Russische topdammer in Schiedam Aftrappen voor een match van Feyenoord De Erker in de van Marokko A UTOSER VICE EIGENRAAM eerst naar... Meepraten over bedrijventerrein Snelheidscontrole Asfaltering wegdek Van stigt thans POSTILION U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk SCHIEDAM - Personeel van de Verkeerspolitie (Project Verkeershandhaving) hield donderdag- morgen 2 maart radarsnelheidscontro- les op de Rotterdamsedijk en Burgemeester Knappertlaan in Schiedam. Op de Rotterdamsedijk in Schiedam hielden tussen 9.15 en 10.15 uur 57 van de 347 passerende automo- bilisten het gaspedaal te diep ingedrukt. Hoogste score was 75 km/uur in plaats van 50 km/uur. Op de Burgemeester Knappertlaan flitste de snelheidsradar tussen 10.30 en 11.30 uur 68 van de 629 passerende automobilisten wegens overschrijding van de 50 km-limiet. Hoogst gemeten snelheid bedroeg hier 76 km/uur. AUTOBRANCHE UITGAVE VAN Info: 015 - 361 50 50 Fax: 015 - 361 50 52 Klachten bezorainq: SCHIEDAM - Ondernemers die geves- tigd zijn in de Spaanse Polder en 's Graveland-Zuid worden dinsdag 14 maart in de gelegenheid gesteld hun stem te laten horen over de toekomst van dit bedrijventerrein. De locatie behoort tot het grootste droge bedrij venterrein in de regio Rotterdam. De bijeenkomst die georganiseerd wordt door de gemeentebesturen van Schiedam en Rotterdam is bedoeld om een helder beeld te scheppen over de toekomstige invulling van het terrein. Een van de thema's die dinsdag aan de orde komen gaat over de vraag of het terrein haar industriele karakter moet behouden of langzaam van opzet moet veranderen. De informatie avond vindt plaats in Rotterdam Airport Hotel, Vliegveldweg 59-61, aanvang 20.00 uur. Aanmelden bij Luc van Huijgevoort, Schiedam (010) 2465419 of Marlies Veldhoen, Rotterdam (010) 4896968. SCHIEDAM - Een voetbalsimu- lator met een mechanische keeper die reageert op de aan- komende bal. Geen gewoon doelspel, maar de Kick It stond afgelopen zaterdag opgesteld in winkelcentrum Nieuwe Passage Schiedam. Bezoekers konden op vertoon van hun creditcard een balletje trappen met als hoofdprijs een toegangskaartje voor de Champions League- wedstrijd Feyenoord-Chelsea. "Het zag er allemaal levensecht uit. Een paar keer werd het gezicht yan de 'doel- man' keihard geraakt en de toeschou- wers knepen hierop de ogen toe", aldus de heer Verploegen, ondernemer in de Nieuwe Passage en medeorganisator van de Kick-It. "Deelnemers mochten in totaal vier keer schieten, waarna een totaalscore uit het apparaat rolde. Degenen met de beste resultaten kregen een kaartje voor de wedstrijd." Over belangstelling was niet te klagen. "Er waren veel deelnemers, zowel man- nen als vrouwen, die alien hun beste beentje voorzetten. Iedereen, niet in de laatste plaats de ondernemers, was erg enthousiast over deze attractie." SCHIEDAM - Vanaf 13 maart tot en met vrijdag 28 april worden verspreid door Schiedam diverse asfalteringswerk- zaamheden uitgevoerd. In het zuidelijk deel van de stad betreft het de Nieuw Mathenesserstraat, Admiraal de Ruyterstraat, Nieuwe Waterwegstraat doorlopend naar Rubensplein, Burgemeester Knappertlaan, Nieuwe Haven, Vlaardingerdijk en Rembrandtlaan. Slechte delen van het wegdek van deze straten worden voor- zien van een nieuwe laag, zodat het ver- keer door de werkzaamheden soms enige hinder kan ondervinden. Anders is dit op de Polderweg en Broekkade. Hier wordt het gehele wegdek opnieuw geasfalteerd: bestemmingsverkeer zal hier zeker last van ondervinden. Verder zullen door de hele stad heen aan wegen kleine reparaties worden uitge voerd en krijgen fiets- en voetpaden in de parken eveneens een opknapbeurt. Sociaal cultureel medewerkster Anita Riekwel in traditionele Marokkaanse kle- ding) en Hassan Aissati genieten van de Marokkaanse maaltijd. (Foto: Bert Visserj