GRATIS Reinigingsdiensten Schiedam en Vlaardingen fuseren pk? ADVERTEREN en feliciteren in SCHIEDAM Brandstichting in poffertjeshuis VSB Concertserie Huiswerkbegeleiding Kleding- en speelgoedbeurs Commissie- vergadering over Groenoord Rommelmarkten E D I T I E 12 Oplage 41.000 ex. VOOR PARTICULIEREN Schiedam SCHIEDAM - In de nacht van zaterdag op zondag omstreeks half een ontstond brand in het poffertjeshuis aan het Broersvest. Een getuige had gezien dat een man iets brandends naar binnen had gegooid. De brandweer had de brand snel onder controle. Wat later zagen politiemensen op de Baan een man lopen die voldeed aan het opgege- ven signalement van de man die de brand veroorzaakt zou hebben. De ver- dachte, een 30-jarige Schiedammer, werd aangehouden en overgebracht naar het bureau. De politie van het dis trict Schiedam onderzoekt de zaak. SCHIEDAM - Het eerstvolgende con cert van de VSB Concertserie 1999- 2000 zal op vrijdag 18 februari plaats- vinden aan de Westvest 90. Yvonne Smeulders (viool) en Sander Sittig (piano) zullen onder de titel 'De roman- tische viool' werken spelen van onder andere Grieg, Schumann en Ravel. De organisatie van het concert is in han- den van de Stichting Westvest 90 met financiele steun van het VSB Fonds Schiedam Vlaardingen. Smeulders maakte als tienjarige haar debuut tij- dens het Avro-concours. Zij studeerde bij Davina van Wely en Herman Krebbers. Verder volgde zij masterclas- ses bij Theo Olof, Ida Haendel en Igor Oistrach. Sittig kreeg zijn opleiding bij Jan Wijn en heeft masterclasses gevolgd bij Mehamem Pressler, Charles Rosen, Youri Egorov en Jewgeni Malinin. Het optreden in het kerkgebouw van de Vrijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam begint om 20.15 uur. Kaartverkoop f 22,50 via de VW Schiedam: (010) 4733000 en de VW Vlaardingen: (010) 4346666, SCHIEDAM - In wijkcentrum De Erker kunnen kinderen elke dinsdag- en woensdagmiddag terecht voor huiswerkbegeleiding. Tussen 15.30 en 17.00 uur worden kinderen van de basisscholen geholpen in alle vak- ken. Ook kunnen zij door medewer- kers van het centrum overhoord wor den. Leerlingen van het voortgezet onderwijs die problemen hebben met wiskunde zijn eveneens welkom in De Erker. De kosten bedragen f 11 ,- per maand. Meer informatie: (010) 4267767. SCHIEDAM - Op vrijdag 25 februari kan men in wijkcentrum Dreesplein tussen 9.30 en 11.30 terecht voor de kleding- en speelgoed beurs. De entree is gratis. Mensen die zelf kleding of speelgoed willen verkopen kunnen meer informatie verkrijgen via het wijk centrum aan het Dr. Willem Dreesplein 2, (010) 4738671. ''.-3Waiiifl I 52^1- r~. mLM r Bij verschillende kinderboerderijen in de regio zijn de eerste pasgeboren lammetjes te zien. (Foto: Bert Visser) SCHIEDAM - Koning Winter zal moeten opschieten. De zachte winter van dit jaar dreigt nu definitief piaats te moeten maken voor het voorjaar. Hoewel deze week een laatste poging wordt ondernomen om de lente op afstand te houden, komen her en der al de eerste krokussen en sneeuwklokjes zetten. Ook in de dierenwereld begint zich nieuw leven aan te dienen. Zo zijn op diverse kinderboerderijen in de regio al weer jonge lammetjes geboren. Op de foto is een jong lammetje van kinderboerderij Holywood in Vlaar dingen te zien. Ook bij kinderboerderij 't Hoefblad in Schiedam zijn drie lammetjes geboren. De eind januari en begin februari geboren Zwarte Bles schapen en het Drentse Heideschaap kunnen van dinsdag tot en met zondag van 10.00 tot 17.00 uur bezocht wor den. Ook de andere (jonge) dieren van de kinderboerderij in het Prinses Beatrixpark zijn een bezoekje meer dan waard. SCHIEDAM - De raadscommissie stads- vernieuwing, volkshuisvesting en milieu van de gemeente Schiedam komt op woensdag 23 februari bijeen voor de uitgestelde vergadering over Groenoord. In de aanvankelijk voor december 1999 geplande