GRATIS Molens ingezet als trekpleister stad ADVERTEREN en feliciteren in SCHIEDAM Smoezenmaakster aangehouden Adje Gradje op koopzondag Jongen beroofd van beltegoed Zeg wat je denkt Voetbalspel 'Kick It' in Nieuwe Passage E D I T I E 12 Oplage 41.000 ex VOOR PARTICULIEREN Schiedam SCHIEDAM Zondagavond rond kwart over acht werd door politiepersoneel van het district Schiedam op de Lange Haven een 32-jarige vrouw uit Amsterdam aangehouden, verdacht van oplichting en bedelarij. De vrouw had even tevoren met een smoes (M'n moeder en zus zijn omgekomen bij een ongeluk en ik heb dringend geld nodig om naar hen toe te gaan) getracht bij een bewoonster aan de Appelmarkt geld los te krijgen. De bewoonster trap- te echter niet in de babbeltruc en belde de politie, die de aan drugsverslaafde vrouw korte tijd later aanhield. Tijdens haar verhoor bekende de vrouw zon- dagmiddag van een 91-jarige vrouw in de Nieuwe Maasstraat met haar smoes een bedrag van f 150,- te hebben afge- troggeld. De 32-jarige Amsterdamse werd ingesloten. Ze verklaarde het bedrag van f 150,- aan het hoogbejaar- de slachtoffer te zullen terugbetalen. SCHIEDAM - De winkels in de Nieuwe Passage van Schiedam zijn zondag 5 maart tussen 12.00 en 17.00 uur geopend voor het winkelend publiek. Zoals gebruikelijk hebben de winkeliers weer gezorgd voor muzika- le ondersteuning, dit keer van het duo Adje Gradje. De twee muzikale clowns beschikken over een vrolijk repertoire en trekken de aandacht van menig bezoeker, jong en oud. Met gitaar, bas en zang brengen de twee een gevarieerd programma ten gehore. SCHIEDAM - Vrijdagmiddag omstreeks half zes werd een veertienjarige Schiedamse jongen op de Koemarkt door twee jongens plotseling een mes op de keel gezet en gesommeerd zijn handtelefoon aan hen af te geven. Na uit het mobieltje de telefoonkaart te hebben gehaald, werd de handtelefoon op de grond gegooid en verdwenen beide knapen. SCHIEDAM - Assertiviteit. Een handig mechanfsme om door heUeven te gaan- en niet iedereen beschikt hierover in even grote mate. Het Emancipate Centrum verzorgt een cursus 'Zeg wat je denkt' voor vrouwep die vaardig wil- len worden in het voor zichzelf opko- men zonder de ander nodeloos te kwetsen, kritiek willen kunnen geven en ontvangen, een eigen mening willen vormen en vrijer willen bewegen in het contact met anderen. Het gaat om zes bijeenkomsten in de periode van 14 maart tot 18 april op de dinsdag van 9.15 tot 11.15 uur. Kosten: 75,-. Maximaal tien deelneemsters. Locatie: Het Gebouw. Aanmelden via telefoon (010) 4734545. Er is kinderopvang aanwezig [f 2,50 per kind per keer). SCHIEDAM - Met een feestelij- ke ceremonie heeft burgemees- ter Scheeres afgelopen zaterdag de Stadssleutel overgedragen aan leden van de Schiedamse Carnavalsvereniging De Rietzeilers. Tot en met de afsluiting van het carnaval op 7 maart gaat Schiedam door het leven als Brandersgat. Op een podium op het Hof van Spaland sprak burgemeester Scheeres de feest- vierders toe en opende hij officieus het carnaval in Schiedam. De komende dagen staan er nog diver se activiteiten op het programma bij de carnavalsvereniging De Rietzeilers. Eerder vierde de vereniging al het Prinsenbal in dienstencentrum de 4 SCHIEDAM - Wie zaterdag 4 maart een bezoek brengt aan Winkelcentrum Nieuwe Passage in Schiedam treft daar het voetbal-simulator-spel 'Kick It' aan. Op vertoon van een Eurocard of Mastercard kan iedereen