GRATIS! mode special Postiljon Manifestatie Stedelijk Museum op internet UFO-landing verwacht aan Ijzerdraadsingel ADVERTEREN en feliciteren in SCHIEDAM Hennepkwekerij ontmanteld Matthaus Passion Fietstoertocht Snelheidscontrole Ochtendleesgroep Marco Borsato bij Radio Schiedam Oplage 41 ex. VOOR PARTICULIEREN SCHIEDAM Politiepersoneel van het district Schiedam hield maandagmiddag rond half vier in een woning aan de Slachthuislaan vier Schiedammers, in leeftijd varierend van 19 tot 30 jaar, aan wegens overtreding van de Opiumwet. In de woning werd een kleine hennepkwekerij met zo'n 150 hennepplanten, alsmede groei-attribu- ten, aangetroffen en inbeslag genomen. In de woonkamer werden zes vuilnis- zakken met gedroogde henneptoppen, in totaal zo'n 23 kilo, eveneens inbe slag genomen. De vier aangehouden verdachten, onder wie de 30-jarige bewoner, werden voor nader onder- zoek en verhoor ingesloten. SCHIEDAM - In de Grote of St. Janskerk in Schiedam wordt op woens- dag 12 april vanaf 19.30 uur de Matthaus Passion ten gehore gebracht. Onder leiding van dirigent Bas van Houte zullen het Randstedelijk Begeleidingsorkest, het Maasstedelijk Meisjeskoor en het Schiedams Bachkoor het muziekstuk van J.S. Bach spelen. De toegangsprijs bedraagt f 12,50, CJP-kaarthouders' en 65+ pas- houders betalen f 10,-. Kaarten zijn ver- krijgbaar bij het VW-kantoor aan de Buitenhavenweg en op 12 april vanaf 19.00 uur in de Grote of St. Janskerk aan de Lange Kerkstraat. SCHIEDAM - De fietstoerclub Rijnmond houdt op zondag 2 april een tocht onder de naam 'de Vlistocht'. De fietstocht heeft een lengte van 100 km en voert de deel- nemers langs de Nieuwe Maas, over de IJssel en vervolgens langs de Lek naar Schoonhoven. Na de pauze in deze plaats vervolgt de groep het riviertje de Vlist tot in Haastrecht. Via de Hollandse IJssel en de Rotte keert men omstreeks 14.30 uur terug in Schiedam. De groep wordt begeleid door ervaren fietsers die de route kennen. Het te rijden tempo bedraagt maximaal 25 km/u. De start vindt om 10.00 uur plaats bij de kantine van de Wielerbaan Schiedam aan de Olympiaweg in het Sportpark Harga. Van 9.30 tot 9.50 uur kan men zich hier voor f 6,- inschrijven voor de toertocht. SCHIEDAM - De Verkeerspolitie hield maandagochtend en -middag radarsnel- heidscontroles op de Burgemeester van Haarenlaan, waar tussen twaalf en een uur in beide richtingen werd gecontro- leerd. Van de 522 passerende automo- bilisten kunnen 150 een acceptgiro- kaart in de brievenbus verwachten wegens overschrijding van de 50 km- limiet. Hoogste score bedroeg 95 km/uur. Schiedam SCHIEDAM - Het Emancipate Centrum gaat in navolgjng van de succesvolle avondleesgroep voor vrouwen binnenkort ook een och- tendgroep starten. De leesgroep komt elke tweede maandagmorgen van de maand van 9.30 tot 11.30 uur bijeen, behaive in juli en augus- tus. De groep komt bijeen in 'Het Gebouw', Broersvest 142 Schiedam en gaat op 10 april beginnen. Deelname kost f 60,- per jaar. Meer informatie: (010) 4734545. SCHIEDAM - Radio Schiedam zendt op zaterdag 25 maart een Marco Borsato Special uit. In het programma 'Broodje Chris' heeft Chris Heesbeen een exclusief interview met de populai- re zanger. De uitzending duurt van 12.00 tot 14.00 uur eft-kan worden beluisterd op 96.1 op de kabel en 106.7 in de ether. De zender kan ook worden beluisterd achter het mozai'ek- kanaal op televisie. Elders in deze krant vindt u de Genieten van de lente en de nieuwe voorjaarsmode. Tijdens de schoonmaak kunnen de auto's niet in de straat worden geparkeerd. (Foto Joop Zeemeijer Fotografie) SCHIEDAM - Eind maart gaat in de wijken Nieuwland en Oost het integraal schoonmaakpro- ject 'Ons pakkie an' van start. Net als vorig jaar zullen ONS Milieu, Woonplus en Stedelijk Beheer de komende maanden gezamenlijk de wijken in gaan om de straat een beter aanzien te geven. Dit jaar zijn de werkzaamheden beter op elkaar afgestemd. Om goed te kun nen werken is het nodig dat bewoners tijdens de werkzaamheden hun auto elders parkeren. De opknapbeurten zul len ongeveer een week in beslag nemen. Een team van veiligheidsassis- tenten zal eerst in elke straat pools- hoogte nemen om een beeld te krijgen welke