Romantisch viool concert op Westvest Kinderactiviteiten in bibliotheek Schiedam mm ©DtDiili OTWIOMEl 'Jungle* jeugddisco Nominaties voor emancipatieprijs Internetcursus De Unie van Vrijwilligers Schiedam helpt onder andere bij de begeleiding van patienten. (Foto: Bert Visser) SCHIEDAM - Jongeren tussen de 13 en 17 jaar kunnen vrijdag 11 febru- ari terecht voor een Crazy Friday Fever disco in De Blauwe Brug. Het thema deze avond is 'Jungle'; ieder- een kan dan ook in zi(n eigen 'Jungle-outfit' op de disco verschij- nen. De disco is alleen toegankelijk voor pasjeshouders. Pasjes zijn gratis beschikbaar, wel een pasfoto en legi timate meenemen. De disco duurt van 21.00 tot 23.00 uur; de toegang bedraagt f 2,50. Meer informatie: (010) 2470464. SCHiEDAM - Het Emancipate Centrum viert op 8 maart de Internationale Vrouwendag. Tijdens de viering hiervan wordt de Emancipatie- wisselprijs uitgereikt aan een vrouw of vrouwenorganisatie die zich verdienste- lijk heeft gemaakt op het terrein van vrouwenemancipatie. Schiedamse inwoners kunnen vrouwen of organisa- ties voordragen voor deze prijs. Uit de nominaties zal de jury op 8 maart de prijswinnaar bekendmaken. Deelnameformulieren om kandidaten voor te dragen kunnen worden aange- vraagd bij en worden ingestuurd naar: Emancipate Centrum, t.a.v. de jury emancipatieprijs, Broersveld 142, Schiedam. De inzending sluit op 25 februari. SCHIEDAM - Op maandag 6 maart gaat- in wijkcentrum De Blauwe Brug een cursus internet van start. Tussen 19.00 en 22.00 uur leren de deelnemers in drie weken van alles over internet. Het doel van de cursus is de cursist voorbe- reiden om thuis of op het werk effectief gebruik te kunnen maken van internet. In groepjes van twee voeren de deelne mers oefeningen uit. Onderwerpen die aan de orde komen: Wat is internet en hoe werkt het?; Uitleg van de belang- rijkste termen; Interessante sites; en Wat heb ik nodig en wat kost het om thuis internet te gebruiken? De kosten van de cursus bedragen f 235,-. De Blauwe Brug biedt tevens andere com- putercursussen. Meer informatie via (010) 2470464 of kom even binnenlo- pen aan het Bachplein 590. THE-DANSANT - In dienstencen- trum de Woudhoek kan op zondag 13 februari tussen 14.00 en 16.30 uur worden deelgenomen aan een Thd-dan- sant. De kosten bedragen f 2,50. CONTACTMIDDAG - In diensten- centrum de 4 Molens wordt op zondag 13 februari tussen 13.30 en 16.00 uur een gratis contactmiddag gehouden. YOGA - Op maandag 14 februari kan men in dienstencentrum Oost deelne- men aan yogalessen. De kosten hiervoor bedragen f 14,- per maand. Tijden: 11.30 tot 12.30 uur of 12.30 tot 13.30 uur. SOOS - Een gratis toegankelijke soos kan iedere dinsdag worden bezocht in Wljkpost Zuid. Tijd: 13.00 tot 16.00 uur. KOERSBAL - In Wijkpost Zuid kan men elke woensdag deelnemen aan de activiteit koersbal. Tussen 14.00 en 16.30 uur. Kosten f 6,- per maand. KLAVERJASSEN - ledere vrijdag kan men "van 19.30 tot 23.30 uur terecht in wijkpost Zuid om te klaverjassen. Kosten f 2,50 per keer. SCHIEDAM - Het komt maar weinig voor dat een vrijwilli- gersorganisatie niet zit te sprin- gen om mensen die belangeloos een handje willen meehelpen. De jubilerende Unie van vrijwil ligers (UW) is een uitzondering op die regel en moet zelfs regel- matig nee verkopen als stadge- noten zich uit zichzelf komen aanmelden. Wie eenmaal meedraait als UW-er en binnen het ziekenhuis allerlei werk- zaamheden verricht, stapt er niet snel uit. Dat blijkt in ieder geval wel uit het feit dat tijdens de receptie ter gelegen- heid van het 25-jarig bestaan negen vrijwilligers die niet tot de allerjongsten behoren, speciaal in het zonnetje wor den gezet. Vanaf de oprichting in 1975 zijn deze dames vrijwel wekelijks pre sent in het Nieuwlandziekenhuis. De Unie werd opgericht als een vrouwelij- ke vrijwilligersorganisatie die hand- en spandiensten verrichtte in de toenmali- ge Noletstichting. Na de eerste oproep in de krant meldden zich destijds 70 vrouwen aan. Tegenwoordig heeft de UW de beschikking over 86 vrijwilli gers en dat is volgens secretaris Marijke Brouwer meer dan voldoende. Begeleiding In de loop van de tijd sloten slechts een paar mannen zich aan bij deze nuttige dienstverlening. Op dit moment zijn er niet meer dan vier mannelijke vrijwilli gers actief. Zij nemen meestal de taak op zich patinten in een rolstoel bijvoor- beeld naar de