I Van Vliet hoopt op kampioenschap 1 /p - /i 3 Stress (2) Jankovic volgend jaar trainer Demos SCHIEDAM - Het bestuur van de voet- balvereniging SSV Demos heeft bekend gemaakt dat Zoran Jankovic in het sei- zoen 2000/2001 trainer zal zijn van de Schiedammers. Jankovic is dit seizoen trainer van Bolnes uit Ridderkerk. Hier heeft hij de jeugdtak weer op poten gezet. Jankovic is naar mening van het bestuur iemand die goed in de structuur van Demos past. De 33-jarige trainer heeft in eigen land in de hoogste jeug- delftallen (Joegoslavie -18) gespeeld en heeft bekende trainers gehad. Ook speelde hij voordat hij vanwege bles- sures moest stoppen met voetbal samen met Mitar Mrkela (ex- Fc Twente). Het bestuur van Demos is blij dat Jankovic de nieuwe trainer van de club wordt en wenst hem veel succes in het nieuwe seizoen. Dartcompetitie SDC SCHIEDAM - De Schiedamse Darts Competitie organiseert van 8 april tot 2 juli weer een kortlopende dartscompeti- tie voor gevorderde en beginnende dar ters. De deelnemende teams moeten hun speelgelegenheid binnen 'de gemeentegrenzen van Schiedam heb- ben. Een speelgelegenheid kan een cafd, buurthuis of kantine zijn. In de competitie worden beginnende en gevorderde darters zoveel mogelijk in gescheiden poules onderverdeeld, waar- door de strijd leuk blijft. Ook dit jaar wordt gestreden om de John Oldhamcup. Deze wisselbeker is vernoemd ter nagedachtenis van de in 1997 in Schiedam door zinloos geweld overleden John Oldman. Daarnaast zijn er nog drie wisselbokalen te vergeven aan de beste darters. Inschrijven voor het toernooi kan tot 29 maart. De kosten bedragen f 12,50 per persoon. Inschrijfformulieren zijn ver- krijgbaar bij wijkcentrum Nieuwland aan het Wibautplein en bij Cafd Nergens aan de Vlaardingerdijk. Voor meer informatie: Rob Eekman, (010) 4263523 (na 18.00 uur). Korfbal promotie op basisscholen SCHIEDAM - Korfbalvereniging SSC Harga is momenteel bezig met een pro- paganda-actie op scholen in Schiedam Noord. Gedurende de actie zijn - in samenwerking met de Dienst Educatie en de Dienst Sport Recreatie en de vakleerkrachten op de scholen - tijdens de gymles korfbaltrainingen gegeven aan 340 kinderen. Op woensdagmiddag 12 april volgen extra trainingen en wed- strifden in de gymzaal van OBS De Klinker. Op 19 april is het afsluitende toernooi op het veld van SSC Harga aan de Sportlaan. Doel van de actie is om de kinderen aan het sporten te krijgen. 'Achter de computer en televisie van- daan' en 'Sporten is gezond!'. Bij SSC Harga zijn teams in alle leeftijden vanaf 5 jaar. Buiten de training en wedstrijden om organiseert de vereniging veel nevenactiviteiten. Meer informatie: (010) 4715002. Schoolvoetbal 2000 SCHIEDAM - Deze en komende weken zullen honderden voetballertjes van ver- schillende basisscholen in Schiedam het tegep elkaar opnemen tijdens het Schoolvoetbaltoernooi 2000. In totaal zijn er 124 teams, onderver deeld in 38 jongens elftallen, 39 jon- gens zeventallen en 47 meisjes zeven- tallen. De wedstrijden worden gespeeld op de velden van Hermes-DVS en SVDPW en eventueel bij DRGS. Speeldata: 8,15 en 22 maart, met de finales op 29 maart (uitloop 5 april). art - :JT|; Schiedam - SVDPW strijdt nog steeds mee om het kampioen schap van de vijfde klasse. Vorig jaar eindigde de ploeg van scheidend trainer Ron van Vliet op de eerste plaats, maar de beslissingswedstrijd ging verlo- ren, zodat er moest worden meegedaan aan de nacompeti- tie. Ook dat leverde in het slot- duel geen feestje op. Met nog twee hele en een kwart wed- strijd te gaan wil de coach geen fouten meer maken. "Dat gevoel van vorig jaar wil ik niet nog een keer krijgen. Toen dacht ik ook dat we er waren, maar liep het allemaal anders. Dit seizoen