werkzaamheden op het gebied van afval, groen, bestrating, straatmeu- bilair en veiligheid nodig zijn. Enkele dagen nadat de situatie in kaart is gebracht zal Woonplus en Stedelijk Beheer aan de slag gaan. Tot slot wordt de straat schoongemaakt door de wijk- onderhoudsploeg van ONS Milieu. Op 27 maart wordt bekeken welke plaat- sen aangepakt moeten worden, waarna op 3 april de eerste werkzaamheden beginnen. Bewoners van de desbe- treffende straten zullen tijdig bericht ontvangen over de werkzaamheden in hun straat. Hierin staat aangegeven wanneer de schoonmaakploeg komt. Op deze dag mogen tussen 7.45 en 16.00 uur geen auto's in de straat geparkeerd worden. Mensen met vra- gen, opmerkingen of klachten kunnen op werkdagen langskomen in het Wijkservicepunt Oost, Stephensonstraat 36 (010) 4269622 of bij het Wijkservicepunt Nieuwland, De Wildestraat 38 (010) 4270049. 404.500 oplage SCHIEDAM - Op internet is sinds vorige week de website 'Breaking the Seals of Paradise' online. Op de site 'www.para- disetime.nl' kan de ontstaans- geschiedenis van de gelijknami- ge internationale manifestatie van beeldende kunst in het Stedelijk Museum Schiedam worden gevolgd. De internetsite geeft inzicht in de ideeen en kunstwerken van 29 kunste- naars die vanaf november 2000 werk ten toon zullen stellen in het museum. De kunstenaars uit Europa en (Zuid) Amerika leggen een grote betrokken- heid aan de dag voor de mens en de druk van de tijd waarin wij leven. De tentoonstelling 'Breaking the Seals of Paradise' in het 100-jarige* Stedelijk Museum Schiedam duurt van 18 november 2000 tot 27 februari 2001 en toont werk van Catherine Beaugrand, Diller Scofidio, Joseph Kosuth, Komar Melamid, Marcos Lora Read, Komen Murphy en Edwin Zwakman. Een groot deel van de wer ken is speciaal voor deze tentoonstel ling vervaardigd. Symposium Tijdens een voorbereidend symposium in november 1999 hebben de kunste naars het begrip tijd opnieuw gedefi- nieerd en in zijn vele verschijningsvor- men verkend en verdiept. Bij de betrok- ken kunstenaars ontstonden plannen voor verdere samenwerking. De websi te biedt de kunstenaars gelegenheid de gesprekken voort te zetten. Gei'nte- resseerden kunnen de ontwikkelingen volgen maar ook meepraten door te mailen naar de openbare mailbox. De organiserende stichting vraagt de kun stenaars te reageren op de volgende oproep: 'Wij zijn verlegen met de tijd en stellen die onder kritiek: we zeggen een fel nee tegen de tijd die ons in de greep houdt. Het kan ook anders, maar hoe? We weten het niet en- daarom willen wij vragen aan de kunstenaars: Breek de ban van de tijd! Laat een nee horen tegen die tijd die ons in de greep houdt. SCHIEDAM - Op donderdag 23 maart zal rond half negen 's morgens een vreemd voorwerp drijven in de vijver van de IJzerdraadsingel. Dit ruimte- vaartuig uit de toekomst zal ruimtewezens naar basisschool 'De Klinker' brengen. Hun mis- sie is onder andere de kinderen een werkopdracht te geven voor hun jaarlijkse project. Op de openbare basisschool werken alle 660 leerlingen de komende weken aan het thema 'toekomst'. In alle groe- Laat ons zien hoe we een nieuwe tijd (eeuwigheid) moeten omhelzen.' pen zullen diverse aspecten van dit thema aan de orde komen. Zo zal er gewerkt worden aan een eiland van de toekomst, terwijl de bovenbouw druk in de weer gaat met het ontwerpen en inrichten van een planeet van de toe komst. De kinderen worden bijgestaan door diverse deskundige gastdocenten. Op donderdag 6 april worden de werk- stukken begraven. Deze mogen pas over tien jaar weer tevoorschijn wor den gehaald. Op 6 april aanstaande staan de gebouwen van de school tus sen 18.30 en 20.00 uur open voor belangstellenden om het werk van de kinderen te komen bekijken. Een uitgave van Berkel Periodiek B.V. Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Ambachtsweg 4 - 2641 KS Pijnacker Tel: 015 - 36150 50 Fax: 015 - 36150 52 DONDERDAG 23 MAART 2000 3e jaargang nummer 82 Voor meer informatie zie colofon pagina 3 Zie d« bonnen elders in de krant. De nieuw.Ue trends van o.a. kleding, schoenen, brillen, sieraden, cosmetica jf en hairstyling. 'Ons pakkie an' wil beter aanzicht wijk

Postiljon | 2000 | | pagina 1