m Huurverlaging bij ernstige gebreken Elisabeth zoekt zoon Overheid beperkt verkoop roerend goed TTtFilBLMI IB>< Vernieuwde huurprijzenwet Hygienisch huishoudpapier Een natte vaatdoek is de grootste verza- melplaats van schadelijke bacterien in het huishouden. De vaatdoek wordt daarom steeds raeer vervangen door huishoudpapier. Dat is namelijk alsmaar sterker geworden en heeft bovendien een groot absorptievermogen. De nieuwste generatie huishoudpapier heet Edet Wipe Clean. Dit absorbeert 9 keer zijn eigen gewicht en is zelfs nat extra sterk. Het speelt in op de trend naar hygiene en gemak: alles-in-66n dus, voor het opnemen van vloeistof, het afnemen van viezigheid en het schoonmaken van ramen en badkamer. Daarbij is het zelfs zacht genoeg om te worden gebruikt als zakdoek. Edet Wipe Clean. Onderhoudsmiddelen voor de fiets CFS Kettingreiniger, Teflonspray en Siliconenspray zijn goede bekenden in de wielerbranche. Kettingreiniger ver- wijdert vuil- en vetresten van ketting, tandwielen en derailleur. Teflonspray zorgt voor goede smering van draaiende onderdelen en siliconenspray beschermt tegen vuil, vocht en roest. Deze midde- len zijn inmiddels ook ontdekt door ska ters en skeelers, die de producten gebruiken voor het smeren en bescher- men van de lagers. CFS-producten zijn verkrijgbaar in een nieuwe verpakking bij fietsenspeciaalzaken. Sprays voor fietsen, skates en skee lers. ViW Oposition Longines, 66n van de oudste Zwitserse horlogemerken, presenteert 'Oposition' een horlogecollectie met modellen voor dames en heren. Er zijn drie modellen, voor dames de "Ladies mini', voor heren de 'Chronograaf of de Oposition 'For Men'. De wijzerplaten zijn steeds naar keuze in zwart, grijs of wit. Deze horloges zijn waterdicht tot 30 meter diep en geven uren, minuten, seconden en datum nauwkeurig weer. Het saffier- glas is krasbestendig. De adviesprijs is vanaf f 950,-. 'Opositionis de nieuwe horlogelijn van het Zwitserse merk Longines. Veilig in bad Het Zwitserse consumententijdschrift K- Tip onderzocht onlangs gerenommeer- de badproducten op 15 bedenkelijke stoffen. Eindconclusie: Weleda's Lavendel Bad was boven iedere twijfel verheven. "Het behoort weliswaar tot de duurdere producten, maar geeft dan ook op geen enkel vlak toe aan de kwa- liteit", zo stelde het blad. Weleda's Lavendel Bad bevat geen synthetische geurstoffen of schuimmiddelen. De vloeistof heeft toegevoegd aan warm water een kalmerende invloed, bevor- dert inslapen, kan helpen bij menstru- atiepijn en kan als voetbad heilzaam zijn bij hoofdpijn of na een drukke dag. Lavendal Bad van Weleda is boven iedere twijfel verheven. Toepoels gedragsgids voor hond en baas Vier jaar geleden verscheen Toepoels puppywijzer. De no-nonsense aanpak van auteur Gwen Bailey, die stelt dat de eigenaar verantwoordelijk is voor het gedrag van zijn hond en dus een stren- ge en consequente opvoeder moet zijn, bleek aan te slaan. Het boek is inmid dels aan zijn vijfde druk toe. In haar nieuwe boek gaat Bailey uit van de grote gjoep mensen die een volwassen hond in huis krijgen of hebben, en die merken dat deze toch niet zo goed is opgevoed. Bailey laat zien dat ook het gedrag van een oudere hond is te corri- geren. Een belangrijke troorwaarde is dat je als eigenaar weet wat je hond wil en nodig heeft en dat je hem leert wat fout en wat goed gedrag is. De hond moet zich tenslotte aanpassen aan zijn baas en niet andersom. Toepoels gedragsgids telt 128 biz., is full colour geillustreerd en kost bij de boekhandel f 35,-. getoerental van 1600 per minuut en verbruikt slechts 39 liter water per was- beurt. Het apparaat heeft een elektro- nisch display waarop tijdsduur en tem- peratuur van het gekozen programma kan worden afgelezen. Verder is het apparaat uitgerust met een uitgestelde start, een solide geluidsdemping en een waterbeveiliging. De