Sirene brengt restauratie op gang Informatieavond over recreatiegebieden Optreden Levi Weemoedt op boekenweekavond AUTO SERVICE EICENRAAM Breed aanbod com- putercursussen Tocht fietstoerdub Werkgroep jeugd zoekt deelnemers U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk SCHIEDAM - Het samenwerkingsver- band Werkgroep Jeugd gaat binnenkort activiteiten organiseren voor jongeren in Schiedam-Noord. De komende perio- de zullen de werkzaamheden gericht zijn op het organiseren van een voetbal- toernooi. Hiervoor zoekt de werkgroep enthousiaste mensen die zich willen inzetten voor de realisatie van het toer- nooi. Het toernooi bestaat uit vier ver- schillende toemooien in de wijken Woudhoek, Spaland, Groenoord en Tuindorp/Kethel, waarna een eindtoer- nooi volgt bij een voetbalvereniging in Schiedam-Noord. Mensen die zitting willen nemen in de Werkgroep Jeugd en ook actief willen zijn in Schiedam- Noord kunnen contact opnemen met Stephan Wigmans van de Stichting de Blauwe Brug, (010) 2470464. POSTIUON AUTOBRANCHE UITGAVE VAN Info: 015 - 361 50 50 Fax: 015 - 361 50 52 Klachten bezoraina: SCHIEDAM - In wijkcentrum De Erker gaat binnenkort een serie computercur- sussen van start. De cursus voor begin ners die nooit achter een computer heb- ben gezeten bestaat uit vier lessen en kost f 50,- inclusief lesboekje. De acht lessen van de cursussen Windows en Word for Windows kosten f 150,-. In De Erker kan tevens een korte kennisma- kingscursus internet worden gevolgd. Alle cursussen kunnen zowel overdag als's avonds worden gevolgd. Het wijk centrum aan de Jan van Avennesstraat 32 is bereikbaar voor meer informatie en inschrijvingen onder telefoonnum- mer (010) 4267767. Belangstellenden kunnen ook tussen 8.30 en 22.00 uur langskomen bij de balie van De Erker. SCHIEDAM De fietstoerdub Rijnmond houdt op zondag 19 maart de tweede fietstocht van het seizoen. Onder de noemer 'Koffie bij Swift' maken de deelnemers een rit van 80 km die hen via Berkel en hazerswoude naar Leiden zal voeren. Hier zal bij collega- toervereniging Swift worden gepau- zeerd om even bij te komen van de inspanningen. Vervolgens zoekt het peleton recreatiegebied Vlietlanden op om via Leidschendam en Nootdorp omstreeks 14.00 uur weer in Schiedam terug te keren. Begeleiders die de route kennen zorgen ervoor dat de groep met een gemiddeld tempo van 25 km/u bij elkaar blijft. Voor deelname is een trim- of racefiets verplicht. De tocht gaat om 19.00 uur van start bij de kantine van wielerbaan Schiedam aan de Olympiaweg in het Sportpark Harga. Inschrijven voor de tocht kost f 5,- en kan van 9.30 tot 9.50 uur op het start- adres. Meer informatie: Bert de Mik (010) 5919230. SCHIEDAM - Wethouder Reijnhout heeft vorige week vrijdag met het in werking stel- len van een zwaailicht de res tauratie van het pand West- molenstraat 12/ Elzensteeg 2 op gang gebracht. De voormali- ge distilleerderij staat te boek als gemeentelijk monument. Sinds 1989 wordt het gebouw gebruikt door de Stichting Restauratie Werkplaats Schiedam. De werkplaats staat onder leiding van molenman Rob Batenburg en samen met andere ambachtslieden herstelt en onderhoudt hij de Schiedamse molens. Inmiddels zijn al heel wat molens door deze ploeg molenliefhebbers onderhanden geno- men. Daaronder zijn de in 1996 gedeel- telijk afgebrande molen De Walvisch en de herbouwde en bedrijfsklaar gemaak- te molen de Palmboom. De geschiedenis van Westmolenstraat 12 begint zo rond 1711. In de gemeen telijk analen staat het pand opgetekend als woonhuis met koestal. Die woonbe- stemming veranderde in 1727 toen op het perceel een branderij met twee pak- huizen werd gebouwd. Zestig jaar later is er sprake van een mouterij en nog later in 1875 vraagt brander Pigeaud toestemming voor de plaatsing van een stoomwerktuig, groot twee paarden- krachten. In de tweede helft van de vorige (20e) eeuw raakte het pand ern- stig in verval, maar dankzij de inzet van Stichting Beschermd Stadsgezicht Schiedam (SBSS) wordt die aftakeling sinds vorige week donderdag omgezet in een totale restauratie van het gebouw. Pleitbezorgster De Stichting Beschermd Stadsgezicht kan gezien worden als een belangrijk pleitbezorgster voor het behoud van interessant historische panden in de Het bijna driehonderd jaar oude pand aan de Westmolenstraat wordt binnen kort opgeknapt. (Foto: Bert Visser) Elk jaar organiseren de Openbare Bibliotheek en de Schiedamse boekhandels Van Leeuwen en Mercurius een Schiedamse Boekenweekavond. De avond wordt op 24 maart gehouden en biedt de bezoe- kers literatuur, muziek, dans en toneel. Hoofdpunt van de avond is het optreden van de in Vlaardingen geboren dichter schrijver Levi Weemoedt. De woensdag begonnen boekenweek heeft dit jaar als thema Lectori Salutem, verhalen uit de klassieke oudheid. In de bibliotheek, de boekhandels en op de Boekenweekavond zal uiteraard veel aandacht zijn