GRATIS Bomen herkennen in de winter en feliciteren E D I T I E 12 Oplage 41 VOOR PARTICULIEREN in SCHIEDAM Muziek in Nieuwe Passage Politie Schiedam en de EK 2000 SCHIEDAM - Het college van B W van Schiedam heeft onlangs een schrijven gericht aan de minister van Binnenlandse Zaken waarin verzocht wordt de effecten van het komende Europees Kampioenschap Voetbal (EK 2000) op de politiere- gio Rotterdam-Rijnmond te verlich- ten. Als gevolg van het EK moet de lokale politiezorg in Schiedam gedurende een lange tijd op mini- male sterkte opereren. B W ver- zoekt de minister dan ook om meer dan normaal marechaussee en par- ticuliere beveiligingsbedrijven in te zetten om zoveel mogelijk regulier politiepersoneel vrij te maken. Alleen dan kan in Schiedam ook tij- dens het kampioenschap een meer dan minimale politiesterkte worden aangeboden. 404.500 oplage Schiedam SCHIEDAM - Op zondag 6 februari zijn de winkels in de Schiedamse Nieuwe Passage geopend voor het publiek. Daddy Multiplex brengt die middag een muzikaal programma. Zijn begelei- dingsband bestaat uit huis-, tuin-, keu- kenslag-werk aangevuld met een trom bone en een tuba. Tussen 12.00 en 17.00 uur kunnen bezoekers deze muzikant tegenkomen in de Nieuwe Passage. Parkeren is gratis. - Het immense dok van Rotterdam United Shipyards met daarin het schip Scotia onderweg van IJsselmonde naar de scheepswerf in Schiedam. (Foto: Rotterdam United Shipyards) Jongen in de rug gestoken SCHIEDAM - Zondagavond omstreeks tien uur werd op de Kappeyne van de Coppellolaan een 19-jarige man uit Schiedam in zijn rug gestoken. Het slachtoffer liep naar huis toen een onbekende man hem passeerde. Deze man kwam even later terug en stak het slachtoffer zonder reden in zijn rug. Vervolgens ging de man er vandoor. Het slachtoffer meldde zich bij een woning, waarna hij naar het Schieland- ziekenhuis werd gebracht. Daar werd de wond op zijn rug gehecht. De recherche van het district Schiedam stelt een onderzoek in. Opruiming in Wereldwinkel SCHIEDAM - In de Wereldwinkel te Schiedam wordt een maand lang uit- verkoop gehouden. Er wordt 20 tot 40 procent korting gegeven op een selectie sieraden, houtsnijwerk, aardewerk, tex- tiel en kleding. Reden te meer om eens langs te komen in de winkel op de Lange Achterweg 14. Openingstijden: dinsdag van 13.00 tot 16.00 uur en woensdag tot en met zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur. SCHIEDAM - De verhuizing van een omvangrijk dok met daarin een schip richting Schiedam vindt niet iedere dag plaats. Vorige week kon men op de Nieuwe Maas deze spectaculai- re verhuizing aanschouwen. Het dok van Rotterdam United Shipyards werd verplaatst van de scheepswerf van YVC Bolnes in Rotterdam IJsselmonde naar de werf in de Wiltonhaven te Schiedam. Het dok heeft een omvang van 160 bij 24 meter en is bijna 13 meter hoog. In het dok ligt de Scotia, een vracht- schip met bodemschade. De verhuizing van dit dok van de scheepswerf aan de Oostdijk in IJsselmonde naar Schiedam vond plaats op 26 januari. 's ochtends passeerde het dok de Van Brienenoordbrug. Omstreeks 11.00 uur werd de Erasmusbrug geopend om dit immense gevaarte door te laten varen naar de nieuwe bestemming. Rond 13.00 uur arriveerde het dok met inhoud op de plaats van bestemming in Schiedam. Het gevaarte had een afstand van circa 25 kilometer afgelegd over de Nieuwe Maas. Rotterdam United Shipyards is vorig jaar ontstaan uit een overname van het Schiedamse Wilton Feyenoord door de YVC. Het bedrijf houdt zich bezig met verbouwingen en reparaties. Omdat de werf in Schiedam - door haar ligging dichter bij zee - voor klanten beter te bereiken is, worden de bedrijfsactivitei- ten hier geconcentreerd. Dit betekent dat er fors wordt gei'nvesteerd in de