Proces fusie VW Schiedam en Vlaardingen opgestart Subsidie Maasboulevardfeest veiliggesteld Vlooienmarkt op Bachplein AUTO SERVICE EIGENRAAM eerst naar... Officiee! Peogeof-dealer Expositie werk Joop Buist Gecodeerd Valentijnsboeket Tentoonstelling bij Sotto Acqua Auto over de kop tl vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk POSTILION AUTOBRANCHE UITGAVE VAN Info: 015 - 361 50 50 Fax: 015 - 361 50 52 Klachten bezorging: (079) 3312923 01-08-99 SCHIEDAM - In De Blauwe Brug expo- seert mevrouw Buist van 14 februari tot en met 31 maart werk van haar in 1998 overleden man Joop Buist. Joop Buist begon in 1949 met tekenen en schilde- ren en heeft zich nadat hij in 1983 met de VUT ging geheel aan zijn hobby kun- nen wijden. Na een expositie van olie- verfstillevens in verzorgingshuis De Harg kan men de schilderijen van Buist nu aan het Bachplein 590 bezichtigen. REGIO - Fleurop Interflora Nederland heeft de digitale snelweg opengesteld voor Valentijn. Wie tot en met 14 febru ari zijn of haar heimelijke liefde wil ver- rassen kan via de website van Fleurop (www.Fleurop.nl) een boeket versturen met een daarbij behorende geheime code. Deze code wordt bij het boeket afgeleverd en geeft vervolgens toegang tot een persoonlijke Valentijnswens die de afzender op de site van Fleurop heeft achtergelaten. Boeketten versturen via Internet is niet nieuw voor de bloemenverzendorgani- satie. Fleurop was zelfs een van de eer- ste die via Internet haar diensten aan- bood. Inmiddels is het versturen via Internet net zo gewoon als het kopen van een boeket in een winkel. Met deze originele Valentijnsactie wil Fleurop de virtuele kant van haar organisatie een extra impuls geven. SCHIEDAM - Bij Gallery/Atelier Sotto Acqua wordt op zondag 13 februari een tentoonstelling van Kitty IJzelenberg geopend. Het werk van Kitty IJzelenberg omvat olieverven en acryl op doek. De expositie aan de Havendijk 176a in Schiedam is te zien van 13 februari tot en met 13 april. SCHIEDAM - Vrijdagavond rond mid- dernacht verloor een 21 -jarige Rotterdammer in een flauwe bocht van de Vlaardingweg (Spaansepolder) met hoge snelheid de macht over het stuur van z'n auto. Het voertuig sloeg vervol gens over de kop en belandde via de struiken op de andere rijbaan. De bestuurder raakte daarbij licht gewond en werd terplaatse door personeel van de GGD behandeld. Drie andere inzit- tenden, twee meisjes van 17 en 18 jaar, en een 22-jarige man, alien uit Rotterdam, werden naar diverse zieken- huizen vervoerd, met onder meer een hersenschudding, neR-, schouder- en rugletsel, een gebroken pols en nekwer- velletsel. vlak; alle medewerkers hebben een baangarantie gekregen. Achterliggende gedachte bij het fusiebesluit was het veranderingsproces dat in de sector toe- risme en recreatie al enige tijd gaande is. Door deze ontwikkelingen moeten VW's sterker klant- en marktgericht denken en handelen en bedrijfsmatiger werken. Andere vereisten zijn een ver- dere commercialisering, een verbreding van de belangenbehartiging en het opti- maliseren van de voordelen van het werken in grotere juridische eenheden. Belangrijk hierbij is het uitbuiten van de sterke punten van VW's, zoals het imago, netwerk, kennis en ervaring. Kwaliteitsverbetering Bij de VW's in beide steden heeft zich de afgelopen jaren een professionalise- ringsproces voltrokken. Door de fusie kan de kwaliteit verder verbeterd wor- den met maatregelen op het gebied van capaciteit (menskracht), bundeling van middelen, en beschikbare tijd (prioritei- ten en taakverdeling). Hoofddoel van de fusie is verbetering van de effectiviteit. De toeristische identiteit van Vlaardingen en Schiedam moet hierbij gewaarborgd worden. De fusie is pri- mair gericht op de bundeling van krach- ten om deze doelen te bereiken. Door de grotere capaciteit zal de kwaliteit van de kerntaken Informatie en Promotie na de fusie toenemen. Voor de consument levert dit een betere en uitgebreidere dienstverlening op, terwijl ook de loka- le economie zal meeprofiteren. SCHIEDAM - Op de commissie- vergadering van de gemeente Schiedam is vorige week maan- dag de evenementennota behandeld. In tegenstelling tot het in de nota voorgestelde beleid zal de stichting VAGE ook dit jaar in aanmerking komen voor subsidie voor 't Maasboulevardfeest. De Stichting VAGE is al druk bezig met de voorbereiding voor de twaalfde edi tie van't Boulevardfeest, dat dit jaar op 7, 8 en 9 juli gehouden zal worden. Het feest biedt een breed aanbod van activi- teiten op het gebied van sport en recre atie, welzijn, kunst en cultuur, educatie en