voor de oude Griekse lite- ratuurmet de heldendichten van Homerus, Plato, Socrates etc. L6vi Weemoedt heeft veel melancholieke dichtbundels en verhalenbundels gepu- bliceerd. Zijn optreden op 24 maart heeft te maken met de heruitgave van zijn parodieenbundel 'Ken uw klassie- ken'. Het muzikale gedeelte wordt ver- zorgd door Cornelis Pons. Om de Griekse sfeer te benadrukken zal de dansgroep Aphrodite optreden en spelen leerlingen van het Stedelijk Gymnasium een fragment uit Medea van Euripides. De avond begint om 20.00 uur en zal plaats hebben in het gebouw van de scholengemeenschap Schravenlant aan de Hugo de Grootstraat. Kaarten h f 5,- zijn verkrijg- baar bij de bibliotheek filialen Noord en Stadserf en bij de boekhandels Van Leeuwen en Mercurius. Financiele steun Het gemeentebestuur heeft het pand overgedragen aan de stichting en boven- dien een belangrijke subsidie verleend voor het herstel. Ook het VSB Fonds Schiedam kwam met een royale gift over de brug. Samen met donaties van een landelijk fonds, de Rabobank en enkele andere donateurs is er nu voldoende financiele draagkracht om de opknapbeurt in zeven maanden te voltooien. Naast een nieuw dak en het opnieuw pleisteren van de muren is het noodza- kelijk vanwege eventuele geluidsover- last dubbel glas te plaatsen in het toog- venster. Voor de vloeren van de twee verdiepingen wordt - om het gebouw zo oorspronkelijk mogelijk te herstellen - gebruik gemaakt van oud hout. Prof. ir. G. Meeuse, voorzitter van SBSS merkte tijdens de bijeenkomst op te hopen dat stad. Het laatste project waarvoor de stichting actie ondernam was de restau ratie van de kapel op de Rooms- katholieke begraafplaats aan de Vlaardingerdijk tot voordeel van de Roemeens orthodoxe kerk. Ook de renovatie van onder meer apparte- menten aan de Vismarkt, het Wenne- kergebouw aan de Schie en Pand Paulus' aan de Korte Haven kwamen tot stand door intensieve bemoeienis van SBSS. het opknappen van Westmolenstraat 12 de start betekent voor het in oude glorie herstellen van de gehele historische omgeving van het pand. Een wens die door menigeen zal wor den onderstreept, want die uitstraling zal ten goede komen aan de kem van de historische binnenstad. De realisering hiervan zal echter van plannenmakers een zeer lange adem vergen en mede- werking van een flink aantal genereuze donateurs. SCHIEDAM - Op grond van de reconstructiewet Midden- Delfland wordt het gebied tus sen de Vlaardingsevaart en de Schie ingericht als recreatie gebied. Tijdens een informatie avond op 23 maart presenteert de Dienst Landelijke Gebied in samenwerking met betrokken gemeenten en het Recrea- tieschap de uitgewerkte plan- nen aan de bewoners. Het gaat daarbij om de Poldervaart, rond het gebied van de Kandelaarweg met zwem- en recreatieplas en een bos- perceel dat bereikbaar wordt via fiets- en voetpaden. Ook rond de Groeneweg in Woudhoek zal het uit veel moeras, bos- en grasland bestaande terrein toe- gankelijk worden voor wandelaars. Ditzelfde geldt voor het gebied ten noorden van de Holyweg en aan weers- zijden van de Breeweg in Vlaardingen. De locatie die voornamelijk bestaat uit grasland in combinatie met kleine waterpartijen en bos- en moerasperce- len zal in de toekomst beschikken over wandelpaden. Ook dit gebieden zal worden ontsloten door de aanleg van doorgaande routes voor fiets- en voet- gangersverkeer. De informatiebijeen- komst vindt plaats in De Rank, Schiedamseweg 122 in Schiedam, aan- vang 19.30 uur. De stichting ging bij het aanwijzen van Westmolenstraat 12 als geschikt restau ratie object niet over een nacht ijs. Pas na een grondig onderzoek dat vier jaar duurde werd de knoop doorgehakt. De renovatie van het pand is aangewezen als leerlingbouwplaats. Jeugdige bouw- vakkers krijgen onder leiding van aan- nemer Bergwerf en architect P. van Velzen scholing in het toepassen en uit- voeren van oude (timmer)technieken. De kennis die zij hiermee verwerven is van belang voor restauratfes in de toe komst. Op 23 maart worden de plannen gepresenteerd voor de aanleg van recreatie gebieden. (Foto: Van Det Fotoproducties) Officieel Peugeot-dealer Fokkerstraat 576, Schiedam. Telefoon 01 0 - 462 20 22 Verschijnt op woensdag en donderdag in: Zoetermeer-regio, Hillegersberg Schiebroek-regio, Krimpenerwaard West, Capelle-regio, Krimpenerwaard Oost/Lopikerwaard, Alexander/Ommoord, Berkel-regio/ Pijnacker-regio, Gouda stad, Waddinxveen.Boskoop-regio, Delft-regio, Schiedam en Vlaardingen, Verschijnt wekelijks als bijlage In de Postiljon editie: Zoetermeer-regio, Berkel/Pijnacker-regio, Capelle, Krimpenerwaard en Lopikerwaard. GRAFIA PRINT&MEDIA groep Ambachtsweg 4, 2641 KS Pijnacker Postbus 85, 2640 AB Pijnacker Ingeschreven K.v.K. nr. 26030207 Aigemene voorwaarden, gedeponeerd bij de K.v.K. Rotterdam. 16 MAART 2000 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 3

Postiljon | 2000 | | pagina 3