ANWB/VW landelijke fietsdag op 13 mei Jeugdbowlen in De Walvis Van den Berg wint Fries Kampioenschap Stratego ROTTERDAM/REGIO De Rotterdammer Erik van den Berg is afgelopen zaterdag eerste geworden op h'et Open Fries Kampioenschap in Leeuwarden. Met vier overwinningen en twee remises bleef hij zijn naaste concurrenten voor. Tweede werd Van den Bergs clubgenoot George Franca uit Strijen. Beiden spelen bij de Rotterdamse Strategoclub Weg der Victorie. De derde plaats was voor de Amsterdamse Dennis Baas. In totaal deden dertig spelers aan de wedstrijd mee. Sportieve dag Vrouwen en meisjes SCHIEDAM - In het kader van de Inter nationale vrouwendag worden er op 8 maart diverse sportieve activiteiten georganiseerd rondom het thema 'vrou wen en meisjes volop in beweging'. In het Topsportcentrum naast het Feyenoordstadion wordt 's ochtends van 9.00 tot 12.30 workshops en een conferentie gehouden. Het startsein van de conferentie wordt gegeven door Jacqueline Goormachtigh. Aan de orde komt het verbeteren van de voorwaar- den voor sportdeelname voor vrouwen en meisjes. De workshops hebben 'beeldvorming', 'zelfbeeld' en 'vrouwe- lijke kaderleden in sportclubs'. Van 13.00 tot 16.30 uur kan er kennis wor den gemaakt met tien verschillende tak- ken van sport. Het avondprogramma bestaat uit een zwemavond van 19.00 tot 23.00 uur in zwemparadijs Troplcana De toegang bedraagt f 10,- en alleen vrouwen en meisjes hebben toegang. Meer informatie: (010) 4141018/2449924. Voorheen beatballet SCHIEDAM - Op de woensdagochtend vanaf 9.30 uur kunt u dansen op muziek. De lessen worden gegeven door een docente, onder begeleiding van vlotte muziek. Ooit heette deze dansstijl beatballet, maar tegenwoordig spreekt men liever van bewegen op muziek. Flink dansen voor 15,- per maand. U kunt een maal gratis mee- doen. Aanmelden bij Klubhuis Zuid, telefoon (010) 4267297. RIJNMOND - Ski Vereniging Rijnmond is een regionale ski- vereniging, aangesloten bij de Nederlandse Ski Vereniging. In het Rijnmondgebied heeft Ski Vereniging Rijnmond ruim 10.000 leden. Hiermee is het een van de grootste regionale verenigingen. Koos van Moosel is binnen de vereniging belast met de activiteiten die men organiseert en de reizen. Hij vertelt in het kort over de gang van zaken van de SVR. "Op het moment dat iemand lid wordt van de Nederlandse Ski Vereniging wordt op basis van de postcode gekeken bij welke regionale vereniging men hoort. Je wordt dus automatisch lid zon- der extra kosten. Ski Vereniging Rijnmond biedt haar leden, naast de vele voordelen van de Nederlandse Ski Vereniging, een gratis full colour maga zine met de Iaatste nieuwtjes op winter- sportgebied. Ook worden er in samen- werking met professionele partners eve- nementen georganiseerd voor de leden. Een voorbeeld hiervan zijn de carve-cli- nics waarbij men kennis kan maken met het carve-skien." Ski Vereniging Rijnmond werkt samen met enkele touroperators waarbij voor de leden op enkele populaire winter- sportbestemmingen aantrekkelijke kor- tingspercentages te verdienen va'lt op hun wintersportreis. Ook op het gebied Een bezoek brengen aan een energiebedrijf, een molen van binnen bekijken of op visite bij de boer? Dat kan zaterdag 13 mei tijdens de 27e Landelijke Fietsdag. Organisatoren ANWB en VW hebben speciaal voor dit evenement ruim 220 fiets- routes van ongeveer 35 kilome ter samengesteld met veel bezienswaardigheden onder- weg en volop aanleiding en De Landelijke fietsdag wordt dit jaar gehouden op zaterdag 13 mei. gelegenheid om af te stappen. Starten kan in het hele land, vanaf zo'n 370 startpunten. Routebeschrijvingen zijn op 13 mei voor f 5,00 te koop bij deze startpunten en vanaf 1 mei in de voorverkoop verkrijgbaar bij deelne- mende VW-kantoren en ANWB-vesti- gingen. Een deel van de opbrengst van de routeverkoop is bestemd voor de Nederlandse Hartstichting. Thema De Landelijke Fietsdag gaat om 9.00 uur van start, ledere route beslaat zo'n 35 kilometer en er is daarom voldoende tijd en gelegenheid voor een -vaak gra tis- bezoek aan een museum, molen of andere bezienswaardigheid op de route. Bovendien zijn dit jaar speciaal voor de Lahdelijke Fietsdag activiteiten georga niseerd in het kader van de campagne 'Duurzame energie. Vanzelfsprekend!' en houden boeren en tuinders open huis. Routebeschrijvingen zijn op 13 mei tus- sen 09.00 en 13.00 uur voor f 5,00 per stuk verkrijgbaar bij de startpunten en vanaf 1 mei bij de deelnemende ANWB- vestigingen en VW-kantoren. Voor informatie over de startpunten van de Landelijke Fietsdag is vanaf 10 april een telefoonnummer opengesteld: (070) 3141460. Informatie is ook te vinden op het internet: www.lekker- weg.nl. van wintersporttraining