draaien we maan- denlang goed, maar enkele weken gele- den liepen we tegen een enorme zeperd op. We speelden tegen Activitas. Die ploeg had nog geen duel op vreemde bodem gewonnen. Wie helpt hem weer in het zadel? Juist ja, SVDPW. We ston- den nota bene met 1 -0 voor bij de rust. Uiteindelijk werd het 1-3 en toen bek- roop mij weer dat ellendige gevoel. Het zal toch niet weer fout gaan Afgelopen weekeinde waren we vrij en planden we een oefenwedstrijdje in. tegen twee- deklasser Excelsior Pernis. Inderdaad, de ploeg van trainer Henk Salari die hier eerder de zaterdagselectie onder zijn hoede had. Zij waren net als wij op voile oorlogssterkte. Toch werd het 4-3 voor ons en dat is een lekker resultaat zo vlak voor het einde van de competitie. Hoewel einde, wij moeten nog twee hele duels spelen en een restant van twintig minuten tegen Garuda uitspe- len. Dat duel werd toentertijd gestaakt wegens molestatie van de scheidsrech- ter. Of we die partij daadwerkelijk nog uitspelen is nu niet bekend. De KNVB heeft tot op heden (maandag) niets van zich laten horen. In de officiele mede- delingen van de bond staat dat er komend weekeinde een volledig pro- gramma is. Wij krijgen Real Parbo thuis. De week daaropvolgend zijn we alle maal weer vrij, nogal vreemd, maar waar. Misschien moeten we dan wel dat gestaakte duel afmaken. Ik hoop het, want dan krijgen we eindelijk duidelijk- heid." Spanning Op dit moment staat Bolnes nog boven- aan met 40 uit zeventien. Blijdorp heeft een punt minder bijeen gesprokkeld, maar heeft nog een duel te goed. De stand is echter vertekend, want SVDPW staat op zeventien duels met 38 punten en in die stand is dus het gestaakte duel niet opgenomen. Zouden de Schiedammers die pot inderdaad win- nend afsluiten, dan staan zij op 41 pun- ten uit achttien duels. Van Vliet hoopt dus dat de koploper nog twee maal gelijkspeelt, of beter: twee maal verliest. Bolnes is de winnaar van de eerste periode en bij twee of drie winstpartijen van die club krijgt SVDPW het toe- gangsbewijs voor de nacompetitie in de schoot geworpen en kan wederom aan de extra competitie worden deelgeno- men. Mochten beide clubs gelijk eindi- gen, dan is weer een beslissingswed strijd nodig. Het scenario van vorig jaar kan zich dus herhalen. "Maar dat hoop ik niet. Wij moeten de resterende partijen gewoon winnen en de concurrence moet het liefst zoveel mogelijk punten laten liggen. Wij spelen het laatste weekeinde tegen Schiedamse Boys. Die ploeg staat weliswaar stijf onderaan, maar dat zegt me niets. Onze overburen zullen ons heus niet helpen. Of een etentje bij mij in Bistro Het Sterrenbos kan helpen? Nee, zo werkt dat niet en dat zou ik ook niet willen. Het duel met de Boys van Schiedam is toch de derby van de vijfde klasse. Dat zijn aparte wedstrijden waarbij het om prestige gaat. Schiedamse Boys zal dan heus niet aan ons denken." Nieuwe club Rob van Vliet gaat SVDPW na vijf sei- zoenen verlaten. De Schiedamse oefen- meester blijft wel betrokken bij de club, al is nog niet duidelijk in welke rol. Gelijk Leo Beenhakker wil hij graag iets voor zijri liefde blijven betekenen. Na het seizoen wordt pas bekeken welke rol hij zal krijgen. Voor Van Vliet komt ex-prof Dick Beek in de plaats. Beek is een Germinal-man en komt uit Vlaardingen. Van Vliet daarentegen gaat naar HBSS waar nu Piet Jonas werk- zaam is en strijdt tegen degradatie naar de vierde klasse. "Die club krijgt komen de zaterdag de grote concurrent Melissant op bezoek. Bij verlies is het wellicht over en uit. Bij winst verwacht ik dat ze zich zullen handhaven in de derde klasse C. Het wordt dan ook de dood of de gladiolen komende zaterdag. HBSS is een heel fijne vereniging waar ik bekend mee ben. Ik heb er in