Tafeltennissers De Korenbeurs strijden weer mee Fernanda Ribeiro debuteert in marathon Jeugd- Rijnmondband The-dansant voor 40-plussers Klaverjassen in Blauwe Brug Rode Kruis Nieuwe Waterweg Noord Eerste scrabble duplicate-toernooi de Klinkers Judoka's Schiedam in de prijzen SCHIEDAM - De Jeugd-Rijnmondband heeft evenals in 1998 ook afgelopen jaar het hoogste aantal punten behaald van alle concoursen die vorig jaar zi)n gehouden in de jeugddivisie van de Koninklijke Nederlandse Federatie van Muziekverenigingen. De band neemt ook dit jaar weer deel aan het neder- lands Kampioenschap in Barneveld. Jongens en meisj'es van 8 tot en met 16 jaar die lid willen word'en kunnen bel- len (010) 4269393, op vrijdagavond tussen 18.45 en 20.00 uur. SCHIEDAM Speciaal voor 40-plussers organiseert Kluphuis Oost iedere maand op zondag een gezellige middag. Op het programma van zondag 6 februari staat een Thd-dansant van 13.30 tot 16.00 uur. Zaal open om 13.00 uur. Kaartje (op de dag zelf) f 2,50. Kluphuis Oost, Boerhavelaan 79, Schiedam. SCHIEDAM - Iedere vrijdagavond kan men van 20.00 tot 22.30 uur in wijk- centrum De Blauwe Brug terecht voor een partijtje klaverjassen. Vanaf 19.30 uur kan men zich voor f 2,50 inschrij- ven. De Baluwe Brug ligt aan het bach- plein 590. Voor meer informatie kan men bellen met (010) 2470464. REGIQ - De Rode Kruis afdelingen Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Overschie, Maasland en Hoek van Holland zijn met ingang van dit jaar gefuseerd tot een nieuwe afdeling Nieuwe Waterweg Noord. Arij Maarleveld is de nieuwe voorzitter van de organisatie. Afscheid name Mari Dingenouts, voorzitter van de afdeling Schiedam en Ruud Timmermans, voor zitter van de afdeling Maassluis, Maasland en Hoek van Holland. ROTTERDAM-ALEXANDER - De Rotterdamse Scrabblevereniging 'de Klinkers' organiseert op 19 februari haar eerste duplicate-toernooi, in samenwer- king met het Servicepunt Sport van de deelgemeente Prins Alexander. Het toernooi wordt gespeeld in het ROC- Zadkine College aan de Bergsingel 135 en begint om 13.00 uur. Duplicate-scrabble is voor Nederland een nieuwe vorm van het scrabblespel, waarbij de geluksfactor is uitgesloten. De wedstrijdleiding trekt zeven letters en elke deelnemer neemt dezelfde let ters uit het spei op zijn tafel. Er is ver- volgens 2,5 minuut bedenktijd om met deze letters een zo'n hoog mogelijke score te maken. In de halve minuut schrijftijd wordt het gevonden woord op een beurtbriefje geschreven, met bij- behorende coordinates waarna de beurtbriefjes bij de jury worden ingele- verd. Die controleert alle woorden en meldt de hoogste score, waarna elke speler dit woord op zijn of haar bord neerlegt. De jury legt alle scores ook vast, zodat later bekeken kan worden wie de maximale score het dichtst nadert. In Belgie wordt deze vorm van scrabble al langer gespeeld. Door de nauwe samenwerking tussen het Nederlands Talig Scrabble Verbond en de Scrabble Bond Nederland zijn in beide landen de jureringsregels gelijk. Wie geinteresseerd is de sport - scrabble is een officiele denksport - kan op dins- dagavond tussen 19.30 en 22.15 uur bij de Molshoop aan de Sigrid Undsetweg in Rotterdam-Ommoord komen kijken bij de speelavonden* van de Klinkers. Voor meer informatie: Ria Stoop, (010) 4565211. Het eerste herenteam van Tafeltennisvereniging De Korenbeurs speelde in de eerste thuiswedstrijd tegen Bergeyk met 5-5 gelijk. (Foto: Bert Visserj SCHIEDAM - Het eerste heren team van Tafeltennisvereniging De Korenbeurs is terug op het niveau van ruim een jaar gele- den. In het seizoen 1998-1999 moest met lede ogen worden