aangesproken op ontduiken rolluikverordening WIOW f. Sfrefr Uitreiking gratis winterbanden Gemeente geeft antwoord op raadsvragen poffertjeskraam AUTO SERVICE EIGENRAAM Voorleeswedstrijd Optreden Residentie Kamerkoor Natuurdia's Bezoek raadsleden eerst naar... Officieel Peugeot dealer SCHIEDAM - De Schiedamse voor- ronde van de jaarlijkse voorleeswed strijd is gewonnen door Karmen van -Almen van de r.k.-chr. basisschool de Regenboog. De leerlinge uit groep 7 las woensdag 16 februarl in de biblio- theek aan het Stadserf voor uit het boek 'Meester Jaap' van Jacques Vriens. Met 43 van de 80 stemmen werd Karmen ook door het publiek gekozen tot beste voorlezer. De twee- de plaats blj zowel de officiate- als de publieksjury ging naar Donna van Dijk van basisschool De Klinker. Van de acht leerlingen van verschillende plaatselijke scholen gaan de nummers ddn en twee door naar de kwartfinale van 11 maart in Spijkenisse. In totaal hebben in Nederland 67.500 kinde- ren meegedaan aan de voorrondes van de Nationale Voorleeswedstrijd. in Zuid-Holland alleen al namen 296 scholen deel aan het evenement. Driekwart van alle voorrondes werd gewonnen door een meisje. SCHIEDAM - In de Dorpskerk Kethel zal op zondag 27 februari het Residentie Kamerkoor optreden. Onder leiding van Jos Vermunt zal de Schiibler Chorale van J.S. Bach ten gehore worden gebracht. Het optreden begin om 19.00 uur en zal omstreeks 20.00 uur afgelo- pen zijn. De toegang is gratis: aan de uitgang is een collecte. SCHIEDAM De afdeling Natuurontwikkleing van de gemeente Schiedam houdt op zondag 27 februari een diapresentatie over de natuur in Schiedam. De gratis presentatie start om 14.00 uur en vindt plaats in de ten- toonstellingsruimte van kinderboerderij 't Hoefblad in het Erinses Beatrixpark. De dia's zijn gemaakt door fotograaf L. de Waard, die zondag overigens aanwe- zig zal zijn om te vertellen over fotogra- feren in de natuur. Wie zijn fototoestel meeneemt kan na de diaiezing meteen aan de slag met de tips van De Waard. Meer informatie: (010) 2465522. SCHIEDAM - Elke vrijdagmorgen hou- den de vrouwen van het Emancipatie Centrum aan het Broersvest 142 een koffle-inloop van 10.15 tot 12.00 uur. Eens per maand komen twee gemeen- teraadsleden op bezoek en wordt er informatie gegeven aan de hand van een actueel politiek onderwerp. Op vrij- dag 10 maart komt Susan Coster de bezoeksters informeren over het EcoTeam Centrum Rijnmond. Hierbij zullen de raadsleden Mevrouw G.H. van de Akker-de Jager (D66) en mevrouw W.M. Hermans (Pvda) aan- wezig zijn. POSTILJON AUTOBRANCHE UITGAVE VAN Info: 015 - 361 50 50 Fax: 015 - 361 50 52 Klachten bezorqing: SCHIEDAM - Toen in 1992 de raad een verordening in het leven riep die het aanbrengen van dichte rolluiken verbood, werd daar door een groot aantal middenstanders heftig op gere- ageerd. Het gemeentebestuur wilde vooral in de Hoogstraat af van deze ijzeren muur die het zicht op etalages belemmert en een ontluisterend beeld geeft van de belangrijkste winkel- straat van Schiedam. Als alternatief adviseerde de gemeente destijds getraliede luiken. Bovendien kon daarmee min of meer worden ver- hinderd dat spuitbusgasten zich uitleef- den op de sombere gesloten hekken. Om de winkeliers tegemoet te komen in de kosten werd een subsidie beschik- baar gesteld die kon oplopen tot maxi- maal f 6.000,-. Niet alleen vreesden middenstanders dat een doorzichtig rol- luik te weinig bescherming bood tegen mensen met minder goede bedoelingen, maar ook de kosten vormden een strui- kelblok. Gedurende acht jaar nam de gemeente zo goed als geen maatregelen om mid denstanders die het rolluikenbesluit ont- doken aan te pakken. Daar is sinds kort verandering ingekomen. "De herinrich- De gemeente wil af van de gesloten rolluiken in de Hoogstraat. