Realisatie Japan Centre weer stap dichterbij Optocht 8 maart: Vrouwendag kindercarnaval AUTO SERVICE EIGENRAAM japan cehtp£ U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk POSTILJON AUTOBRANCHE UITGAVE VAN Info: 015 - 361 50 50 Fax: 015 - 361 50 52 Klachten bezorging: (079) 3312923 01-08-99 In de ban van Marokko SCHIEDAM - Deze week staat wijkcen- trum De Erker in het teken van Marokko. De Marokkaanse organisatie Stichting Narcis heeft samen met het wijkcentrum een aantal activiteiten georganiseerd. Op 3 maart van 14.00 tot 16.00 uur is er een speciaal pro- gramma voor vrouwen, met medewer- king van de Meidentoneelgroep Narcis en de dichter Zouhra Boualam. Locatie Alberdastraat 71, entree f 2,50. Vrijdagavond is er in De Erker een Amazingh avond met de muziekgroep Amazingh, theatergroep Amazroed Dirabha en muziekgroep Thidrin. De entree is f 15,-. Zaterdag 4 maart heeft de Stichting Narcis een receptie in verband met haar vijfjarig bestaan van 18.00 tot 19.30 uur in de Alberdastraat 71. Daarna zijn er lezingen en een Marokkaanse mode- schow. Op 5 maart is de feestelijke afsluiting in De Erker van 14.00 tot 22.00 uur, met typische gerechten uit Marokko en Nederland. De Marokkaanse muziek groep Sadik Borgori zorgt voor de juiste sfeer en twee dichters. De entree bedraagt f 15,-. Degenen die vrijdag, zaterdag en zon- dag willen deelnemen kunnen een passe-partout kaart kopen van f 30,-. Voor meer informatie: Stichting Narcis, (010) 4262123 of De Erker, (010) 4267767. Bestuurder uit bran- dende auto gered ROTTERDAM/SCHIEDAM Maandagmorgen vroeg reed een 22-jari- ge Schiedammer met zijn auto op de Abram van Rijckevorselweg (ter hoogte van de afrit Kralingsezoom) tegen de portaal van een verkeerslichtinstallatie. Vervolgens raakte de auto in brand. Een omstander heeft de bestuurder uit de brandende auto getrokken en in veilig- heid gebracht. Het slachtoffer, dat onder invloed van alcoholhoudende drank was, werd ernstig gewond overgebracht naar het Dijkzigtziekenhuis. De auto brandde geheel uit. Koffie-inloop SCHIEDAM - Elke vrijdagmorgen kun nen vrouwen elkaar tijdens de koffie- inloop ontmoeten. Locatie: Het Emancipatie Centrum aan het Broersveld 142. Een keer per maand komen twee Schiedamse gemeente- raadsleden op bezoek. Bovendien is er informatie aangaande een actueel thema. Vrijdag 10 maart van 10.15 tot 12.00 uur zal Susan Coster bezoeksters informeren over doel en werkwijze van het EcoTeam Centrum Rijnmond e.o. Gemeenteraadsleden Van den Akker-De Jager (D66) en PvdA'ster Hermans zul- len tevens aanwezig zijn. SCHIEDAM - De realisatie van het Japan Centre is weer een stap dichterbij gekomen. LPI- Nederland, initiatiefnemer van het 25 verdiepingen tellende gebouw, heeft inmiddels de eer- ste tekeningen vrijgegeven van het ontwerp van de architect Muraoke Keisuke dat op 'Het gat van Bolmers' aan de Broersvest zal worden gebouwd. De Schiedamse bevolking heeft al kennis kunnen nemen van de plannen via een bouwbord op deze locatie. Schiedam cultureel monnik met lugubere grimassen. Ze waren allemaal bij de optocht van De Klinker. Cowboys, indianen, dracula en een (Foto Joop Zeemeijer Fotografie) SCHIEDAM - De openbare basisschool De Klinker aan de Warmoezenierstraat 38 heeft afgelopen donderdag de tradi- tionele carnavalsoptocht gehou- den door de straten rondom de school. Als eerste trokken vanaf 13.30 uur ongeveer 350 kleurrijk verklede kinde- ren uit de groepen 4 tot en met 8 de straten in voor de rondgang door de wijk. Ondersteund door een geluidswagen met carnavalskrakers trok de stoet de nodige belangstelling van de buurtbe- woners. Hierna was het de beurt aan de jongere kinderen van de groepen 1 tot en met 3. Deze 360 feestgangers maak- ten een mini-optocht rond de schoolge- bouwen, de speelpleinen en de sport- velden. De tocht werd begeleid door vrolijke muziek van een echt draaiorgel. Na de optocht zetten de kinderen de festiviteiten voort in de schoolgebou- wen. SCHIEDAM - Zaterdag 4 maart is er in de Grote of St.