Wei of geen drugsoverlast Klaas Katerstraat? Energiepremie voor zuinige verbruikers Een frisse wind door de binnenstad Inloopconcert Grote Kerk Vluchtelingewerk Schiedam verhuisd Elf mannen aangehouden na diefstal Volgens bewoners van de Klaas Katerstraat en omgeving is de kans groot dat de drugsoverlast weer toeneemt zodra de tijdeUjke extra politie surveillance stopt. (Foto: Bert Visser) SCHIEDAM - De sopraan Nelleke den Broeder verzorgt op zaterdag 5 februari het concert in de Grote Kerk te Schiedam. Zij neemt zes instrumentalis- ten mee (dwarsfluit, orgel/piano, viool, cello, hobo en gitaar). Zij wordt in ver- schillende samenstellingen begeleid tij- dens haar programma met liederen van onder anderen Bach, Handel en Wolf. Aanvang 15.00 uur en toegang gratis. SCHIEDAM - Vluchtelingenwerk Schiedam is met ingang van I febru ari verhuisd naar een andere locatie. De Stichting is nu gehuisvest aan de van Swindensingel 40 nabij het cen trum. Verwacht wordt dat medio maart de officfele opening van de nieuwe vestigjng plaats vindt. Als vanouds staan de vrijwilfigers klaar om asielzoekers en vluchtelin- gen die een nieuwe start in Schiedam proberen te maken, daar- bi| te ondersteunen en hen te bege- leiden bij de opbouw van een zelf- standig bestaan. Vluchtelingenwerk Schiedam wordt gesubsidieerd door de gemeente. De vrijwiliigersorganisatie ziet toe op het geestelijk en maatschappelijk welzijn van vluchtelingen en asiel zoekers. Ook wordt er juridische begeleiding gegeven. Tevens worden activiteiten ondernomen om de inte- gratie te bevorderen. BelangsteUenden voor het werk als vrijwiiliger kunnen altijd contact opnemen met Vluchtelingenwerk, telefoon {010)4700330. SCHIEDAM - De politie van het district Schiedam heeft donderdagavond in het centrum van Schiedam elf jonge man nen, in de leeftijd van 15 tot 21 jaar en afkomstig uit Schiedam aangehouden op verdenking van diefstal. Even na acht uur kwam er bij de politie een mel ding binnen, dat een groep van zo'n twintig jongeren 14 spijkerbroeken met een totale waarde van ruim 1800 gul den had gestolen- uit een kledingzaak aan de Broersvest. Op basis van het opgegeven signale- ment werden korte tijd later elf perso- nen aangehouden en overgebracht naar het bureau. Na verhoor werden later op de avond tien personen heengezonden. Een 21 -jarige Rotterdammer, die in het bezit was van een tas met daarin twee spijkerbroeken, waarvan hij niet kon aantonen dat deze zijn eigendom waren, werd voor nader onderzoek ingesloten. POSTILJON AUTOBRANCHE UITGAVE VAN Info: 015 - 361 50 50 Fax: 015 - 361 50 52 Klachten bezorging: (079) 3312923 01-08-99 SCHIEDAM - Het gaat de goede kant op met de Klaas Katerstraat en omliggende stra- ten in de wijk Nieuwland. De laatste jaren is de overlast in het algemeen afgenomen en trek- ken de inwoners meer in har- monie met elkaar op. Echter, een van de zaken waar veel buurtbewoners zich nog zorgen om maken is de toenemende drugsoverlast in de wijk. Bewoners constateren een groeiende instroom van drugsgebruikers en - dealers in de buurtvan de Klaast Katerstraat. Daarbij is de overlast op en rond het plein, waarvan de kern ligt bij Cafe Nieuwland, veel inwoners een doom in SCHIEDAM - Sinds 1 januari 2000 krijgen inwoners een Energiepremie als er voorzie- ningen worden getroffen aan de woning waardoor het energie- gebruik vermindert. Denk aan isolatie en vervanging