biedt Ski Vereniging aantrekkelijke cursussen gedurende de herfst en winter. In het voorjaar en zomer kan worden deelge- nomen aan diverse inline skate en bui- tensport trainingen. Bladen Van Moosel: "Alle leden ontvangen zeven maal per- jaar het dikke Ski Magazine en twee maal per jaar het Snowboard magazine. Deze bladen staan vol met de Iaatste trends, materi- aaltesten en reportages uit diverse win- tersportplaatse(n. Er wordt aandacht besteed aan skien, langlaufen, wande- len en andere vormen van wintersport. Het Snowboard Magazine staat natuur- lijk vol met alles wat te maken heeft met deze dynamische sport." "Behalve deze bladen ontvangen de leden aan het begin van het seizoen het boekje Sneeuwt(r)ips. Hierin staan diverse wintersportgebieden, hotels en appatlementen. Hierbij wordt onder- scheid gemaakt tussen gebieden voor gezinnen, voor de cracks en voor ieder- een. Ook staan bij de besproken gebie den de voordelen voor de leden. Deze varieren van kortingen in restaurants, op skilessen, op liftpassen tot kortingen bij het huren van ski's of snowboards. Kortomeen boekje waarmee de contri- butie snel wordt terugverdiend. Tevens kan men een VISA creditcard aanvragen waarover het eerste jaar geen kosten betaald worden." "Voor alle vragen op het gebied van wintersport kunt u als lid van de Nederlandse Ski Vereniging gra tis een beroep doen op het informatie- centrum van de Nederlandse Ski Vereniging." Lidmaatschap "Lid worden van Ski Vereniging Rijnmond is gratis, maar gekoppeld aan het lidmaatschap van de Nederlandse Ski Vereniging. Lid worden van de Nederlandse Ski Vereniging kan al voor f 41,- per jaar zogenoemd hoofdlid- maatschap). Een gezinslidmaatschap kost f 19,-. Naast deze vorm van lid maatschap is het ook mogelijk het lid maatschap te koppelen met een doorlo- pend wintersportverzekering of zelfs met een doorlopende winter zomer- vakantie verzekering. Kiest men voor een lidmaatschap met winterverzekering, dan betaalt men als Hoofdlid f 86,- en als gezinslid f 64,-. Voor een lidmaatschap met winter zomervakantieverzekering betaalt het hoofdlid f 132,- en het gezinslid f 110,- Om lid te worden van de Nederlandse Ski Vereniging kqnt u bellen naar (070) 3101100 of het aanmeldingsformulier invullen op de website van de Nederlandse Ski Vereniging (www.ski.nl). Men wordt hiermee dus ook automatisch lid van Ski Vereniging Rijnmond. Tips Van Moosel: "Met de vakanties nog voor de deur geven we de mensen altijd diverse tips me. Ga allereerst uitgerust op reis. Veel mensen gaan met de auto op pad naar hun wintersportbestem- ming. Zorg voor een goede nachtrust zodat u uitgeslapen achter het stuur gaat zitten. Ook is het af te raden om direct na aankomst, na de lange rit, direct op de ski's of snowboard te stap pen. Juist tijdens deze eerste uurtjes lopen veel wintersporters blessures op waardoor ze hun vakantie misschien wel helemaal moeten afbreken." "Neem lekker de tijd om uw vakantie- omgeving te verkennen, regel de liftpas sen, verzorg het huren van de schoenen en ski's, boek de lessen bij de skischool en ga lekker op een terrasje zitten. Op deze manier kunt u beter bijkomen van de lange reis en begint u uitgerust aan uw welverdiende vakantie. Uw vakan tie begint zodra u de huisdeur dicht doet, geniet van het eerste moment. Behalve het genieten van de vakantie is het ook belangrijk om tijdens het skien of snowboarden verantwoord de pistes te gebru'iken. Het is vaak druk en een ongeluk zit nu eenmaal in een klein hoekje. Houdt absoluut rekening met uw medepistegebruikers en bedenk dat u een ongeval beter kunt voorkomen dan erbij betrokken raken." Cor Hulsbus SCHIEDAM - De shirtsponsor van de jeugdafdeling van de Bowlingvereniging De Walvis, Tom' Onderhoud, Betimmering, Renovatie en Restauratie, heeft in samenwerking met de jeugd afdeling van De Walvis, op zater dag 4 maart 2000 een jeugd- toernooi georganiseerd voor jeugdleden. De wedstrijden beginnen om 12.00 uur en duren tot 14.00 uur in het bowling- centrum aan de Nieuwe Haven 235. De voorrondes van het Nederlands Kampioenschap Schoolbowlen zijn inmiddels gespeeld in bowlingcentrum De Walvis. De resultaten van de Schiedamse Scholen zijn landelijk nog niet bekend, maar mogelijk gaan er weer enkele teams naar de Grote Finale op 8 april in Nijmegen. Scholen die in de toekomst ook in de voorrrondes wil- len meestrijden, kunnen informatie inwinnen bij het jeugdbestuur: 010- 2731883 (Henk Riem) of bij de jeugd- begeleiders. Belangstellenden zijn ook elke zaterdag welkom van 13.00 uur tot- 15.00 uur op de bowling. 2 MAART 2000 DE POSTILJON 1EDfTIE 12 PAGINA 11 Ski Vereniging Rijnmond heeft veel te bieden

Postiljon | 2000 | | pagina 11