controlefunctie in de machine verloopt geheel elektro- nisch. De gemiddelde winkelprijs van dit apparaat is f 2.199,-. Whirlpool heeft magnetrons met diverse finches. Compacte magnetron Pizza's bakken, groenten en vis stomen? Whirlpool heeft er een passende mag netron voor. Deze Talent-magnetrons met een inhoud van 22 liter is ook nogeens verkrijgbaar in verschillende kleuren. Het assortment varieert van modellen met puur een magnetronfunc- tie -supersnel ontdooien en opwarmen- tot modellen boordevol Whirlpool-inno- vaties. Whirlpool heeft een drie-functie- en een vier-functie-combinatiemagne- tron (magnetron, grill, hetelucht, crips) en solo-magnetrons (vermogen 900 watt). U heeft keuze uit de kleuren zwart, geel, groen, rood, zilver en blauw. De adviesprijzen varieren van f 449,- tot f 749,-. Inlichtingen: Whirlpool Nederland (076) 5306530. TasteBreaks soepen van Knorr Met TasteBreaks Pasta- en Potatosnacks introduceerde Knorr onlangs een nieu we generatie maaltijdideeen voor tus- sendoor. Nu is daar de serie 'TasteBreaks Soep' aan toegevoegd. Knorr mikt daarmee op mensen die zich weinig tijd gunnen voor het bereiden van een tussendoortje. De tussendoor- tjes zijn eenvoudig te bereiden: warm water erbij, vier minuten wachten en klaar. De soepen zijn er in vier smaken: Tomato Basil, Spring Onion, Chicken Noodle en Chinese Tomato en kosten in de winkel f 1,89 per stuk. De Bauknecht WA 8988 is superzui- nig. Intelligente elektronica Dankzij moderne elektronica worden wasmachines steeds zuiniger en sneller. Bauknecht brengt een wasautomaat op de markt, de Bauknecht Dynamic Sense WA 8988, met intelligente elektronica. De machine beschikt over een centrifu- Nieuwe tussendoortjes van Knorr: TasteBreaks Soepen. Total Effect Verouderen tegengaan met een product dat meerdere tekenen van ouder wor den gelijktijdig bestrijdt, dat kan met Total Effect van Oil of Olaz. Het bevat een combinatie van vochthoudende ingredienten, licht reflecterende bestanddelen en VitaNiacin, een spe- ciaal geformuleerde vitamine complex van vitamine B3, E en Pro-vitamine B5. Deze vitaminen hydrateren de huid en geven vermoeide huidcellen weer nieu we energie waardoor het natuurlijke celvernieuwingsproces wordt gestimu- leerd. Dit resulteert in zichtbare verbe- teringen van de teint en uitstraling van de huid. Total Effect kan dag en nacht worden gebruik en gaat in de winkel ongeveer f 49,95 kosten. De vernieuwde huurprijzenwet Woonruimte stelt huurders van woningen beter in staat de ver- huurder aan te sporen ernstige gebreken aan de woning tijdig te herstellen. Als de verhuurder nalaat de gebreken te repare- ren, kan de huurcommissie besluiten de huur te verlagen totdat het probleem afdeende is verholpen. De huurprijzenwet Woonruimte geeft huurders de mogelijkheid om bij ernsti ge tekortkomingen klachten bij de huur commissie te melden. De huurcommis sie kan de huur verlagen als een ver huurder ernstige onderhoudsklachten niet binnen zes weken na melding van die klachten oplost. Zo kan de verhuur der aangespoord worden gebreken te herstellen en groot onderhoud te ver- richten aan de woning. Uit de brochure van het Ministerie van Volkshuisvesting blijkt dat de huurcom missie tot een huurverlaging van maxi- maal 60 procent kan besluiten wanneer de verhuurder weigert de tekortkoming in een huis te verhelpen. Onderhoudsgebreken In principe vormen alle ernstige onder houdsgebreken aanleiding tot huurver laging. Enkele voorbeelden: de woning is niet aangesloten op het riool; er is geen raam of lichtkoepel in woonkamer of slaapkamer; er is geen toilet of stort- bak; er is geen badruimte met bad, dou che of wastafel; er is geen aanrecht of stromend water in de keuken. Ook bij mindere ernstige gebreken, zoals het ontbreken van ventilatiemoge- lijkheden in de badruimte, kan een huurder een beroep doen op de