aangezien hoe de twee toppers Arjan Karbaat en Nermin Smajic naar eredivisionist FVT/Visser overstapten. Dat verlies kon De Korenbeurs niet adequaat opvangen en na een halfjaar handhaven moest uiteindelijk de strijd worden gestaakt. De ploeg degradeerde een jaar geleden naar de tweede divisie, maar is sinds zaterdag weer teruggekeerd op dat niveau. De Korenbeurs werd namelijk kam- pioen van de najaarscompetitie en in de tafeltennissport kent men twee compe- tities per jaar. Hans Waterreus, al meer dan tien jaar actief trainer van diverse Schiedamse Korenbeursteams, traint nu ook het eerste mannenteam dat tijdens de wedstrijden wordt gecoacht door Ernie Dekker, die weer aan zijn tweede seizoen bezig is. "We werden vlak voor de winterstop kampioen door in een allesbeslissend duel van Westa uit Naaldwijk te winnen. Het was of zij of wij. Gelukkig pakten wij de eindzege en het kampioenschap. Nu zijn we'dus terug in die eerste landelijke divisie." "Dat betekent dat je op het op een na hoogste niveau van ons land mag acte- ren. Voor de tafeltennissport in Schiedam heel belangrijk. Dit is toch een tafeltennisbolwerk. Nu spelen we dus weer door heel Nederland. Daardoor kan het gebeuren dat je in ddn seizoen naar Maastricht, Friesland, Noord-Holland en Zeeland moet. Dat is bij de dames ook het geval. Moesten we in 66n seizoen naar Groningen, Franeker, Maastricht, Zwolle en Den Hoorn. Als tafeltennisser reis je soms heel wat af. Dit seizoen begeleid ik het tweede damesteam dat uitkomt in de tweede divisie en moet ik naar Maasbree en Veldhoven, Oegstgeest en Zwolle. Ach, dat hoort er bij en het is goed voor de teamgeest wanneer je onderweg met elkaar optrekt." Bergeyk Het eerste herenteam van De Korenbeurs had afgelopen zaterdag de eerste thuiswedstrijd. In het onderko- men aan de Thomas A. Kempisstraat stond het team van Bergeyk tegenover de Schiedammers. Dit team bestaat uit Jeroen Bastiaansen, Wietse Kant, Arjan Karbaat en coach Ernie Dekker. Bergeyk was eveneens gepromoveerd en dus waren beide partijen vooraf niet hele- maal zeker van hun zaak. In deze wedstrijd moesten de heren een puntendeling toestaan met Bergeyk. Grootste aandeel in de score van de thuisclub had Arjan Karbaat. Weliswaar had hij voor alle partijen een derde game nodig, maar hij wist deze allemaal in winst om te zetten. Jeroen Bastiaansen en Wietse Kant wisten daar beiden alleen 66n winstpartij tegen Mandemakers aan toe te voegen. In de laatste partij had Bastiaansen op 20-20 in de derde game nog een goede kans om de winst voor de Korenbeurs binnen te halen. Het gebruik van de nieuwe spelregel in deze wedstrijd van een time-out door coach Ernie Dekker mocht echter niet baten. Met 20-22 ging de winst uiteindelijk toch naar Sengers. Een 5-5 eindstand op het sco- rebord was het gevolg. Dames halen uit Het eerste damesteam van de Korenbeurs startte de competitie in de eerste divisie op uitstekende wijze met een maximale 10-0 score tegen Maasbree. Anders dan de uitslag doet vermoeden kwam de overwinning op het uit de tweede divisie gepromoveer- de team niet zonder slag of stoot tot stand. Zo moest Uneke Sneller in de openings- wedstrijd regen Imke Martens tot het uiterste gaan, en besliste de partij uit eindelijk met 20-22, 22-20 en 23-21 in haar voordeel. Ook Kim van der Poort startte tegen Carine Wijnen met een eerste game boven de 20 punten, maar omdat ze de tweede game overtuigen- der speelde werd de stand toch in twee games op 2-0 gebracht. Nadat Jolanda Waterreus vervolgens een derde game had moeten toestaan tegen Carlien Martens, werden de vol- gende partijen allemaal in twee games in