-Janskerk om 15.00 uur een inloopconcert m.m.v. het Vocaal Ensemble 'Quatro Stagioni'. In Theater De Teerstoof begint die dag om 20.15 uur Koopmans en Gunning met 'Polderland'. Toegang/ 24,- (incl. pau- zedrankje). In het Theater aan de Schie zal zaterdag om 20.15 uur de Nationale Opera van Boekarest 'Carmen' brengen. Prijzen: lste rang 65,-, 2de rang/ 60,-. Prijzen inclusief pauzedrankje en garderobe, kortingpashouders krijgen 2,50 korting. Zondag 5 maart is in Sporthal margriet van 9.00 tot 17.00 uur een kattenshow. Om 12,30 uur begint vanaf de Mouterij 'Een smaak- volle wandeling door Schiedam'. Hiervoor aanmelden bij de VW. Deze dag komen VOF de Kunst en Erik van Muiswinkel met 'Vanaf hier nog 5 kwar- tier' in het Theater aan de Schie. Toegang 20,- (volwassenen)// 15,- kinderen), inclusief pauzedrankje en garderobe. Woensdag 8 maart komt Alex d'Electrique in het Theater aan de Schie. Aanvang om 20.15 uur. Toegang voor 27,50 [f 2,50 korting met pas), incl. pauzedrankje en garderobe. Via een bouwbord kan. 'Schiedamkennismaken met het ontwerp van Muraoka Keisuke. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie) Press Images onderdak krijgen. Een winkelpassage houdt de verbinding open tussen Broersvest en Broersveld. De eerste twee verdiepingen bevatten publiekstoegankelijke ruimtes met onder andere Japanse winkels, eeri res taurant, een karaoke-club en een sushi- bar. Op de eerste etage zal een Japanse bin- nentuin worden aangelegd die als stilte- centrum kan gaan dienen. Op de hoger gelegen etages komen voornamelijk kantoorruimtes. Op die wijze hoopt LPI-Nederland vanaf het eerste moment de meningsvorming op gang te helpen, hetgeen moet leiden tot een heldere en open discussie ten aanzien van de plek die al meer dan 25 jaar wacht op invulling. Een Japanse zakendelegatie heeft op 15 januari een werkbezoek gebracht aan Schiedam. De Japanners waren er op uitnodiging van LPLNederland om zich samen met het persbureau te orienteren op een vestigingingsplaats voor het Japan Centre aan de rand van het histo- rische centrum van de stad. De Japanse architect Muraoka Keisuke kreeg opdracht een gebouw te ontwer- pen dat genoeg architectonische auto nomic bezit en in staat is om samen met de bestaande bebouwing de belangrijk- ste verkeersader in de Schiedamse bin- nenstad definitief identiteit te geven. Naast Japanse en Japans georienteerde bedrijven zal in het Japan Centre ook het nieuwe kantoor van Loodwicks krijgen uitbetaald dan werknemers van het mannelijke geslacht. Men kan stel- len dat op het emancipatoire vlak veel is verbeterd, maar er heeft vooral een accentverschuiving plaatsgevonden Voor de 8 maart-werkgroep in Schiedam is het thema KLEUR(®)ECHT gekozen; wederzijdse acceptatie en waardering zouden de meerwaarde van de multi- culturele samenleving moeten zijn. Het programma voor Vrouwendag 2000 vindt's morgens plaats in Het Gebouw, Broersveld 142. Van 10.00 tot 12.00 uur vindt hier de koffie-inloop plaats. In Wijkcentrum Dreesplein zal in de mid- dag en de avond een programma wor den verzorgd. Met van 13.00 tot 17.00 uur onder meer een themadiscussie en de uitreiking van de emancipatieprijs. Voor 12,50 kunt u een maaltijd ver- krijgen, daarna volgen optredens van zang-cabaretgroep De Vrouwenknoop en meidenrockgroep BRA. Om 21.45 uur worden de activiteiten afgesloten. Voor kinderen is er van 13.00 tot 18.45 uur ook veel te doen (en patat te eten; kosten 1,-, graag van tevoren opge- ven). Bel voor meer informatie het Emancipatie Centrum: (010) 4734545. SCHIEDAM - Op 8 maart wordt in veel landen Internationale Vrouwendag gevierd. Deze dag werd een eeuw geleden uitge- roepen naar aanleiding van een arbeidersopstand en tevens om de werk- en levensomstandig- heden van vrouwen te verbete- ren. Inmiddels is veel bereikt, maar aandacht voor Vrouwendag blijkt nog steeds nodig. Een van de punten die nog veranderin- gen behoeven is de uitbetaling van vrouwen. Het gebeurt regelmatig dat vrouwen voor hetzelfde werk minder 2 MAART 2000 DE POSTILJON EDITIE 12 PAG1NA 3 Officieel Peogeot-dealer Folckerstraaf 576, Schiedam. Telefoon 010 - 462 20 22 Verschijnt op woensdag en donderdag in: Zoetermeer-regio, Hillegersberg Schiebroek-regio, Krimpenerwaard West, Capelle-regio, Krimpenerwaard Oost/Lopikerwaard, Alexander/Ommoord, Berkel-regio/ Pijnacker-regio, Gouda stad, Waddinxveen.Boskoop-regio, Delft-regio, Schiedam en Vlaardingen. Verschijnt wekelijks als bijlage In de Postiljon editie: Zoetermeer-regio, Berkel/Pijnacker-regio, Capelle, Krimpenerwaard en Lopikerwaard. GRAFIA PRINT&MEDtA groep Ambachtsweg 4, 2641 KS Pijnacker Postbus 85, 2640 AB Pijnacker Ingeschreven K.v.K. nr. 26030207 Algemene voorwaarden, gedeponeerd bij de K.v.K. Rotterdam.

Postiljon | 2000 | | pagina 3