Pluis en Kanjer Stad grossiert in springlevende oudjes Uit het Asiel: Activiteitenfolder De Harg/Spaland Werknemers bouw- markt overvallen Plaatsen vrij in fietsenstalling Oost Nationale scoutingdag Gewond tijdens beroving Inloopconcerten "Alweer geruime tijd beschikken de leden van O.B.K over een eigen clubgebouw aan Schiedamseweg 200. (Foto: Bert Visser) SCHIEDAM - De Stichting De Harg- Spaland heeft een folder uitgegeven met de activiteiten die tot en met mei in de verzorgingshuizen De Harg en Spaland worden georganiseerd. Het programma is tevens te vinden op de internetsite 'www.hargspaland.nl'. Voor de activitei ten in de verzorgingshuizen hoeft niet gereserveerd te worden, belangstellen- den kunnen gewoon binnenlopen. Op de locatie De Harg kan men terecht voor de activiteiten biljarten, bingo en bewegen voor ouderen. De locatre Spaland biedt bingo, spellenmiddag, koersbal, klaverjassen, bridgen en bewe gen voor ouderen. In beide huizen kan gebruik worden gemaakt van het res taurant; menu's kosten f 8,75. Naast de vaste activiteiten zijn er regelmatig optredens of bijeenkomsten met bij- voorbeeld het Leger des Heils, volks- dansgroepen, koren en lezingen. Meer informatie (010) 2475555, Spaland; (010) 4708666, De Harg. SCHIEDAM - Vorige week woensdag- middag, even na drie uur, werden twee werknemers van een bouwmarkt in hun bestelwagen overvallen door een met een bivakmuts gemaskerde en met een vuurwapen gewapende man. De beide werknemers, die juist in de Scholtenstraat hun laatste bestelling hadden afgeleverd, werden gesom- meerd hun portemonnees aan de.over- valler af te geven. Die vluchtte lopend in de richting van de 's- Gravelandseweg, maar werd ondanks een zoekactie van politiepersoneel van het district Schiedam niet meer aange- troffen. SCHIEDAM - In Schiedam Oost bestaat er voor bewoners uit de omgeving van de PKO-laan, Edisonplein de mogelijk- heid om een fietsenstallingsplaats te huren. Voor f 75,- per jaar en een een- malige f 25,- statiegeld voor de toe- gangssleutel bent u verzekerd van een veilige en droge plek voor uw fiets. Voor aanmeldingen en verdere informatie kan van maandag t/m donderdag con tact worden opgenomen met de Bewonersvereniging Schiedam Oost (010) 2450169. SCHIEDAM - Scoutinggroep Taize doet zaterdag 25 maart mee aan de Nationale Scouting Dag. Scouting is een actieve vrijetijdsbesteding voor jongens en meisjes van 5 tot 80 jaar. Wekelijks komen zij bij elkaar in het clubhuis om daar allerlei activiteiten op het gebied van spel, sport, avontuur en expressie te beleven. De deuren van scoutinggroep Taize staan van 11.00 - 15.00 uur wagenwijd open in het Prinses Beatrixpark, achter het voetbalveld van SC Spaland. SCHIEDAM - Een 85-jarige vrouw is vorige week dinsdagavond, omstreeks kwart over acht, op het Broersveld aan- gevallen door een onbekende man, die probeerde haar tas weg te rukken. Aangeefster liep in de richting van de Lange Kerkstraat en hoorde dat er iemand achter haar liep. De man trok aan haar schoudertas, die om haar nek hing. Ze kwam ten val, maar hield haar tas vast. De dader trok nog harder en sleurde haar over straat. Zonder buit liep hij op een gegeven moment weg in onbekende richting. Het slachtoffer liep schaafwonden op aan haar knieen. SCHIEDAM - Vier muzikale glasblazers, werkzaam bij de Schiedamse Glasfabriek, maak ten rond 1899 plannen voor het opzetten van een muziekvereni ging. Op 9 maart 1900 resulteer- de dit initiatief in de oprichting van Muziekvereniging Oefening Baart Kunst, nu bekend als O.B.K. Dankzij het enthousiasme en doorzet- tingsvermogen van de mannen van het eerste uur, respectievelijk Van Os, Straatmans, Van den Hoek en Van Loopik en nadien van heel veel bestuur- ders, die ondanks vele tegenslagen het voortbestaan van de vereniging voor ogen bleef staan, kan op 25 maart het 100-jarige jubileum worden gevierd. Schiedam kent inmiddels meerdere ver- enigingen die al een eeuw -en sommige zelfs langer- mede het culturele aanzien SCHIEDAM - Jaarlijks worden tienduizenden huisdieren lief- devol opgevangen en verzorgd in asielen in Nederland. De 66n is zwervend aangetroffen, de ander na een ongeval en weer een ander omdat de eigenaar afstand van het dier doet. Het mooiste is natuurlijk dat deze dieren na enige tijd een nieuw tehuis vinden. In deze afleve- ring van de maandelijkse rubriek "Uit het Asiel" laten wij u kennis maken met Pluis en Kanjer. Pluis is een wit, gesteriliseerd cypres poesje. Deze dame is inmiddels al weer zeven jaar oud. Als ze eenmaal aan iemand gewend is, wil ze graag troete- len. Pluis vindt het echter ook heerlijk om buiten wat te lopen schooieren. Andere katten maakt ze graag het leven moeilijk of - als het haar beter uitkomt - van de stad bepalen. Daaronder zijn bij- voorbeeld het Koninklijk