I Vragen AOV over poffertjeskraam Plannen Groenoord ZW Groenoord zorgt voor gezellig Damkampioen speelt in Schiedam SCHIEDAM Wereidkampioen dammen Alex Schwartzman speeit van 2 tot en met 5 maart een tweek- amp in Nederland. Tegenstander is nationaal denksportkamploen Rob Heusden. De tweekamp zal bestaan uit zes partijen en wordt gespeeld op uitnodiging van Ian van Stigt Thans van het gelijknamige assuran- tiekantoor. De in samenwerking met Damclub Schiedam georganiseerde tweek amp zal gespeeld worden aan de Lange Nieuwstraat 101. Deepening zal worden verricht door cabaretier Boris Vodka en stoat gepland voor 2 maart, 14.00 uur. Publiek is tijdens de tweekamp van harte welkom. Bowlingteam vergroot voorsprong SCHIEDAM - Het schiedamse heren- bowlingteam Ons-Almela van bowling vereniging Musis Sacrum heeft de voor sprong op concurrent Duivendrecht met twee punten vergroot. Tegenstanders Sittard en Zutphen waren geen partij voor de formatie. De scores van 3749 pins over 6 games zorgden voor het gemiddelde van 208.2; Roel Mol kwam uit op 1331 pins. Na vijf speeldagen staat Ons- Almela bovenaan met 30 punten. Bij de dames behaalde Musis Cad Inside slechts vier punten, maar gaat na vijf speeldagen toch nog met zeven punten voorsprong aan de leiding in het klasse- ment. Overwinning dames Korenbeurs SCHIEDAM - Het damesteam van tafel- tennisvereniging de Korenbeurs heeft afgelopen zaterdag een ruime 2-8 over- winning behaald tegen FVT/Visser in Rotterdam. Jolanda Waterreus won haar drie enkelspelpartijen en het dubbelspel met Lineke Snellen Sneller haalde net als Kim van der Poort twee overwinnin- gen in het enkelspel. Het eerste heren- team verloor in Leiden de uitwedstrijd tegen Scylla met 9-1. In de wedstrijd tegen de degradant uit de eredivisie werd zesmaal een partij in de derde game beslist, maar slecht eenmaal ging het punt naar de Schiedammers. Wietske Kant voorkwam in zijn enkel- spelpartij dat de Korenbeurs zonder score huiswaarts moest keren. SCHIEDAM - In de zomermaan- den kent deze gemeente de strijd om het Kampioenschap van Schiedam. Dan komen de standaardteams van de voetbal- clubs tegen elkaar uit en komt voetbalminnend Schiedam naar de wedstrijden kijken. Komende zaterdag organiseert ZW Groenoord voor de derde maal op rij het Schiedams Zaalvoetbal Kampioenschap. Aan dit evenement nemen veel sterke teams deel. "Ja, heus, sommige clubs komen gewoon met een mix van het eerste en tweede veldvoetbalteam", reageert Peter van der Knaap, de secretaris van Zaalvoetbalvereniging Groenoord. "WK bijvoorbeeld speelt zaterdagmid- dag gewoon de normale wedstrijd en komt 's avonds naar de Sporthal Margriet. Excelsior'20 speelt op zater- dagavond bij ons en een dag later voor de competitie op het veld. Dat moet kunnen. Veel jongens zien dit zaalvoet- baltoernooi als een gezellig avondje uit waar ze iedereen die ze uit de voetbal- lerij kennen weer eens kunnen ontmoe- ten. Jan en alleman komt naar dit eve nement toe. De ware voetballiefhebber uit Schiedam geeft acte de presence. Een groot aantal spelers doet dus mee, veel anderen komen voor de gezellig- heid kijken. In de afgelopen twee jaar hebben we gezien dat veel liefhebbers juist voor dat 'ons-kent-ons sfeertje' komen. Hier worden ook weer contac- ten gelegd. Kortom, het belooft komen de zaterdag weer een hele happening te worden. De bezoekers zijn van ons ook gewend dat we het toernooi muzikaal opluisteren. Dat zal dus ook deze keer weer gebeuren. We hebben DJ Rick in de kantine die voor 'elk wat wils' zal draaien. Na afloop van de finale, dat zal zo rond 10.30 uur zijn, vindt de prijs- uitreiking plaats. Uiteraard niet eerder dan dat de finalisten hebben gedoucht. Dus ook op dat tijdstip