mnt zuittigheidsprijs Jachtig jaar Citroen Postilion Op de autotentoonstelling van Genfeve heeft Alfa Romeo de Alfa Sportwagon aan het publiek voorgesteld. Deze auto combineert de eigenschappen van een coup£ met de veelzljdigheid van een auto met achter- klep, neerkiapbare achter- bank en een flinke bagage- ruimte. De Sportwagon staat vanzelfspre- kend bekend oul bet typische Alfa- temperament en is ieverbaar met zes motorem vier benzinemotoren en twee turbodlesels. De topsnelhe- den lopen uiteen van 188 tot 230 kilometer per uur. Het nieuwe model is verkrijgbaar in dertien kleuren en drie soorten bekleding: stof, velours of leer (optioneel). De nieuwe Alfa is vanaf eind mei in Nederland leverbaat De elektrisch aangedreven en compacte Nissan Hypermini heeft in Japan een belangrijke zuinigheidsprijs gekregen. Deze zogenaamde 'New Energy Grand Prize' is in het leven geroepen om de ontwikkeling van ener- giezuinige en milieuvriendelijke technologie te bevorderen. De jury prijst de Hypermini om zijn compacte afmetingen. In de overvolle Japanse steden biedt zijn formaat veel voordeel. Het is volgens de jury een prima auto voor woon-werkverkeer. Verder worden de rijeigenschappen geprezen. De jury roemt de kwaliteiten van de opvallende stevige aluminium carrosserie en de technisch hoogwaardige elek- tromotor, die niet alleen aandrijft maar bij afremmen energie opwekt en daarmee de lithium-ion accu's weer van een stoot extra elektriciteit voorziet. Nissan verwacht dat de vraag naar dergelijke, goed rijdende compacte stadsauto's in de toekomst zal toenemen als gevolg van de steeds beperktere ruimte en de strengere emissie-eisen. Veiligheid en comfort bij de nieuwe Suzuki Grand Vitara. Suzuki levert de driedeurs Grand Vitara Metal Top nu ook met een 1,6 liter kleppenmotor. Suzuki-importeur NIMAG ver wacht hiermee de leidende positie in het segment van com- pactauto's vast te houden. De Grand Vitara was al met een tweelitermotor verkrijg baar. De Grand Vitara driedeurs 1.6 biedt een flinke dosis veiligheid met een robuuste bouw met een uit drie delen opgebouwd ladder- chassis. Bovendien heeft de bestuurder door de hoge zitpositie een goed overzicht op het verkeer. In- en uit- stappen worden hierdoor verge- makkelijkt. De portieren zijn ver- sterkt met balken en fullsize' air- bags in stuurwiel en dashboard. De vierwielaandrijving kan eventueel worden ingeschakeld. ABS is als optie Ieverbaar. Net als de al langer verkrijgbare twee en 2,5 liter heeft ook de Grand Vitara 1.6 een zeer comple te uitrusting. Stuurbekrachtiging, centrale deur- vergrendeling en elektrisch bedien- bare ramen zijn standaard. De aircondi- tioning verhoogt comfort en veiligheid (snelle ontwaseming). De auto heeft een handgeschakelde vijfbak die de ach- terwiel aandrijft, maar al rijdend, tot een snelheid van 100 km/u, kunt u de vierwielaandrijving inschakelen. mrn'mcm. Udl TrZ. Vanaf 10 maart is het boek 'Citroen, tachtig jaar toekomst' te verkrijgen. Auteur Jan Haakman, uitgevervan de Onschatbare Klassieker, heeft dit boek in opdracht van Citroen Nederland geschreven ter gelegenheid van het tachtigjarig bestaan van deze Franse autofabrikant. In het boek wordt de geschiedenis van Citroen per thema belicht (inclusief kleurenfoto's). Het boek is voor f 19,95 verkrijgbaar bij onder meer de Citroen-dealer fonder nummer PUB 9980738j. 2 MAART 2000 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 6 Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Telefoon: 015-3615050 U upermi ISBN 90-74621 18 X.

Postiljon | 2000 | | pagina 6