Hotel 'Ik ben trots op wat we hebben bereikt1 nr clOTli EESTEN INEREN Directeur Jan Warby: aaowiniTiinriiiKi Postiljon bestaaf 12,5 joor Speciale lezersaanbieding op pagina 21 Brandnetels W§XD(& ©[IDQDE^II®] MAALTIJD De maaltijd van de maand in dienstencentrum de 4 Molens vindt plaats op vrijdag 3 maart. Van 12.00 tot 13.00 uur kan voor f 8,25 worden deelgenomen aan de maaltijd. Vooraf opgeven. KOFFIE-OCHTEND - Diensten centrum de 4 Molens houdt op zondag 5 maart van 11.00 tot 13.30 uur een gratis koffie-ochtend. MODESHOW - Maandag 6 maart vindt er in dienstencentrum de 4 Molens een modeshow plaats. Aanvang 10.00 uur. De show kan gratis worden bijgewoond. YOGA - Dienstencentrum Oost kan op 6 maart worden deelgenomen aan yoga. Tijden: van 11.30 tot 12.30 uur of van 12.30 tot 13.30 uur. De kosten bedragen f 14,- per maand. BINGO - In dienstencentrum de Woudhoek kan op 9 maart op vertoon van entreekaart worden meegespeeld met de bingo. Van 14.00 tot 16.00 uur worden 6 ronden gespeeld (kosten f 7,- Entreekaart afhalen tot 9 maart. Activiteitenochtend voor 55-plussers SCFIIEDAM De Stichting Ouderenwerk organiseert elke woens- dagochtend in dienstencentrum Oost een activiteitenochtend voor 55-plus sers. Elke week is er een ander pro- gramma. Zo zijn er creatieve ochten- den, worden er sprekers uitgenodigd en maakt men uitstapjes naar musea of andere bezienswaardigheden. Voor slechts f 2,50 biedt de ochtend ouderen de mogelijkheid nieuwe ervaringen op te doen. Soms komen hier nog materi- aal- of toegangskosten bij. De activitej- tenclub duurt van 10.00 tot 12.00 uur. Dienstencentrum Oost is te vinden aan de Marconiweg 2. Meer informatie: (010) 4731496. Het is alweer 12,5 jaar geleden dat de eerste editie van de Postiljon uitkwam in de Rotterdamse deelgemeente Hillegersberg-Schiebroek. Een jubileum van een huis-aan-huis- blad dat uitgroeide tot een krant met dertien edities in een ver- spreidingsgebied van Vlaar- dingen tot en met de Krim- penerwaard en van Zoetermeer tot en met Lopik. Reden om met algemeen directeur Jan Warby terug te kijken op de geschiede- nis van de Postiljon. "Ik ben een krantenjongen in hart en nieren. Als knul van zeventien ben ik begonnen en ik heb werkelijk alles mee- gemaakt, maar wat een mooi vak is dit toch", vertelt Jan Warby bevlogen. In zijn lange carribre (hij is al veertig jaar actief in medialand) heeft de oprichter van de Postiljon al heel wat gezien en meegemaakt. "Het is allemaal begonnen met het uit- geven van Warby's Wijkblad in Schiebroek. Vanaf dat moment ben ik verknocht geraakt aan de bladenwe- reld." Na deze beginkrant gaat Warby verder met zijn broer, samen geven ze 'De Koerier' uit. Wanneer broerlief uit de uitgeverij stapt (hij richt zich op de ver- koop van vakantiereizen) stapt Jan Warby over naar drukkerij en uitgeverij Van der Drift. Hij wordt adjunct-hoofd op de Witte de Withstraat in Rotterdam. Hier voert hij het beheer over rneerdere uitgaven in de regio Rotterdam- Vlaardingen. Als later uitgeverijgigant Sijthoff erbij komt, verhuist Warby mee naar bedrijventerrein Plaspoelpolder in Rijswijk. Met hart en ziel werpt Warby zich zeven dagen van de week op zijn werk: "Ik heb altijd alles gegeven voor mijn ideaal. Ik kon het en daar ben ik dankbaar voor." Eigen weg Als de bedrijfsvisie van Sijthoff en die van Warby niet meer overeenkomen, M tit# Jan Warby, krantenman in hart en nieren, is een man van 'alles ofnietsMet deze instelling heeft hij de Postiljon tot grote hoogte gebracht. [foto: Ruud Veldkampj besluit hij zijn eigen weg te gaan. "Het commerciele belang werd te groot. Mensen werden niet meer als mensen behandeld en dan is het tijd om op te stappen", meent de algemeen directeur oprecht. Na zijn vertrek heeft Jan Warby zich een jaar lang voorbereid op de eerste uitgave van de Postiljon. Samen met Rob Veldkamp (technisch directeur) en Ed Geneugelijk (hoofd verkoop) richt Jan Warby Berkel Periodiek op. En op 2 September 1987 is de uitgave van de eerste Postiljon een feit. Al snel is de Postiljon een begrip in Hillegersberg-Schiebroek. Warby ver- klaart het succes als volgt: "Vroeger werd de krant gevuld met algemeen nieuws, maar bij de huis-aan-huis bla- den is lokaal nieuws van belang. Bij de Postiljon is het samenspel van een professionele redactie, gericht op het lokale nieuws, en een commerciele afdeling de juiste combinatie gebleken." Toekomst Na het succes in het eerste verschij- ningsgebied, breidt Warby de Postiljon uit. Nog altijd heeft hij zijn doel om te verschijnen in dertien aaneengesloten gebieden voor ogen. Delft en de Krimpenerwaard volgen snel. De 3b- Hoek en Zoetermeer worden ook inge- lijfd en in September 1998 is het dan zover. Jan Warby en zijn team maken dertien edities van de Postiljon. Zijn droombeeld is waarheid geworden, maar dat betekent niet dat Warby op zijn lauweren zal rusten. Wat hij ook doet, het gaat nooit op halve kracht. Alles moet voor de voile honderd pro- cent. Natuurlijk is er na zoveel jaren hard werken, bezinning en de realisatie dat 'zijn kindje' volwassen is geworden. Over enige tijd zal Warby zijn geestes- kind gaan loslaten. Dat zal de algemeen directeur niet makkelijk vallen. "Kennis overdragen aan anderen is een vak apart. Het is alsof ik een kind van mezelf moet loslaten en dat valt me zwaar, want ik heb van niets iets gemaakt en dat laat je niet zomaar los", verklaart Jan Warby. Bang dat hij na zijn pensionering in een zwart gat zal vallen is hij niet. "Ik heb nog veel noten op mijn zang. Ik heb altijd een boek willen schrijven over mijn jaren in de uitgeverswereld en mijn vrouw en ik hebben een voorliefde voor luxe boten en golf. Dus een boot- reis of twee, drie zit er wel in. Daarnaast zijn er al wat golfweekendjes gepland, heerlijk een balletje slaan. Nee ik hou mijzelf wel bezig. Al met al ben ik trots op wat ik heb bereikt", besluit hij glimlachend. Maria van Krimpen STRIJKKWARTETTEN - Het Vermeer Quartet uit de Verenigde Staten speelt dinsdag 7 maart strijkkwartten van Mozart, Sjostakovitsj en Beethoven. Vanaf 20.15 uur geeft het Quartet een concert in de Jurriaanse Zaal van con- certgebouw De Doelen. Kaarten: f 47,50/f37.50/f27,50. Reserveren: kassa De Doelen (010) 2171717. CLOWNS - Het duo Big Top Clowns brengen op dinsdag 7 maart een flitsen- de show naar het Luxortheater in Rotterdam. Dit beroemde stel mime- clowns (David Shiner en Rend Bazinet) zijn echte showdieren, ze hebben gewerkt in alle grote circussen zoals Cirque du Soleil en zelfs op Broadway gestaan. De voorstelling is geschikt voor kinderen vanaf 12 jaar. Kaarten: f 47,50 en f 42,50. Reserveren: kassa Luxortheater (010) 4138326. Seriese Live - Astrid Seriese treedt met een intiem liedjesprogramma voor het voetlicht. Dinsdag 7 maart schittert de zangeres in de Grote Zaal van theater Zuidplein. Begeleld door een vijfkoppige band brengt Seriese een repertoire met werken van Joni Mitchelle, Tom Waits, Mahalia Jackson en zichzelf ten gehore. Aanvang van het concert: 20.15 uur. Kaarten: f 35,- en f 30,-. Reserveren: (010) 4816500. GEGABBER - Oudwinnaar van het Groninger Studenten Cabaretfestival Jochem Myjer trekt het land door met zijn eerste avondvullend programma 'Gegabber'. Hij is grof en veelzijdig en zeer snel. Hij speelt piano, imiteert, trekt gekke bekken en voert Hamlet in 10 minuten op. De-snelheid van zijn grappen en grollen laat het publiek lachen van verbijstering. Gegabber, cabaret: 4 maart in de Kleine Zaal om 20.30 uur. Kaarten: f 23,- en f 18,-. Reserveren: (010) 4816500. STUDENTEN KAMERKOOR - Het Nederlands Studenten Kamerorkest speelt vrijdag 3 maart in de Paradijskerk aan de Nieuwe Binnenweg in Rotterdam. Onder leiding vari dirigent Hans Leenders brengt het koor werken van Poulenc, Michdns en Kerstens ten gehore. Aanvang: 20,15 uur. Kaarten: f 17,50 en f 12,50. Reserveren: Frank Hindrinks (010) 4670247. Het is een qua weer een prachtige vrijdag in de winter. Het zonnetje schijnt volop en de weerman voorspelt zeker 13°. Ik ben een bofkont. Op vrijdag hoefik niks; niet naar mijn werk, niet in lange rijen bij de kassa, ik mag op deze dag altijd alleen maar leuke dingen doen. Deze vrijdag, met die verrukkelijke koperen bol laag aan de hemel noodt uit de tuin van zijn winterjas te ont- doen. Ik begin bij de border. Tot mijn grote genoegen steken tulpen- en hyacin- tenbdllen hun groene slierten boveri de grond en krokusjes wuiven mij vriendelijk toe. Vanuit mijn ooghoeken heb ik al gezien dat er ook flink wat onkruid staat. Wat zou het, ik stroop mijn mouwen nog eens extra hoog op, zet de groenbak binnen handbereik en zie tot mijn grote genoegen dat er mooie zwarte aarde zichtbaar wordt en dat wormen zich boven de grond even kronkelen van genot in het vroege voorjaarszonnetje. Ineens voel ik een snerpende brandende pijn aan mijn rechterarm. Hoopte ik stiekem dat de zon haar stralen zachtjes zou laten rusten op mijn spierwitte huid; nee brandnetel streelt mij even hardhandig. Dat ik het in al die jaren niet geleerd heb. Ik heb traumatische ervaringen opgedaan met brandnetels. Vroeger -als vijfjarig kind- woonde ik op een boerderij. Ik was een weidevogel, altijd buiten, het liefst zonder jas, klom- pen en sokken. Een sloot was voor mij niet gevaarlijk, maar om overheen te springen. Uit een boom viel ik niet, ik wist precies welke takken mijn gewicht konden dragen. Bij prikkel- en schrikdraad bleefik uit de buurt en brandnetels? Daar Hep ik met een boog omheen. Tot die ene keer. Er lag een stuk touw op de oprijlaan bij de sloot. Waarom weet ik nog steeds niet, maar ik vond dat ik dat stuk touw in de sloot moest gooien. Ik pak het touw, neem al in de rondte draaiend een enorme aanloop en gooi het in de sloot. Denk ik; hoop ik! Niet het touw maar ik kom in de sloot terecht, tijdens mijn val metershoge brandnetels rakend. Volgens mijn moeder heb ik moord en brand geschreeuwd. Ze heeft me uit de sloot gevist en een mid- dagje in de azijn gezet. Brandnetels? Azijn? Ik kijk er altijd wat zuur bij... 2 MAART 2000 DE POSTILJON ED1TIE 12 PAGINA 9 HOGE BELON1NG! Dit is de korting als u bij ons kooptll! Dus voor bankstellen, rotan, grenen, eiken en seniorenmeubelen gaat u gewoon naar JAN WOONING MEUBELEN Bergweg 62, R'dam. Tel. 010-4664827. Tot ziens. To V - Hotel Inntel Rotterdam-Centre 150 kamers, restaurant, vergader- en partycentrum Leuvehaven 80,3011 EA Rotterdam Tel. (010) 4134139. Fax (010) 4133222 e-mail: inforotterdam@hotelinntel.com www.hotelinntel.com «- - ijy V

Postiljon | 2000 | | pagina 9