houden we de gezelligheid er nog in met het draaien van muziek." Sportief Voorzitter Frans van Krugten kijkt met Voorzitter Frans van Krugten van zaalvoetbalvereniging Groenoord. (Foto: Bert Visser) zijn medesbestuurders en voetballers al maanden uit naar dit evenement dat eigenlijk al in januari had moeten plaats- vinden. Waarom is dan toch gekozen voor het tweede weekeinde van febru- ari? "Omdat de voorzitter iets belang- rijks te vieren had", lacht Van der Knaap. "Daar hebben we rekening mee gehouden. Van Krugten is toch belang- rijk voor de club en als je dan met de datum kan schuiven, moet je dat gewoon doen." De preses zelf gaat ver- der. "In het verleden organiseerde men in Schiedam dit kampioenschap ieder jaar. Een korte terugblik leert ons dat WK zo'n 20 jaar geleden voor het eerst het kampioenschap van Schiedam orga niseerde, met als inzet de Jan Bijloo Bokaal. Helaas gebeurde er jarenlang niets op dit gebied, totdat wij van Groenoord de draad weer op pakten. Dat was ter gelegenheid van ons 25-jari- ge jubileum, alweer drie jaar geleden. En zolang er voldoende sponsorgeld beschikbaar is, zal ZW Groenoord doorgaan met het organiseren van dit toernooi. Gelukkig hebben we Thorn. H. van de Boon B.v. als hoofdsponsor en mogen we ook het VSB Fonds Schiedam Vlaardingen bedanken voor de financiele bijdrage die we mogen ontvangen. Heb je dergelijke bedrijven niet achter de hand, dan kan het toer nooi of niet doorgaan of moet je behoor- lijk wat inschrijfgeld gaan vragen. De sportiviteit staat als vanouds hoog in ons vaandel geschreven en ook nu weer ver- wachten we een uiterst sportief toer nooi. Wij hebben gemeend dit jaar dan ook een sportiviteitsprijs toe te kennen. Een praktisch cadeau, want de twee wedstrijdballen die Rob Hiele ter beschikking stelt, zullen wij als prijs overhandigen." Arbiters "De scheidsrechters zullen ieder team per poulewedstrijd beoordelen met een cijfer tot 10. De wedstrijden zullen ove- rigens worden geleid door de bekende scheidsrechters Dick van Ham, Ab Lingen, Rob Lenting en Cor Heeze. Ook de mensen van de EHBO zullen aanwe- zig zijn, maar hopelijk kunnen die alleen maar genieten van een mooie voetbalavond zonder blessures. Wij als ZW Groenoord doen er alles aan om het de mensen naar de zin te maken. Het is nu aan de spelers om het inder- daad gezellig te maken. Zij moeten het op het veld doen. Overigens hebben we dit jaar voor de tweede maal een dames- toernooi. Vorig jaar won onze vrouwen- ploeg voor de eerste maal dit toernooi. Ook zij spelen in een poule. Voor onze vereniging is dit een leuk evenement om te organiseren. Of met een zaalvoetbalteam of met een gemengd team van spelers die eigenlijk gewend zijn om op het veld te spelen. We beginnen om 18.00 uur in twee zalen tegelijk. ZW Groenoord is blij met de toenemende belangstelling. Als vereniging groeien we nog steeds, we zitten al ver boven de 100 leden. Er komen nog steeds meer mensen bij dan er weg gaan en dat is een goed teken. Voetballen kun je overal, maar in de zaal gaat het altijd door." SCHIEDAM - In de vergadering van de gemeenteraad van maan- dag 7 februari heeft mevrouw C. Raaphorst van het AOV tijdens het vragenhalfuurtje vragen gesteld over de gedwongen ver- plaatsing van de poffertjes kraam van Ed en Willy van de Broek. De kraam heeft al sinds de jaren tachtig een plekje in Schiedam, maar moet nu gedwongen verdwijnen van zijn stand- plaats. Het huurcontract met de gemeente voorziet in verregaande bevoegdheden voor de gemeente. De gemeente Schiedam kan bijvoorbeeld elk moment van het contract af. Toch heeft de gemeente het contract na onderling overleg verlengd, maar nu heeft de gemeente de ondernemers als- nog opgedragen de locatie