die dat wil gratis meedoen aan dit spel. Degene die met het richten van de geprogram- meerde bal de hoogste score weet te behalen wint twee kaartjes voor de Champions League wedstrijd Feyenoord - Chelsea. Wie gedurende deze zaterdag een bet- aling heeft verricht met een Eurocard of Mastercard in een van de winkels van het gezellige winkelcentrum, mag een extra poging wagen om in het bezit te komen van deze felbegeerde toegangskaarten. VOGG. Voor de seniorenmiddag in de 4 Molens op zaterdagmiddag zijn na bestelling nog enkele gratis kaarten af te halen. Deze middag begint om 13.30 uur; de kaarten zijn te bestellen via (010) 4700123/4005911. Als laatste activiteit komt op dinsdag 7 maart de burgemeester langs op het Sluitingsbal in de 4 Molens om de Stadssleutel weer op te halen. Burgemeester Scheeres (rechts) overhandigt de carnavalssleutel. (Foto loop Zeemeijer Fotografle) Molens. Behalve feestvieren met de collega's van De Rooie Rijers, de leidse Hutspotten en de kalfskoppen overhan- digden de carnavalsvierders deze avond een cheque aan het Ronald McDonald Huis. Op zondag 27 februari organiseerde de vereniging verder nog een Kinder Carnaval met acht gastverenigingen. Vanaf maandag zijn door De Rietzeilers verschillende bejaardenhuizen in Schiedam bezocht voor feestelijke optredens. Afsluiting Voor de rest van de week staan nog enkele activiteiten gepland. Morgen (vrijdag 3 maart) komt de Prins en zijn gevolg langs bij de gehandicapten van De Walvisch, een van de prachtige, prominente monumenten van Schiedam maalt binnenkort weer Foto loop Zeemeijer Fotografie) SCHIEDAM - De Schiedamse molens zijn de hoogste ter wereld. Zo heeft ook molen De' Walvisch, die in februari 1996 door brand werd geveld en beetje bij beetje in oude luister wordt hersteld, een fors pos- tuur. Gisteren werden de drie- koppelmolenstenen in de molen gehesen, waarmee het monument zijn oude functie van graanmolen weer kan ver- vullen. De Walvisch is eigendom van de gemeente Schiedam, Stichting De Schiedamse Molens beheert deze molen en de vier andere in Schiedam. De Walvisch werd gebruikt om graan te malen voor bakkers en branders en was in de negentiende eeuw een van de twintig molens die in bedrijf waren. Het is de bedoeling dat de monumenta- le molen binnenkort weer graan gaat malen, vandaar de installatie van de molenstenen. Schiedam mag trots zijn op zijn molens. De prominente wonderen van vernuft sieren het Schiedamse stadsaan- zicht. "Het is alleen zo dat meer men- sen op de hoogte zouden moeten zijn van het moois wat Schiedam toeristen en dagjesmensen heeft te bieden", ver- telt de beheerster van De Walvisch. "Schiedam heeft een beperkt budget voor toeristische promotie waar anderg steden over meer geld beschikken. Maar onze stad is een groeimarkt en we hopen dat we wat meer ruchtbaar- heid kunnen geven aan de prachtige locaties binnen onze gemeentegren- zen." Nog even dus en De Walvisch maalt het graan weer als vanouds. Waarmee Schiedam weer een beetje heel is. Want het drama met De Walvisch heeft veel losgemaakt in het Schiedamse. Een uitgave van Berkel Periodiek B.V. Postbus 85 - 2640 AB Pljnacker Ambachtsweg 4 - 264 J KS Pljnacker Tel: 015 - 36150 50 Fax: 015 - 361 50 52 DONDERDAG 2 MAART 2000 3e jaargang nummer 79 Voor meer informatie zie cotofon pagina 3 Zie de bonnen elders in de krant. Stadssleutel overhandigd aan carnavalsvierders

Postiljon | 2000 | | pagina 1