Prostitutie op Gusto-terrein neemt toe Piano, bijbel en schilder- kunst in Kerkgebouw De bewoners rond het bedrijvenpark Nieuwe Maas (Gusto-terrein) hebben de gemeente verzocht de uitwaaiering van de prostitie vanafde Keileweg tegen tegaan. FotoBert Visser) Vrijwilligers voor Opvallend veilig SCHIEDAM/VLAARDINGEN Mensen die willen meehelpen aan het project Opvallend veilig worden door de GGD uitgenodigd binnenkort deel te nemen aan een informatiebijeen- komst. Het project is gericht op zelf- standig wonende ouderen van 80 jaar en ouder en heeft tot doel het verbete- ren van de veiligheid in huis. Naarmate men ouder wordt neemt de kans op letsel toe en komen vooral valongelukken vaker voor. Tijdens het huisbezoek wordt aandacht besteed aan de behoefte van voorzieningen en hulp- middelen en aan preventieve maatrege- len tegen inbraak en brand. Vrijwilligers die deze taak op zich willen nemen, ontvangen een korte opleiding. Zij moeten beschikken over goede sociale vaardigheden en in de gelegen- heid zijn om tenminste twee huisbezoe- ken van twee uur per week af te leggen. De bezoeken vinden plaats in maart en april. Deelnemers ontvangen een vaste reis- en onkostenvergoeding en worden begeleid bij het werk. De informatieve bijeenkomst wordt gehouden op don- derdag, 10 februari van 13.30 tot 15.00 uur in het GGD gebouw aan Van Hogendorplaan 501 in Vlaardingen (naast station Vlaardingen Oost). Voor inlichtingen bellen met mevrouw Kooistra, projectcoordinator van de GGD, telefoon (010) 2488048. Uitbreiding Country dansen SCHIEDAM - Het door de Stichting Ouderenwerk georganiseerde country dansen voor 55-plussers is zeer populair. In Schiedam is er country dansen in dienstencentrum de Woudhoek (don- derdagochtend), dienstencentrum Oost (vrijdagmiddagj en dienstencentrum de 4 Molens (maandagavond). In de 4 Molens aan de Nieuwe Damlaan 466 start op maandag 7 februari een nieuwe groep van 10.00 tot 11.00 uur. Meer informatie/aanmelding: (010) 4705500. ^uWiJ'rEQTEK] SCHIEDAM - Sinds medio 1998 geldt het gebied tussen Schiemond en Schiedam als beschermd gebied, waar geen betaalde sex of ontuchtige han- delingen mogen plaatsvinden. Wijkbewoners klagen de laatste tijd bij de Bewoners Vereniging Schiedam-Zuid over een toena- me van prostitutie op het Gusto- terrein. Het gaat hier om een uitwaaiering van de prostitutie vanaf de Keileweg vanuit de gemeente Rotterdam. Voor wandelaars, hengelaars en bedrij- ven is er een ongewenste situatie ont- staan, zo meent de Bewoners Vereniging Schiedam-Zuid (BVSZ). Flatbewoners op de Maasboulevard merken dat het Gusto-terrein steeds meer in trek raakt bij prostituees die hun klant elders hebben opgepikt en vervolgens naar een 'stil' plekje langs de Nieuwe Maas rijden. Verontruste ouders hebben overal verspreid gebruik- te voorbehoedsmiddelen aangetroffen. Geen prettig idee, aangezien hier ook een Jongeren Opvang Punt" is gevestigd en er wandelroutes liggen. De bewoners hebben het college van B W en de gemeenteraad aangeschre- ven met het dringende verzoek paal en perk te stellen aan de heroineprostitu- tie. De BVSZ stelt voor om voor het industriegebied Mathenesse, het bedrij- venpark Nieuwe Maas (Gusto-terrein), het Hoofd, de Maasboulevard en de woonwijk een zelfde verbod in te stel len als waar B W van Rotterdam anderhalf jaar geleden toe overging. Surveilleren In een reactie heeft het college van B W aangegeven dat onder de huldige wetgeving deze prostitutie verboden is en dat er dus geen apart verbod nodig is. Er worden inderdaad incidenteel ver- dachte auto's aangetroffen in het betreffende gebied. De indruk bestaat dat er soms sprake is van een zogenaamde afwerkplaats. De gemeente kan zich voorstellen dat deze activiteiten gevoelens van onveiligheid oproepen bij buurtbewoners. Met de regiopolitie is daarom afgesproken dat er in deze gebieden vaker wordt gesur- veilleerd. Aan de hand van de bevindin- gen zullen in overleg met de politie eventueel noodzakelijke nadere maatre- gelen worden overwogen. Tevens heeft het college het plaatselijk reinigingsbedrijf gevraagd de betrokken plekken regelmatig te controleren en zonodig reinigingswerkzaamheden te verrichten. Overigens is het Gusto-terrein een parti- culier terrein en blijft de eigenaar zelf verantwoordelijk voor reiniging