Wethouder wijst beschuldiging van de hand Patienteninformatie door ervaringsdeskundigen Meer subsidie voor Vluchtelingenwerk Met luxe bus naar Hemelse Kunst Strijd rond Opstandingskerk Dokter in praktijk Waterpukkels SCHIEDAM - "Absoluut onte- recht om het college van B&W te verwijten dat het zich niet vol- doende heeft ingespannen om de Opstandingskerk te behou- den", verklaart wethouder Adri Reijnhout van onder meer Stadsvernieuwing en Huisves- ting in reactie op aantijgingen van het CDA. Vorige week liet de CDA-fractie weten verbolgen te zijn over de voorgenomen sloopplannen van deze in de jaren vijftig aan de Burge- meester Honnerlage Gretelaan gebouwde kerk. Wethouder Reijnhout: "De afgelopen maanden was regelmatig in de wandel- gangen te beluisteren dat deze of gene wel belangstelling had voor het pand, maar als je concreet wilde weten wie dat dan wel waren, dan viel men stil. Inderdaad is het jammer als het gebouw moet wijken voor andere bebouwing, maar men kan niet verwachten dat wij als gemeentebestuur de kerk tot in leng- te van dagen leeg la ten staan." Afgeblazen Volgens Reijnhout toonde twee maan den geleden een firma belangstelling voor het gebouw. De onderneming onderzocht de mogelijkheden maar liet vier weken later teleurgesteld weten geen mogelijkheden te zien de kerk als bedrijfspand in gebruik te nemen. "En dat kan ik begrijpen", merkt Reijnhout op, "want het kost bijvoorbeeld al veel geld om de Opstandingskerk enigszins te isoleren. Er zit veel glas in de gevel en bovendien zijn ook de buitenmuren en het dak niet geisoleerd. Als je dat wilt aanpakken om er een leefbare werkruimte van te maken dan moet er nog eens flink wat geld in wor den gestopt." De Opstandingskerk werd ongeveer drie jaar geleden gekocht van de Hervormde Gemeente met de bedoe- ling tafeltennissers onderdak te ver- schaffen. De vier Schiedamse tafelten- nisverenigingen wezen het aanbod ech- ter van de hand. Nog tot 15 april kun- nen serieuze plannen voor het behoud van de kerk bij het stadsbestuur worden ingediend. Die aankondiging verscheen vorige week in alle kranten, "en naar onze mening is het goed mogelijk om in vier weken tijd een goed doorwrocht plan bij ons op tafel te leggen", aldus Reijnhout. Overigens dienen plannen- makers er rekening mee te houden dat geen beroep kan worden gedaan op sub sidies of bijdragen van de gemeente om de kerk bewoonbaar te maken. SCHIEDAM - In het patienten- voorlichtingscentrum van het Vlietland Ziekenhuis, locatie Schiedam, beginnen in maart weer de spreekuren voor en door patienten. Patienten en hun verwanten kunnen vrijblij- vend terecht voor informatie en contact met lotgenoten. De patienten houden spreekuur voor andere individuele patienten met de zelfde ziekten of klachten. Naast fol ders, boeken en films is er volop aan- dacht voor het contact. De aanwezig- heid van de patientenvereniging is gekoppeld aan het spreekuur van de desbetreffende specialist. In een aantal ziekenhuizen is positieve ervaring opge- daan met open spreekuren van erva ringsdeskundigen als aanvulling op de professionele hulp. De medewerkers van de verenigingen wisselen voorna melijk ervaringen uit en verstrekken geen medische informatie. Het maken van een afspraak voor het spreekuur is niet nodig en er zijn geen kosten aan het bezoek verbonden. Spreekuren De Nederlandse Hyperventilatie- vereniging komt op 28 maart en 25 april samen van 10.00 tot 12.00 uur. De Nederlandse vereniging van rugpatien- ten 'De Wervelkolom' komt op 30 maart bijeen van 10.00 tot 12.00 uur. De Nederlandse Vereniging Voor Slechthorenden heeft het spreekuur op 30 maart tussen 14.00 en 16.00 uur. De Stichting Phoenix (medicijnverslaving) geeft op 29 maart van 14.00 tot 16.00 uur voorlichting en Stichting Pijn-Hoop heeft een spreekuur op 27 maart van 14.00 tot 16.00 uur. Ook patienten die niet in het Vlietland Ziekenhuis worden behandeld zijn welkom op de genoem- de spreekuren. De spreekuren vinden plaats in de locatie aan de Burg. Knappertlaan 25 te Schiedam. Als u bin- nen bent kunt u het patintenvoorlich- tingscentrum vinden via route 33. SCHIEDAM - Burgemeester en wethouders van Schiedam stel- len de gemeenteraad voor de subsidie aan de Stichting Vluchtelingenwerk Schiedam (SVWS) structureel te verhogen met f 20.000,- per jaar. Met de verhoging blijft het voor de SVWS mogelijk om na de ver- huizing van 1 februari een marktconforme huurprijs te blij ven betalen. Vluchtelingenwerk Schiedam is een door de gemeente gesubsidieerde vrij- willigersorganisatie die toeziet op het geestelijk en maatschappelijk welzijn van vluchtelingen en asielzoekers. De SVWS is op 1 februari verhuisd van het pand aan de Laan van Bol'es naar het nieuwe onderkomen op de Van Swindensingel. De voormalige huisves- ting was indertijd betrokken in de wetenschap dat men hier slecht