van begla- zing en verwarmingsapparatuur. Het doel van de premie is het energiegebruik te verminderen. De overheid beloont momenteel men- sen die zuinig zijn met energie. Isolatie (vloer, bodem, spouwmuur, gevel, dak of vliering) is zo'n voorziening die het energieverbruik vermindert. Hiervoor wordt de premie per m2 isolatiemateri- aal uitgekeerd. Ook het aanbrengen van HR++glas en het plaatsen van een HR- (combiketel) komen in aanmerking voor een Energiepremie (voor isolatie tussen de 5 en 20 gulden per m2, voor HR++glas 40 tot 60 gulden per m2). De volledlge lijst van voorzieningen die in aanmerking komen voor een Energiepremie ligt bij de leverancler en het energiebedrijf in Schiedam. Voor wie en hoe? Iedereen die in zijn huis (huur of koop en gebouwd vddr 1998) een voorzie- het oog. De gemeente Schiedam zou de aanpak van deze drugsoverlast in over- leg met naburige gemeenten moeten voorbereiden, zo menen de Beheergroep Klaas Katerstraat, Stichting Welzijn Schiedam (SWS) en Bewonersvereniging Wonen Leven Nieuwland. Sinds enige tijd heeft de politie extra surveillance ingesteld in de Klaas Katerstraat en omgeving. Dit heeft als gevolg dat het wat rustiger is geworden in de buurt. De kans is echter groot dat wanneer deze extra aandacht verslapt, de overlast weer begint. Onveiligheid Het groeiend aantal drugsgebruikers is reden voor veel bewoners om met name's avonds niet meer over of langs ning aanbrengt die op de premielijst staat, komt in aanmerking voor de pre mie. Aanvraagformulieren zijn beschik- baar bij de leverancier of het energiebe drijf. Men stuurt dit formulier, samen met een kopie van de aankoopbon, naar het energiebedrijf. Doe-het-zelvers sturen ook het speciale formulier van.de bouw- markt mee met de aankoopbon. Als de voorziening niet door de bewoner zelf, maar door een gespecialiseerd bedrijf is aangebracht, dan moet ook een verkla- ring van die ondernemer worden mee- gestuurd. Het energiebedrijf stort de premie dan binnen twee maanden rechtstreeks op uw giro-/bankrekening. Voor alle informatie over de Energiepremie kan men terecht bij de leverancier en het energiebedrijf. Daar kan men zich ook informeren over de premiemogelijkheden voor energiezui- nige apparaten (koel-/vrieskasten, was- machines/-drogers en vaatwassers). Energiebedrijf ONS Groep te Schiedam, (010) 2621000 (klantenservice). Voor praktische informatie over energie en milieu kan men bellen met de Milieu Centraal Informatielijn: 0900-1719 (30 cpm). het plein te lopen. Het gevoel van onveiligheid neemt toe onder zowel jonge als oudere bewoners. Dit heeft ook negatieve gevolgen voor de avondwinkel die er is gevestigd. Voor de bewoners zou het zeer spijtig zijn als de avondwinkel door toedoen van drugsoverlast haar deuren zou moeten sluiten. Daarbij komt nog het probleem van zogenaamde 'drugsrunners'. Deze werkzaamheden worden veelal uitge- voerd door jongeren. De indruk bestaat dat er voor het trans port van drugs en geld zelfs gebruik wordt gemaakt van kinderen in de leef tijd van 10 tot 12 jaar. De buurtbewo ners van de Klaas Katerstraat en omge ving maken zich grote zorgen om deze ontwikkelingen. De Beheergroep, SWS en de bewoners vereniging hebben de gemeente al in december verzocht de drugsoverlast aan te pakken. Hierbij zal verder geke- ken moeten worden dan de grenzen van Schiedam, zo onderstrepen de buurtbewoners. Volgens de gemeente