van dat gebied. Tips "Strijk nooit uw kleren terwijl u ze aan heeft". Dit is het idiootste waarschu- wingsetiket, dat je maar kunt verzinnen en het heeft hiervoor in Engeiand dan ook de prijs gekregen: 'Idiootste waarschuwingsetiket'. De tweede prijs werd gewonnen door een fabrikant die een sticker op een kruiwagenwiel van 30 cm doorsnee plakte met de tekst 'niet op de snelweggebruiken'. Dit verzin ik niet zelf hoor. Ik lees het in de krant, die ik's morgens na mijn ontbijt lees. Eigenlijk moet ik er om lachen: strijk je kleren niet als je ze aan - hebt. Dat zie ik nou helemaal voor me. Mijn man heeft een overhemd aan en de kraag kreukelt een ietsje omdat het hemd verkeerd op het hangertje in de kast heeft gehangen. Hij staat voor de spiegel: zit mijn jasje goed, zit mijn dasje goed? en dan ineens ziet hij die vreselijke kreukel in de boord. "Zet de strijkbout er even op", zeg ik. Trekt hij dan het overhemd niet uit, maar zet hij de strijkbout in zijn nek? Nee, gelukkig voor hem zit er een eti- ket op de boord van het overhemd waarop hij leest dat hij dat niet moet doen. Tips: in weekbladen lees ik dat erprijzen worden uitgereikt aan mensen die een tip inleveren. Voeg een klontje boter toe aan het water van de aardap- pelen: ze koken niet meer over. Blus de jus af met het vocht van de aard- appelen: een heerlijk gebonden jus is het resultaat. Zet een pannetje met heet sop op het aanrecht als je aan het koken bent, dompel je handen hier steeds in, vooral als je met kipgerechten bezig bent. Bind een 'sloof aan je schort en droog je handen hiermee af, na het koken gaat de sloof in de was. Als je kristallen glazen in je hand houdt en je laat er warm water op stro- men, breken ze niet. Leg je ze daarentegen allemaal in een afwasteil en laat je de warmwaterstraal erop kletteren dan zeggen ze stuk voor stuk; tik, tik, tik, allemaal kapot... Ik kende ze allemaal, al die zogenaamd handige tips. Ik deed geen huis- houdschool, wat huishouden betreft ben ik een autodidact. Handigheidjes, slimmigheidjes, ik hebze allemaal terplekke bedacht. Daarhad ik toch stin- kend rijk mee kunnen worden. In mijn taszit wat iedereen nodig heeft: een paracetamolletje, een nagelvijl, een smeerbare deodorant, wisselgeld, maar vooral voor mezelf: een notitieblokje en een pen. Stel dat iemand een nut- tige tip heeft... MAALTIJD In dienstencentrum de 4 Molens wordt op vrijdag 4 februari de maaltijd van de maand georganiseerd. Van 12.00 tot 13.00 uur. VOLKSDANSEN - Op vrijdag 4 februari wordt er volksdansen gege- ven in dienstencentrum de 4 Molenb. Van 13.30 tot 16.15 uur. Kosten f 9,- per maand. THE-DANSANT - Op zondag 6 februari wordt er in dienstencen trum de 4 Molens van 13.30 tot 16.15 uur een Thd-dansant gehou den. Kosten f 2,50. YOGA - Van 11.30-12.30 uur en van 12.30 tot 13.30 uur wordt in dienstencentrum Oost op maandag 7 februari yoga gegeven. Kosten f 14,-per maand. BLOEMSCHIKKEN - in diensten centrum Oost wordt op dinsdag 8 februari van 13.30 tot 15.30 een Cursus bloemschikken gegeven. Kosten f 10,- inclusief bloemen., SCHIEDAM Schilders in de Gouden Eeuw ontleenden hun verhalen veelal aan de mythologie en de bijbel. De bijbelse schilderijen uit de 17e eeuw waren meest- al niet bestemd voor kerken. In het Kerkgebouw Vrijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam aan de Westvest 90-92 geeft Hanneke de Man op maandag 7febru ari een lezing over de bijbel in de schilderkunst van de 17e eeuw. Aanvang: 20.00 uur. Bij de uitgang wordt een vrijwillige bijdrage gevraagd. Op vrijdag 4 februari wordt in het Kerkgebouw de VSB Concert serie voortgezet met een piano-optreden van Christopher Czaja Sager. In dit programma staat de dans in vele vormen centraal. De Amerikaanse pianist Sager is van Pools-Engelse afkomst en woont sinds 1975 in Nederland. Het concert is georganiseerd door de Stichting Westvest in samenwerking met de VSB Bank Schiedam Vlaardingen. (Foto: Bert Visser) 2000 DErPOSTItrJON -EDI "HE112 'PAGlNA f Kosten f 8,25. G E V O D E Het goedkoopste adres voor grenen, rotan, eiken en senioren meubelen. JAN WOONING MEUBELEN Bergweg 62, R'dam. Tel. 010-4664827. Tot ziens. Let op... Onze nieuwe collectie is binnen. Nu onze collectie 1999 tegen weggeefprijzen! Nu OPRUIMING 10-70% korting

Postiljon | 2000 | | pagina 5