GRATIS Wachten met kloppend hart fi Omleiding door metrowerkzaamheden njyj ui 14 februari Va o 4 OJ] 4S 4 J KMIHBIBIMMBIMIB Bel voor een afspraak ADVERTEREN en feliciteren in SCHIEDAM Valentijnsactie bij De Nieuwe Passage AOV wil vervolgactie B W inzake politie op EK Mirjam Sluis; tel. 010-5242320 E D I T I E Oplage 41.000 ex VOOR PARTICULIEREN Schiedam SCHIEDAM - Onder het motto 'De Nieuwe Passage heeft hart voor Valentijn' hebben de in het winkelcen- trum gevestigde ondernemers een aar- digheidje voor het winkelend publiek in petto. Zaterdag 12 februari zal op ini- tiatief van de winkeliers tussen 11.00 en 16.00 uur een 'wandelend hart' in het winkelcentrum aanwezig zijn en worden er attenties onder de bezoekers uitgedeeld. In het overdekte winkel centrum is volop keus voor wie nog een leuk Valentijn-presentje nodig heeft. SCHIEDAM - Naar aanleiding van ini- tiatieven van het AOV heeft het college van B W te Schiedam onlangs een schrijven verzonden aan de minister van Binnenlandse Zaken Peper inzake het gevreesde tekort aan politiemensen in de stad. Dit in verband met de inzet van politiekrachten uit de regio Rotterdam-Rijnmond ten behoeve van het Europees Kampioenschap Voetbal in de zomermaanden. In vervolg hierop heeft het AOV er op aangedrongen dat de burgemeester van Schiedam in over- leg treedt met zijn collega's uit naburi- ge gemeenten (bijvoorbeeld Vlaardingen en Capelle) om tot duide- lijke afspraken te komen. Mevrouw C. Raaphorst van het AOV onderstreept dat vrijblijvende goede intenties van Binnenlandse Zaken onvoldoende zijn. Er dienen tijdig concrete maatregelen te worden getroffen zodat er geen tekort aan politiepersoneel zal zijn in met name juni en juli van dit jaar. AOV Schiedam opereert in deze kwestie in nauwe samenwerking met AOV Vlaardingen. Valentijnsdag is een dag waarop je je hart extra laat spreken. (Foto: Seert) SCHIEDAM - Iedereen die in stilte een oogje heeft op die ene leuke jongen in het bedrijf of dat leuke buurmeisje, kan uit de duizenden kaarten, choco- laatjes, knuffelberen en bloe- men kiezen en proberen de persoon van hun dromen voor zich te winnen. Een eeuwenou- de traditie is nu volledig inge- burgerd in ons klein landje aan de zee. De oudste Valentijnkaart die nog bestaat is in 1400 gemaakt en is te vin- den in het British Museum in Londen. Maar al ruim v66r dat tijdstip moeten er op de dag van de liefde gedichten, kaarten, serenades of andere tekenen van verliefdheid of genegenheid getoond zijn. De legendes vertellen van een Sint Valentijn, een Romein die weigerde het Christelijke geloof af te zweren, ondanks vele martelingen. Hij stierf op 14 februari 269 n.c. Later werd deze dag uitgeroepen tot dag van de liefde. Sint Valentijn liet namelijk een afscheidsbrief achter voor de dochter van een medegevangene en onderte- kende dit met de woorden: 'Van je Valentijn'. Zie daar Valentijnsdag, de dag van de liefde is ontstaan. En aangezien de mens en de liefde bij elkaar horen, zal deze traditie ook in de toekomst niet als een nachtkaars uitgaan. Wachten Tegenwoordig is Valentijnsdag uitge- groeid tot een echte happening. Over de hele wereld bekijken meisjes en jon- gens, mannen en vrouwen, vaders en moeders rond de 14e februari verwach- tingsvol uit naar de postbode, wat zal hij meebrengen? Met een kloppend hart hopend op een kaart van die mys- terieuze persoon of simpelweg verlan- gend wachten op dat bosje bloemen van je partner. Bloemen zeggen bovendien heel veel over de gevoelens van degene die ze geeft. Mind je rode tulpen voor je deur, dan is dat een liefdesverklaring. Staat je echtgenoot voor je met Vergeet-me- nietjes dan ben je voor hem zijn ware liefde. En de persoon die je Amarylis schenkt, meent dat je van een betover- ende schoonheid bent. Is het echter zo dat je van je geliefde gele rozen ont- vangt, dan is de boodschap: 'Ik ben jaloers...'. Valentijnsdag is een dag waarop je je hart extra laat spreken, is de mogelijk- heid om zelf een kaart of gedicht in elkaar te knutselen niet aanwezig, laat de moed dan niet zakken. Van super- markten tot speciaalzaken die voorzien in dat mooie chocoladehart of die lieve knuffelbeer. Geen enkel hart hoeft in deze tijd teleurgesteld naar bed te gaan, want Sint Valentijn kan tegenwoordig genieten van alle romantische cadeau- tjes, zelfgemaakt of niet; op Valentijns dag vergeet men elkaar niet. Voor de keuken-, sanitair- en tegelafdelingen van de nieuwe vestigingen in VlaardingenDen Haag en Breda. maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 18.00 uur SCHIEDAM - Ten gevolge van het verwijderen van de bekis- ting van het metroviaduct over de 's Gravelandseweg wordt het gedeelte tussen Plein 1940- 1945 en de afslag van de A 20 komend weekend afgesloten voor het verkeer. Vanaf zaterdag 12 februari tot en met maandag 14 februari 05.00 uur wordt het verkeer komende vanuit verschil- lende richtingen afgesloten. Het gaat daarbij om (vracht)verkeer komende vanuit de richting Klein Polderplein richting Schiedam centrum. Automobilisten krijgen het advies te rij- den via afrit 10, Schiedam-Noord - Churchillweg - Nieuwe Damlaan. Ook het verkeer komende uit Vlaardingen kan het beste via Schiedam Noord rij- den. Verkeer rijdend op de Horvathweg en Burgemeester van Haarenlaan rich ting A20 wordt omgeleid via de Nieuwe Damlaan en Churchillweg. Het Projectbureau Benelux stelt alles in het werk om de hinder tot een minimum te beperken. Weersinvloeden en andere onvoorziene omstandigheden kunnen echter leiden tot verschuiving in de planning. De's Gravenlandseweg wordt komend weekend wegens werkzaamheden aan het metroviaduct afgesloten. (Foto: Bert Visser) Een uitgave van Berkel Periodiek B.V. Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Ambachtsweg 4 - 2641 KS Pijnacker Tel: 015 - 36150 50 Fax: 015 - 36150 52 DONDERDAG 10 FEBRUARI 2000 3e jaargang nummer 76 Voor meer informatie zie colofon pagina 3 Zie de bonnen elders in de krant.

Postiljon | 2000 | | pagina 1