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie) ting van de binnenstad vordert gestaag. De Hoogstraat is opnieuw bestraat en U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk de tijd is rijp om aandacht te gaan beste- den aan andere factoren die van belang zijn voor een beter aanzien van het cen trum", aldus D. Zweijtzer, hoofd van de afdeling Bouw- en woningtoezicht van de gemeente. "Het rolluikenbeleid zal dan ook vanaf heden consequent worden nageleefd." Weinig belangstelling In 1992 kreeg iedere middenstander die zijn gesloten rolluik verwijderde een bedrag van maximaal f 1.500,- en afhankelijk van de oppervlakte een sub sidie varierend van f 50,- tot f 300,- per m2 voor een nieuwe uitvoering. De totale tegemoetkoming kon oplopen tot f 6.000,-. Een klein aantal eigenaren maakte gebruik van de regeling. "Ik weet het niet precies, maar dat zijn er naar mijn mening niet meer geweest dan tien", aldus de woordvoerder van Bouw- en woningtoezicht. In het laat- ste kwartaal van de vorige eeuw wer- den ruim vijfentwintig winkeliers in de Hoogstraat schriftelijk benaderd met het verzoek te willen melden of hun rolluik van recente datum is of van voor 1992. Elf ondernemers gaven aan na die datum toch gesloten rolluiken te heb ben ge'fnstalleerd. Vorige week kregen zij de aanzegging ervoor zorg te dragen dat binnen twaalf weken de i-llegaal aangebrachte ijzeren bescherming wordt weggehaald. Als geen gevolg wordt gegeven aan deze eis zal de gemeente, op kosten van de eigenaar, overgaan tot verwijdering of tot het opleggen van een dwangsom. Topje van ijsberg Woordvoerder Zweijtzer zucht als hij de vraag krijgt voorgelegd of winkeliers in winkelcentra als de JJof van Spaland nu ook worden aangepakt. "Wij zetten onze capaciteit zo gericht mogelijk in en dat betekent dat het centrum voorlopig nummer e6n staat op onze prioriteiten- lijst. We zijn ons er van bewust dat dit het topje van de ijsberg is maar de aan dacht van Bouw- en woningtoezicht gaat nu noodgedwongen uit naar het visueel opkrikken van het centrum. Het is wel de bedoeling dat in een later sta dium ondernemers elders in de stad, die het rolluikenbesluit ook aan hun laars lapten, daar op worden aangesproken. Ieder bedrijf dat zich vanaf heden ves- tigt in de stad wordt in ieder geval attent gemaakt op de verordening", besluit Zweijtzer. Nans Wolters ^roexsvofo ^'gouoa Bij Nooteboom Autobanden werden op 17 februari gratis winterbanden uitge reikt. (Foto: Bert VisserJ SCHIEDAM - Bij Nooteboom Autobanden bv is afgelopen donderdag aan een klant een set gratis winterbanden uitge- reikt. De feestelijke uitreiking vond plaats in het kader van een actie van bedrijfstakorganisatie VACO. Vereniging VACO is .de Bedrijfs takorganisatie voor de banden- en wie- lenbranche en omvat bijna 1.000 onder- nemingsvestigingen en 10.000 arbeids- plaatsen. VACO heeft als professionele non-profitorganisatie drie hoofddoelstel- lingen: belangenbehartiging, informatie- en adviesverlening en communicatie- platform. Met grootschalige publieks- voorlichting wil men het belang van goede (winter)banden en deskundig onderhoud onderstrepen. De bij Nooteboom Autobanden bv uit- gereikte winterbanden zijn slechtweer- banden die voor