geschikt voor een ruig terrein 1 Postilion w Met de Salsa presenteert Seat het nieuwste (studie)model voor het jaar 2000. De Seat Salsa, geheel ontworpen door Seats Design Centre in Martorell, heeft vloeiende en aantrekkelijke lijnen. Voor de aandrijving zorgt een 250 pk sterke zescilinder V-motor, dit in combi- natie met een vijftraps tip- tronic transmissie en 'total 4' vierwielaandrijving. Bovendien heeft Seat de sies van de Cupra en Cordoba Cupra naar buiten gebracht. definitieve ver- de Beide auto's worden gekenmerkt door hun sportieve uiterlijk. Tevens heeft Seat in Genbve de Leon gei'ntroduceerd. Met dit model biedt Seat nu ook een model in het grootste segment van de Europese automarkt. Daarnaast heeft het merk nu ook voor het eerst een productiemodel met een vermogen van 180 pk, hand- geschakelde zesver- snellingsbak en vierwielaan drijving. De Seat Salsa. Strak gelijnd, klaar voor de toekomst. Met de Feline va.lt u zeker op. Op de autoshow in Geneve heeft Peugeot twee fraaie stu- diemodellen gepresenteerd: de Paladine en de Feline. De eerstgenoemde is een vijf me ter lange limousine, waarvan het achterste deel van het dak elektronisch in de kofferbak kan verdwijnen, het laatstge- noemde model is een agres- sief ogende roadster voor twee personen. Beide model- len zijn gebaseerd op de Peugeot 607. De Fdline heeft een zeer origineel concept met een warmtewerende, bolvormige bovenkant. Deze be- staat uit een waterafstotende voorruit, portieren zonder zijruiten en achterruit. Stuk voor stuk zijn deze verschuifbaar. De ach terruit kan zelfs zoda- nig kantelen dat die volledig in de car- rosserie verdwijnt. De hemelsblauwe Paladine is ook Hoewel de Toyota Yaris, auto van het jaar 2000, a! in een behoorlijk aantal varianten leverbaar is blijft er ruinate voor uitbreidin- gen op het gamma. Zo is tjj- dens de autoshow van Geneve de Yaris cabriolet gepresenteerd. Het gaat hier trouwens om een pro totype, in Geneve wil Toyota de belangstelling voor de nieuwste Yaris pei- m. De Yaris Cabrio isfkt in de tneeste dingen op de reeds bestaande hatchMckmodellen, dus is hij zeer praktisch in het gebruik. Hetopen- dakmodel heeft wel een wat schuiner gepiaatste voorruitsflj], de achterfkhten zijn in een ietwat andere vorrc gegoten en de Yaris Cabrio is wat laager dan de bestaande tnodeiien, Verder is de auto wat spordever afgewerkt. De krachtbron wordt gevormd door een i ,3 iitermotor. een bijzondere verschijning. Het interieur kan dienst doen als eigen- tijds kantoor, maar ook als plaats 'voor ontspanning of voor ontvangst van gasten. Door de verlenging van het middengedeelte heeft de 607 Paladine een majestueus formaat van liefst meer dan vijf meter. Het dak kan deels in de bagageruimte ver dwijnen. Voor en achter biedt de Paladine plaats aan twee personen. Achter kan tevens een extra zitplaats worden gecreeerd. Verdere aantrek kelijke opties: een 17" kleuren- scherm dat is aangesloten op onder andere een dvd-speler. Onlangs presenteerde Volks wagen in Geneve een studiemo- del van de New Beetle. Het gaat hier om de New Beetle Dune. Waar voor een 'on-road'-auto de weg ophoudt kan deze 'off-road' dankzij een krachtige V5-motor en vierwielaandrijving gaan en staan waar de bestuurder maar wil. Een bijzonder kenmerk van de New Beetle Dune is het variabele dak, dat een lichtdoorlatende structuur heeft. Hierdoor hebben de inzittenden het gevoel dat ze in een zonnetent zitten. Eenmaal geopend biedt de Dune een waar 'open-air'-gevoel. De vorm van de Beetle is behouden gebleven. Aan de voorzijde valt de tot in het front doorlopende carterbescherming annex grille op. Verder is veel aluminium in de auto verwerkt. De VS-motor heeft een vermogen, de versnellingsbak heeft zes versnellingen. De luchtvering is in hoogte verstelbaar. De Yaris Cabrio Concept, de markt zal komen 10 16 MAART 2000 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 11 Saba lieuw content Variatie Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Telefoon: 015-3615050 Beetle Dune

Postiljon | 2000 | | pagina 11