fysiotherapie te brengen verklaart Marijke Brouwer. Ik zie ze bij- voorbeeld niet zo snel achter de hand- werkkraam staan tijdens de jaarlijkse bazaar om artikelen te verkopen, lacht zij. Een van de taken van de vrijwilligers is het opvangen en begeleiden van patienten die worden opgenomen. Een dienstverlening die door patienten zeer op prijs wordt gesteld. Marijke SCHIEDAM - Sinds 1 februari kunnen kinderen tussen de 6 en 13 jaar hun eigen top-5 van beste Nederlandse boeken samenstellen. De Nederlandse Kinderjury kiest vervolgens het beste kin- derboek dat in 1999 verschenen is. Andere activiteit in de biblio- theek is de voorronde van de Nationale Voorleeswedstrijd op woensdag 16 februari. Brouwer: "Een gastvrouw vangt nieuwe patienten op, brengt hen naar de betreffende verdieping, biedt iets te drinken aan en vervolgens neemt een verpleegster het over." Vrijwilligers van de UW besteden over het algemeen een dagdeel per week aan het werk in het ziekenhuis. Sommige De kinderen kunnen boeken nomine- ren in de categorieen 6 tot en met 9 jaar en 10 tot en met 12 jaar. De schrijvers van de meest gekozen boeken ontvan- gen de Prijs van de Nederlandse Kinderjury. In de Openbare Bibliotheek van schiedam is een speciale tafel inge- richt met alle te jureren boeken. Hier kunnen tevens de deelnameformulieren worden opgehaald. Kinderen die een kinderjury-boek lenen krijgen een jury- lidpasje waarmee gestemd kan worden. Edn op de tien pasjes wint een Kinderjurypen. De uitslag van de lande- lijke verkiezing zal in de derde week hebben zelfs twee dagdelen. Dat niet alleen ouderen zich aangetrokken voe- len tot het UW werk toont het bestand van de organisatie. Volgens de UW secretaris wordt het werk niet alleen verricht door 50 en 60 plussers maar ook door 30- en 40-jarigen. "A1 snel wordt de indruk gewekt dat wij alleen van mei bekend worden gemaakt in een tv-programma van de NPS op Nederland 3, terwijl ook de eindstand voor Schiedam in de bibliotheek zal verschijnen. Voorleesdag In de bibliotheek zal verder op woens dag 16 februari de lokale voorronde van de Nationale Voorleeswedstrijd worden gehouden. De voorleeskampioenen van de basisscholen De Notenkraker/De Vlinder, De Regenboog, De Wieken, St. willibrordus, De Klinker en De Kring zullen een zelfgekozen fragment voorle- SCHIEDAM - De Stichting Westvest 90 organiseert in samenwerking met de VSB Bank Schiedam/Vlaardingen op vrijdag 18 februari een roman- tisch vioolconcert. Violiste Yvonne Smeulers en Sander Sittig, piano spelen werken van onder andere Schumann, Grieg en Ravel. Yvonne Smeulders maakte reeds op tienjarige leeftijd haar debuut tijdens de finale van het Avro concours. Twee jaar later trad zij op in een orkest. Zij volgde masterclasses bij onder nadere Theo maar ouderen in ons bestand hebben en dat is beslist niet zo." De jubileumre- ceptie op 17 februari vindt plaats van 15.00 tot 16.30 uur in het restaurant van het Schielandziekenhuis. Nans Wolters zen. De kinderen uit de groepen zeven en acht hebben ieder de voorleeswed strijd op hun eigen school gewonnen. De kampioenen strijden in deze eerste voorronde voor een plaatsje in de in Spijkenisse te houden kwartfinale. De winnaar van de kwartfinale mag aantreden in de provinciale voorronde van 19 april in het Bibliotheek Theater van de Gemeentebibliotheek Rotterdam. Uit elke provincie mag ddn deelnemer door naar de landelijke fina le van 24 mei in Muziekcentrum Vredenburg in Utrecht. Olof en Igor Oistrach. Bij pianist Sander Sittig neemt kamermuziek een belang- rijke plaats in. Hij kreeg zijn opleiding bij Jan Wijn en volgende bij wereldbe- kende musici als Menahem Pressler, Youri Egorov en Jewgeni Malini master- classes. Het concert vindt plaats in het gebouw van de Vrijzinnige Geloofs- gemeenschap NBP aan de Westvest. Het initiatief is bedoeld als financiele ondersteuning voor de instandhouding van dit architectonisch belangrijke gebouw. Telefonische kaartverkoop bij VW Vlaardingen (010) 4346666 en VW Schiedam (010) 4733000. Kaarten f. 22,50 en f 20,- (CJP, 65+). Aanvang 20.15 uur. De Kinderjury dat zijn wij. In de bibliotheek kunnen kinderen uit Schiedam net als Benjamin den Hartog het beste boek van afgelopen jaar kiezen. (Foto: Bert Visser/ 10 FEBRUARI 2000 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 7 Jarige Unie heeft niets te klagen ■vs.#"

Postiljon | 2000 | | pagina 7