te ontrui- men. Vanaf 1998 zit de kraam op de huidige, maar tijdelijke locatie. De kraamhouders hebben onlangs te horen gekregen dat men de locatie op zeer korte termijn moet ontruimen. Het AOV is het oneens met de ontruiming en het gebrek aan medewerking van de gemeente en stelde daarom afgelopen maandag via fractievoorzitster Raaphorst een aantal vragen aan de bur- gemeester over deze kwestie. Sociale functie Raaphorst stelt dat het hier gaat om een goedwillende ondernemer die met een laagdrempelige horecagelegenheid iets bijdraagt aan de leefbaarheid en toeristi- sche ontwikkeling van de stad. De kraam is bovendien erg in trek bij de Schiedammers zelf. Veel oudere stads- genoten en jonge gezinnen behoren tot de vaste klanten van de poffertjeskraam. Zij hebben al aangegeven de kraam te willen behouden vanwege de sociale en maatschappelijke functie. Al eerder heb ben andere fracties zoals Gemeente- belangen over deze zaak vragen gesteld. Het is volgens het AOV dan ook wense- lijk dat er duidelijkheid komt voor ondernemer, burger en politici. Raaphorst vraagt zich of het college het eens is dat Schiedam baat heeft bij laag drempelige horeca zoals genoemde poffertjeskraam. Zij stelt dat Schiedam gebaat is bij ondernemers die een bij drage leveren aan de leefbaarheid van de stad en vindt het niet meer dan rede- lijk en billijk dat de gemeente mede werking verleent bij de ontruiming van de horecalocatie. Aangezien het onmogelijk is om binnen drie weken het vervoer van de kraam te regelen, vermoedt het AOV onwil van de kant van de gemeente, temeer er geen spoedeisend of algemeen belang is dat spoedige ontruiming vereist. Het AOV hoopt met genoemde vragen meer duidelijkheid te scheppen over de op handen zijnde ontruiming. SCHIEDAM - Een aantal bewo- ners van Groenoord heeft onlangs bericht gekregen dat hun woning op de nominatie staat om gesloopt of ingrijpende verbouwd te worden. Het is aannemelijk dat op 23 februari in de vergadering van de raads- commissie van stadsvernieu- wing, volkshuisvesting en milieu de al eerder uitgestelde beslissing nu zijn beslag krijgt. Een besluit kan verwacht worden over sloop en vervangende nieuwbouw in Groenoord-Zuid van onder meer de panden Diepenbrockstraat 1,7, 13, 17 en 31 en de Jan Wagenaarstraat 15 en 29. In Groenoord-midden gaat het in de Eduard van Beinumlaan om de huis- nummers 1, 59, 2 en 60 en de Peter van Anrooylaan 2, 60 en Willem Andriessenlaan 1 - 59. Met de sloop gaan hele woonblokken tegen de vlakte, waardoor het aanzien van deze wijk na de nieuwbouw een ander aanzien krij- gen. Een en ander vindt plaats in de periode 2000 tot 2003. 2004-2007 Voor de jaren 2004 tot 2007 staan op de lijst voor sloop en vervangende nieuwbouw onder andere de galerijwo- ningen op het Jacques Urlusplein, Spm Dresdenplein en Louis Zimmer- mannplein. Overigens worden deze voorgenomen plannen in 2004 opnieuw bekeken. Verder is het de bedoeling de helft van de ruim 500 Bachpleinflats en een flink aantal ande re woningen aan onder meer de Jozef Oreliosingel, Vivaldilaan en Schubert- plein in de verkoop te doen. Woningen aan het Cornelia van Zantenplein, Henriette Bosmanplein, Vivaldilaan, Mozartlaan en Bachplein worden aan- gepast voor ouderen. In het tijdvak 2001-2003 ondergaan de galerijwoningen aan het Albert van Raalteplein en Bart Verhallenplein een ingrijpende verbouwing. Voor meer informatie over deze ingrijpende veran- deringen kan men bellen met het gemeentelijke informatiepunt: (010) 2465304 en met de medewerkers van unit Noord van Woonplus Schiedam: (010) 2045100. 10 FEBRUARI 2000 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 9 Schiedams Zaalvoetbal Kampioenschap -,y, v

Postiljon | 2000 | | pagina 9