Schiedamse Mannenkoor Orpheus (ruim 130 jaar) en Muziekvereniging Sint Radboud. Ook het Stedelijk Museum bereidt zich voor op de viering van het 100-jarig bestaan. Ambitieus Een muziekvereniging oprichten als je niet beschikt over middelen om instru- menten te kopen was in 1900 in feite onmogelijk. Toch lukte dat, omdat de toenmalige directeur van de Glasfabriek, de heer Van Deventer, borg stond voor de aanschaf daarvan. De oprichters moeten gedreven musici zijn geweest. Na slechts een studie van zes maanden werden zij bekwaam genoeg bevonden om deel te nemen aan een festival in Leiden. Een jaar later meldde Harmonie O.B.K zich aan voor een con- cours in Ammerstol en behaalde daar Pluis kan goed overweg met kinde- ren. (Foto: Bert Visser) gaat ze liever uit de weg. Honden is Pluis niet gewend en stelt ze ook eigen- lijk niet op prijs. Met kinderen kan ze wel overweg. Ze is zo gezond als een vis, dus haar eetgedrag is voorbeeldig. Pluis zoekt een tehuis waar ze in ieder een tweede prijs. De leden kregen er toen echt zin in en gingen steeds vaker de competitie aan met andere muziekverenigjngen. Het muzikale niveau groeide en dat leverde uiteindelijk in de afdeling 'Uitmuntendheid der Nederlandsche Federatie' de hoogste onderscheiding op. Ook tijdens concerten, marsen en radioconcerten voor AVRO en KRO lie- ten de leden van O.B.K van zich horen. Overigens had de vereniging regelmatig te kampen met problemen. Zo liep het ledental in 1914 ten gevolge van de Eerste Wereldoorlog, (veel leden wer den opgeroepen voor militaire diens) SCHIEDAM - Met ingang van zaterdag 25 maart vinden weer acht inlooporgel- concerten plaats in de Grote Kerk te Schiedam. Het eerste concert, op 25 maart, wordt gegeven door Jolanda Zwoferink, cantrixorganiste van de geval naar buiten kan. Een gezin zonder andere katten of een oudere echtpaar. Kanjer Kanjer is een gecastreerde zwart met witte bastaard reu. Hij is vijf jaar oud. Kanjer doet zijn naam echt eer aan. Hij luistert goed en kan zeker ongeveer vier uur alleen thuis zijn. Hij gaat goed met andere honden om, is speels en neemt graag deel aan het verkeer. Hij laat zich graag een lekker stukje in de auto meenemen. Kinderen zijn voor Kanjer hinderen; hij kan er gewoon niet goed mee overweg. Katten vindt hij heel erg leuke dieren om het leven zuur te maken. Kanjer is een gezonde hond en heeft een gezonde eetlust. Een gezin zonder kinderen of een ouder echtpaar hebben aan Kanjer een gewel- dige leuke en dankbare kameraad. Belangstellenden voor Pluis en Kanjer kunnen zich wenden tot Dierentehuis Hargahoeve, Sportlaan 2 te Schiedam, telefoon (010) 4714151. Het dierente- sterk terug en moesten er in 1930 een bazaar worden georganiseerd om de eindjes aan elkaar te knopen. Met steun van de Schiedamse middenstand en met de opbrengst van activiteiten als zaklo- pen en koekhappen werd het voor die tijd gigantische bedrag van 2.000 gul den bijeen gesprokkeld voor de aan schaf van trompetten, saxofoons en kla- rinetten. Halverwege de jaren zestig werd de ver eniging uitgebreid met een drumband (Showkorps O.B.K) en in de daarop vol- gende jaren kwam daar majorettenpelo- ton bij. De vereniging groeide voorspoedig en de repetitieruimte werd te klein. Overigens is het heel bijzonder dat een zoon van een van de oprichters, name- lijk Barend van den Hoek (80) nog altijd (en dat al 65 jaar) lid is van O.B.K. Receptie De vereniging werd in haar lange bestaan tot twee keer toe geteisterd door brand. De laatste keer dat het club gebouw gedeeltelijk in vlammen opging was in 1993. Alweer geruime tijd beschikken de leden van O.B.K. over een eigen clubgebouw aan Schiedamseweg 200 (Bijdorp, voormali- ge pand van de scouting). Op 25 maart organiseert het bestuur daar ter gelegenheid van het 100-jarige bestaan van 14.00 tot 16.00 uur een receptie. 's Avonds is er voor leden een gezellige bijeenkomst waar men aan de hand van oude foto s, krantenknipsels en clubbladen zeker herinneringen zal ophalen. Ook aan de Schiedamse bevolking zal het eeuwfeest niet voorbij gaan. Op het programma van Muziekvereniging O.B.K staat voor de komende maanden een aantal optredens vermeld. Zo kan bijvoorbeeld iedereen in September genieten van een groots opgezette Taptoe op het Stadserf. Nans Wolters Prinsekerk in Rotterdam. Zij zal werken spelen van Johann Sebastian Bach. Op 29 april zal het volgende concert in de serie plaatsvinden. Dan zal dr. Helmut Volkl langskomen. Aanvang van de con certen 15.00 uur. De toegang is vrij. huis is geopend van dinsdag t/m vrijdag tussen 10.00 en 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Op zondag en maandag is het asiel gesloten. Kanjer, een gezonde hond. (Foto: Bert Visser) DE POSTILJON EDITIE 12 PAG IN A 11 Honderd jaar Muziekvereniging OBK

Postiljon | 2000 | | pagina 11