modernisering van de scheepswerf en dat alle verbouw- en reparatieonderde- len worden samengebracht aan de Admiraal de Ruyterweg in Schiedam. In dezelfde week werd een ander, nog groter dok (van 175 x 26 meter) vanuit Ridderkerk langs dezelfde route ver- sleept. Voor het afmeren van de droogdokken is in de Wiltonhaven een pier van bijna 200 meter lengte gebouwd. Vorige week zijn ook de honderd medewerkers van de vestiging in Rotterdam IJsselmonde verhuisd naar Schiedam waardoor het aantal werkne- mers hier in totaal 345 bedraagt. SCHIEDAM - In de Heemtuin van't Hoefblad in het Prinses Beatrixpark was het dit weekend prettig toeven voor enige natuurliefhebbers. Ook in de winter kunnen bomen herkend worden. Zo bieden de knoppen uit- komst. Ze liggen in verschillende vor- men, kleuren en afmetingen te wach- ten om in het voorjaar uit te groeien tot bladeren of bloemen. In de Heemtuin kan dit alles goed worden bekeken. FotoBert Visser) V Verdachte beroving aangehouden SCHIEDAM - Een 18-jarige Schiedammer werd vrijdagmiddag rond kwart over twaalf in de Celsiusstraat mishandeld door een man. Zijn mobiele telefoon en een gouden ring werden hem afgenomen. De politie kreeg een melding van de vechtpartij en was snel ter plaatse. Toen bleek dus dat het ging om een beroving. Gezien de verwon- dingen aan het gelaat van het slacht offer werd de GGD gewaarschuwd. Tijdens het wachten op de GGD kwam de verdachte aanlopen. Bij het zien van de politie maakte hij zich uit de voeten, maar na een korte achtervolging werd hij in de achtertuin van een woning aan de Reaumurstraat aangehouden. De 23-jarige verdachte uit Schiedam was in het bezit van de telefoon en de ring van aangever. Hij is ingesloten. Berend Weilers directeur VROM SCHIEDAM - Als directeur van de sec tor Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu is begin deze maand mr. B. W. Weilers in dienst getreden van de gemeente. Berend Weilers was de laatste jaren werkzaam als interim manager bij het op de loka le overheid gerichte bureau Prime. Bij de sector VROM gaat de nieuwe func- tionaris zich onder meer bezighouden met het verwezenlijken van het Meerjaren Ontwikkelingsprogramma Stedelijke Vernieuwing, met het bevor- deren van samenwerking tussen gemeentelijke diensten en het verbete- ren van interne betrekkingen. Woensdagmiddag- Kinderinstuif SCHIEDAM - Wekelijks komen kinde- ren de woensdagmiddag-Kinderinstuif in wijkcentrum De Blauwe Brug bezoe- ken. Kinderen van 4 tot en met 9 jaar kunnen zich om 13.15 uur inschrijven en vervolgens gaan knutselen, film kij- ken of iets aan sport en spel doen. De instuif eindigt om 16.00 uur. Voor begeleiding zijn nieuwe vrijwilligers, liefst woonachtig in Schiedam Noord, van harte welkom. Meer informatie: (010) 2470464. Holland-Maas Onderwijsgroep REGIO - Sinds 1 februari zijn het AOC Holland College en het Maascollege gefuseerd tot een nieuw onderwijsinstituut: Holland- Maas Onderwijsgroep. Het Holland College is een Agrarisch Opleidingsinstituut met VMBO-ves- tigingen in Naaldwijk en Maasland. Op de MBO-vestigingen Maasland, De Lier en Delft worden opleidin- gen verzorgd op het gebied van Groen, Voeding en Dierverzorging. Het Maascollege is een scholenge- meenschap voor voortgezet onder- wijs met VMBO-, HAVO- en VWO- opleidingen, met vestigingen in Schiedam en Maassluis. De twee onderwijsinstituten zullen onder eigen naam blijven voortbe- staan. Een uitgave van Berkel Periodiek B.V. Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Ambachtsweg 4 - 2641 KS Pijnacker Tel: 015 - 36150 50 Fax: 015 - 36150 52 DONDERDAG 3 FEBRUARI 2000 3e jaargang nummer 75 Voor meer informatie zie colofon pagina 3 Zie de bonnen elders in de krant. Immens dok met schip verhuisd

Postiljon | 2000 | | pagina 1