. Felicitaties in het Sparta-stadion. (Foto: Bert Visserj HEERENVEEN/ROTTERDAM - "In 66n woord bizar." Nico de Borst hoeft er niet lang over na te denken. Het was afzien en genieten tegelijk. In vier dagen lopend van Heerenveen naar Rotterdam. Een tocht van 230 kilometer. Capellenaar en Sparta-fan Nico de Borst moest diep gaan, maar afgelopen zater dagavond even na half acht kwam hij het Sparta-stadion bin- nen en maakte onder een luid 'Nico is de held van Rotterdam' zijn ereronde. "Opgeven? Daar heb ik geen moment aan gedacht. Over mijn lijk!" komen er steeds meer. Het ontvangst bij sportclub Emmeloord. Het contact dat hij had met het thuisfront via zijn mobie- le telefoon. De steun die hij kreeg van het team dat hem begeleidde. "We hebben het 00k als team gedaan. De verzorgers, de chauffeur in de bus, de mehsen die meefietsten en de jonge- ren die zijn meegereisd. Ik heb met name heel veel steun gehad van Cock van Dijk, die van- begin tot eind bij me is gebleven. Hij fietste met me mee maar bij het Markermeer hadden we zo'n tegenwind dat hij met zijn fiets bijna wegwaaide. Toen zijn we samen lopend verder gedaan." Held Misschien wel het mooiste moment van de tocht, was voor De Borst het ont vangst in het Sparta-stadion. Precies vol- gens schema kwam hij voor de aftrap Sparta-Heerenveen het stadion binnen. Samen met Peter Houtman, Cock van Dijk en Nico Jalink liep hij zijn ereronde en kreeg een staande ovatie. De Capelse wethouder Paul van den Eijnden stond klaar met felicitaties en bloemen. En op de middenstip over- handigden Heeren- veensupporters hem 3100 gulden. Dit gebaar zal De Borst niet snel vergeten. "Bij mijn vertrek in Heerenveen had ik een Heerenveensjaal ge- kregen. Na mijn ere ronde in het Sparta-sta dion ben ik naar het Heerenveenvak gegaan om de supporters te bedanken. Tegen de mensen van de suppor- tersvereniging heb ik gezegd dat in het cha let een Heerenveen- kamer komt. Het was fantastisch. De tweede helft van de wedstrijd Sparta-Heerenveen heb ik' op de tribune vanaf de business-seats gezien. Daar zaten Sparta-mensen met Heerenveensjaaltjes en andersom. Dat is fan tastisch. Dit moet uitge- bouwd worden." Ook van Sparta kreeg hij enkele mooie cadeaus waaronder natuurlijk de over- winning van 2-1 op Heerenveen en de toezegging dat Sparta belangenloos mee zal werken aan een benefletwedstrijd tegen een amateurclub. De Borst: "Ik ben nog op zoek naar een vereniging. Dus ploegen die belangstel- ling hebben, kunnen zich nog bij mij melden." Doel Buiten alle persoonlijke belevingen, was er zaterdag ook nog een ander doel: geld bijeenbrengen voor de bouw van een houten chalet in Constanta (Roemenie). In dit huis zal aan zestien weeskinderen met aids, die nu onder afschuwelijke omstandigheden in het Gemeenteziekenhuis verblijven, een warm plaatsje worden geboden. Voor dit project is 70.000 gulden nodig. "Op dit moment staat er 45.600 gul den", aldus De Borst. "Maar er staan nog enkele projecten op het program- ma. Het benefietconcert op 9 februari in het Isala theater, de benefletwedstrijd van Sparta en de belofte van verschil- lende sponsors die nog iets extra's gaan Na de 73-kilometer van Emmeloord - Muiderberg zit Nico de Borst even stuk. Het is 2.00 uur's nachts. (Foto: Bert Visserj organiseren. Ik kan dus met zekerheid zeggen dat het huis er gaat komen." Hein Eikenaar Samen onderweg in Heerenveen, vergezeld door de drie fietsers. Rechts zijn grote steun Cock van Dijk. (Foto: Bert Visserj Vorige week woensdag vertrok Nico de Borst, begeleid door een team van jongeren, verzor gers en vrienden, voor zijn lange loop naar Rotterdam, niet weten- de waar hij aan begon. De Borst: "Drie dagen heb ik wind tegen gehad in de polder. Windkracht 7 a 8. Er waren stukken zonder licht, zonder huizen, alleen maar koude en wind. Mijn mond trok scheef van de kou. Donderdag ben ik tot 2.00 uur's nachts door- gelopen. Dat was echt heel zwaar." De route verliep in vier etappes: Heerenveen - Emmeloord, Emmel oord Muiderberg, Muiderberg - Drie- bruggen en Driebrug- gen - Rotterdam. Naast het afzien waren er afgelopen dagen ook veel mooie momenten. Terwijl De Borst vertelt Aankomst in Driebruggen, waar hij wordt ontvingen door de lokale Spartasupporters. (Foto: Bert Visserj Or WV_W< 3 FEBRUARI 2000 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 11

Postiljon | 2000 | | pagina 11