het ver- leden al acht jaar gewerkt. Als trainer van de B-jeugd, van het derde en het vierde, van het tweede en van het eer ste elftal. Eerst was ik twee jaar assistent en daarna een jaar hoofdtrainer. Ik ken de club door en door en voel me ook daar thuis. Dat er veel is veranderd, lijkt me logisch. Dat is een goede zaak. Nu is Henk van de Brink voorzitter en Rob Rosman penningmeester. Beiden speel den nog onder mij in het eerste elftal. Dat is wel grappig ja. Ik hoop van gan- ser harte dat ze het redden en dat ik met SVDPW kampioen word of promo- veer via de nacompetitie. Dan kan dit voor jaar al niet meer stuk", aldus de vro- lijke bistrohouder. Cor Hulsbus Laat stress niet de baas worden over uw leven. Met een paar voorzorgs- maatregelen reduceert u stress tot een minimum. Neem bij thuiskomst na een drukke dag werk in plaats van een borrel, een glas koud water of sinaasappelsap, gevolgd door een tien minuten durende rustpe- riode. Nuttig dat indien mogelijk op een rustige plaats en met de ogen dicht. Maak aan uw omgeving duidelijk dat dit de dagelijkse routine wordt. Na deze tien minuten heeft u weer genoeg energie om over allerlei zaken te pra- ten. Als er dan toch gepraat moet wor den. Zorg dan dat er ook plaats is voor een lach. Een goede iachbui kan zelfs een tandenknarsende spanning doen ver- minderen. Onderzoek heeft uitgewe- zen dat lachen de hersenen aanzet tot het aanmaken van endorftne. Endorfine kunt u vrij vertalen als de natuurlijke pijnverlichter van het lichaam. Heeft u geen gesprekspartner? Denk dan aan de 70 procent van uw tijd dat u in gesprek bent met uzelf en probeer aan leuke dingen te denken zodat u kunt lachen. Lukt dit niet, neem dan een leuk boek of kijk naar een leuk tv- programma. Als u het moeilijk vihd om spontaan te ontspannen kan luisteren naar muziek zeer ontspannend werken. Probeer het eens met uw favoriete plaat, doe uw ogen dicht en concentreer u alleen op de muziek. Zo maakt u gelijk tijd voor uzelf. Ja inderdaad, het is moeilijk om als u gewend bent drie dingen tegelijk te doen, over te gaan tot het doen van heiemaai niets. Maar iedereen heeft een bianco plekje in zijn agenda. Iemand die geen tijd voor zichzelf neemt, wordt gespannen, prikkelbaar, sneller geirriteerd en ongeduldig. Dit kan zeker effect hebben op de mensen om u heen. Als u dit ook ervaart, weet u nu hoe belangrijk het is om af en toe niets te doen en aan niets te denken. Bij ontspannen hoort warmte. Warm water is een goede bron voor ontspan- ning. Warm-waterbaden vormen een van de oudste vormen van ontspan- ning. Om het lichaam te ontspannen moet het water iets warmer zijn dan de lichaamstemperatuur. Zo'n bad moet u niet langer dan 15 minuten aanhou- den. Een warme douche kan ook ont spannend werken. In de praktijk maakt de Jysiotherapeut veelvuldig gebruik van warmte. De warmte zorgt voor het open gaan van de kleine bloedvaatjes, het verhogen van de bloedcirculatiesnelheid, het activeren van de stojwisseling, pijnver- mindering en ontspanning. De Jysio therapeut kan hierbij gebruik maken van warme paraffine, infrarode stralen of hotpacks. Zelf kunt u ook een hot- pack aanschaffen voor thuisgebruik. Neem daarover wel eerst contact op met uw arts of Jysiotherapeut. Giovanni Eleonora fysiotherapeut SVDPW is nog volop in de race voor het kampioenschap in de vijfde klasse. (Foto: Bert Visser) HH *«ii 16 MAART 2000 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 7 HOGE BELON9NG Dit is de korting als u bij ons kooptll! Dus voor bankstellen, rotan, grenen, eiken en seniorenmeubelen gaat u gewoon naar JAN WOONING MEUBELEN Bergweg 62, R'dam. Tel. 010-4664827. Tot ziens. Trainer van SVDPW wil ander scenario '■«-.< yx-

Postiljon | 2000 | | pagina 7