weinig extra kosten vanaf 7 graden Celcius hun werk doen. De winterbanden leveren de auto en automobilist betere wegligging, optima- le grip en een kortere remweg. De win terbanden doen hun werk niet alleen bij het rijden op sneeuw en ijs, maar ook op een nat wegdek. SCHIEDAM - Burgemeester en wethouders van Schiedam heb ben op 17 februari geantwoord op de raadsvragen over het gedwongen vertrek van een poffertjeskraam. Het terrein met de kraam op de locatie 'Land van Belofte' moest in ver- band met een aflopend huur- contract uiterlijk 14 januari 2000 ontruimd zijn door de eigenaar. Met een dwangsom van f 500,- per dag wil de gemeente de ondernemer dwin- gen vaart te maken met de ont- ruiming. In de gemeenteraadsvergadering van 7 februari stelde het AOV bij monde van mevrouw Raaphorst-de Groot een aan tal vragen over de handelswijze van de gemeente bij het gedwongen vertrek van de kraam. De kraam is sinds twee jaar op de huidige locatie gevestigd, ech- ter onder de uitdrukkelijke voorwaarde van de gemeente dat dit slechts een tij- delijke locatie kon zijn in verband met de voorgenomen bebouwing ter plaatse. Met de ondernemer is verder overeen- gekomen dat de gemeente aan het einde van de huur geen verplichting heeft een vervangende locatie aan te bieden, geen overleg hoeft te plegen over een andere locatie en dat de gemeente niet schadeplichtig is ten opzichte van de huurder. Antwoorden Op antwoord van de vragen van het AOV laten B&W weten dat de gemeen te graag wil beschikken over een breed horeca aanbod, maar dat de onderne mer op 11 oktober 1999 schriftelijk in kennis is gesteld dat de huur per 1 december 1999 zou worden opgezegd. Na overleg is deze termijn opgeschoven tot 14 januari 2000. Deze beslissing is op 1 december 1999 medegedeeld aan de huurder zodat, in tegenstelling tot wat gesteld'wordt in de vragen van het AOV, de ondernemer ruimschoots de tijd heeft gekregen de ontruiming en transport te regelen. B&W stellen dat de ondernemer hier- mee te laat is begonnen, namelijk pas op 11 januari 2000. Het deurwaardersexploot met opdracht tot ontruiming binnen drie dagen is dan ook niet onredelijk, laat de gemeente in het antwoord weten. Verhuizing De gemeente laat weten voldoende gelegenheid tot ontruiming te hebben gegeven. Inmiddels heeft de eigenaar van de poffertjeskraam laten weten een verhuizing naar Rotterdam te overwe- gen. De kraam zal zo snel mogelijk worden afgebroken en de gemeente zal de dwangsom kwijtschelden. De petitie met honderden handtekenin- gen die het AOV en andere fracties op vrijdag 18 februari hebben aangeboden aan wethouder Hafkamp zijn hiermee waarschijnlijk voor niets geweest; de poffertjeskraam zal definitief uit het stadsbeeld van Schiedam verdwijnen. 24 FEBRUARI 2000 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 3 Verschijnt op woensdag en donderdag in: Zoetermeer-regio, Hillegersberg Schiebroek-regio, Krimpenerwaard West, Capelle-regio, Krimpenerwaard Oost/Lopikerwaard, Alexander/Ommoord, Berkel-regio/ Pijnacker-regio, Gouda stad, Waddinxveen.Boskoop-regio, Delft-regio, Schiedam en Vlaardingen. Verschijnt wekelijks als bijlage In de Postiljon editie: Zoetermeer-regio, Berkel/Pijnacker-regio, Capelle, Krimpenerwaard en Lopikerwaard, GRAFIA PRINT&MEDJA groep Ambachtsweg 4, 2641 KS Pijnacker Postbus 85, 2640 AB Pijnacker Ingeschreven K.v.K. nr. 26030207 Algemene voorwaarden, gedeponeerd bij de K.v.K. Rotterdam. Fokkerstraat 576, Schiedam. Telefoon OlO - 462 20 22

Postiljon | 2000 | | pagina 3