Schiedams voordeel beslist. De ruime overwinning van de Korenbeursdames is een goede eerste stap naar in ieder geval handhaving in de eerste divisie. Het tweede damesteam leed in de twee de divisie een 4-6 nederlaag tegen Red Stars uit Venray. Mandy Toenders had daarbij een uitstekende seizoenstart: met drie overwinningen kwam bijna de gehele Schiedamse score op haar naam. Het vierde punt voor de thuisclub was voor rekening van Sylvia Waterreus. Het derde damesteam kwam in de derde divisiewedstrijd tegen het gepro- moveerde tweede team van Maasbree niet verddr dan een 5-5 gelijkspel. Dit was overigens niet te wijten aan Evelien Waterreus, die met drie enkels- peloverwinningen een groot aandeel had in de score van de thuisclub. Maaike Gerst en Claudia Fijlstra konden daar beiden echter maar 66n winstpartij aan toevoegen. ROTTERDAM - Fernanda Ribeiro, de Olympische kam- pioene 10.000 meter van Atlanta, maakt zondag 16 april haar langverwachte marathon- debuut in Rotterdam. De Stichting Rotterdam Marathon heeft voor de twintigste editie van de Fortis Marathon Rotterdam de Portugese atlete vastgelegd. Het eerste optreden op de langste olympische loop- afstand was het afgelopen jaar al voorzien. Een blessure verhin- derde dat echter. Ribeiro en haar Spaanse manager Julia Garcia hebben voor het Rotterdamse parcours gekozen om daar een snelle tijd te realiseren, waarmee zij zich kan plaatsen voor de Olympische Spelen later dit jaar in Sydney. De 30-jarige Ribeiro heeft op de baan een indrukwekkende staat van dienst. Zij veroverde in 1995 bij de strijd om de wereldtitels in Gothenburg goud op de tien kilometer (31.04,99) en zilver op de 5000 meter (14.48,54). Twee jaar later bij het WK in Athene stond zij opnieuw tweemaal op het erepodium met zilver op de tien kilometer (31.39,15) en brons op de vijf kilometer (14.58,85). Bij de spelen van Atlanta bracht de Portugese de gevreesde Chinese Wang Junxia haar eerste neder laag toe. Ribeiro won de tien kilometer toen in 31.01,63. Ribeiro is met 14.36,45 oud-Europees recordhoudster op de 5000 meter (Hechtel '95). Zij raakte dat record in September 1998 kwijt aan de Roemeense Gabriela Szabo. De Portugese heeft een persoon- lijk record van 1.08.44 op de halve marathon. Naast de reeds aangekondigde record houdster van Spanje, Ana Isabel Alonso (2.26.51 en vorig jaar derde in Rotterdam), komt met Monica Pont een tweede Spaanse naar de Maasstad. Zij won de Rotterdamse marathon in 1995 in 2.30.34. Haar persoonlijk record staat op 2.27.53. Eerder verzekerde de Rotterdamse marathon zich bij de mannen reeds van de deelneming van de meervoudige Europese veldloopkampioen Paulo Guerra uit Portugal, de Ethiopier Tesfaye Tola (2.06.57) en de Keniaan Joseph Mereng, die afgelopen jaar in Rotterdam als achtste eindigde in 2.09.36. SCHIEDAM - De Judoka's van Sportinstituut Schiedam hebben goed gepresteerd op het Zuid* Hollands kampioenschap voor dames en heren onder de 20 jaar. De 15-jarige Dogan Tekin werd winnaar in 2ljn klasse (tot 60 kg.). Irving Pengel werd kampioen bij de heren tot 90 kg. Bij de dames behaaide Mariska Schaap een tweede plaats (tot 48 kg.) Kim Osterholt werd derde (tot 78 kg.). Met Huseyin Tekin erbij, die vrijstelling had voor het Zuid-Hollands kampioenschap door zijn tweede plaats op het NK van vorig jaar (tot 81 kg.), komt het aantal NK-gangers van Sportinstituut Schiedam op vler. Het Nationaal Kampioenschap wordt op zaterdag 19 februari in Maastricht gehouden. 3 FEBRUARI 2000 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 9 Schiedam terug op een na hoogste niveau

Postiljon | 2000 | | pagina 9