Indianen, cabaret en musical in Theater a.d Schie -restantjes Meegaan of dwarsliggen In navolging van de grote gemeenten in Nederland heeft ook de stad waarin mijn praktijk is gevestigd, sinds kort een eigen 'Huisartsenpost'. De tijd dat iemand buiten werktijd voor medische zorg eerst de plattegrond erbij moest halen om bet adres van de dienstdoen- de arts op te zoeken, behoort daardoor tot het verleden. Na telefonisch overleg kan koers gezet worden naar het plaat- selijk ziekenhuis waar de post is geves tigd. Dat lijkt heel handig, maar er kle- ven bezwaren aan. Zo zijn er mensen die zonder aankondiging langskomen. En ook vanuit de EHBO-afdeling van het ziekenhuis stromen mensen toe, zodat het soms aardig druk kan zijn voor de dienstdoende artsen. Met de instelling van een huisartsen post volgt onze gemeente een trend die de poiitiek graag in de toekomst gerealiseerd ziet: het medisch snel- buffet, voorlopig alleen nog voor geneeskundige hulp als de eigen huis- arts van zijn welverdiende rust geniet. Maar let op, over een aantal jaren zal de huisarts met z'n doordeweekse spreekuren uit het maatschappelijk zicht zijn verdwenen. Heb je dan eczeem aan de voeten, dan kun je over- dag, 's avonds of's nachts, wat je maar wilt, naar een medische post voor hulp. Net zoals bij de dokterspost nu, zal een vriendelijke assistente de klacht zorg- vuldig uitvragen en vervolgens probeert de dienstdoende arts een oplossing te vinden. Een persoonlijke band tussen patient en dokter zal er niet meer zijn. De vraag is ook ofde mens anno 2000 hier nog wel zo 'n behoefte aan heeft. Een paar dagen geleden had ik een gesprek met de arts die de aanzet heeft gegeven tot de dokterspost in onze gemeente. Hij neemt ook enthousiast deel aan de ontwikkeling ervan. In het kader daarvan hadden we het er over dat de wereld voortdurend verandert, waarbij ik opmerkte dat je als mens soms het gevoel krijgt dat je ergeen vat meer op hebt. "Je kunt het zien als stromend water waarin boomstammen drijven", gaf mijn collega als voorbeeld. "Je wet sowieso dat het water van boven naar beneden stroomt en dat die boom stammen ooit beneden zullen aanko- men. Nu kunnen er twee dingen gebeuren. De boomstammen kunnen meedrijven - dan zijn ze sneller bene den - of ze kunnen dwarsliggen, maar dat zal de stammen en de rivierkant geen goed doen. "Ik denk", zei hij en wees naar mij", dat je beter kunt meedrijven, want dan kun je ook nog meesturen. Met andere woorden: als de maatschappij veran dert en je hebt het idee dat je het toch niet kunt stoppen, dan kun je beter meedoen. Daardoor kun je ook meebe- slissen. Ik kon zijn ideeen best respecteren, hoewel ikzelfeen ander standpunt hul- dig. Wanneer je het beslist niet eens bent met veranderingen en ja gaat toch mee, zonder slag ofstoot, dan draag je ook deel van de verantwoordelijkheid in die zaken. Als je gevoel van binnen zegt dat sommige veranderingen niet goed zijn, maar je kunt ze niet tegen- houden, dan ben je een bedrieger van jezelf als je toch meewerkt om de 'voordeeltjes' eruit te slepen. Hetgeen van mij dus een dwarsligger maakt. Alhoewel: geen dwarsligger die veran deringen wil tegengaan, maar eentje die de oude situatie, die naar mijn mening beter was en is, nog even iets langer wil laten voortbestaan. Pieter Vlasveld huisarts SCHIEDAM - Theater a.d Schie heeft komende dagen een aan tal opvallende voorstellingen in petto. Van Jenny Arean en Fame tot een Indianenshow en caba ret van Creme Fraiche. The First Nations Dance Company. IFotoGuus Bakker) Op zaterdag 5 februari treedt Jenny Arean op met het programma Voorwaarts en niet vergeten. In deze muzikale voorstelling zal zij worden bij- gestaan door uitstekende musici. Jenny Arean heeft misschien wel het meeste van alle eigentijdse performers de Nederlandse tekstschrijvers weten te inspireren tot speciaal voor haar geschreven nummers. Daarom heeft zij besloten uit het mooiste van de afgelo- pen 40 jaar een programma samen te stellen, afgewisseld met nieuw werk. De Musical Fame wordt op dinsdag 8 en woensdag 9 februari opgevoerd. Het is een Joop van de Ende Theater- productie gebaseerd op de gelijknamige film en televisieserie. Fame - De Musical is een show met vele gezichten. Een theaterfeest met veel danswerk en aan de andere kant een smeltkroes van jon- geren uit diverse culturen. Op vrijdag 11 februari is het tijd voor een grootse Indianenshow. Dit spekta- kel wordt opgevoerd door The First Jenny Arean. (Foto: Diana Blokj Nations Dance Company. De leden