ver nieuwde Huurprijzenwet. Lijsten waar op deze klachten verzameld staan kunt u bij de huurcommissie in uw regio inzien. Informatie over deze wetswijziging in de Huurprijzenwet kunt u aanvragen bij het Ministerie van Volkshuisvesting Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer, telefoon (070) 3395050. Joop van de Ende Theater- producties is voor de musical 'Elisabeth', die onlangs de honderdste voorstelling beleefde, op zoek naar jong zangtalent. De musical handelt over Sissi, keizerin van Oostenrijk. De rol van haar zoon Rudolf wordt gedeeld door twee jongens. De jongste is ongeveer 9, de oudere onge veer 14 jaar. De acteurs van deze roilen mogen van de arbeidsinspectie gezien hun leeftijd slechts een beperkt aantal voorstellin- gen spelen. De groep jongens die sinds de premiere van 'Elisabeth' de rol voor zijn rekening nam is inmiddels toe aan de laatste voorstelling. Van de Ende is daarom op zoek naar nieuwe zangta- lenten. De toekomstige zangers moeten aan de volgende voorwaarden voldoen: leeftijd tussen de 7 en 16 jaar, kunnen zingen, geen baard in de keel, Europees uiterlijk, toneelervaring is niet noodzakelijk, woonachtig binnen een straai van 65 km van Den Haag. Audities voor de rol worden in de eer- ste week van aprii gehouden. Wie mee wil spelen kan een briefje met naam, adres, teiefoonnummer, iengte en geboortedatum, alsmede een foto en een korte motivatie sturen naar: VSB Circustheater, Circusstraat 4, 2586 CW Den Haag, t.a.v. Rudolf Audities. Sinds jaar en dag is het bij menig aankoop van een huis of flat gebruikelijk om naast de koopsom van het pand een koopsom op te nemen voor de zogenaamde 'roerende goede- ren'. Dit kunnen de gordijnen zijn die achterblijven, kasten of een (vaat)wasmachine. Meestal neemt men echter een deel van de koopsom (bijvoorbeeld een half procent), zonder dat inder- daad voor dat bedrag losse meu- bels worden meeverkocht. De reden voor het opnemen van een bedrag voor roerende goederen, is dat over dit deel van de koopsom geen overdrachtsbelasting wordt betaald. Bij een koopsom voor een huis van f 300.000,- voert men dus voor de roe rende goederen een bedrag van f 15.000,- op. De besparing aan over drachtsbelasting (6 procent van de koopsom of de waarde van het huis) is dan f 900,-. Hoe hoger de waarde voor de roerende goederen, hoe lager de fei- telijke koopsom voor de woning en hoe minder- overdrachtsbelasting er ver- schuldigd is. Smaak te pakken Sinds 1996 heeft het Ministerie van Financien bepaald dat de waarde van de roerende goederen in de akte van de notaris moet worden opgenomen. Op deze wijze kan het ministerie toetsen of de waarde van de roerende goederen in verhouding staat tot de waarde van het gekochte huis. Door deze werkwijze is de gemiddelde waarde van de meever- kochte roerende goederen met 25 pro- cent gedaald. Het Ministerie van Financien heeft daardoor de smaak te pakken gekregen. Vanaf 1 april 2000 kan niet meer wor den volstaan met alleen een mededeling omtrent de waarde van de roerende goederen in de notariele akte. Aan deze akte moet een lijst worden gehecht, waarin staat vermeld welke roerende goederen precies worden verkocht. Het gevolg hiervan is dat niet meer kan worden volstaan met een fictief bedrag, maar specifiek gekeken moet worden naar de waarde van de feitelijke roeren de goederen. Meeverkochte gordijnrails kunnen bijvoorbeeld niet op de lijst van de roerende goederen, omdat ze aan het huis vastzitten en derhalve niet 'roe- rend' zijn. Dit zal leiden tot een verla- ging van de (fictieve) waarde van de meeverkochte roerende goederen. Dat betekent een verhoging van de fei telijke koopsom die voor het huis of voor de flat wordt betaald en het bete kent voor de koper een hogere over- drachtsbelastingheffing. 16 MAART 2000 DE.POSTILJON EDITIE 12 Postiljon f

Postiljon | 2000 | | pagina 10