GRATIS Spaanse dans in De Erker H en feliciteren in SCHIEDAM Hulp bij invullen belastingformulier Cultuurmanifestatie Marokko Carnavals- programma Oplage 41.000 ex. VOOR PARTICULIEREN SCHIEDAM - De Bewonersvereniging Schiedam-Oost biedt net als in voor- gaande jaren ook dit jaar weer hulp bij het invullen van de belastingformulie- ren. Mensen die van deze gratis service gebruik willen maken kunnen zich aan- melden bij de Bewonersvereniging Schiedam-Oost, Boerhavelaan 79. Ook telefonisch kan men zich tussen 9.00- en 17.00 uur opgeven via (010) 2450169. Graag vooraf aangeven welk type formulier moet worden ingevuld: E, P, T, etc. De formulieren zijn ver- krijgbaar bij de belastingsdienst of zijn tegen een kleine vergoeding te koop bij de boekhandel. De mogelijkheid tot het laten invuilen van de belastingformulie- ren vindt plaats gedurende de maand maart. SCHIEDAM - De Stichting Narcis organiseert van maandag 28 febru- ari tot en met 5 maart een Marokkaanse culturele manifestatie in wijkcentrum De Erker. Op het programma staan verschillende workshops voor kinderen, muziek en theater optfedens en lezingen. De kinderactiviteiten zoals Marokkaanse dans, mintthee maken en internetten met Marokko vinden 's middags plaats, de overige activi- teiten beginnen vanaf vrijdag 3 maart om 18.00 uur. Op zondag 5 maart is er vanaf 14.00 uur een feestelijke afsluiting met Marokkaans eten, muziek en dich- ters. Losse kaarten kosten f 15,-, een passe-partout voor vrijdag, zaterdag en zondag kost f 30,-. Kaarten zijn te koop bij de Stichting Narcis, Alberdastraat 71, (010) 4262123 en bij Wijkcentrum De Erker, Jan van Avennesstraat 32, (010) 4267767. SCHIEDAM - Carnavalsvereniging De Rietzeilers presenteert de komende weken een uitgebreid programma. Op zaterdag 26 februari vindt vanaf 20.30 uur het Prinsenbal plaats. kaarten voor deze avond kosten f 7,50. Om 23.11 uur zal een cheque aan het Ronald Mc Donald Huis worden overhandigd. Op zondag 27 februari vindt vanaf 13.30 uur het kindercarnaval plaats. Acht gas- tverenigingen komen deze middag langs. Op 28 en 29 februari volgen optredens in de bejaardenhuizen Francois Haverschmidt en Thurlede. Op 3 maart wordt een middag voor gehandicapten in Vlaardingen georgani- seerd en op 4 maart houdt de vereni- ging een seniorenmiddag in de 4 Molens, aanvang 13.00 uur. Dinsdag 7 maart wordt het sluitingsbal gevierd in de 4 Molens. Meer informatie: (010) 4090101Lydia Verwaal. Schiedam Spaanse dansen uitgevoerd door de groep 'Recuerdos de Andalucla' uit Schiedam. fFoto: Joop Zeemeijer Fotografiej SCHIEDAM - Wijkcentrum De Erker aan de Jan van Avennesstraat hield afgelopen zondag 20 februari een landen- dag waarbij dit keer Spanje cen- traal stond. Hoogtepunten van de dag waren de optredens van de Spaanse dansgroepen 'Arte Andulez' en 'Recuerdos de Andalucfa'. Verspreid over de middag gaven de groepen driemaal een optre- den van een kwartier. Ook op andere manieren kon kennis worden gemaakt met de Spaanse cul- tuur. Het thema Spanje stond dan ook in het middelpunt van de belangstelling bij onder andere de lekkere gerechten, de films en de exposities. Binnenkort wordt in het wijkcentrum een culturele manifestatie over Marokko gehouden. Meer informatie over de landendagen en de overige activiteiten van het wijk centrum zijn verkrijgbaar onder nummer (010) 4267767. 404.500 oplage SCHIEDAM - In het Theater aan de Schie heeft muziekver- eniging St. Rddboud uit Schiedam Kethel afgelopen vrij dag voor de tweede keer haar jaarconcert gegeven. In het tweede deel van het optreden konden de bezoekers alvast een voorproefje krijgen van de in juni te houden 'Schiedam Proms'. De organisatie van het 'Concert aan de Schie' was in handen van het uit zestig mannen en vrouwen bestaande en in 1889 opgerichte harmonie-orkest St. Radboud. Naast het swingende blaasor- kest stonden tevens optredens van een close-harmony groep en het Promskoor van zanginstituut Charles Vermeer uit Capelle aan den IJssel op het program ma. In het deel voor de pauze speelde het harmonie-orkest van St. Radboud werken die speciaal voor een symfo- nisch blaasorkest gecomponeerd zijn en trad de close-harmony groep 'The Bare Necessities' aan. Deze laatste groep vertolkte onder andere de nummers 'Ain't Mis behaving1 en 'Once upon a Dream'. In het tweede deel na de pauze bracht het Promskoor samen met orkest en combo een aantal bekende swingende num mers ten gehore. Het publiek werd getrakteerd op de 'Rosanna' van Toto, een Lee Towers Selectie en het Slavenkoor uit Nabucco. Schiedam Proms Na de pauze werd het optreden onder- broken voor de uitreiking van de eerste toegangskaart voor de Schiedam Proms aan de heer L. Hafkamp, loco-burge- meester van Schiedam. Dit concert naar voorbeeld van de 'Night of the Proms' zal op 17 juni 2000 voor het eerst in Schiedam gehouden worden. Muziekvereniging St. Radboud en Zanginstituut Charles Vermeer organi- seren dit evenement, waarbij een groot orkest samen met koor, band en solo- zangers een avondvullend programma zal brengen met populaire en klassieke nummers. Aan de avond zal medewer- king worden verleend door de soliste Karin Pieters, de door Ernst Daniel Smid ontdekte winnares van Una Voice Particolaire. Ook de solisten Martin Pronk en Charles Vermeer zullen op 17 juni optreden in sporthal Margriet. De algehele muzikale leiding van het spek- takel zal in handen zijn van de dirigent van St. Radboud, Chris Leenders, beroepsslagwerker bij het Haags resi- dentie Orkest. De kaartverkoop voor de Schiedam Proms is inmiddels gestart via de VW Schiedam, de Rabobank Schiedam, Mercurius Boekhandel en via de leden van de deelnemende organisaties. Muziekvereniging St. Radboud en het koor van het Charles Vermeer Instituut oefenden afgelopen vrijdag alvast voor het op 17juni te houden 'Schiedam Proms' concert. (Foto: Bert Visserj Een uitgave van Berkel Periodiek B.V. Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Ambachtsweg 4 - 2641 KS Pijnacker Tel: 015 - 36150 50 Fax: 015 - 36150 52 DONDERDAG 24 FEBRUARI 2000 3e jaargang nummer 78 Voor meer informatie zie colofon pagina 3 Zie de bonnen elders in de krant. Swingende muziek aan de Schie

Postiljon | 2000 | | pagina 1