vergadering zullen de plannen uit de Wijkontwikkelingsvisie behandeld wor den. Hierdoor komt een definitief standpunt van de gemeente omtrent de sloop en verbouwing van de wijk dicht- bij. Een aantal bewoners is middels een persoonlijke brief al gei'nformeerd, omdat of hun woningen een verstrek- kende maatregel zou kunnen onder- gaan, of omdat het aanvankelijke voor- stel voor hun woning gewijzigd is. De oorspronkelijk vastgestelde Wijkontwikkelingsvisie is op 66n punt gewijzigd. Rat zes aan het Straussplein zal voorlopig tot 2007 niet worden ges- loopt. Pas na deze tijd wordt bekeken wat er met de flat gaat gebeuren. Zodra de commissie de Wijkontwikkelingsvisie heeft bespro- ken, zullen B W zo snel mogelijk een besluit nemen. SCHIEDAM - In Klubhuis Oost staan op zondag 20 februari ruim zestig tafels opgesteld voor de maandelijkse rom- melmarkt. Op de tafels verkopen parti- culieren de nodige interessante artike- len, varierend van kinderkleding tot serviesgoed en van gereedschap tot speelgoed. Er zijn nog enkele tafels a f 12,50 te huur. Wie een kraam wil huren kan langskomen of bellen met Klubhuis Oost: (010) 2451818. De gra tis markt aan de Boerhavelaan 79 duurt van 11.00 tot 16.00 uur. In wijkcentrum Dreesplein wordt zon dag eveneens een rommelmarkt gehou- den. Tussen 10.00 en 15.00 uur kan men voor f 1,- de markt bezoeken; kin deren tot 12 jaar (alleen onder begelei- ding) mogen gratis naar binnen. Adres: Dr. Willem Dreesplein 2. SCHIEDAM VLAARDINGEN - De Stadsreiniging Vlaardingen en ONS Milieu Schiedam wor den met terugwerkende kracht per 1 januari 2000 samenge- bracht in een onderneming. De bedrijven zullen hun dienstver- lening voortzetten onder de naam NV Irado. Het besluit tot fusie is op 11 februari genomen door de gemeente Vlaardingen. Al eerder heeft de Raad van Commissarissen van de NV ONS Houdstermaatschappij Schiedam op 13 december de goedkeuring aan het besluit gegeven. De inzameling van het huishoudelijk- en bedrijfsafval, het beheren van de milieustations, de bestrijding van ongedierte, de reini- gingsinspectie en het assisteren bij gerechtelijke ontruimingen zal voor- taan door NV Irado worden uitgevoerd. De hoofdvestiging van de al meer dan 100 jaar in het afval actieve bedrijven zal gelegen zijn aan de Van Heekstraat 15 in Schiedam. Voordelen De beide gemeenten behouden als opdrachtgever en aandeelhouder het toezicht en de controle op de werk- zaamheden van de onderneming. De fusie levert voor beide organisatie een voordeel op van circa 1 miljoen gulden. In de toekomst zal dit voordeel verder toenemen. De medewerkers van beide reinigingsdiensten gaan in principe alien over naar het nieuwe bedrijf. De dienstverlening richt zich voor 75 pro- cent op huishoudens en voor 25 pro- cent op bedrijven. In totaal gaat het hier dan om 150.000 inwoners (65.000 aansluitingen) en 3500 bedrij ven. Irado zal naar verwachting vanaf 1 april operationeel aan de slag kunnen. De nieuwe huisstijl die de eigen identi- teit moet profileren zal op 23 februari op de feestelijke fusiebijeenkomst gepresenteerd worden. SCHIEDAM - Bezoekers van het overdekte winkel- centrum de Nieuwe Passage werden afgelopen zaterdag verrast met leuke presentjes. In het kader van Vaientijnsdag deel de een 'wandelend hart' namens de winkeliers kleine attenties uit. Wie vergeten was dat op veertien februari Vaientijnsdag gevierd wordt, kon nog snel een kaart, bloemetje of cadeautje aan- schaffen voor vriend, vriendin, partner ofstille lief de. (Foto: Bert Visserj Een uitgave van Berkel Periodiek B.V. Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Ambachtsweg 4 - 2641 KS Pijnacker Tel: 015 - 36150 50 Fax: 015 - 36150 52 DONDERDAG 17 FEBRUARI 2000 3e jaargang nummer 77 Voor meer informatie zie colofon pagina 3 Zie de bonnen elders in de krant. Eerste pasgeboren lammetjes r- •- ■-* - -h ■j

Postiljon | 2000 | | pagina 1