tijdelijk kon blijven. het nieuwe kantoor aan de Van Swindensingel 40 zal vandaag (23 maart) officieel worden geopend. Om de hogere huur te kunnen betalen is voorgesteld het subsidiebedrag dat SVWS voor huisvesting ontvangt jaar- lijks met f 20.000,- te verhogen. De raad zal binnenkort een besluit nemen over de subsidieverhoging. SCHIEDAM - De Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum en Artoteek Schiedam houden op zaterdag 8 april een excursie naar de tentoonsteiling 'Aardse schoonheid, Hemelse kunst'. De sprookjesachtige pracht en praal uit de geschiedenis van de islam is te zien in de Nieuwe Kerk in Amsterdam. De bus vertrekt om 8.45 uur vanaf Station Schiedam-Centrum in de rich- ting van de hoofdstad. Deelneraers aan de excursie worden in de Nieuwe Kerk van 10.15 tot 15.30 uur rondge- leid. Na ajloop hiervan heeft men tot 15.45 uur gelegenheid andere bezienswaardlgheden in Amsterdam te bezoeken. Om ongeveer 17.00 uur is men weer terug in Schiedam. Belangstellenden die geen lid zijn van de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum betalen f 45,- voor de excursie, dit is inclusief vervoer, entree en rondleiding in de Nieuwe Kerk. Deelname door overmaking van het bedrag op girorekening 471832 van de penningmeester van de vereniging. Voor meer informatie: Artoteek, (010) 4709827. 23 MAART 2000 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 10 "Hoi, ik ben de schone slaapster en jij mag mij slraks wakker kussen!" Bind februari werd de jaarlijkse toneel- speelavond gehouden van de school van Jan-Willem en Tom. Vorig jaar dreigde een kinderziekte roet in het eten te gooien. En dat, terwijl Jan- Willem de prins zou spelen in het sprookje 'de Schone Slaapster'. Twee weken voor de uitvoering voelde mijn zoon zich niet lekker. Hij had blo- zende wangen, was hangerig en had bovendien geen trek in eten. Zijn tem- peratuur bleek licht verhoogd. Twee dagen later verschenen er kleine, rode vlekje op zijn huid; eerst in het gezicht, daama verspreidden ze zich over z'n romp. Midden in die vlekjes ontwikkel- den zich kleine vochtblaasjes. Dit ziek- tebeeld is bekend onder de naam waterpokken. Jan-Willem noemde het zelf 'waterpukkels'. Wegens besmet- tingsgevaar mocht hij niet naar school, zodat hij zijn prinsenrol met zijn moe- der 'tussen de schuifdeuren' moest oefenen. Toen de avond van de opvoering daar was, had mijn zoon een gezicht dat iets weg had van een krentenbol. Gelukkig kon het met wat schmink gecamou- fleerd worden. Toch zat ik enigszins in de rats; zouden andere kinderen van zijn klas ondanks de voorzorgsmaatre- gelen besmet zijn? Voor klasgenootje Jessica zou het niet zo veel uitmaken, zij speelde de boze heks. Maar voor alle anderen zou de huidafwijking rampzalig zijn. Want wie kent er nu jagers, lakeien, hazen, bijen en bloempjes met een 'gepukkeld' gezicht. Om van een puisterige prinses maar te zwijgen. Als er maar tenminste een meisje een ongeschonden gezicht zou hebben. Zij kon dan de schone slaapster spelen en alle andere kinde ren een heks, zodat mijn zoon zich door een legermacht van toverkollen zou moeten heen vechten om zijn kus kwijt te raken. Gelukkig liep het alle- maal niet zo'n vaart. Waterpokken worden veroorzaakt door het virus Varicella Zoster. Bij de eerste infectie veroorzaakt dit waterpokken. De kans op besmetting begint op de dag voordat de vlekjes komen en duurt tot het moment dat de blaasjes zijn ingedroogd. Men kan proberen besmetting te voorkomen door de plek- jes goed droog te houden met behulp van talkpoeder. Dit vermindert ook de jeuk. Kinderen zullen minder krabben, waardoor kans op infectie met bacte- rien afneemt en daardoor weer minder kans op littekens. Het virus kan na de ziekte ongemerkt in het lichaam aanwezig blijven en vele jaren later tijdens een periode van ver- minderde weerstand weer actief wor den. Als gevolg van de activatie kan plaatselijk huidafwijking (meestal in een halve cirkel om de romp lopend) optreden met waterpokachtig aspect. In de volksmond is dit beter bekend als gordelroos. Naast jeuk geeft dit een - soms ernstige- pijnsensatie die een half tot een heel jaar aanwezig kan blijven. We hebben inmiddels de toneelspeel- avond van dit jaar achter de rug. Alle groepen hadden iets ingestudeerd en speelden dit vol elan in de gymnastiek- zaal. Mijn jongens schitterden als muis en konijn en mijn staande ovatie betrof voornamelijk hen. Ik was het dan ook volledig met mijn vrouw eens, dat voor- al dankzij de medewerking van Jan- Willem en Tom de avond tot een succes was geworden. Voor ons tenminste wel. Pieter Vlasveld huisarts Een patstelling rond de Opstandingskerk. Tot halfapril kan men nog plannen indienen om althans te proberen het verwaarioosde gebouw een nieuw leven te geven. (Foto Bert Visser) Nans Wolters

Postiljon | 2000 | | pagina 10