SCHIEDAM - Wijkcentrum De Erker stond vorige week in het teken van Marokko. Via allerlei activiteiten lieten Marokkanen die al lang jarenlang in Nederland wonen zien wat hun land en cultuur inhoudt. De organisatie van de week was in handen van de Marokkaanse organisatie stichting Narcis en wijkcentrum De Erker. De hele week door waren er workshops voor de kinderen in het wijkcentrum, terwijl de activiteiten voor de jongeren en volwassenen ook plaats hadden bij de stichting Narcis. Vrijdagmiddag 3 maart stond in het teken van een pro- gramma speciaal voor vrouwen. Deze middag traden de Meidentoneelgroep van Narcis en de dichter Zouhra Boualam op. Vrijdagavond kon de Amazigh avond in De Erker bezocht worden met de muziekgroep Rachid Amezigh, de Marokkaanse kunstenaar M. Hamed Abatoi en de theatergroep Amazroed Dirabha. Op zaterdag 4 maart hield de stichting Narcis een receptie in verband met het vijfjarig bestaan en was er gelegenheid lezingen en een Marokkaanse mode- show bij te wonen. Op de feestelijke afsluiting van de Marokkaanse week op zondag zorgden de typisch Marokkaanse kleding, hapjes en optre- dens voor een geslaagd einde van de themaweek. Schieten voor een goed doel: een plaatsje in de Kuip bij Feyenoord Chelsea. IFoto Joop Zeemeijer Fotograflej SCHIEDAM - Hij speelt niet zomaar tegen iemand. Maar tegen Ron Heusdens wil Alexander Schwarzmann het graag opnemen, dit vanwege de attractieve speelstijl van Schiedammer Heusdens, een grootheid in denksportland. Vorige week donderdag scho- ven de eerste damstenen over het bord in de damtweekamp Schwarzmann-Heusdens. Elk jaar worden de denksportkampioen- schappen gehouden. De beste schakers, dammers en bridgers komen hier samen en aan het eind wordt bepaald wie de beste allrounder is. Ron Heusdens voert al negen jaar de lijst van Nederlandse denksportkampioenen aan. Zo speelt hij dus niet onverdienstelijk schaak en bridge, maar qua dammen is de Schiedammer in Nederland tot grote hoogte gestegen. Jan Van Stigt Thans, van Van Stigt Thans Assurantien, heeft vroeger veel gedamd. Op een dag kwam een van zijn klanten, Ron Heusdens, naar Van Stigt Thans toe met de vraag of deze soms interesse had in de sponsoring van een damtweekamp tegen de Rus Schwarzmann. Van Stigt Thans aarzelde niet lang en zodoende zaten de twee dammers vier achtereen- volgende dagen tegenover elkaar met tussen hen in een dambord plus stenen. en osMtremiit'tt Cabaretier Boris Vodka, een gelegen- heidsnaam van Hans van Broekhoven, opende op ludieke wijze, met een 'echt' Russische act, de strijd der titanen. Zondag 5 maart, toen alles was afgelo pen, kon onder grote publiek belang stelling de stand worden opgenomen. Alexander Schwarzmann-Ron Heusdens: 9-3, wat betekent dat de Rus drie partijen heeft gewonnen en drie matches in remise eindigde. Jan van Stigt Thans kon met een goed gevoel terugzien op een geslaagd lang week end dammen. (Foto Joop Zeemeijer Fotograjtej Strijden tegen de Rus. Ron Heusdens weerde zich kranig, maar trok uiteindelijk aan het langste eind. Officiee! Peogeol-dealer Fokkerstraat 576, Schiedam. Telefoon 010 - 462 20 22 9 MAART 2000 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 3 Verschijnt op woensdag en donderdag in: Zoetermeer-regio, Hillegersberg Schiebroek-regio, Krimpenerwaard West, Capelle-regio, Krimpenerwaard Oost/Lopikerwaard, Alexander/Ommoord, Berkel-regio/ Pijnacker-regio, Gouda stad, Waddinxveen.Boskoop-regio, Delft-regio, Schiedam en Vlaardingen. Verschijnt wekelijks als bijlage In de Postiljon editie: Zoetermeer-regio, Berkel/Pijnacker-regio, Capelle, Krimpenerwaard en Lopikerwaard. GRAFIA PRINT&MEDIA groep Ambachtsweg 4, 2641 KS Pijnacker Postbus 85, 2640 AB Pijnacker Ingeschreven K.v.K. nr. 26030207 Algemene voorwaarden, gedeponeerd bij de K.v.K. Rotterdam.

Postiljon | 2000 | | pagina 3