jeugd- en jongerenwerk. Hierbij ging men net als voorgaande jaren uit van financiele steun van de gemeente. Het bestuur en de 150 vrijwilligers waren dan ook onaangenaam verrast na het lezen van de nieuwe evenementennota van de gemeente. Toeristisch De nieuwste versie van de nota ver- schilt op veel punten van de oude nota met de titel 'Richtlijnen voor beoorde- ling, subsidiering en ondersteuning van Schiedamse evenementen. De nieuwe nota 'Richtlijnen voor beoordeling, sub sidiering en ondersteuning van toeristi sche evenementen in Schiedam' kijkt alleen maar naar evenementen met een toeristische uitstraling die het doel heb ben bezoekers van de stad te vermaken. Evenementen en activiteiten die als doel hebben slechts de lokale bevolking te vermaken kunnen volgens deze nota niet rekenen op ondersteuning. Aangezien 'aan t Maasboulevardfeest door de auteurs van de nota geen toe ristische waarde wordt toegekend, dreigt de continui'teit van het feest in gevaar te komen. Deze zienswijze wordt door de stich ting bestreden, aangezien het feest in de loop der jaren juist is uitgegroeid van een wijkfebst naar een stadsfeest met regionale uitstraling. Zo bezochten in 1999 50.000 mensen uit Schiedam en omgeving het feest. Op het -programma voor dit jaar staan onder andere popmu- ziek, een Hollandse hits festival met bekende artiesten, sportactiviteiten, een enorme braderie, een platen/cd beurs en 3000 vierkante meter aan kinderac- tiviteiten. Tevens dreigt door het voor- gestane beleid een inkrimping van het evenementenaanbod in Schiedam, aan gezien volgens de nota slechts twee eve nementen in aanmerking komen voor subsidie. Ander merkwaardig punt in de nota is volgens het bestuur van VAGE het feit dat niet-gesubsidieerde evene menten ook niet meer in aanmerking komen voor voorzieningen als wegaf- zettingen- en omleidingen. Ondersteuning Op de vergadering van afgelopen week bleek dat het beleid zoals voorgestaan in de nota niet op steun van de commis- sieleden kan rekenen. De fractievoorzit- ters van de verschillende politieke par- tijen die zitting hebben in de commissie lieten weten niet akkoord te gaan met de criteria voor subsidiering in nota. Diverse leden erkenden de toeristische uitstraling van't Maasboulevardfeest en hebben toegezegd dat het feest dit jaar gewoon door kan gaan. Het door de stichting VAGE aangevraagde subsidie- bedrag van f 25.000,- maakt niet alleen ongeveer 10 procent uit van de totale begroting, maar is tevens van belang vanwege de uitstraling naar de spon sors. Voorlopig zal 't Maasboulevardfeest tot opluchting van het bestuur, in elk geval totdat er een aangepaste nota is, kunnen rekenen op een subsidiebijdrage van de gemeente.- SCHIEDAM - De besturen van de Stichting VW Schiedam en Stichting WV/ANWB Vlaar dingen hebben besloten een bestuurlijke fusie aan te gaan. Door de fusie zal de effectiviteit toenemen en kunnen de kernta ken Informatie en Promotie beter uitgevoerd worden. Gestreefd wordt naar een juridi sche fusie per 1 juli 2000. De eerste stap in het fusietraject werd in 1998 genomen met het ondertekenen van een intentieverklaring. Vorig jaar is vervolgens de wenselijkheid en haal- baarheid van de fusie onderzocht, waar- na in januari van dit jaar het besluit genomen is het proces tot fusie op te starten. De fusie heeft vooral gevolgen op het juridische en organisatorische De Stichting VW Schiedam en de Stichting WV/ANWB Vlaardingen gaan en bestuurlijke fusie aan. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie) Afgelopen weekend werd er op het piein tussen de flats aan het Bachplein een vlooienmarkt gehouden. Zoals gebruikelijk op dit soort markten was er tussen de uitgestalde waargenoeg interessants te vinden voor de bezoekers. Onder andere aanwezig waren kraampjes met kleding, speelgoed, huisraad en etenswaren. IFotoBert Visser) Fokkerstraat 576, Schiedam. Telefoon 010 - 462 20 22 Verschijnt op woensdag en donderdag in: Zoetermeer-regio, Hillegersberg Schiebroek-regio, Krimpenerwaard West, Capelle-regio, Krimpenerwaard Oost/Lopikerwaard, Alexander/Ommoord, Berkel-regio/ Pijnacker-regio, Gouda stad, WaddinxveenBoskoop-regio, Delft-regio, Schiedam en Vlaardingen. Verschijnt wekelijks als bijlage In de Postiljon editie: Zoetermeer-regio, Berkel/Pijnacker-regio, Capelle, Krimpenerwaard en Lopikerwaard. GRAFIA PRINT&MEDIA groep Ambachtsweg 4, 2641 KS Pijnacker Postbus 85, 2640 AB Pijnacker Ingeschreven K.v.K. nr. 26030207 Algemene voorwaarden, gedeponeerd bij de K.v.K. Rotterdam. 10 FEBRUARI 2000 DE POSTILJ0N EOlTIE 12 PAGINA 3

Postiljon | 2000 | | pagina 3