GRATISI Kennismaken met Taizegroep op Nationale Scouting Dag Schiespoor geeft modeltreinen ruim baan jWzi- iJiiiulteph ADVERTEREN en feliciteren in SCHIEDAM Baar is de Mant pas Honing! VrijJag koopavond. Auto in het water Koopzondag in de Nieuwe Passage Aanrijding met letsel Oplage 41 Schiedam VOOR PARTICULIEREN SCHIEDAM - Bij de politie van het dis trict Schiedam kwam zondagavond de melding binnen dat er langs de Olympiaweg een auto in de sloot lag. De eigenaar van het voertuig, een 31- jarige man uit Vlaardingen, meldde zich korte tijd later op het politiebureau in Schiedam en verklaarde in een slip te zijn geraakt en vervolgens in de sloot te zijn beland. De auto is weggetakeld. SCHIEDAM - De ondernemers van de Nieuwe Passage zetten hun deuren zondag 2 april weer wagenwijd open voor het winkelend publiek. Het win- kelcentrum, waar bezoekers gratis kun- nen parkeren, zal bezoek krijgen van het duo Padampadam voor een gezellig stukje muziek. De Franse chansons van het duo worden begeleid door accor- deonmuziek; klanken van vroeger en nu zullen in de Nieuwe Passage te horen zijn tussen 12.00 en 17.00 uur. Met hun directe persoonlijke benade- ring weten ze het publiek voor zich te winnen. SCHIEDAM - Op de Laan van Bol'Es vond zaterdagmiddag om 16.45 uur een aanrijding plaats tussen twee perso- nenauto's. Een 28-jarige man uit Den Helder wilde vanaf de Laan van Bol'Es naar een aldaar gelegen benzinestation rijden en zag daarbij een 51 -jarige vrouw uit Vlaardingen, die over de Laan van Bol'Es in de richting van de Van Beethovenlaan reed, over het hoofd. De vrouw en een 18-jarige pas- sagiere werden met nekklachten voor onderzoek overgebracht naar het Holy ziekenhuis in Vlaardingen. De Nederlandse Modelspoorvereniging houdt jaarlijks de Landelijke Modelspoordagen, waarbij alle vereni- gingen hun clubgebouw openstellen voor belangstellenden. Alle leden van de club hadden zaterdag en zondag hun mooiste treinen van huis meegeno- men en lieten deze op de diverse banen rondrijden. Ook de grote gedetailleerde clubbaan was de moeite van het bekij- ken zeker waard. Op zaterdag werd tevens een videofilm vertoond over de verenigjng die een goed beeld gaf van de clubdagen en activiteiten van Schiespoor. Ook de modelspoorbeurs met tal van model- spoorattributen in verschillende band- breedtes mocht zich bij de bezoekers in grote populariteit verheugen. Meer informatie over Schiespoor is verkrijg- baar via (010) 4709698. 404.500 oplage SCHIEDAM - Liefhebbers van modelspoorvereniging Schie- modeltreinen konden afgelopen spoor hun hart ophalen bij de weekend in het clubhuis van Landelijke Modelspoordagen. Twee dagen lang had het publiek de kans de fraaiste modeltreien te bewonderen aan de Westersingel 21 in Schiedam. Modelspoorvereniging Schiespoor hield afgelopen weekend een open huis waarbij jong en oud kennis kon maken met de vereniging. (Fotorjoop Zeemeijer Fotografie) Een van de activiteiten op de Nationale Scouting Dag bij de Taize groep was het varen op een zelfgemaakt vlot. (Foto: loop Zeemeijer Fotografie) SCHIEDAM - Verspreid over heel Nederland hielden afgelo pen zaterdag 25 maart honder- den scoutinggroepen een open dag in het kader van de Nationale Scoutingdag. In Schiedam konden kinderen, jongeren en volwassenen ken nismaken met de Scouting Taizegroep Schiedam-Kethel. De dag biedt gelegenheid om vrijblij- vend langs te komen om zelf te zien en te ervaren wat scouting precies is. Scouting is een organisatie voor jongens en meisjes in de leeftijd van 5 tot en met 24 jaar. De groepen zijn onderver- deeld naar leeftijd en activiteiten. De leiding bestaat vaak uit oudere scouts vanaf 14 jaar die het leuk vinden de jongere scouts te begeleiden. Voor de scouts worden spelactiviteiten georga- niseerd waarbij het samen avontuurlijk bezig zijn centraal staat. Op het pro- gramma staat onder andere kamperen, pionieren, sport en spel, kaart en kom- pas lezen en creatief bezig zijn. Afgelopen zaterdag konden de belang- stellende kinderen terecht bij het club huis aan de Schiedamseweg 115 voor verschillende activiteiten. Tijdens de activiteiten met de vaste scouts kregen de kinderen die een kijkje kwamen nemen een indruk van scouting in Nederland. Achterliggende gedachte van de landelijke open dag is dat de scoutinggroepen zich kunnen presente- ren en zo nieuwe leden kunnen krijgen. Taizegroep De Taizdgroep is 22 jaar geleden ont- staan uit een fusie van de Sint Jacobus- en de Schakelgroep. Momenteel bestaat de scoutinggroep uit ongeveer honderd leden. De groep is vernoemd naar een klein Frans plaafsje tussen Dijon en Lyon waar in de oorlog vluchtelingen zijn gehuisvest door Roger Schutz. In 1949 is hier vervolgens een kloostergemeen- schap opgericht van roomskatholieken en protestanten uit allerlei richtingen. Tegenwoordig komen ook veel jonge ren bijelkaar in Taizd. De verschillende groepen van scouting Taizd komen op vrijdagavond en zater dag bijeen in het clubhuis voor de wekelijkse activiteiten. In de zomer gaan de scouts op kamp in Nederland, de oudere groepen gaan soms ook naar het buitenland. Wie meer informatie wil over de Scouting Taizd-groep kan contact opne- men via: (010) 4715056 of met Scouting Nederland: (033) 4960260. Zie de bonnen elders in de krant. KfttKMS/aillKIMtM/nCtlQ BERGSCHENHOEKieeowenhoekweg 2 nlUnlnulBnUnnlntnulllbtlu (fad. terr. 'Weg en land'), teleloon 010-521697J. ROTTERDAM Olympiaweg 44a {pal naasl de Koip), teleloon 010-4791944. VLAARDINGEN (alleen keukens) Gerard Burgerlaan 4 (afslag 8; op woonboulevard bij het IBIS hotel en naastde Westlandseweg), telefoon 010 -4600670 Een uitgave van Berkel Periodiek B.V. Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Ambachtsweg 4 - 2641 KS Pijnacker Tel: 015 - 36150 50 Fax: 015 - 36150 52 DONDERDAG 30 MAART 2000 3e jaargang nummer 83 Voor meer informatie zie colofon pagina 3

Postiljon | 2000 | | pagina 1