valt het wel mee met de door de bewoners beleefde toe nemende overlast. De bewoners rond de Klaas Katerstraat doen enkele stellige beweringen over het verhandelen van drugs op bepaalde plaatsen, die volgens B W niet zijn aangetoond, zo merkt het college op in een reactie. Dit betekent niet dat de politie er geen aandacht aan zou schenken. De gemeente vindt echter dat het aanpak- ken van (mogelijke) problemen in de wijk zoveel mogelijk op basis van feiten moet gebeuren. SCHIEDAM - Vrijdagmiddag belandde op het bureau van de redactie het persbericht dat het Schiedamse college een belangrijke, extra kwaliteitsim- puls gaat geven aan de binnen stad. Een mededeling die de wenkbrauwen deed fronsen, want in de afgelopen twintig jaar - het is vast al langer - is voortdurend nagedacht, gepraat en geinvesteerd in een bruisend en sprankelend stads- centrum. Liepen we nog kortgeleden in de Hoogstraat niet over een splinternieu- we geplaveide weg die alle sores van dit zorgenkindje naar het verleden moest verwijzen? Het blijkt allemaal geen zoden aan de dijk te hebben gezet, want afgelopen week heeft het college van B' W aan Adviesbureau Seinpost opdracht gegeven een grondi- ge analyse te maken van de stand van zaken in het centrum. Is dat bij eerde- re onderzoeken dan niet flink aange- pakt,'zo zal menigeen zich afvragen. Kennelijk niet, en dat geldt waar- schijnlijk ook bij het fenomeen winkel- leegstand. In het Jaarwerkplan 2000 van de sector Economische Zaken dat onlangs is uitgebracht, staat namelijk te lezen dat 'initiatieven zullen wor den genomen op het gebied van de bestrijding van de leegstand'. Je zou toch denken dat de chronische achteruitgang van de winkelstand al lang geleden grondig is bekeken en de oplossing nabij is. Het Adviesbureau is in de arm genomen omdat het opval- lende resultaten boekte met de 'upgra ding' van de Witte de Withstraat tot 66n van Rotterdams meest trendy uit- gaans- en winkelcentra. Als dit resultaat een uitgangspunt is voor de revitalisering van de Schiedamse binnenstad, dan moet het ergste worden gevreesd, want aan trendy en uitgaan hangt een prijskaart- je. Vorige week nog besteedden de media uitgebreid aandacht aan het feit dat slechts een klein aantal stadgeno- ten (18.1 procent) tot de hoogste inko- mensgroep (f 44.000 en hoger) behoort. Een lage score ten opzichte van omliggende gemeenten. Het college van B W is er echter van overtuigd dat door de inzet van aanja- ger Seinpost, samen met de Initiatiefgroep Binnenstad, het deze keer allemaal gaat lukken. Nans Wolters AUTO SERVICE EIG U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk DE POSTILJON EDITIE 12PAGINA 3 3 FEBRUARI 2000 Verschijnt op woensdag en donderdag in: Zoetermeer-regio, Hillegersberg Schiebroek-regio, Krimpenerwaard West, Capelle-regio, Krimpenerwaard Oost/Lopikerwaard, Alexander/Ommoord, Berkel-regio/ Pijnacker-regio, Gouda stad. WaddinxveenBoskoop-regio, Delft-regio, Schiedam en Vlaardingen. Verschijnt wekelijks als bijlage In de Postiljon editie: Zoetermeer-regio, Berkel/Pijnacker-regio, Capelle, Krimpenerwaard en Lopikerwaarp. GRAFIA PRINT&MEDIA groep Ambachtsweg 4, 2641 KS Pijnacker Postbus 85, 2640 AB Pijnacker Ingeschreven K.v.K. nr. 26030207 Algemene voorwaarden, gedeponeerd bij de K.v.K. Rotterdam. Officieel Peogeot-doaler Fokkerstraaf 576, Schiedam. Telefoon 01 0 - 462 20 22

Postiljon | 2000 | | pagina 3