van de groep zijn gekleed in authentieke, kleurrijke kostuums van diverse stam men. In alle glorie worden deze voor stellingen getoond over de hele wereld, ter ere van de voorouders van de Indianen. De meest imposante dansers zijn de Traditional War Dancers. Bij de nieuwe show wordt een extra dimensie toegevoegd: imposante muziekstukken, liederen en 'storytelling' over de Indiaanse cultuur. De cabaretgroep Crbme Fraiche treedt op zaterdag 12 februari op. Het pro gramma dat de groep brengt is niet geschikt voor saaie mensen zonder humor. Clownesk, popmuzikaal, met voorliefde voor a capella, aanleg voor sketch en stand-up comedy met absur- distische inslag. Ook enigszins schok- kend. Alle voorstellingen beginnen om 20.15 uur. Kassa kaartverkoop (010) 2467467. Fame-De Musical. (Foto: Joris van Bennekomj Cabaret Creme Fraiche. (Foto: Jan-Clemens Lampej CABARET - In 'Plek Zat' sleept Kees Torn iedereen die hij ontmoet zijn fan- tasiewereld binnen. Buiten is eng en onveilig, totdat hij een glimp van de bui- tenwereld opvangt. Dan is hij niet meer te houden en moet alles mee naar bin nen. er is toch 'Plek Zat'. Kees Torn is winnaar van de Annie M.G. Schmidt- prijs voor het beste theaterlied. Voordat Torn bekendheid verwierf als cabaretier, studeerde hij piano aan het conservato- rium. Voorstelling: 'Plek Zat' Kleine Zaal in Theater Zuidplein. Datum: 3 febru ari. Tijd: 20.30 uur. Kaartjes: f 23,-/f 18,-. Reserveren; (010) 4816500. CABARET - Eric Brey, het voormalige muzikale brein van theatergroep Purper gaat in zijn nieuwe soloprogramma op zoek naar verdriet in muziek. Beethoven is zijn raamwerk in deze muzikale voorstelling. Van opera naar zigeunermuziek en via Spaanse Flamenco belandt hij bij de Nederlandse smartlap. Voorstelling: Dolores. Datum: 4 februari. Zaal: Grote Zaal Theater Zuidplein. Tijd: 20.15 uur. Kaartjes: f 32,50/f 27,50. Reserveren: (010) 4816500. CONCERTSERIE - In de concertserie 'Na het werk, voor het eten' presenteert Stichting Rondom Stemwerk en Theater West de swingende zevenmansformatie Charanga International. Even wat anders doen na een drukke werkdag, is goed op deze manier te verwezenlijken door te genieten en niet stil te blijven zitten op de beats van de spetterende mambo's, cha-cha-cha's en danzones, laten de werkweek van je schouders glijden. Voorstelling; Charanga International. Datum: 4 februari. Tijd: 17.45 uur in Theater West aan de Westzeedijk 513. Kaartjes: Toegang gra tis! SHOW - Zaterdag 5 februari zal Theater Zuidplein in het teken staan van Country muziek. In de grote zaal van het complex zal 's avonds de Country Music Hall of Fame 2000 optreden. Tijdens dit spektakel met vijf- tien dansers en de band Desperado, Texaan John Parmenter en meedere solisten uit zowel Nederland als de Verenigde Staten, komt men ogen en oren tekort. Countryliefhebbers zullen deze show niet wilien missen. Voorstelling: Country Music Hall of Fame 2000. Tijd: 20.15 uur. Kaartjes: f 40,-. Reserveren: (010) 4816500. 1NLOOPCONCERT - Cultured uit- blazen tijdens het winkelen kan 5 febru ari in concertgebouw De Doelen. In de hal van de Grote Zaal is er dan een gra tis inloopconcert te bezoeken. Het Russisch-Oekrai'ns zang- en dansensem- ble kalinka brengt dan samen met het Schie's gemengd koor en de Rotterdamse accordeonvereniging Progressio-Marinucci een concert ten gehore. Voorstelling: inloopconcert. Tijd: 15.00 uur in de hal van De Doelen. Kaartjes: vrij entree. GRATIS on Schiedam Postilion Schiedam I 3 FEBRUARI 2000 DE POSTILJON EDITIE 12 PAG IN A 7 Om voor een gratis Post-restantje in aanmerking te komen dient u de volgende spelregels in acht te nemen; Alleen particulieren, uit het verspreidingsgebied, die iets te koop aanbieden of te koop vragen - dus geen bedrijven - kunnen gebruik maken van deze service. Indien er door plaatsgebrek geen ruimte is voor uw advertentie, wordt deze in de eerstvolgende Postiljon geplaatst. Post-restantjes dienen uiterlijk donderdag 10.00 uur in het bezit te zijn van de Postiljon of de inleveradressen. Maximaal 1 Post-restantje per huishouden. De Postiljon behoudt zich het recht voor, zonder opgaaf van redenen, Post-restantjes te weigeren. Inle veradressen: SIGARENMAGAZIJN C.B.J, v.d. BOOR Groenelaan 53 PRIMERA Woudhoek BRUNA Nieuwe Passage 35 BRUNA Hot van Spaland 22 TABAK/LEKTUURSHOP "DE HAARD" Parkweg 404 TABAC GIFTS "ROOGIER JAARSMA" Borodinlaan 58 ffiMli iMKMIMi Ml' II11 "Post^estewtjes wooden alleen cjeplaalst bij inleverincj van deze bon

Postiljon | 2000 | | pagina 7